Jump to content


Photo

Vaša spolna usmerjenost


  • Please log in to reply
162 replies to this topic

Poll: Vaša spolna usmerjenost (124 member(s) have cast votes)

Moja spolna usmerjenost je:

  1. Heterosekualna (106 votes [84.80%])

    Percentage of vote: 84.80%

  2. Biseksualna (18 votes [14.40%])

    Percentage of vote: 14.40%

  3. Homoseksualna (1 votes [0.80%])

    Percentage of vote: 0.80%

Vote Guests cannot vote

#121 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28990 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 08 August 2007 - 09:32 AM

QUOTE(Ancka Pomarancka @ 8. 8. 2007 - 9:57) View Post

Ne vem, al sem jst čudna... jabolko je zame metafora za moškega (že tako ali tako je moškega spola, pa še Adamovo jabolko imajo moški). Ženske pa imajo včasih hruškasto obliko konstrukcije pa še sadež je ženskega spola.


nič nisi čudna - saj ravno iz tega razloga sem jaz napisala, kako zanimivo je delovanje podzavesti. wink.gif

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#122 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12103 posts
  • Gender:Female

Posted 08 August 2007 - 07:03 PM

QUOTE(Hsul @ 8. 8. 2007 - 10:04) View Post

To so Heveine prispodobe, jaz sem moje čisto abstraktno uporabil. Mene ne eno ne drugo ne asocira na nič, razen na sadje. Če bi npr. govorili o banani ...


Kaj sm zdje spet jst kriva laugh.gif Jst sm samo razložila v skladu z zgornjimi komentarji (namreč da naj bi ble ženske lepše), in pri tebi so bla to pač jabolka. Ti si kriv in pika! tongue.gif
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#123 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 20 August 2007 - 11:16 AM

Zdej, ko sem bila na morju, sem se zažvalila s frendico huh.gif Pa moram povedat, da me ni niti malo ganilo, pač kr neki, ko se s tipom zažvalim je filing čisto drugačen, magičen. Tako da... 100% hetero biggrin.gif
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#124 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 20 August 2007 - 01:04 PM

pa nima fant nič proti? biggrin.gif
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#125 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 20 August 2007 - 02:11 PM

Sej ve... Amm, na srečo ne biggrin.gif
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#126 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 20 August 2007 - 09:36 PM

In tukej se tut vid, kakšen tabu je istospolna usmerjenost.. Namreč če bi ti takorekoč "zažvazila" s tipom, bi valda tvoj tip meu proti.. Ampk ker si zažvazila s punco, si je verjetn tvoj tip pač mislil -itak je to sam tko mal, se ne privlačijo, ker so pač obe ženske in je premajhna verjetnost..
Torej, mislm da smo vsi še zmeri precej prepričani, da so v današnjem času lezbijke in geji, vendar zaenkrat še bolj v zvezdniških mestih in ne v ljubi mali sloveniji.. zaradi naše kulture ali biločesa.. Skratka, dvomim da se bo v bližnji prihodnosti zgodilo to, da bo na primer v trgovini povsem običajno srečati partnerja istega spola..
Si predstavljate, kako bi bilo, če bi "morale" biti punce ljubosumne ne samo na sotekmice, ampak tudi na sotekmece..

Kar se tiče jabolk in hrušk... po vseh teh komentarjih sklepam, da ženske precej spoštujemo naše telo in ga imamo za nekaj posebnega in zato morda občutimo neko privlačnost do ostalih žensk.. Ne da čutimo tisto privlačnost da bi se podale v razmerje, temveč neko fasciniranost nad zmožnostmi in pomembnosti našega telesa; od tega da rojevamo, do naših oblin, naše nežnosti... hm... zabredla nekoliko, ne znam točno izrazit kaj imam v mislih. Skratka, z jabolki pa hruškami ne znam naredit dobre primerjave, bom pa podala eno drugo primerjavo, čeprav bolj čudno:
Na izbiro imaš dva mobitela: prvi mobitel ima zlooo lepo obliko, barve, je lahek, majhen... super...
Drugi pa ima več funkcij: kamera, več prostora, itd...
Prvi nam je privlačnejši, drugi pa je lahko nekaterim manj privlačen ali pa bolj..kakovost pa je definetivno prvorazredna. Torej, izberemo drugega.

No, vsaj moja odločitev bi bila takšna...
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#127 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28990 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 20 August 2007 - 11:10 PM

ena je čisto prav napisala - dokler si še upamo biti plehki, izbiramo glede na obliko, ko pa se malo postaramo in nas začne gristi neusmiljen strah pred staranjem, pa se zavarujemo s stabilnim karakterjem - en mobitel je tanjši, lažji in lepših barv, ta drugi ima pa več funkcij, voila! laugh.gif

simoncy, mi je pa zanimiva tvoja opazka o fascinaciji nad ženskim telesom ... yes.gif samo, da meni porod sam predstavlja predvsem deformacijo telesa kot kaj drugega - si še dovolim biti plehka do te mere, da me ne zmami prastaro lajnanje o pomembnosti rojevanja in kako smo zaradi tega posebne in tralalala ...

