Jump to content


Photo

Čiščenje - najučinkovitejša sredstva in tehnike za boj proti umazaniji v vašem domu


  • Please log in to reply
1045 replies to this topic

#41 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 02 April 2007 - 02:31 PM

No, da se pohvalim:
jaz sem vso kri ven spravila (zasušena in celo že oprana) iz čisto bele majice. Uporabila pa sem DM-ov proizvod (milo za odstranjevanje madežev - al nekaj podobnega) iz linije DENK MIT. Pred pranjem sem dala tekočino gor in malo pustila, potem pa enostavno dala v pralni stroj. Nad rezultatom bila navdušena, saj je madež popolnoma izginil.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#42 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 September 2008 - 11:47 AM

No jaz imam pa problem. V toaletnem kovčku se mi je razlila krema za sončenje, ki je zelo mastna in ne vem s čem naj jo spravim ven. Pobrisala sem, ampak kot da se je to mastno zažrlo v blago, ki je iz nekakšnega umetnega materiala. Jaz bi rekla, da je sintetika, ampak nisem nek strokovnjak, tako da se lahko motim.
  • 0

#43 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 12 September 2008 - 03:59 PM

QUOTE(Hevea @ 9. 3. 2007 - 23:48) View Post

Ko smo že pri krvi, jst sm enkrat dobila fešto nepričakovano na moje najljubše črne gate, in je bil pač krvav flek. In ponavadi gate namočim in gre lepo dol, s črnih pa ni hotlo it, zato sm jih napadla z nevemkakšnim detergentom. Rezultat je, da je flek namesto zasušeno krvav postal svetlo rjav confused.gif tko da mislim da gate so za v smeti, me pa zanima, kaj mi je storiti v drugih primerih.

Pha, men se je tud to zgodilo. Jih pač ne nosim pogosto. biggrin.gif

Drugač je pa men (oz. mami, jaz ne perem laugh.gif ) najboljše Marsejsko milo (lahko ga kupiš v L'Occitane. S tem podrgneš po madežu in daš prat, res, vse gre dol. Priporočam.
  • 0

#44 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 12 September 2008 - 07:24 PM

Hevea, moja teta rešuje takšne težave tako, da črno perilo (tisto, ki se je razbarvalo in postalo sivo, ali pa če ima takšno "nezgodo" kot ti) enostavno pobarva s črno barvo. Pač kupi črno barvo za tekstil in pobarva.
  • 0

#45 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 12 September 2008 - 08:44 PM

biggrin.gif Hvala, tiste gate so sicer že davno tega v smeteh, ampak vsak nasvet je dobrodošel!
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#46 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 September 2008 - 11:49 AM

A rešitve mojega problema kako spraviti ven mastno kremo za sončenje nobena ne pozna? confused.gif Sem probala odstranit to z vanishem, pa so se take male bunkice podobne čigumiju naredile, mastno in lepljivo je še vedno.
  • 0

#47 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 13 September 2008 - 02:03 PM

Kaj pa če poskusiš s kuhinjskim razmaščevalcem? Smac je ful močan, razmasti vse sorte.
Jaz bi ga fajn našpricala gor na majco in pustila ene 15 minut, potem pa splaknila z vročo vodo. Po potrebi postopek pač ponoviš in malo zdrgneš vmes.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#48 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 September 2008 - 02:08 PM

Morm pogledat, če imamo to sploh doma. Hvala. Ni majca, ampak kozmetični kovček.
  • 0

#49 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 19 September 2008 - 08:08 PM

Mene fleki od menzese ne motijo. Glavno da so gate čiste in na zunaj sprejemljivega videza.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#50 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 14 January 2009 - 08:38 PM

Okej pred nekaj časa sem pisala o eni jopci ki sem jo zamazala z nevemčim (šmirom verjetno). Po vseh možnih preizkušenih stvareh, pranju na 40, 60, namakanju v čistilu prav namenju odstranjevanju šmira, polivanju z varikino.. Ja, tisti črni flekci so še vedno tam cry.gif

No, ker zgleda res NIČ ne bo pomagalo, ampak ker sem jst odločena da svoje najljubše jopce pač ne bom vrgla v smeti, me zanima če se da kupit barva za oblačila, pa ne tista da daš v pralni stroj in postane vse belo, ampak da bi samo nanesla (prekrila) te črne madeže iin bi se ta bela barva nekak prlepla gor.. A ve kera kaj mislm? biggrin.gif Neki časa nazaj sem vidla da je ena prilepla sliko od majčke, ki jo je sama porisala (če se ne motim z rdeče/belimi rožicami). Kej tazga mam v mislih. Da bi flekce enostavno prebarvala laugh.gif A sem nora ane.. biggrin.gif A mislte da bi se dal? oops.gif

IPB ImageIPB Image
  • 0

After all this time?

