Jump to content


Stroški


  • Please log in to reply
1333 replies to this topic

#41 Lo-Fi

Lo-Fi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4884 posts

Posted 09 December 2012 - 11:38 AM

Lo-fi, si pa pogumna, ampak najbrž imaš dovolj veliko plačo.
Jaz ne bi upala sama vzeti takega kredita.

ja, če ne bi vzela kredita, bi pač morala živet doma s starši, ampak pri 30 mi res ni do tega.


  • 0

#42 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 17 June 2013 - 12:51 PM

Torej....

 

jaz imam za vse redne stroške (elektrika, plin, komunala, TV, internet, upravnik...) urejen trajnik in tega niti ne bi spreminjala.

 

Ker S. preživi večino časa pri meni (pravzaprav lahko rečemo, da je skoraj preseljen), se mu zdi prav, da tudi on prispeva za stroške.

 

Kako imate ve razdeljene tekoče stroške - trgovina,...?

Jaz sem mislila predlagat, da zbirava račune iz trgovine pa potem ob koncu meseca poračunava?


  • 0

#43 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15066 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 17 June 2013 - 12:56 PM

Midva mava rešeno tako, on kredit, jaz stroške + hrana.

Ne gledava midva do evrov, denar je ves skupen. Gledeva koliko SVA prihranila ne koliko je kdo posamezno, in pač karkoli bi želela kupit če ne bi imela bi mi on dal.

Pa jaz dajem po tem sistemu večji procent plače kot on, ampak to nikogar ne moti.

 

Ne vem če sem reprezentativen primer, ker v vse vlagava skupaj....


  • 0
 

#44 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16922 posts
  • Gender:Female

Posted 17 June 2013 - 01:06 PM

Kako pa kaj plačujete, enkrat ve, enkrat vaš partner, ali kako? Midva imava vsak svojo kartico na skupnem računu, na katerega vsak mesec položiva določeno količino denarja. S to kartico potem plačujeva vse skupne stroške: položnice, trgovina, večerja, zadeve za stanovanje, skupna darila, ipd. Kar nama ostane porabiva za avto (servisi in to).

 

Tale ideja s skupnim računom se mi zdi ful pametna in najbolj fer. Da se vse skupne zadeve plača s tega računa,

kar pa se tiče individualnih stvari, pa vsak za sebe s svojim denarjem.


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#45 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 17 June 2013 - 01:14 PM

Ja že, samo, kot sem že napisala, imam jaz vse položnice na trajnik. In bi to rada kombinirala s tekočimi stroški (hrana).


  • 0

#46 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 17 June 2013 - 01:31 PM

Kar je Matilda citirala je nekako tako, kot imava (sva imela) midva .. in jaz imam tudi vse na trajnikih ... kar pomeni, da jaz plačam vse trajnike in če še kaj ostane, nakažem na ta TRR oz. si s tega TRR nakažema na moj račun (že zmanjka).

 

Oz. moj je poračunal v smislu -.... ta mesec si plačala položnic za xy, na TRR moraš nakazat še xyz. ... sicer tudi pri nama ni šlo v EUR natančno, ampak nekje okvirno.

 

Lahko pa preračunata koliko je stroškov s stanovanjem in koliko je hrane in en plačuje hrano, drugi položnice.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#47 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 17 June 2013 - 01:42 PM

Jaz niti ne bi odpirala novega TRR...

 

Moj predlog bi bil:

- jaz še vedno plačujem položnice

- oba hodiva v trgovino (pač včasih kdo nima časa, včasih kdo nima sabo denarnice (ponavadi jaz :butl:)

- račune od špecerije bi dajala na kup in potem ob koncu meseca poračunala (itak da ne do € natančno...valda da tud raznih računov velikosti 5, 10€ sploh ne bi dajala na kupček, ker se mi zdi brezveze). Pač tako, da sva na koncu meseca nekje na približno na istem.

Se vam zdi ok? Fer?


  • 0

#48 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30709 posts
  • Location:Primorska

Posted 17 June 2013 - 01:52 PM

Če pač želi prispevati za stroške in če dejansko živi tam (ampak ti plačuješ stroške v stanovanju samo za enega človeka?), potem ti lahko določen znesek od vseh tvojih trajnikov tudi nakazuje...


