Jump to content


Photo

Občutljivo lasišče?


  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#1 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 07 November 2007 - 01:10 PM

Katere šampone uporabljati za občutljivo lasišče?
Sem pa našla en zanimiv članek, ravno na temo Sodim laureth in lauryl sulfata:
http://searchwarp.com/swa214765.htm
  • 0

#2 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 07 November 2007 - 03:40 PM

Jaz imam izredno občutljivo lasišče, kar me spremlja že nekaj let in mi gre totalno na živce. Najbolj mi pomaga uporaba popolnoma naravnih šamponov brez SLS in SLES. Ker se mi v določenih obdobjih pojavi tudi prhljaj, je za mene vsekakor zmagovalni šampon Lavera plavica. Vsebuje ogromno naravnih zelišč in meni zelo učinkovito pomiri lasišče, poleg tega je izjemno nežen in za moje lasišče zdravilen. Popolnoma odpravi tudi prhljaj, čeprav js ga uporabljam tudi ko prhljaja ni, ker mi ohranja ful lepo in zdravo lasišče. Takoj, ko včasih iz firbca prešaltam na kakšen bolj umeten in agresivnejši šampon, moje lasišče ful burno reagira, začne me srbet, je razdraženo in nemalokrat se pojavi tudi prhljaj. Žal pač tako je, zato se zdej čim bolj skušam držat plavice.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#3 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 07 November 2007 - 06:06 PM

poznam ta problem. Meni še Tigi OH ne paše, sem dobila toliko prhljaja down.gif pa saj dobim po vsakem šamponu prhljaj - razen po Laveri ne.
A ta plavica je prav šampon za občutljive laske?
  • 0

#4 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 07 November 2007 - 06:23 PM

Lavera plavica je prav za prhljaj. Je pa enako nežen kot vsi iz njihove linije. wink.gif
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#5 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 07 November 2007 - 07:17 PM

Je proti prhljaju, pa meni ga je priporočala tudi za občutljivo in srbeče lasišče. Imaš tudi enega z mandljevim mlekom, ki pa je točno za občutljivo lasišče, samo tisti ti prhljaja ne bo odpravil. So pa vsi Lavera šamponi zelo nežni in naravni.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#6 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 07 November 2007 - 11:27 PM


Oronazol je zdravilni sampon, ki je namenjen za obcutljivo lasisce, nagnjeno k srbecici in prhljaju.
Works for me!
  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#7 Chandra

Chandra

    sunshine girl

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3400 posts
  • Gender:Female
  • Location:Celje

Posted 07 November 2007 - 11:36 PM

Oronazol je antibiotik in se ga sme uporabljati le en mesec (oz. je priporočljivo). Po nekaj kratni kuri, pa itak ne pomaga več.

Jaz bi tudi rekla, da je Lavera plavica super za občutljivo lasišče.
  • 0
IPB Image

Namen življenja je življenje, prelivajoče se v vseh odtenkih... ( Elene Danel)

www.chandra.si

#8 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 08 November 2007 - 12:20 AM


A res al kaj? Meni ga je zdravnica priporocala, ker imam (sicer od nedavno) konstantno tezave s to prhljajsko nadlogo in ekcemi... mislim, da se mi razvija seboreicni dermatitis in ker se to stanje ponavlja sem jaz se zmeraj na Oronazolu. Hm...nic mi ni omenila casovne omejitve uporabe, vsaj ne da se spomnim no.. pa se obcutek imam, da blazi in pomaga.
  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#9 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25712 posts
  • Gender:Female

Posted 08 November 2007 - 07:24 AM

Oronazol ni antibiotik. Če bi bil, se ga ne bi dalo kupiti v "prosti prodaji" v lekarnah, ampak samo na recept.
  • 0

#10 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16927 posts
  • Gender:Female

Posted 08 November 2007 - 03:26 PM


Kateri Lavera šampon pa najlepše diši?
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#11 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 08 November 2007 - 03:36 PM

