Jump to content


Menstrualne skodelice


  • Please log in to reply
1011 replies to this topic

#881 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 22 July 2012 - 08:10 AM

Meni se ful nizko usede in me je pecelj žulil. Sem ga postopoma krajšala, ampak je bilo na koncu treba kar vse oskubit.


Enako.
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#882 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 22 July 2012 - 11:51 AM

Marmelada, meni včasih zleze fuuuul gor, res ne vem kam bi rada šla. :D

Ampak lepo počepnem, z mišicami jo potisnem nižje dol, potem pa jo s prsti primem in potegnem dol.

Po nekaj uporabah bo postala bolj mehka, ne obupat. ;)
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#883

  • Guests

Posted 22 July 2012 - 03:36 PM

Ja, jaz se tudi spomnim, da sem skodelico prvič, ko sem si jo testno vstavila, rahlo čutila. Ampak sem ugotovila, da ni bila čisto pravilno vstavljena. Od drugega vstavljanja dalje jo ne čustim čisto nič in zato - tako kot je Kinky rekla - včasih pozabim, da sploh imam M.

Marmelada, kar pogumno! :-)
  • 0

#884 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 22 July 2012 - 03:47 PM

js se za to skodelico sploh ne morm odločit. Bom po mojem še naprej vstrajala pri taponih. Nekak mi je to bolj enostavno in higienično, ti ni treba nič pucat, sam vržeš stran in novega vzameš. Vstavljanje pa to se mi ne zdi sploh panika, me pa blazno odbija čiščenje te skodelice. Tko, da zame tamponi zmagajo!
  • 0

#885 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 22 July 2012 - 04:37 PM

No, tiste, ki imate pač problem z lastnimi telesnimi izločki ... za vas skodelica ni.

Plus skodelice je še to, da ti ni treba vedno skrbeti, ali imaš doma zalogo vložkov in tamponov.
Se spomnim izletov v trgovino včasih samo zato, ker mi je zmanjkalo tamponov.

Dejansko privarčuješ veliko denarja. In velik plus je, ker je 'okolju prijaznejša' - mislim, da razumete,
kaj želim povedati.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#886 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 22 July 2012 - 05:27 PM

Js s svojimi lastnimi telesnimi izločki nimam nobenih problemov, mi je pa kri odurna (ne glede s kod pride), to je pa vse.

Se pa strinjam z navedenimi plusi, da prihraniš denar, ni treba pazit na zalogo..
  • 0

#887 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22353 posts
  • Gender:Female

Posted 29 July 2012 - 05:38 PM

Jaz sem se včeraj vrnila z morja in lahko podam poročilo o prvih izkušnjah s skodelico. :D Menstruacijo sem dobila točno tisti dan, kot sem izračunala in si nisem hotela pokvariti dopusta, zato sem se opogumila in probala. Pred samo M sem še enkrat vstavila skodelico za približno eno uro, ampak sem čez čas začela čutiti neko špikanje in sem jo zato dala ven. Pomoje sem čutila konec peclja, ki me je zbadal. Prvi dan M si je nisem vstavila, ker me je malo bolelo in se mi je upiralo, pa še dež je bil in itak nisem šla nič na plažo. Drugi dan sem si jo vstavila, ampak sem jo vzela nazaj ven in si dala vložek in samo sedela na plaži. :D Sem se bala, da mi bo spuščala. Proti večeru pa sem si jo spet vstavila in se šla kopat. Takrat mi je bilo vseeno, ker je bila že tema in sama sva bila na plaži in me itak ne bi nihče videl, tudi če bi mi kaj steklo ven. Najprej sem bolj leseno plavala, ker si nisem upala dajati nog preveč narazen, ampak potem sem se pa sprostila. Na začetku, ko sem si jo vstavila, sem jo še čutila, čez kakšnih 15, 30 min pa nič več, tudi tistega začetnega zbadanja ne. Sem pa ugotovila, da mi mogoče peclja niti ne bi bilo treba skrajšati. Ampak tudi tako, kot je zdaj ni panike, ga še vseeno uspem prijeti. Čez čas mi je skodelica zlezla za približno 1 cm globlje. Za jo vzet ven pa sem morala it prav z dvema prstoma noter in kar globoko. Če jo stisnem samo na dnu mi ne popusti vakum.
Opazila pa sem, da moraš res ves čas menstruacije uporabljati skodelico, če hočeš, da ti nič krvi ne priteče ven. Jaz je za spat nisem imela in ko sem bila v apartmaju tudi ne in ko sem potem imela skodelico, mi je pritekla kakšna kaplja krvi (sem imela dnevni vložek). Verjetno je to kri, ki ostane na stenah nožnice pod skodelico.

