Jump to content


Photo

Vsa vprašanja v zvezi z gradnjo in urejanjem doma


  • Please log in to reply
1373 replies to this topic

#1 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 22 November 2010 - 02:54 PM

Pozdravljeni!

Že vrabci na strehi čivkajo, da se bomo KONČNO preselili v malo večji domek in zdaj sem polno zaposlena z risanjem omar, iskanjem rešitev in podobno.

Tukaj prilagam nekakšen tloris stanovanja (ki se na žalost dnevno spreminja down.gif ) saj vedno ugotoviva kaj novega (premalo prostora, premalo denarja, ni praktično, ...).

prazen tloris: http://www.disketa.s...a236ea895ef.pdf

predlog postavitve http://www.disketa.s...d2c61261e62.pdf

Zanima me, če imate kakšne ideje kako bi rešili veliko desno sobo (spalnica/dnevna soba) in pa jedilnico (ampak tukaj zaradi vagončkaste oblike mislim, da res nimamo kaj).

Za enkrat smo spalni del rešili:
- s dvižno posteljo (pod posteljo je predal za shranjevanje)
- nad glavo most (saj poznate, hudič in muhe)
- predelna omara je pri steni do stropa (široka 1 meter), proti vratom pa je široka prav tako en meter, le da je tudi visoka samo 1 meter (da je malo boljši občutek prostornosti)
- TV je na zunanji steni, da spečega ne moti svetloba in malo izolira zvok

Kaj pravite?
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#2 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 22 November 2010 - 03:29 PM

Kaj bi pa spremenila pri dnevni sobi?

Jaz bi mogoče samo dala eno pregrado v dnevno sobo, ki bi ločila dnevni in spalni del. Kako špansko steno, zaveso, al pa uno leseno ogrodje .... Joj, ne vem kako se mu reče. hmm.gif
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#3 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 22 November 2010 - 03:52 PM

Jaz niti nimam več idej, kaj bi še lahko spremenila, zato sprašujem tukaj.
Če kdo vidi še kakšno idejo, mogoče kakšen kiks.

Predelna stena bi bila sicer ok, ampak glede na to, da rabimo full omar smo zadevo "rešili" tako, da smo kar z omarami pregradili del sobe (za omaro postelja), ki pa se je iz "dnevne sobe" ne vidi.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#4 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 22 November 2010 - 04:00 PM

Na omaro sem tudi jaz pomislila, samo po drugi strani bi znala pa metat preveč sence, pa zato nisem nič napisala. Sam ja, glede na to, da se v spalnem kotičku načeloma spi, to ne bi smelo bit moteče. smile.gif

Tepih bi edino dala v dnevno.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#5 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 03 October 2011 - 01:40 PM

Glede na to, da vas je par ki gradite, se selite ali kako drugače preurejate svoje stanovanje, je ta tema za razna vprašanja v zvezi z gradnjo, opremo, kje se kaj dobi ipd., kar ne paše v druge teme.

Mene zanima, če ima katera izkušnje z barvanjem pohištva? Jaz bi "zaflikala" odkrušene delce na pohištvu, zgleda nekako takole:
IPB Image
A mislite, da je to izvedljivo? Problem se mi zdi predvsem najdt ta prav odtenek. unsure.gif
  • 0

#6

  • Guests

Posted 03 October 2011 - 09:01 PM

Barve za les ti marsikje lahko namešajo v ustrezen odtenek (mislim, da to delajo npr. v Merkurju). Če imaš možnost kak manjši kos v tej barvi vzet s seboj v trgovino, pomoje ne bi smel bit tak problem zadet odtenka.
  • 0

#7 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 05 October 2011 - 08:36 PM

Veš kaj se bojim, da ne bo prijelo, ker to je v bistvu neka prevleka, premaz, spodaj pa nekaj takega kot iverka. Pomoje še slabše. laugh.gif
  • 0

#8 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 05 October 2011 - 09:09 PM

