Jump to content


Photo

Svetovanje


  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#1 evica1

evica1

    sramežljivec

  • Člani
  • 54 posts

Posted 04 April 2012 - 10:11 AM

Drage strokovnjakinje,
mene pa zanima, če je kje možno dobiti neodvisne nasvete strokovnjaka glede kozmetike, ki bi bila primerna za tvojo kožo. Take strokovne nasvete, kot jih tukaj dajete vi, ki ocenjujete sestavine kreme in ne samo nasvet glede na to, kar se npr. v nekem kozmetičnem salonu prodaja... Upam, da razumete, kaj mislim.

Jaz bi potrebovala kozmetiko za kožo po 35. letu, torej proti gubam, hkrati suho in pogosto nagnjeno k mozoljem, torej precej problematično. Predvsem na čelu imam veliko brazgotinic in pigmantnih madežev. Na nosu pa se mi koža pogosto lušči.

Po vašem nasvetu uporabljam Superdefense dnevno. Rada pa bi kremo za ponoči, po možnosti vlažilno in tako za glajenje brazgotinic (pred leti sem imela Anew Avon, ampak je ni več v prodaji). Rada bi našla tudi kaj kvalitetnega za okrog oči, kaj za čiščenje in tonik....

Po forumu sem gledala, da so bile zelo dobro ocenjene kreme Murad in Derma-E.
Ali mi lahko morda predlagate kakšne res kvalitetne kreme, primerne za mojo kožo?

Za nasvete se vam vnaprej zahvaljujem! Imate super forum in res je pametno prebrati vaše ocene preden se odločiš za nakup.
  • 0

#2 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18163 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 04 April 2012 - 10:41 AM

Glede na opis kože bi bilo mogoče fajn, če malo pogledaš za Cosmerbo. Čeprav sem sama stara 20 let, jo uporabljam že skoraj 5, je vlažilna, precej mastna krema, meni super za suho kožo, pri petnajstih mi je ful razpucaa mozolje, sestavinsko kvalitetna in naravna, jaz jo uporabljam zjutraj in zvečer, lahko jo imaš pa samo za ponoči, če ti bi bila mogoče za čez dan pretežka (meni ni, se super obnese za pod puder).

Lahko si prebereš tule: http://www.cudovita....ba&fromsearch=1 in http://www.cudovita....ba&fromsearch=1

Z Muradom in ostalo kozmetiko pa jaz žal nimam izkušenj, mogoče ti bodo ostale punce znale bolje svetovati. :)
  • 0

After all this time?

Always.


#3 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13688 posts
  • Gender:Female

Posted 04 April 2012 - 10:43 AM

Za brazgotinice mogoče kaj od avene, dicaneal in cleanance k.
Punce zelo hvalijo tudi CLinique DMGG(če sem prav napisala :D )
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#4 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 04 April 2012 - 11:01 AM

Za brazgotinice mogoče kaj od avene, dicaneal in cleanance k.

Samo če so že stare brazgotine je vprašanje kok bi pomagalo, ampak CK je tud proti gubicam pa še za mozolje. Pomoje s tem težko fališ.

Ja, DDMG je res fajn, samo če imaš suho bi verjetno potem rabila še kaj za čez. Kaj pa kakšen Green People? Green People je tudi zelo dobro ocenjen, pomoje lahko tle vse najdeš.
Kar se gelov tiče, mogoče Nuxe medeni al pa Clinique (pa si izbereš svojo različico za svoj tip kože)? Glede tonika jaz ne bi komplicirala, Alverde vrtnica je zakon. :D
Zelo so pohvaljene in popularne tudi micelne vodice za odstranjevanje MU. Jaz sem imela pred leti L'Occitane, zdaj s temi pa nimam izkušenj (Vichyjevo punce ful uporabljajo).
  • 0

#5 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82178 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 April 2012 - 12:34 PM

Za čiščenje jaz priporočam Essence My Skin gel, kot vlažilno kremo pa
NUXE Creme Prodigieuse Anti-Fatigue Moisturizing Cream ali
NUXE Creme Nirvanesque First Expression Lines Cream

Proti mozoljem, brazgotinam in gubam pa Avene Cleanance K, kot so rekle.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#6 evica1

evica1

    sramežljivec

  • Člani
  • 54 posts

Posted 05 April 2012 - 07:49 AM

Hvala vam za vse odgovore. Bom zvečer poskusila s Cleanance K, upam, da mi ne bo preveč izsušila kože. Ali se jo lahko zvečer uporablja tudi poleti, ko je zunaj več sonca?
DMGG pa ne vem, katera je.

Kaj pa oči, puder in kaj zelo vlažilnega za ponoči? Kakšen predlog? Seveda mora biti vse nekomedogeno.

