Jump to content


Photo

Mastni lasje + pogosto umivanje


  • Please log in to reply
153 replies to this topic

#21 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 09 November 2006 - 10:40 PM

Nevem meni lastna kmečka pamet pravi da je kravje mleko za teličke in ne za ljudi-itak smo-ste (tudi jaz še vedno, ampak ne pri mleku in ne tako nizko) vzeli-zagrabili,si prisvojili,ubijali za lasten užitek,ker so babice dobile namig od boga v cerkvi da je mleko zdravo in da je meso nujno(to dvoje se popvezuje ja). Krava proizvaja mleko za telička in ne za ljudi in tukaj narava ve kaj dela-ljudje edino pravimo da se moti. Pa je vedno dokazala da se kmotimo in bo še tokrat. To bodo dokazi(čeprav so tudi sedaj že ampak vem da tega nihče ne bo priznal ker vsi pač radi živimo v oblakih in dokler ne pride streznitev bo mleko zdravo)
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#22 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 09 November 2006 - 11:58 PM

He? Lej, saj z nobeno stvarjo ni fajn pretiravat, tudi z mlekom ne. Ampak to pomeni v obe smeri. Ti si se omejila tu na krave, verjetno misliš meso na splošno tudi ali kako? Vedi, da če otrok take hrane ne dobi, sploh nima normalnega razvoja.
Par let nazaj je bil en primer ene prf* mame vegeterjanke ki otroku ni dajala ne mesa ne nič ... če se prav spomnim, je bil ta mal v resnem stanju ali pa celo umrl. smile.gif

Ne glede na to kako krave lepo mukajo, pa kako lušni so telički ko sesajo mleko, pa putke ko fajn kokodakajo ... smo ljudje vsejedi, prebavni trakt je tako prirejen, da nismo ne čisti vegeterjanci ne čisti mesojedci. Tudi zobje so taki. Podočniki? Kaj bi z njimi - solato trgala?

Torej, mleko vsekakor ja, v normalnih merah, kot vse ostalo. Prehrana mora biti raznovrstna ...

P.S.: kaj pa jajca?! rolleyes.gif

Pa zelo smo offtopic.gif
  • 0

#23 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 10 November 2006 - 02:12 AM

Zelo močno dvomim da je ta otrok umrl oz skoraj umrl zaradi tega:verjetno ni edini ki ga matere hranijo po lastni vesti in če bi se to dogajalo bi bilo malo več buma (tukaj bi lahko prešli na celotno vzgojo ki ma mnogo vidikov kako prestradat svojega otroka oz mu dajat prave perlice za jesti).To je prvič in drugič možno je da ni nadomeščala beljakovin ustrezno ampak je samo meso izpustila-to pa ne gre tako(treba je preštudirati kaj ješ in kako to pripraviti ne pa golo slediti izpustiti meso pa si vegetarjanec huh.gif .Lahko da je bil otrok bolan in je zato ta obrat poslabšal zadevo.Otrok rabi:beljakovine,og hidrate,vitamine,minerale,mikroelemente-osnovne zadeve za rast in razvoj tako kot vsi mi ampak pač v večjih količinah in zelo preprosto lahko to dobi tudi iz druge hrane,še več, rastlinska hrana vsebuje veliko enih snovi ki jih v mesu ni in katero itak izgubi veliko železa če ga ne ješ z vitaminom c. Te stvari delujejo kot ključ in ključavnica-smo se učili pri mikrobiologiji in lahko so snovi še tako majhne in podobne telo ne bo to prepoznalo kot ustrezno,meso je tuja snov,ni naša vrsta če se izrazim na tak način . Zato se pa potem vsi čudijo da postanejo ljudje slabokrvni ko nehajo meso jesti ,ja itak saj sploh niso zdrravi da telo tako hitro reagira na to-to je malenkost kaj vse lahko zmore telo,pa je že tu kolaps..Obstajajo ljudje in otroci ki so bolj bolani pa jejo meso tako da npr to ni merilo(teh je tudi več ane tako da to izpustimo, saj je lahko več vzrokov za bolezen.Ampak hrana je osnova ).Zakaj sem se osredotočila na meso:vse to je tuje(isto mleko)-jaz tega ne sprejemam nikoli nisem iz psihičnega vidika niti iz fizičnega vidika(čepav sem dosti mesa pojedla med dieto.. down.gif ),zame žival ni za pojesti in pika. Fizični vidik:.vemo da meso stara organizem,da porabi telo veliko energije da to stvar komaj predela in zato tiste prave energije ostane samo malo in...to se tudi čuti ko ješ veliko mesa:kakšne volje si,,kakšna je prebava,koliko imaš energije...poleg tega je vse že tako obdelano z vsem sranjem da sam bog ve koliko hranilnih snovi dobi telo ob enem takem normalnem obroku z mesom mlekecom-naravnim iz štalice inp...ljudje pa o uravnoteženem prehranjevanju hmm.gif
Še nekaj sočnega:zakaj pa npr mačje mleko ne pijemo ko npr skoti mlade mucke:kaj ve kaj za vraga je noter kar nam lahko koristi...ja to je pa že bolano,za psihiatra,sprevrženo in nevem še kaj.
Zdravniki kar naprej modrujejo(no ne vsi, eni so celo v koraku z znanostjo ki jo tako zagovarjajo v obliki tablet inp zadev) o uravnoteženi prehrani ampak nikjer še nisem zasledila da bi bilo pa lepo predstavljeno kaj dejansko jesti in izpustiti razen splošnih puhlic..da bi ljudje dobili pravi vpogled v svoje zdravje in prehrano-o konzervansih,emulgatorjih,umetnih snovi in umetnih aromah,sladilih,ogromno cukra za boljši okus.... pa ni niti sledu. Ko slišiš kaj je za njih dieta pa itak lahko greš na wc (srčni bolniki-dobijo juhico iz zelenjave in jejo samo to-mmm že ptički čivkajo da se maščoba pod takimi pogoji ne bo topila oz obrtno pri debelem človeku kjer so maščobbne celice vedno v pripravnosti-jojo efekt, se bo to zgodlo mogoče na nikolovo.Stvar ni enoplastna in preprosta-uravnoteženo jej pa boš zdrav:to tiramo že nekaj časa pa ne zgledamo kaj preveč vitalni pa leteči od zdravja.prej obratno we are going down ob tem pa še zagovarjamo stare navade.Saj pravim nekaj mora pasti na bučo da se kaj spremeni in pa moraš sam doživeti in preizkusiti nekatere stvari da vidiš kaj ti je za delat ne kaj ti ponuja industrija ob tem pa mamice kupujejo najdražjo sranje in mislijo da delajo svojemu otroku korist-a to pa ni obsojanja vredno...takšna nevednost in zagovarjanja tega ob vseh infrmacijah ki so nam pred nosom.

