Jump to content


Photo

Jutranje ceremonialno vstajanje


  • Please log in to reply
465 replies to this topic

#461 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 14 January 2012 - 12:52 AM


Ja vem, to je katastrofa. Jaz si jih vsaki drugi dan perem, da mam res skoraj vedno popolnoma sveže, ampak včasih pa res ne gre. Fuj. huh.gif

  • 0
Viens, reste ici!

#462 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26274 posts

Posted 14 January 2012 - 01:05 AM

Jaz sem si celo srednjo šolo umivala lase zjutraj. Zaradi maščenja, frizure... pa vsega no. Zdaj si tega ne predstavljam več. Je pa res, da sem takrat vstajala za v šolo ob 6.45, zdaj ustajam za v službo pa ob 5h, kadar sm zjutraj.

Moje ceremonije so sledeče:

V primeru, da delam zjutraj: vstanem ob 5h, grem napravit kavo, vmes grem lulat, splaknit usta, umit obraz in MU, kar mi uspe. Potem sledi pitje kave, soka do 5.30. Pa umivanje zob, dokončam MU, se počešem, oblečem, ob 5.45 zaklepam.

Kadar sm popoldan: Vstanem okrog 8h. Kava, sok ponavadi potegnem na eno uro in vmes skuham še čaj. Sledi preoblačenje. Zajtrk. Umivanje zob in obraza se lahko zavleče na 12h.

Ponoči: spanje do kosila, namesto kosila je kava in sok, ko vsi pojedo se lotim kosila. Kosilo v tem primeru pojem v eni uri, da mi ni slabo slučajno.

Zelo težko se bom navadila na ta nočni del, ker me enostavno nervira, da so ljudje okrog mene napravljeni na dnevni ritem, medtem ko sem jaz še vse pomečkana in jutranje težna.
  • 0

#463

  • Guests

Posted 14 January 2012 - 01:59 AM

Jaz, če sem veliko v javnosti, si perem lase bolj pogosto (na 3 dni). Se pa trudim umivati lase čimmanj, ker imam potem lepše in manj se mi mastijo - čimmanj ne pomeni 1x na mesec, ampak če se le da, zdržim en teden (če res ne grem tist teden velik med ljudi). Umivam si jih zvečer, tako da zjutraj mogoče sam sprednje lase navijem, če čudno stojijo. PAZI TO: v srednji šoli sem vstajala ob petih zjutraj, da sem si umila lase + navila rolleyes.gif

Glede jutranjega vstajanja naj omenim še to, da tisti čas, ki sem ga povedala (15-20min) je res od takrat ko vstanem, pa do trenutka, ko izstopim iz stanovanja in v primerih, ko si zvečer že vse pripravim, kar ponavadi tudi si. Samo prebujanje pa je druga stvar - pri meni je to prava katastrofa. Zvečer si naštimam cca 5 budilk, če pa grem pozno spat si pa obvezno naštimam še "taglasno" budilko na uri. Prvi dve budilki včasih preslišim, potem se pa začne prelaganje: sledi to, da mi te budilke že vse povprek zvonijo in vstanem, ko mi gredo že ful na živce in še to ful z muko. Imam res velike težave s tem prebujanjem. Potem ko se enkrat zbrihtam pa ni panike. Zanimivo je to, da fanta to nič ne sprovucira, včasih se niti ne zbudi ob vsem tem kaosu blink.gif In še tole - zbudila sem se tudi že ob razstavljenem telefonu (pač baterija ven). Predvidevam, da je začela zvonit budilka in mi je napol v spanju "prekipelo" ermm.gif hmm.gif oops.gif
  • 0

#464 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 14 January 2012 - 09:55 AM

Jaz med tednom hodim spat med deseto in pol enajsto, kasneje ne. Pa imela sem neki casa buzzerje, pa sem ugotovila, da sem samo zoprna, ce se najpri zbudim, potem moram pa razmisljat se da imam 5 minut preden moram zapustit toplo posteljo. Zato je boljs da zazvoni, si pomanem oci, in preden imam cas razmisljat zakaj morem vstat, sem ze v kopalnici in drgnem zobe. Itak pa nisem zaspana zjutraj, ker je 7 ur spanca dovolj zame.
Lase si perem na 2 - 3 dni, ampak imam kratke in mi to vzame mogoce deset minut casa s pranjem in susenjem vred, tako da ni problema. Nikdar jih ne perem zjutraj in nikdar se ne tusiram zjutraj.
Odkar delam tudi ne kupujem vec cevljev s peto, ker so neprakticni in ker jih ne nosim za nikamor, v sluzbi pa jih itak ne morem imet. (pridejo tudi dnevi, ko je treba po kakem usranem travniku se sprehajat....)...

  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#465 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 14 January 2012 - 06:08 PM

QUOTE(Felicia @ 14. 1. 2012 - 1:59) View Post

sledi to, da mi te budilke že vse povprek zvonijo

In še tole - zbudila sem se tudi že ob razstavljenem telefonu (pač baterija ven). Predvidevam, da je začela zvonit budilka in mi je napol v spanju "prekipelo" ermm.gif hmm.gif oops.gif


laugh.gif
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#466 Zoey

Zoey

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10197 posts
  • Gender:Female

Posted 15 January 2012 - 11:50 PM

Omg Kinky šla sem iskat tvojo rutino vstajanja/rihtanja - skoraj sem s stola padla lol1.gif
  • 0

Ne, ona nima žametnih oči in niti kodrov mehkih kakor svila, 
če sneg je bel, ga v njenih nedrih ni in usta bi se od koral ločila.
Sem videl rože bele in rdeče, na njenih licih take ne cveto
in so dišave, ki so bolj dehteče, kot vonj, ki diha njeno ga telo. 
Njen glas poslušam rad, četudi vem da zvoki strun prijetneje zvene, 
kako boginje hodijo ne vem; ko ona hodi, stopa kot ljudje.
Pa vendar se mi zdi bolj očarljiva kot vse, ki pesem jih slavi lažniva.





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users