Pa Superdefense, ki je zmeraj zelo dobro ocenjena. Ali ima ta krema kakšno že kakšno "konkurenco" za čez dan in z zaščitnim faktorjem?
  • 0

#7 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 05 April 2012 - 07:54 AM

Clinique - Dramatically Different Moisturizing Gel

Posted Image
  • 0

#8 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 05 April 2012 - 07:55 AM

Jaz kreme s kislinami ne bi uporabljala zdaj spomladi / poleti.

Clinique DDMG je pa tale:
Posted Image

Za oči nimam pojma ker ne uporabljam (vendar bo ok bilokatera hranljiva), za ponoči morda kakšno Alverde, mal pobrskaj okoli jih je bilo že kar nekaj ocenjenih, morda AlpenRose. Za puder pa imaš ful izbire, odvisno je kaj iščeš v pudru, prekrivnost, etc.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#9 *missy*

*missy*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 444 posts
  • Gender:Female

Posted 09 April 2012 - 03:40 PM

Punce, dajte še meni povedat, kaj delam narobe :S

za nego obraza uporabljam sledeče:
umivanje: Balea Sanfte Waschcreme (roza gel)
tonik:Alverde wildrose
krema: Neutrogena visibly clear Taegliche Feuchtigkeitspglege oelfrei krema (katerto uporabljam občasno)

Posamezno sestavinsko so dobro ocenjeni, a jaz še vedno imam veliko drobnih mozoljčkov in vsaj 3 podkožne.
  • 0

#10 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 09 April 2012 - 03:51 PM

Dovolj piješ? Kako pa ješ? Mogoče bi lahko razmislila o obisku kozmetičarke.
  • 0

#11 *missy*

*missy*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 444 posts
  • Gender:Female

Posted 09 April 2012 - 03:58 PM

Pijem res bolj malo, jem pa različno. Res je, da ne hodim ravno vsak dan v Meka, ampak recimo 1x na mesec in tudi ne izogibam se pšenični moki in ostali nezdravi prehrani.
Možno je, da je kaj v prehrani, ampak jem enako že celo življenje, težave s kožo so se pa pojavile kake pol leta nazaj. In sem veliko krem zamenjala, gelov,itd.. Zdaj pa kar resno razmišljam o kozmetičarki.
  • 0

#12 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 09 April 2012 - 04:11 PM

Enkrat je moglo nekje ven udarit. :D Spremeni mal prehrano pol boš pa vidla.
  • 0

#13 *missy*

*missy*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 444 posts
  • Gender:Female

Posted 09 April 2012 - 04:13 PM

Hehe, očitno bom res morala :)
  • 0

#14 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18163 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 05 March 2014 - 09:48 PM

A je to ful K?

 

photo8.jpg


  • 0

After all this time?

Always.


#15 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 05 March 2014 - 11:01 PM

Poglej tu. Lahko bi bilo. Olja pa sploh niso za vsakogar.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#16 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18163 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 06 March 2014 - 12:18 AM

Aha ok, že prve tri sestavine so High, naprej sploh ne rabim gledat. :D To je tista krema, ki mi jo je dal v lekarni za un opeklino, saj mi je bilo precej logično da je K, ampak zdaj vidim da je FUL K. Bom previdna z njo, tenks. :D


  • 0

After all this time?

Always.


#17 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3108 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 23 November 2018 - 08:10 PM

Sploh nisem vedela v katero temo bi dala, gledam da bi BF kupila nego obraza, ker ima ful rada kvalitetne produkte za obraz in ji je to kar malo fetis, pa me zanima, ce je katera imela izkusnje z decleor kozmetiko s katero vidim, da delajo to nego?

Kolikor sem gledala je zelo priznana znamka, samo me zanima, ce je katera ze poskusila oziroma slisala kaksna mnenja?
  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#18 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 23 November 2018 - 09:58 PM

Ne poznam Decleor, jaz osebno bi izbirala salone, ki delajo npr. s Paula's Choice (ne vem, ce je opcija v kraju, kjer bi ji to kupila?)
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#19 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 07 December 2018 - 09:24 PM

Kaj priporocate kaj za mosko kozmetiko za nego obraza? Recimo nekaj za ciscenje pa eno vlazilno kremo pa vseeno da bi bilo tudi sestavinsko na nivoju, ker to kar sem v trgovini videla od moske kozmetike je porazno. 🙈
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#20 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3108 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 28 January 2019 - 10:37 AM

Pri očeh so se mi pojavile bele pikice in google pravi, da bi znale biti t.i. milije, je imela katera izkušnje s tem? :unsure:

 

Kolikor sem gledala priporočajo nežen piling za odstranitev drugače pa obisk dermatologa, glede na to, da so se mi pojavile v notranjem kotičku očesa pri nosu me je kar strah tam uporabljat nek piling, da ne bi prišlo v oči...


  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users