jaz podajam zadevo z nekimi vsaj kvazi dokazi ti pa še to ne...tak da ne o mleku ne bove,ni potrebe in nisem jaz kriva če ti sprejemaš stvar kot da ti jo vsiljujem ker ti je ne(mogoče je tak filing ker ful pišem),jaz samo peljem pogovor dlje ker me zanima kaj maš za povedati o stvari in ker se rada pogovarjam -če se se ne na tak način kot ti in mam svoj stil pač dejanskega pogovarjanja ..je edina možnost da se lahko pogovarjamo oz ne pogovarjamo o vremenu.
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#24 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 10 November 2006 - 10:06 AM

Dobro napisano! Ker doma pa vsi mislijo, da zdej bom, pa js zbolela in posala rahitična in brez energije aham, verjetno res rolleyes.gif

Doma pa samo mesojedci (pojedo več mesa kot sadja inzelenjave) ampak po njihovem mnenju je to uravnoteženo. Pa ima eden povišan hoesterol+predebel, drugi je pa presuh, kr naprej ga zdravje baše...,mama je sicer OK ampak holesterol se že viša...tk da si mislim da oni ne vedo kaj je zdrava hrana. js vegi, se trudim vnašat snovi ki jih moje telo potrebuje (sicer mi še vedno primankuje znanja, ampak se pač vsak dan sproti izobražujem) in glej ga vraga bolana nisem, alergij nimam, energije mam dosti. heh pa počutim se vredu.

čeprav obožujem mleko...ampak če pomislim, ostale živalske vrste sesajo določen čas, potem je pa z mlekom konec. samo pri človeški vrsti je pa drugače. gremo v merator in nakupimo mleko...hmm nekaj bo že na tem, da ni tako naravno hmm.gif

Bom še brskala na netu, če najdem kaj zanimivega.
  • 0
IPB Image

#25 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 10 November 2006 - 01:44 PM

Pa koji k**** so ti Off Topici?!
Madona, a ne znate poiskat neke bolj primerne teme v kakem drugem poforumu, al ste tok na ego tripu da vam dol visi in smetite po debatah o laseh? Odprem debato da preberem kaj novega o laseh, pa najdem stran najbolj debilnega OTja. mad.gif
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#26 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 10 November 2006 - 01:55 PM

