Jump to content


Photo

Slovenci


  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#1 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 04 March 2005 - 06:06 PM

No mene pa zanima kaj si na sploh mislite o nas, slovencih. mislim značaj in to. wink.gif

jst mislm da nismo skopi tko kukr jih velik guvuri ampak da smo sluvenci v večini uredu, simpatični, udprti pa veseli ljudje biggrin.gif
  • 0

#2 Damjan

Damjan

    gobezdalo

  • Root Admin
  • PipPip
  • 679 posts

Posted 04 March 2005 - 06:15 PM

Živjo!

Zadnjič ko je bilo govora o šolstvu, sem nekje zasledil trditev, da nas je LDS ves čas futral z lažno večvrednostjo naroda ...

No meni se zdi to bedarija. Slovenci oz. državljani Slovenije smo v primerjavi z drugimi narodi dosti manj samozavestni, le poglejte naše zahodne sosede Italijane.

Po mojem mnenju smo en hudo zakompleksan narodek, ki bo moral še urediti svoj odnos do svoje zgodovine. Smo še daleč od polnoletnosti, saj nas že eno skrpucalo od TV filma na RAI vrže iz tira.

lp
Damjan
  • 0

#3 buddha

buddha

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 155 posts
  • Interests:Breakdance in košarka

Posted 04 March 2005 - 06:20 PM

Slovenija od kod lepote tvoje,...
Men se pa zdi,da smo slovenci res mal skopi.Že če gledaš filme je bil samo en dober(TU PA TAM).Politiki nas pa tam zajebavajo in ne dajo niti tolarja za kakšno reč.To je moje mnenje.Če imate drugi drugačno mnenje pa brez zamer.
Lp 8)
  • 0
KoCkA jE pAdLa.PrIšEl,ViDeL,zMaGaL!
http://www.elefuns.com/file.php?f=4444&t=1

#4 ica

ica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 148 posts
  • Interests:make up

Posted 04 March 2005 - 07:00 PM

Prvi vtis je, da smo žal nepismeni.
  • 0

#5 Damjan

Damjan

    gobezdalo

  • Root Admin
  • PipPip
  • 679 posts

Posted 05 March 2005 - 01:21 PM

Hehe Ica, na žalost je to popolnoma res.
A meniš da ostali narodi nimajo teh težav?

lp
Damjan
  • 0

#6 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 05 March 2005 - 03:44 PM

Zanič vozniki. Prevozim celo Evropo in nimam nobenih problemov... pridem pa v Slovenijo in me vsi izsiljujejo, trobijo, so totalno nestrpni... Skratka živčni. In to me vedno znova vrže iz tira.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#7 Storm

Storm

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 740 posts
  • Location:okolica MB

Posted 05 March 2005 - 08:04 PM

Hja, kakšni smo slovenci.... Po moje je odvisno od posameznika... Čeprav je res, da ima vsak narod neke skupne lastnosti. Jaz še nisem tolko razmišljala o tem, tak da ne morem rečt kaj extra...

Lahko pa povem za štajerske ženske: nore so na postavne fante in za njih zgubljajo glas. (Chippendalesi so rekli, da Mariborčanke kričijo najglasneje-to sem nekje prebrala wink.gif )
[JOKE]
Baje naj bi bli Slovenci tud zlo depresivni... Mogoč s(m)o res, samo poglejte, kolko je samomorov, pa živčnih bolnikov, pa umorov nasploh, sploh v družinah...
  • 0
I wanna run
I want to hide
I wanna tear down the walls
That hold me inside
I wanna reach out
And touch the flame
Where the streets have no name