Lahko rečem, da mi ni žal, da sem jo kupila, je bila dobra odločitev. Sem zadovoljna, da nisem šla po tablete za prestavitev. :D Res je nisem nič čutila, je zelo udobna in pomoje jo bom sčasoma začela redno uporabljati. Edino prvi dan bom pomoje (vsaj zaenkrat) ostala pri vložkih.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#888 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 29 July 2012 - 06:15 PM

No lepo, sem vesela, da ti je služila na morju. Ja, tista kapljica je pa kri, ki ostane na stenah, se tudi meni včasih zgodi, ampak res redko. :)

Lepo jo uporabljaj še naprej. :)
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#889 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 30 July 2012 - 11:52 AM

Meni je zdaj poleti krasna skodelica, ker me je zaradi vročine, ko sem imela še vložke, vedno vse peklo in je bil blazno neprijeten občutek. Prav živčna sem bila. Pa rekreacija mi je bila vedno zoprna vmes. (Tamponov nisem uporabljala, ker so mi izsuševali sluznico in me je tudi peklo). Zdaj pa lahko delam kar hočem, brez ovir, zadrege...

Opazila sem edino, če dalj časa sedim in nosim npr oprijete kavbojke, mi pogosto popusti vakuum, ker se očitno "jajcam" in premikam tisto palčko, katera me pa drugače nič ne moti in je nisem niti krajšala.
A ste ve tudi kaj takega opazile?
  • 0

#890 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 30 July 2012 - 05:21 PM

Marmelada, super porocilo (si zajela tudi psiholski vidik : )), morda se opogumim, ce bo kdaj potreba. : )
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#891 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 30 July 2012 - 06:57 PM

Le daj, sploh ni tak bav bav. :)
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#892 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15454 posts
  • Gender:Female

Posted 30 July 2012 - 07:58 PM

Mene tudi zelo mika.
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#893 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22353 posts
  • Gender:Female

Posted 01 August 2012 - 11:56 PM

Ja, jaz sem se zelo bala in če ne bi bila prisiljena zaradi morja, je verjetno še dolgo ne bi kupila, mogoče celo nikoli. :) Ko sem se sprostila me je tudi nehalo skrbeti, da mi bo zlezla pregloboko in da je ne bi uspela dobiti ven. Kot sem že omenila, me je motilo edino to da je pritekla kakšna kapljica krvi ven, ki je ostala na stenah nožnice in potem je bilo tudi težje vzeti skodelico ven, ker je bila spolzka od krvi in je nisem uspela trdno zagrabiti. Tako da je za optimalne rezultate treba nositi skodelico ves čas menstruacije, že od začetka in tudi med spanjem. Edino kasneje, ko je že šibka, pomoje ni panike.

Izkazalo se je tudi, da bo očitno večja skodelica kar v redu zame, ker jo nič ne čutim. :)
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#894 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 02 August 2012 - 06:53 AM

Ja, jaz jo nosim non stop, seveda tudi ponoči. :) So pa najini začetki podobni, le da sem jaz šla v toplice, in sem prvi dan non stop gledala (seveda paranoično)
če kje kaj pušča. :D

Drugače si jo jaz vstavljam med tuširanjam, in sperem še ostalo kri, ki je mogoče na stenah nožnice.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#895 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 02 August 2012 - 08:21 AM

Men pa konstantno po malem vn teče :/
Zdej sem po pol leta šele ugotovila da obstajajo tud drugačni načini za vstavljanje in sem jo probala drugač nagubat pa vstavit in je boljš.
Ampak še vseeno, jaz brez dnevnega vložka ne morem bit, pa to ni par kapljic, pač kr mal več kapljic, da si morm včasih že dnevni vložek zamenjat.
To me ful moti, ker morm skos te dnevne vložke kupovat, vseeno če bi pol navadne.
Sm se pa skodelce drgač kr navadla, ampak občasno k si je ne vstavim prov notri pa mi ful vn teče mam v mislih, da bi nazaj na tampone prešaltala...
kako vest, kdaj je skodelca pravilno vstavljena?
  • 0

#896 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 02 August 2012 - 08:24 AM

Potem nekaj ni OK, če ti pušča. :) Mogoče je nimaš dobro vstavljene, ali ti vakum popusti, mogoče imaš premajhno (skodelico, that is :D) .... vse to so možni razlogi.

Pravilno je vstavljena ko je ne čutiš, ko naredi vakum, in ko je pozicionirala dokaj nizko.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#897 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 02 August 2012 - 09:58 AM

Poglej, če imaš proste tiste luknjice pod robom, ker brez luknjic ne rata vakuum.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#898 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22353 posts
  • Gender:Female

Posted 07 August 2012 - 11:06 AM

Za prekuhavat skodelico imate prav posodo, posebej za to?
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#899 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 07 August 2012 - 11:08 AM

Je OK, če imaš posebej, ja. :D

Drugače je jaz ne prekuhavam sploh, jo pa razkužujem s Spitadermom.

Novembra bo 2 leti odkar jo imam. Je že skoraj rjava. :D
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#900 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22353 posts
  • Gender:Female

Posted 07 August 2012 - 11:14 AM

Saj se mi sicer ne zdi ful grozno, če bi jo prekuhala v kakšnem loncu, v katerem se sicer kuha, ker jo itak prej dobro umijem in razkužim s spitadermom, ampak vseeno. :D

V DM-u sploh imajo barvne Lunette? Jaz sem videla samo navadne.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users