Sobo bi si rada uredila v kleti, kjer je trenutno po tleh beton, ker nam je enkrat poplavilo in je tapison romal v koš. Torej bo treba prvo to porihtati. Parket odpade zaradi financ, bi jaz to rada bolj na hitro, pa tudi ne vem, koliko časa bom potem dejansko v tej sobi ostala in ne bi toliko investirala. Laminat sem dala pred nekaj leti v trenutn sobo, pa mi ni všeč, ker od takrat v sobi odmeva down.gif . Ploščice bi bile prehladne in ostane bolj ali manj tapison, ki mi sicer ni všeč glede vzdrževanja oz. čiščenja, pa alergična sem na pršice in to ni ravno najboljša izbira, kar se tega tiče, bi bila pa ta rešitev najcenejša (?), po tleh bi bilo toplo in ne bi odmevalo.

Kakšni predlogi? Kera ve, koliko bi približno stalo tapisona za 16m2 in njegovo polaganje? Z očitom se zadnje čase tako kregava, doma pa je itak skoz kaj pod vplivom alkota in se mi ne da za vsako pičkarijo kregat z njim. Itak mu kot prvo sploh ne bo všeč, da grem dol, kot drugo bo pa trajalo petsto let, preden bi se spravil to položit, čeprav je doma in bi to lahko zrihtal v parih dnevih down.gif .
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#9 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 October 2011 - 09:38 PM


Cene tapisonov so ful različne, nekje med 8 in 80 € za kvadrat.

  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#10 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 05 October 2011 - 10:25 PM

Če vzamem najcenejšega, vseeno ne pridem tako poceni skozi, kot sem si mislila hmm.gif . Ker potem bi rada še eno steno prebarvala, kakšne malenkosti dodala v sobo, ki jih zdaj v moji mali ni, še boljše bi bilo pa zamenjati posteljo za večjo, ampak... ne bi pa dala rada več kot 200€, razen, če bo kaj mami prispevala. Kar težko verjamem, da kaj dosti, ker bodo že pripomočki za faks nooro dragi. Eh
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#11 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 05 August 2012 - 08:51 AM

Odločila sem se, da odprem novo temo, ne pa da vse pišemo v slike vaših sob okolice opreme.

Torej, jaz sem trenutno pred odločitvijo glede tega, kakšen les bom v hiši imela. Vse pa izhaja iz kuhinjskega pulta.
Imate raje temen les ali svetel les?

Jaz sem pri dveh kolegicah videla, kako izgleda vse skupaj v kombinaciji s temnim lesom in moram rečt da je sicer fino, ampak ne vem če bi lahko tako imela, ker tisto potem postane depresivno, čez čas....Naj omenim, da se na tistem temnem lesu skoz poznajo fleki, tudi ko pucata. ŠE vedno se vidijo prstni odtisi itd...Skratka, če si picajzlast lahko znoriš, in jaz načeloma sem :P

Torej, razmišljam, da bi v kuhinjo dala tak pult, kot je na originalni sliki moje kuhinje:

Posted Image

In ne takega, kot sem ga dala originalno, kar je bilo nekaj v tem stilu:

Posted Image

Potem seveda kolegici sta dali vse nekako v tem stilu, tudi mize, opremo v dnevni sobi...

Res mi ni všeč.

Kaj pa menite ostale?

In pa še, če je kuhinja sijaj, ali bi pasalo, če je vse ostalo mat z istim lesom kot je kuhinjski pult?
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#12 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30709 posts
  • Location:Primorska

Posted 05 August 2012 - 09:03 AM

Meni je absolutno bolj všeč svetel les, čeprav sem tudi jaz pri prijateljici videla kimbinacijo temnorjavega parketa po celem stanovanju in vsega pohištva v beli barvi, tudi stene in vrata ima bele in vse skupaj mi je bilo na prvi pogled, ko sem bila na obisku, res noro všeč.

