Jump to content


Photo

Rože


  • Please log in to reply
171 replies to this topic

#21 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 20 February 2006 - 10:59 AM

Meni so rože full všeč in to vseh vrst. Najljubše so mi orhideje in jim imam trenutno tudi 5 doma, pol imam pa še eno mesojedko pa tudi kaktuse (no s tem se fant bolj ubada). Zdaj sva se odločla, da bova še bonsaje vzgajala upam pa, da se bo moja zbirka rastlin letos še povečala.
  • 0

#22 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 February 2006 - 03:38 PM

Jaz imam rada rožice. Ampak sem glede zalivanja bolj pozabljive sorte in se mi je tudi že kaktus posušil, ko sem čisto sama skrbela za rožice v svoji sobi. Na srečo pa tiste tri ki jih imam sedaj zaliva mama. biggrin.gif

Sicer pa imam: božično zvezdo (vztraja pri življenju že od novembra biggrin.gif) in dve roži za kateri ne vem imen.

Najljubše rožice nimam, so pa mi všeč marjetice, tulipani, sončnice, vrtnice, gerbere, pa ziher še katera, ki se zdaj ne spomnim. Pa one rože mesojedke so mi tud svetovne. biggrin.gif
  • 0

#23 Suse

Suse

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 230 posts

Posted 21 February 2006 - 09:47 AM

Jst nimam rada roč v "tegelcih", ki jih mami pozimi ima na oknih v hiši... s tem v moji sobi.

Drugače imam rada rože, pač odvisno kakšne so. Imam bonsajček pa benjaminček, full mam rada bolj male dreveščke... zelo si želim kupit drevešček/grmček agrumov, ker so mi full nori... mam pa tudi 2 kaktusa, ki se ju dobila za roj. dan, pa ne morem ravno rečt da sem navdušena nad temi zadevami...
  • 0

#24 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 21 February 2006 - 10:44 AM

A mi lahko kdo svetuje, kako nej skrbim za BONSAI?

Joj mam ga en teden pa mu bolj slabo kaže. Pa VSAK dan ga zalivam no. Jooooj, jst res nisem za rože!! cry.gif
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#25 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 21 February 2006 - 10:49 AM

Miss*sixty jst sm šla mal po netu pobrskat in je zlo zlo odvisno kakšen bonsai imaš. Bonsai je namreč samo pomanjšana sorta neke rastline (fikusa, benjamina itd.) in torej moraš vedet, točno katero rastlino imaš, da boš vedela, kako pogosto jo je treba zalivat. Mogoče tvoj ne potrebuje vsakodnevnega zalivanja. Sem pa tudi razbrala, da se bonsajev ne zaliva tako kot navadne rože, ampak se jih samo za krajši čas namoči (korenine pa to) v vodo in potem daš ven spet. Pa večina folka to dela na dva dni, če sm prav razumela. Poleg tega je treba delat še cel kup nekih drugih stvari, ker so bonsaji dokaj zahtevne rastline.

Tle ti bom nalepla tudi link od nekega foruma, kjer jim lahko zastaviš razna vprašanja in po moje ti bodo z veseljem pomagali.

http://www.rastline....ewforum.php?f=8
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#26 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 21 February 2006 - 11:15 AM

Ej DILEMA cukrček si. IPB Image

Tole sem že sama neki gledala, sam nevem točn kaj je zaena vrsta.

