Jump to content


Photo

Vsa vprašanja v zvezi z gradnjo in urejanjem doma


  • Please log in to reply
1373 replies to this topic

#1361 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 12 March 2024 - 01:19 PM

Meni je druga opcija boljša.
  • 0

#1362 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 12 March 2024 - 01:48 PM

Meni pa mogoče celo prva.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#1363 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 12 March 2024 - 02:56 PM

Meni je estetsko lepša 1. opcija, bolj praktična se mi zdi pa 2. 


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#1364 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 12 March 2024 - 03:21 PM

Meni prva, ker je okno bližje umivalnika.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#1365 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 12 March 2024 - 03:25 PM

Tale saga s hišo.

Izvedela sva, da ima hiša energetski razred G. M. je kar groza oblila. KO mi govori možne številke za ogrevanje, tudi mene.

V glavnem, jasno da obnova, samo to bo zdaj poemnilo izolacijo fasade, kar ni bilo v planu. Ne vidim druge. Baje sicer znajo narest tako, da je lepo, kot je sedaj. Ne vem. Ima katera izkušnje?

Toliko se komplicira vse, prodajalec je ful šlampast, flegmatik in se ne bi nič pogajal. Ne razume, da rabiš št. gradbenega dovoljenja oz. domnevo o njem, ker je stara hiša....

Zna biti, da bova odstopila od nakupa.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#1366 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 March 2024 - 06:30 PM

Meni je druga opcija boljša.


Joj, Frcica, res nimata srece pri tem. :/ Si pa predstavljam, da je pri starejsih hisah tezko predvideti vse stroske obnove.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1367 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16922 posts
  • Gender:Female

Posted 12 March 2024 - 08:08 PM

S starejšimi hišami je lahko ful križ, če nimaš vseh podatkov o gradnji, materialih, s finančnega vidika pa tudi, če ne delaš veliko sam, je jama brez dna.
Upam, da rešite to zagato, karkoli že bo na koncu.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1368 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17855 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 25 April 2024 - 11:59 AM

Frčica, kako je zdaj s to hišo?

 

Vprašanje: ima katera izkušnje z vgradnimi omarami in proizvajalci le teh? 


  • 0

#1369 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 25 April 2024 - 12:02 PM

Jaz imam Arcont, ampak sem dala narediti pred več kot 10 leti
  • 0

#1370 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 25 April 2024 - 12:31 PM

Barbarina, v maju podpišemo pogodbo.

Banka je sicer hišo slabše ocenila kot sva mislila, cenilka je navedla tudi neresnične informacije(da ni šole, vrtca, ni investicij), tako, da nama bo manj ostalo za obnovo.

Naju je pa prodajalec klical, ker se mu nisva javila 2 tedna. precej zaskrbljen, se opravičil za vse napake, ki so bile do podpisa predpogodbe.

 

Midva imava tudi  omare od te firme, sva preko AP takrat dobila še popust :D Ne bi pa imela več drsnih vrat, so mi na pante boljše.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#1371 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17855 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 25 April 2024 - 03:19 PM

Jaz bi tudi klasična vrata, so mi lepša. Gledala sem pa Arcont in Alples.

Fajn za hišo, aro pa sta dala ane?
  • 0

#1372 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 25 April 2024 - 04:13 PM

Ja, aro sva dala konec marca

 

Takrat so bila drsna ful moderna in v najini spalnici na enem delu za vrati drugače tudi ne gre.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#1373 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted Yesterday, 07:47 AM

Jaz imam Arcont, ampak sem dala narediti pred več kot 10 leti

enako, le da sva kupila takrat pri IZI Mobili. Dva bila zelo zadovoljna.

Jaz bi pa ponovno drsna, amapak ne več dve veliki krili ampak raje 3 manjša. Vsaj meni se zdi bolj praktično (lahko pa da ni). So mi pa tudi na pante zelo všeč, tako da če je možno in cenovno prijaznejše, mi je to čisto OK


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#1374 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16922 posts
  • Gender:Female

Posted Yesterday, 07:56 AM

Če je prostor, so mi boljša na pante. Ampak drsna pa tudi sploh ni slabo, npr. kot stena in potem zadaj lahko pospraviš svašta.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users