  • 0

#49 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 17 June 2013 - 01:52 PM

seveda je to fer ...

midva sva imela s tem načinom probleme, ker sem nekaj plačala in pozabila vzet račun in kar na enkrat sem bila konec meseca brez denarja, moj mi je pa še rekel da moram še kaj nakazat .... in mi ni bilo nič jasno ... potem pa brskanje po spominu kdo je kdaj založil v kakšnem znesku, kdo je kaj plačal ...

In ker nisem tip za take stvari, sva se raje odločila, da sva oba pooblaščena na isti račun in mahava v trgovini z "isto" kartico in je bil problem rešen.

Če pa vama uspe, pa seveda sploh ni problemov in se mi zdi tak način najbolj pošten do obeh.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#50 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5727 posts
  • Gender:Female

Posted 17 June 2013 - 02:00 PM

Midva imava isti princip kot pri Kami. Jaz imam stanovanjski kredit in (trenutno) zavarovanje za avto. On ima tudi kredit (ampak več kot štirikrat manjši kot jaz). Položnic nimava na trajniku. Jaz plačam vse položnice preko klika, oba pa dava na skupen račun ves denar kar ga imava. potem družno trošiva in tako prihaja do najmanj prepirov. (prej sem jaz 18. ega že tanko piskala, ko mi je banka potegnila dol kredit in ostala zavarovanja, pa hodila sem v trgovino, ker sem bila doma in vsak dan kuhala, pa plenice in ostale zadeve za tamelga sem jaz kupovala; pa se je vedno čudil kako nimam denarja; sedaj pa je denarja kolikor ga je in s tem morava živeti. ima pa vsak svoje prioritete: meni pomenijo nekaj nakupi in si kupim kaj za oblečt, on pa kako drugače zase porabi denar).


  • 0

#51 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 17 June 2013 - 02:05 PM

(ampak ti plačuješ stroške v stanovanju samo za enega človeka)...

dejansko se stroški ne razlikujejo kaj veliko če sem sama, ali pa ne. Edino pri upravniku bi mi za čiščenje zaračunali še za eno osebo. Ko bo naslednjič visel list s podatki, koliko nas je v stanovanju, bom vnesla spremembo.

Drugače pa je TV, internet, RTV ostane isti strošek, elektrike se nič več ne porabi...edino mogoče vode - to je pa cca 3-5€ več, kot porabim sedaj sama.

 

Mislim da je pa praktično boljše, če namesto, da mi nakaže, tisti denar porabi za skupno špecerijo :)

 

 

Bova videla, kako bo vse skupaj zalaufalo :)


  • 0

#52 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 17 June 2013 - 02:16 PM

AP, meni se zdi v bistvu vseeno. Ti veš, koliko je tvoja polovica stroškov pa z računi bosta vedela, koliko je šlo za špecerijo pa bosta zglihala. Jaz bi edino v primeru večjih odstopanj naredila natančnejšo računico s prenakazovanjem/dajanjem denarja. 

 

Meni je najlažje, da jaz plačam vse račune in mi potem brat nakaže polovico - sva nekaj let plačevala približno vsak polovico pa se potem po položnicah lovila, nima smisla; je zdaj full boljše. Hrano pa načeloma vsak zase kupujeva, ampak se ne pričkava, če kdo kaj od drugega poje. Jaz velikokrat več kupim in mi potem brat vrne polovico. 


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#53 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5727 posts
  • Gender:Female

Posted 17 June 2013 - 02:22 PM

pri skupnem življenju in denarju ni enostavnega odgovora. mogoče bi naredila fond za življenje v katerem bi bili stroški in namenski denar za gospodinjstvo. ti bi dala manj (zaradi trajnikov), on pa več. kolikor ostane, pa se prenese naprej ali pa se porabi za skupen luksuz.


  • 0

#54 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 17 June 2013 - 03:59 PM

Sicer ne morem govorit, ker se ne zivims fantom, ampak meni se zdi dalec najboljsa varjanta ta ^^. Torej da se ma skupni racun, kamor vsak nakaze recimo 50% place (torej tisti, ki vec zasluzi tudi vec prispeva) in potem se iz tega placujejo poloznice, trgovina itd. , hkrati pa preostal del place porabis po svoje. Meni ful ne bi bilo vsec, da oba VSE daa na skupni racun, ker je fant ful bolj varcen kot jaz in ne bi zelela zapravljat tut njegovega denarja za svoje pizdarije.
  • 0

After all this time?

Always.


#55 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 June 2013 - 05:04 PM

Jaz niti ne bi odpirala novega TRR...