#8 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 05 March 2005 - 10:53 PM

khm...dobro zastavljeno vprašanje... IPB Image
slovenci smo paničen narod, narod navad, ki žvimo s tem, kar so nam naši predniku ubijali v glave...khe....smo zakompleksani tko k je reku Damjan in se s tem popolnoma strinjam... IPB Image
Buddha...pa nesmeš pozabit, da je bil film Tu pa tam zavrnjen pred nevem (mislim da 4 ) komisijam naše akademije ....in so se fantu vsi posmehovali... ampak tip je ta film posnel s svojimi 19 leti..jebat ga...ni treba pomoje zatolčt vsak up še v kaliIPB Image...če tu povdarim še igralko Aleksandro ki jebila nominirana za najboljšo igralko evrope medtem ko jo je naša akademija 3 zavrnila na sprejemnih in je potem študirala v Beogradu.....in če izpostavim tukaj še Lajbahe laugh.gif ....izženemo nekaj iz Slovenije kar uspe v tujini.....IPB Image
In nakoncu dajemo potuho nekim Izbrisanim....in jih ujčkamo in se pogajamo in...mrš na vlak pa tja od koder so pršli...IPB Image
sicer se s tem neukvarjam preveč, tko da v tej smeri tudi nisem preveč razgledana....mah me niti nezanima....
slovenci itak vodimo v samomorih in alkoholizmu.... laugh.gif laugh.gif IPB Image



kimČistRazjarjena

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#9 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 05 March 2005 - 11:07 PM

[quote=Kim]

slovenci itak vodimo v samomorih in alkoholizmu.... laugh.gif laugh.gif IPB Image


Pa v temu koliko tune pojemo tongue.gif biggrin.gif
  • 0

#10 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 05 March 2005 - 11:10 PM

kar se pa tune tiče se mi pa zdi, da smo tud bolj sam na jeziku dolgi...pa kao norimo za eno reklamo, druzga pa nč....
laugh.gif

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#11 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 05 March 2005 - 11:36 PM

Ja jaz sem nekje prebrala, da naj bi bili v svetovnem vrhu koliko tune pojemo tongue.gif Zanimivo kaj... smile.gif
  • 0

#12 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 06 March 2005 - 12:00 AM

laugh.gif
sicer smo pa po plačah tud na 27 mestu ....ironično kaj?

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#13 beybika

beybika

    sramežljivec

  • Člani
  • 62 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:košarka in japci

Posted 08 March 2005 - 08:45 PM

In nakoncu dajemo potuho nekim Izbrisanim....in jih ujčkamo in se pogajamo in...mrš na vlak pa tja od koder so pršli...



?????? blink.gif rolleyes.gif
  • 0
*************

#14 vipercat

vipercat

    sramežljivec

  • Člani
  • 22 posts
  • Location:lj

Posted 10 March 2005 - 10:28 AM

[quote=Kim]khm...dobro zastavljeno vprašanje... IPB Image
slovenci smo paničen narod, narod navad, ki žvimo s tem, kar so nam naši predniku ubijali v glave...khe....smo zakompleksani tko k je reku Damjan in se s tem popolnoma strinjam... IPB Image
Buddha...pa nesmeš pozabit, da je bil film Tu pa tam zavrnjen pred nevem (mislim da 4 ) komisijam naše akademije ....in so se fantu vsi posmehovali... ampak tip je ta film posnel s svojimi 19 leti..jebat ga...ni treba pomoje zatolčt vsak up še v kaliIPB Image...če tu povdarim še igralko Aleksandro ki jebila nominirana za najboljšo igralko evrope medtem ko jo je naša akademija 3 zavrnila na sprejemnih in je potem študirala v Beogradu.....in če izpostavim tukaj še Lajbahe laugh.gif ....izženemo nekaj iz Slovenije kar uspe v tujini.....IPB Image
In nakoncu dajemo potuho nekim Izbrisanim....in jih ujčkamo in se pogajamo in...mrš na vlak pa tja od koder so pršli...IPB Image
sicer se s tem neukvarjam preveč, tko da v tej smeri tudi nisem preveč razgledana....mah me niti nezanima....
slovenci itak vodimo v samomorih in alkoholizmu.... laugh.gif laugh.gif IPB Image



kimČistRazjarjena


cist se strinjam s tabo
eni copatki smo k pustimo da vsi hodjo po nas
  • 0
here I am! now what are your other two wishes?