Sem upala bolj na to, da na forumu najdem kšnga, ki mi iz prve roke pove. wink.gif
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#27 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 21 February 2006 - 11:20 AM

Kaj pa še slikaš svoj bnsai z digitalcem pa tam na on forum prilepiš fotko, pomoje bo zihr kdo spoznal vrsto tvojega bonsaja in ti na podlagi tega svetoval! wink.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#28 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 21 February 2006 - 11:55 AM

Ja tole je tud ena opcija. smile.gif

Če ne bo druge variante, bom pa res to naredila.
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#29 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 21 February 2006 - 02:17 PM

Men so ful všeč velike rože al pa veliki kaktusi. Bom probala najdt kakšno slikico.
  • 0

#30 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 21 February 2006 - 02:22 PM

IPB Image

IPB Image
  • 0

#31 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 21 February 2006 - 02:27 PM

Tega spodnjega sem kupila mami. in je uspeval kar precej let, bil je čudovit, potem pa je nekaj zbolel in umrl. Pa tak lep je bil.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#32 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 21 February 2006 - 03:17 PM

Meni najljubše sončnice, pomožnosti z njive. Sem mela par bonsai-ev pa sem vse umorila v rekordnem kratkem času rolleyes.gif nisem za rože, definitivno ne.
  • 0

#33 čuča

čuča

    sramežljivec

  • Člani
  • 61 posts

Posted 21 February 2006 - 03:20 PM

zadnje čase se mi vse bolj dozdeva, da so uni bonsaji iz obija, ki si jih vsi na veliko kupujejo nimajo ravno dolge življenjske doobe
  • 0

#34 callista

callista

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1498 posts
  • Location:Vrhnika
  • Interests:šport, glasba, zabava

Posted 21 February 2006 - 06:25 PM

Meni ljube:
- tulipani
- sončnice
- spominčice (tolk so lepe barve smile.gif )
IPB Image
- vrtnice
- orhideje

Drugače pa sama zaenkrat nimam rožic, za katere bi skrbela. Mam rajš kaktuse, ker ne rabijo rolk nege in zalivanja. Kar sem imela drugega, je vse pomrlo... ermm.gif
  • 0
IPB Image

#35 tikka

tikka

    sramežljivec

  • Člani
  • 66 posts

Posted 28 March 2006 - 02:37 PM

men so pa vrtnice full ušeč..
..rdeče bele pa modre..
  • 0
..the sky may fall and the stars may too,
but in the end i will still
*lowe you*

#36 smetanca

smetanca

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1269 posts
  • Location:Celje

Posted 28 March 2006 - 03:09 PM

jz pa obozuuuuejm soncnice! pa kaktuske - ce so to rozice wink.gif biggrin.gif heh
  • 0

#37 žeula

žeula

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1613 posts
  • Location:~¤~¤~¤~

Posted 28 March 2006 - 04:50 PM

Glede na to, da mamo doma cvetličarno - ja, obužujem rože! IPB Image IPB Image IPB ImageIPB Image

Recmo: kale, tulipani, frezije, vrtnice, sončnice, .......
  • 0
Vedno sem čutila, da je trenutek, ko se zjutraj zbudiš, lepši od vseh 24 ur. Misliš si, da se lahko zgodi karkoli. In dejstvo, da se to skorajda nikoli ne zgodi, sploh ni pomembno. Možnost vedno obstaja.

#38 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 28 March 2006 - 04:52 PM

Moje naj naj rože za v vazo:
- vrtnice,
- sončnice,
- tulipani

Posajene doma pa:
- kaktusi so mi ful hudi
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#39 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 28 March 2006 - 05:04 PM

Žeula me je spomnla na frezije ... to so meni božanske rožice.

IPB Image

IPB Image
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#40 žeula

žeula

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1613 posts
  • Location:~¤~¤~¤~

Posted 28 March 2006 - 05:12 PM

Men tut... enkrat mi jih je en potnik podaru cel šopek! oops.gif Ah, kok sem simpatična! biggrin.gif HEC!!

evo tak je zgledov tist šopek - sam ene 3x večji! oops.gif

IPB Image
  • 0
Vedno sem čutila, da je trenutek, ko se zjutraj zbudiš, lepši od vseh 24 ur. Misliš si, da se lahko zgodi karkoli. In dejstvo, da se to skorajda nikoli ne zgodi, sploh ni pomembno. Možnost vedno obstaja.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users