Meni čisto vsi dišijo. Mandljev res noro čudovito diši po mandljih, tak medeno-mandljasto, slasten vonj uglavnem. Mangov čisto pristno po mangu, taki sočen vonj, vrtnični torej po vrtnicah, ampak ne oni fake osladni vonj, ampak res tak lep. Pa meni limonin in jabolčni tudi noro dišita. Vsi dišijo, razen plavica ima taki bolj zeliščni vonj, ki ni glih jummy. No, pa smrdi tudi ne.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#12 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16927 posts
  • Gender:Female

Posted 08 November 2007 - 03:43 PM


Ok, sej mandelj mi je bil tud po ocenah še najbolj všeč... hvala. ;)
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#13 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 09 November 2007 - 11:06 AM

Jaz imam zdej Psoren, ki ima ful nekih eteričnih olj notri in je sestavinsko res uredu, tko da bom naredila kuro s tem šamponom do konca (dokler ga porabim), potem bom pa res pazila kaj dajem na lasišče down.gif

PSOREN
Fitokozmetični šampon iz rastlinskih in eteričnih olj proti prhljaju in luščenju lasišča.

S pomočjo inovativne fitokozmetične formule učinkovito čisti kožo lasišča. Namenjen je negi lasišča, pospešuje odstranjevanje luskavosti, lajša serbečico in pripomore k blaženju vnetij s ponovno vzpostavitvijo fiziološkega ravnovesja lasišča. Deluje proti luščenju tako, da dolgotrajno zmanjšuje luščenje lasišča brez stranskih učinkov.

Psoren šampon izjemno nežno umije lase, ohranja fiziološko ravnovesje lasišča in zagotavlja polnost, sijaj in mehkobo las. Se hitro izpira in omogoča lahko česanje.

IPB Image

Meni tale vedno pomaga, ko imam ful prhljaja thumbup.gif
  • 0

#14 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 09 November 2007 - 11:24 AM

Mična, kje pa kupiš Psoren? Nisem ga še nikjer zasledila. A bi se ti dal mogoče slikat sestavine? Me res zanima.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#15 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 09 November 2007 - 11:50 AM

V lekarni, je pa res da ga nimajo zmeraj down.gif ti bom fotkala sestavine.
  • 0

#16 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 09 November 2007 - 11:52 AM

Hvala!
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#17 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 09 November 2007 - 01:10 PM


Sem kar prepisala, ker sem se ful dolgo mučila s fotkanjem ker so sestavine ful na majhno napisane biggrin.gif

aqua, propylene glycol, lauramidopropyl betaine, disodium laureth sulfosuccinate, cocamide dea, salicylic acid, peg-15 cocopolyamine, zinc pyrithione, panthenol, citrus limonum, disodium edta, biotin, calcium pantothenate, cocodimonium hydroxypropil hydrolized wheat protein, cocodimonium hydroxypropil hydrolyzed silk protein, aloe barbadensis, tropaeolum majus, magnesium nitrate, limonene methylchloroisothiazolinone, methylsothiazolinone, magnesium chloride.
  • 0

#18 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 09 November 2007 - 01:26 PM

Hvala, Mična! kiss3.gif

Jao, všeč mi je. Skor zihr si ga kdaj omislim, čeprav mi Lavera plavica ful pomaga. Ampak zanima me, kako se obnese tale. Sestavine izgledajo obetavne.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#19 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 09 November 2007 - 01:28 PM

ful lepo diši- po citrusih, lepo se speni, pa za sabo ne pusti nobenega filma na laseh, kot nekateri šamponi down.gif meni danes mami prinese plavico iz Lj, morm sprobat, ker jo tolk pohvališ. Bom ocenila, ko preizkusim thumbup.gif
  • 0

#20 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 09 November 2007 - 01:31 PM

Jaz pa bom tvojega skor zihr sprobala, če ga bodo imeli tle v lekarni, ga namreč še nikdar nisem zasledila. Bom pa vprašala, če ga nimajo, mi ga pa verjetno lahko naročijo. hmm.gif Kolk pa stane?

S plavico boš pa zihr zadovoljna. Jaz imam navado dvakrat šamponirat (ni nujno sicer) in pri drugem šamponiranju pustim šampon kakšno minuto ali dve na lasišču, da lahko dobro deluje, itak je šampon ful nežen tudi za lase in ni panike. Imam pol res krasno lasišče.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users