Ravnokar sem hotela tole napisat, hvala Crna. Namreč nekateri ste res brez neke forumovske kulture in dobesedno serjete po temah. Če je tle naslov teme 'mastni lasje' potem je logično, da tukaj ne bo potekala debata o mleku in uravnoteženi prehrani ... a ni to jasno? mad.gif

Sploh ne vem zdej, kaj naj pravzaprav naredim s to temo - bom pustila, če greste zdej strogo nazaj na topic, če ne bom gladko vse brisala še za nazaj.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#27 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 11 November 2006 - 08:57 AM

jst mam tud ful občutek, da so se mi lasje ful zmastili. sad.gif sm že probala ful šamponov, sam se mi zdi, da noben ni nekej prida. cry.gif
ka kj poznate te kerastase šampone, k jih dobiš pri frizerju? a so vredu?
Vrjetn bom kr probala enga od Tigi-ja... Aha, ka pa L'occitan?
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#28 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 11 November 2006 - 10:43 AM

L'Occitane so bli ocenjeni v podforumu Sestavine, tak da malo pobrskaj po iskalniku, TiGijevi tudi, Kerastase pa nimam pojma ker so predragi zame.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#29 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 11 November 2006 - 10:54 AM

Jaz mislim, da so za mastne lase dobri šamponi, ki niso prenežni (ker potem ne umijejo dobro tistega loja in vsega z lasišča) in niti ne smejo bit preagresivni, ker potem samo dražijo lasišče, da proizvaja še več. Poleg tega šampon logično ne sme bit masten, mora biti brez olj in tega. No iz tega vidika bi bil zelo v redu Tigi šampon Self Absorbed (multivitaminski), jaz ga imam ful rada in je zelo kvaliteten. Kerastase šamponov ne poznam, se mi zdijo pa zelo dragi, sploh ker je količina veliko manjša kot pri Tigi (njihovi šamponi so 200 mL, Tigijevi pa 350 mL). Tale dotični Self Absorbed drugače stane okroglih 2000 tolarjev.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#30 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 11 November 2006 - 12:08 PM

bom probala s tigi-jem pa bomo vidl kako bo. Za kerastase pa wem d so precej dragi, sam sm vsen mau povprašala kaki so kej...

  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#31 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 11 November 2006 - 01:09 PM



Jaz bom tak rekla. Jaz mam tut ful mastne lase ampak sem se tak navadla, da si jih umijem vsaki drugi dan in potem mam vedno mehke in nič mastne. Pomojem noben šampon ne pomaga, da bi se laski manj mastili.
  • 0
Viens, reste ici!

#32 Hannah

Hannah

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2559 posts
  • Gender:Female

Posted 12 November 2006 - 12:45 PM

A mislte da je Fitoval za krepitev lasnih korenin primeren za delno mastne lase (mastijo se mi na 2-3 dni)?
  • 0
Vse, kar si že bil,
in vse, kar boš - nisi. Le
to, kar si - si ti.

(V. Bajac - Knjiga o bambusu)

#33 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 12 November 2006 - 12:47 PM

Ocenjen je bil kot ful dober šampon, na mojih laseh je pa pustil katastrofo in so se mi prej zmastili, pa čisto brez volumna in sijajo so bli. Mastijo se mi pa nekje na isti interval kot tebi.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#34 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23491 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 01 December 2006 - 01:51 PM

Kakšen pa bi priporočili balzam za "delno" mastne lase?
Zdaj sem uporabljala Gliss Kur (neka reperativna linija) pa se mi zdi, da se mokri ali suhi lasje lepo razčešejo, le da se mogoče zaradi tega prehitro mastijo ...

Imate kakšen predlog (imam pa srednje dolge, zelo tanke lase)
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#35 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 01 December 2006 - 09:28 PM

A niso 'delno' mastni lasje že kar normalni?
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#36 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 02 December 2006 - 11:24 AM

ok zdej ne vem kaj so delno mastni. Če se ti mastijo na 3, magar 4 dni so zame mastni. Nobenega balzama takrat. Raje kako kvalitetno masko, ki las ne masti.

papa
  • 0
IPB Image

#37 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82478 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 December 2006 - 12:06 AM

^^
blink.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#38 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 03 December 2006 - 11:15 AM

Pomoje se večini ljudem lasje mastijo na 3 4 dni, no sama jih vsaj ful malo poznam da se jim ne bi. Mastni so ko se zmastijo prej ko v 3 dneh.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#39 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 03 December 2006 - 11:19 AM

men mogoče po kšnem tednu mal mastni ratajo thumbup.gif , po pa noben neve, a mam že "stare" al ravno na sveže umite laugh.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#40 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23491 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 04 December 2006 - 10:40 AM

meni se zmastijo ravno nekje na 3. dan!
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users