Always.


#51 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 14 January 2009 - 08:39 PM

Z varikino ni šlo dol ohmy.gif
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#52 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 14 January 2009 - 08:41 PM

Neee cry.gif Sej se vid pri kapuci, tam je bil včasih srebrn rob, pa je mal spran na eni strani- to je zard varikine.. To use je pa ostaal cry.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#53 Felicity

Felicity

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3216 posts
  • Gender:Female

Posted 15 January 2009 - 12:08 PM

saj ne vem, če ste že omenile, ampak dober proizvod je omino bianco (kot neka varekina v prahu), obstaja za bele in barvane cunje...

tako zgleda
IPB ImageIPB Image

je pa res, da če so na cunji kakšni potiski v srebrni / zlati svetleči barvi, jih v namakanju ponavadi uniči (pobere barvo oz. svetlikajoč del).


Na mastne madeže pa jaz ponavadi dam kar prill oz. sredstvo za ročno pomivanje posode.
  • 0

#54 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 15 January 2009 - 05:05 PM

Kaj pa če bi mikico pobarvala v en lep siv odtenek (ne pretemen)? Na tak način bi skrila te sive madeže, pa tudi potisk bi se še vedno lepo videl.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#55 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 15 January 2009 - 07:25 PM

Ja ampak kaj pa potem srebrna? hmm.gif A samo z belo se nebi dal štrihnt teh madežev? oops.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#56 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 15 January 2009 - 07:57 PM

Ne, jaz sem skor 100%, da se ne bi dalo. Te barve niso take, kot tiste za steno. Ne moreš ti recimo temne majice pobarvat na belo, tako tudi ne moreš temnega madeža.
Jaz bi jo na tvojem mestu res pobarvala na sivo, pomoje bi bla še vedno lepa. Mislim, da barva ne bi vplivala na srebrno obrobo, ker te barve menda niso neki ful agresivne.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#57 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 15 January 2009 - 07:59 PM

Bolje, da jo probaš pobarvat in jo potem lahko nosiš, kot pa da pustiš tako kot je. Ker sedaj je ne moreš nosit ane biggrin.gif
  • 0

#58 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 15 January 2009 - 08:53 PM

Dons sem jo mela za u šolo laugh.gif Rokave mal zaviham pa je itak naguban in se res nč ne vid, čez kapuco mam itak lase, mal me moti edino tist pri zadrgi.. Bom vidla, mogoče bom pobarvala, čeprou se mi zdi da siva ne bi bla tok lepa.. sad.gif Oz. bi mogla bit fejst temno siva da se te flekci sploh ne bi vidl, kar pa tut nočem sad.gif No, hvala za nasvete.. Stran je pač ne mislm vržt, važn da pač vem da je čista in to je to. biggrin.gif Haha sem skor že čustveno navezana nanjo laugh.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#59 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 15 January 2009 - 10:58 PM

Tud če bi bla svetlejša siva, bi blo boljše kot pa če je snežno bela, ker se fleki ful vidijo. Jaz je ne bi mogla tkole nosit, sem preveč 'aklih'.
Kaj pa če probaš še enkrat samo na madeže nalit čisto Varikino (nerazredčeno) in pustit ene pol ure?
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#60 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 15 January 2009 - 11:02 PM

Ja sej to je mami nardila, samo na madež na kapuci je dala varikino in pustila neki časa in ni nardilo nč, razen tista srebrna obroba je šla dol cry.gif zato sem opustila misel o odstranjevanju madeža in začela razmišljat o barvanju laugh.gif

Ah, okej, hvala, bom že neki spacala skupi, če ne druzga bom z edigsom pobarvala idea.gif Hahaha, u, zdej sm se spomnla da mam eno črno majco zapacano z edigsom ki negre vn laugh.gif Bom probala če deluje.. Zaje*at itak nimam več kej laugh.gif

Hahaha, I'm crazy laugh.gif
  • 0

After all this time?

Always.





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users