 

Moj predlog bi bil:

- jaz še vedno plačujem položnice

- oba hodiva v trgovino (pač včasih kdo nima časa, včasih kdo nima sabo denarnice (ponavadi jaz :butl:)

- račune od špecerije bi dajala na kup in potem ob koncu meseca poračunala (itak da ne do € natančno...valda da tud raznih računov velikosti 5, 10€ sploh ne bi dajala na kupček, ker se mi zdi brezveze). Pač tako, da sva na koncu meseca nekje na približno na istem.

Se vam zdi ok? Fer?

 

Meni se zdi ta varianta najboljša, + da ti nekaj prispeva za stroške. Ideja o skupnem TRR mi niti malo ne diši in močno dvomim, da mi kdaj bo.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#56 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22353 posts
  • Gender:Female

Posted 17 June 2013 - 06:32 PM

Jaz bi skupni račun imela le, če bi oba vsak mesec nanj nakazala enak znesek, iz tega pa bi se plačevale položnice, hrana in razni drugi skupni stroški. Ostalo pa ne, ker vemo, da za ostale stvari ne trošimo vsi enako. V redu se mi zdi tudi ta način, kot ga ima Špela z bratom. Da eden vse plačuje, drugi pa mu vsak mesec na račun nakaže polovico. Ali pa če si razdelita, tako da vsak plačuje približno pol. Npr. eden položnice, drugi hrano. To zbiranje računov in potem preračunavanje konec meseca mi ne diši, ker sigurno kdaj pozabiš, založiš kakšen račun, ne vem, ne zdi se mi praktično.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#57 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 17 June 2013 - 10:00 PM

Midva imava vsak pol najemnine, jaz plačam še internet, on ostale stroške (tu je največja razlika, ker ima pač on precej višje prihodke), avto je v celoti njegov strošek, ker je pač njegov :D V trgovino hodiva oba, s tem da on večinoma več zapravi, pa mu jaz vsaketolko kaj po občutku dodam zraven. Finance deliva bolj tako, na uč, da si vsak lahko še kaj privošči zraven in da se noben ne počuti prikrajšan. 


  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#58 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5727 posts
  • Gender:Female

Posted 18 June 2013 - 09:43 AM

Ideja o skupnem TRR mi niti malo ne diši in močno dvomim, da mi kdaj bo.

 

Meni tudi ni in sva dokler nisva imela otroka imela ločene račune. Sedaj pa s skupnim gospodinjstvo, kreditom in položnicami pač razpravljava s skupnim družinskim proračunom. je pa res, da nama po kreditih ostane približno isto denarja. nikoli pa ne gledava izpiskov in si ne očitava.


  • 0

#59 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 18 June 2013 - 10:54 AM

se strinjam, z otrokom se stvari kar "zakomlicirajo", kdo kaj plača, čigav strošek je sploh kaj ...

 

do otrok sva imela vsak svoj račun + skupnega. Sicer ga imava še zdaj, ampak se itak kar vse prelije na skupnega ... oz. si kupujeva kakšno stvar iz računa, kjer je sploh denar ... itak je pa večino stvari na MC :)

 

Moram pa povedat, da se v vseh teh letih nisva nikoli skregala zaradi denarja, nikoli si nisva očitala stvari (no včasih je kakšna dvignjena obrv z njegove strani, če to "res rabimo" oz. "če pričakujem vojno glede na zaloge hrane" ... ampak brez tega itak ne moreš. :P  In mi je noro koliko parov si očita, kdo je kupil posteljo, kdo pa pralni stroj;  kdo je plačal dopust, kdo pa hrano,.... kaj je bilo več in kaj večkrat potrebujeta, kaj je več vredno.

 


Je pa res, da sva oba približno enako skromna, imava podobne prioritete in se o večjih nakupih (nad 100€) vedno prej pogovoriva.

 

Tako da, če se par zna pogovarjat, je pomoje čisto vseeno kateri način uporablja za delitev stroškov, saj se da vse dogovorit oz. prilagodit. In takoj je pol morebitnih problemov rešeno, če približno enako zaslužita :wink1:


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#60 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5727 posts
  • Gender:Female

Posted 18 June 2013 - 01:22 PM

Kami, totalen podpis. pri nama je enako. dvignjene obrvi, če res to potrebujemo, ampak se vedno izkaže, da seveda to potrebujemo :)


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users