#15 Colt

Colt

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 432 posts

Posted 06 June 2005 - 10:10 PM

Slovenci smo predvsem narod, ki si je po 60 letnem pranju glave dovolil pasti do podnivoja, kjer nam je za patriotizem, pripadnost lastni državi/narodu, zgodovini....malo mar. V tem pogledu smo skoraj popolnoma apatični in vehameni. Zelo težko razmišljamo s svojo glavo in se pustimo voditi medijem, ki so daleč od neke neodvisnosti in pluralnosti. Hja...naj kdo reče kar hoče, 60 let diktature se nam še kako pozna.

Po drugi strani pa sem zelo zelo ponosen da sem Slovenec, ponosen sem na Triglav, na vse kar nas dela velike. Smo edinstveni in brez konkurence v svetu. In prišel bo čas, ko se bomo zavedali in bomo cenili raj, v katerem živimo.

G
  • 0

#16 Robidnica

Robidnica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 277 posts

Posted 07 June 2005 - 11:11 AM

hja, slovenci in slovenke smo nasplošno bolj zaprti in nas preveč skrbi kaj bojo sosedi rekl... sicer pa ima vsak narod svoje slabosti
  • 0

#17 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 07 June 2005 - 05:19 PM

mene pa prou mal briga, katere narodnosti sem, bolj ko ne splet okoliščin. ne vem, če mam bit za kej ponosna, da sm glih slovenka ratala, al pa tut, če bi bla karkol druzga. do tega vprašanja sem pač dost ambivalentna, ker se mi nek ponos, da sm (v danem primeru) slovenka, ne zdi neka blazna vrednota/vrlina (obkroži željeno varianto). wink.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#18 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 07 June 2005 - 08:38 PM

[quote=Špela]mene pa prou mal briga, katere narodnosti sem, bolj ko ne splet okoliščin. ne vem, če mam bit za kej ponosna, da sm glih slovenka ratala, al pa tut, če bi bla karkol druzga. do tega vprašanja sem pač dost ambivalentna, ker se mi nek ponos, da sm (v danem primeru) slovenka, ne zdi neka blazna vrednota/vrlina (obkroži željeno varianto). wink.gif
men se tud tko zdi. ubistvu sploh ne zastopm stavka- 'ponosen sem, da sem slovenec'. blink.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#19 Robidnica

Robidnica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 277 posts

Posted 08 June 2005 - 07:59 AM

ja no, saj se ni treba ravno važit po svetu s tem da si iz Slovenije... men se važn zdi da priznaš katere narodnosti si, ne pa da si kot kaka Melanija Knavs ki je baje govorila da je iz Slovaške, Avstrije, ne vem več iz kje rolleyes.gif
  • 0

#20 Colt

Colt

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 432 posts

Posted 08 June 2005 - 08:16 AM

QUOTE(rea)

men se tud tko zdi. ubistvu sploh ne zastopm stavka- 'ponosen sem, da sem slovenec'. blink.gif

Ti ga bom z veseljem razložil, glede na to da sem ga v svojem prejšnjem postu uporabil. 8)

Tkole je, Slovenci smo bili več ali manj non stop zatirani. Za preživetje smo se morali skrivat po jamah, se plazit po blatu in se non stop boriti. Boriti v pravem smislui. Samo spomnimo se turkov, prve in druge svetovne, kasnejše 60 letne diktature....skos skos. Pa smo preživeli kot enoten narod, ki je sicer ob notranjih vprašanjih razdeljen na dva dela, ampak ko nam npr grozi resna nevarnost od zunaj, pa znamo stopit skupaj. Kar spomnimo se plebiscita ob odcepitvi. Takrat smo bili Slovenci kot eno samo srce ki je bilo za en cilj.

Da ne omenjam našega podalpskega raja, imamo tako lepoto ki je ni v celi evropi. Hribovje, panonska nižina, kras, goriška brda, morje....vsega tega v eni sami državi NI. Imamo Triglav, imamo Jakoba Aljaža, imamo zgodovino na katero bi bil ponosen tudi 10x večji narod. Imamo zgodovinjske osebnosti ki so gradile ne samo našo, ampak zgodovino sveta.

Zaradi zgoraj omenjenih dejstev lahko še enkrat jasno napišem da sem ponosem da sem slovenec.

Grega

ps. Evo, najpomembnejše pa sem skoraj pozabil...imamo DEFINITIVNO najlepše punce na svetu!!

8) 8)
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users