Sama se pa odločam za svetlejše odtenke, pult v moji kuhinji bo v barvi lešnika:
Posted Image,

za talne ploščice pa še nisem čisto odločena, bodo pa kakšna svetlejša imitacija lesa in enake po celem stanovanju (razen kopalnice), tako ima moja sestra in mi je všeč.
pri ostalem pohištvu jaz ne mislim komplicirat in delat na tem, da se bo vse čist v nulo ujemalo,raje se držim nevtralnih barv in vzorcev, da imaš več manevrskega prostora pri izbiri...
  • 0

#13 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 05 August 2012 - 09:05 AM

Ja saj jaz isto, čeprav mi bo verjetno dosti naredil mizar (predsoba, garderoba, dnevna, jedilna miza)...Ker cene sploh ne odstopajo od tega, kar se prodaja. Bomo videli.

Meni je to tvoje všeč, M.

Bom kar dala tak pult, svetel.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#14 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30709 posts
  • Location:Primorska

Posted 05 August 2012 - 09:10 AM

Kakšna bo pa kuhinja, Sally, svetla ali temna? Mislim fronte pa to, omarice...?
ker meni tisti prvi pult ni napačen...
  • 0

#15 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 05 August 2012 - 09:31 AM

_M_, saj jaz imam narisano v kuhinji tako kot je drugi pult + bele omarice visok sijaj.

Zdaj imam pa namen dat prvi pult + bele visok sijaj omarice....In tako kot je prvi pult v tem lesu tudi vse ostalo v dnevni, jedilna miza itd...
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#16 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 05 August 2012 - 10:30 AM

Starsa imata podobno kot je tvoja prva, Sally, temen pult in temna tla v istem stilu, tudi jedilnica in dnevna soba enako. Ni nic depresivno, vse zivljenje smo imeli bele stvari in smo se navelicali. So pa prostori veliki in svetli, dodatki so svetli, veliko je raznih luci.

Midva imava svetel pult, temnejse fronte (cesnja) in svetla tla. In mi je tudi vsec, je pa najin prostor veliko manjsi kot tisti pri nas doma.

Se pa res na temnem pultu pozna vsak odtis. In mami se pritozuje, da vcasih tezko loci pult od tistega kar je na pultu, ko pripravlja hrano.

Sijaj cesarkoli mi ni vsec.

V glavnem, ce povzamem, stvar okusa in prostora.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#17 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 August 2012 - 02:00 PM

Meni je temen les veliko bolj všeč od svetlega, za vse prostore. Je pa res, da je precej za čistit, ampak kuhinjski pult itak brišeš najmanj enkrat na dan.
Jaz bi imela vse v temnem lesu, steklu in kovini.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#18

  • Guests

Posted 06 August 2012 - 10:17 AM

Meni so temni pulti ful všeč, sama bi najrajaje imela belo kuhinjo s temnim lesenim pultom - oz. ne lesenim, ampak pač ultrapas v imitaciji lesa. Se pa prijateljica, ki ima takšno kombinacijo, precej jezi, in je rekla, da NIKOLI več temnega pulta, ker se ful preveč vse pozna gor. Ampak ima res temno temno rjav pult.
  • 0

#19 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 August 2012 - 11:31 AM

Moja mami ima v njeni kuhinji temen pult in pravi, da je bila ena boljših odločitev, ko se je odločila zanj. Takšen je:

Prosim ignorirajte mačko. Se mi je ni ljubilo brisat s slike.

Samo belega pulta ne, ker se res vsaka najmanjša packa vidi gor. Ga imam sedaj v tem stanovanju in popizdevam.
  • 0

#20 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 06 August 2012 - 11:37 AM

Jaz imam belega in čeprav tudi jaz pizdim, ker se vse vidi, ne bi menjala. Vsaj na prvi pogled vidim, da ni čisto, brišem pa itak veliko, ker Zofija hodi na pult.
Pri sebi doma imam rada svetle barve, mi je pa všeč tudi temno, ampak samo za videti. Ne bi ga imela.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users