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#128 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 21 August 2007 - 09:21 AM

Tle se do neke mere strinjam s Simoncy, prvi odstavek. Meni recimo je prav hecen po svoje že kar fenomen, da se tipu ne zdi, da ga ženska prevara, če ga prevara takisto z žensko (recimo Princeskin primer). Tle se vidi, kako dejansko ljudje še vedno istospolnih zvez ne jemljejo kot enakovrednih, kar je meni osebno bedasto. Vemo, da se imajo tudi lezbijke in geji radi, da si znajo bit zvesti, živet in funkcionirat skupaj, ampak jim ne damo te potrditve, zaradi naše vzgoje, ki je zavihnjena v čisto drugo smer, tako tudi tista vkoreninjena prepričanja, ki se porajajo popolnoma podzavestno.

Mogoče gre tle tudi za to, da bi se tip takoj začel primerjat z (recimo, da v marsičem enakovrednim) moškim tekmecem, padla bi mu samozavest, na vprašanje bi postavil lastno privlačnost, interesantnost, itd. Z žensko se pač ne more primerjat oz. je v njem verjetno itak tisto prepričanje, da ženska ženski ne more dati vsega, kar lahko da on, recimo že s stališča pomanjkljivega spolnega orodja. =)

Pri varanju gre itak samo za odsev lastne samopodobe. Prevarani izgubi pozitivni imiđ o samem sebi, ker se počuti poraženega s strani tekmeca, je osramočen, ožaloščen, prikrajšan. Moški se potemtakem ne počutijo ogroženih s strani ženskih tekmic, ker se jim ne zdi, da so jim enakovredne? Konec koncev študije baje kažejo, da je vedno več biseksualcev in se torej spekter snubcev oz. potencialnih kakdidatov/kandidatk drastično zveča, zato bodo morali moški v prihodnje mogoče še bolj zavzeto branit svoj teritorij. =)
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#129 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 21 August 2007 - 10:05 AM

jaz sem se s svojim fantom o tem že pogovarjala in sem 100%, ker ga tolko poznam, da ne bi bil on nič bolj usmiljen, če bi ga prevarala (se poljubljala) z žensko, kot pa z moškim. be me v obeh primerih takoj pustil. mene recimo bi še bolj šokiralo, če bi on mene prevaral z moškim, kot pa s punco, samo to je že druga pesem in so spet prisotna dvojna merila.
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#130 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 21 August 2007 - 12:25 PM

Fak za popizdit; napisala pet kilometrov teksta potem sem pa z napačno tipko v sekundi vse zbrisala rolleyes.gif .

QUOTE(DiLeMa @ 21. 8. 2007 - 10:21) View Post

Mogoče gre tle tudi za to, da bi se tip takoj začel primerjat z (recimo, da v marsičem enakovrednim) moškim tekmecem, padla bi mu samozavest, na vprašanje bi postavil lastno privlačnost, interesantnost, itd. Z žensko se pač ne more primerjat oz. je v njem verjetno itak tisto prepričanje, da ženska ženski ne more dati vsega, kar lahko da on, recimo že s stališča pomanjkljivega spolnega orodja. =)

Pri varanju gre itak samo za odsev lastne samopodobe. Prevarani izgubi pozitivni imiđ o samem sebi, ker se počuti poraženega s strani tekmeca, je osramočen, ožaloščen, prikrajšan. Moški se potemtakem ne počutijo ogroženih s strani ženskih tekmic, ker se jim ne zdi, da so jim enakovredne? Konec koncev študije baje kažejo, da je vedno več biseksualcev in se torej spekter snubcev oz. potencialnih kakdidatov/kandidatk drastično zveča, zato bodo morali moški v prihodnje mogoče še bolj zavzeto branit svoj teritorij. =)

Tu se deloma strinjam:
namreč pri moških je prisoten močan kompleks glede velikosti in kvalitete orodja med rjuhami. Izvira pa iz čisto vsakdanje situacije v mladosti, namreč da mali dečki svojega orodja ne morejo primerjat z nikomer razen z očetovim nedosegljivim velikanom. Namreč oče "ima" mamo in razlog deloma tiči v tem, da jo je s svojim orodjem sposoben zadovoljiti, medtem ko mali Martin z lulčkom nima kaj. In ta kompleks se prenese v odraslost, logično tudi zato ker je z ženske strani, v splošnem gledano, večje "povpraševanje" po vsaj srednje velikih korenjakih, medtem ko o manjših prevladuje negativnejše mnenje. Logično da se moški posledično podzavestno ne počuti ogroženega od žensk, saj le-te nimamo bingeljnov in posledično nismo tako dobre v postelji kot oni, mu ne predstavljamo nikakršne grožnje. Če pa moškega partnerka prevara z drugim moškim, se prevarani počuti ogroženega, nesposobnega zadovoljit žensko (spolno in nespolno). Tudi tu je prisoten kompleks velikosti orodja in posteljne kvalitete - čim manj izkušenj z moškimi (orodji smile.gif ) ženska ima, tem manj kritična je lahko in večja je možnost da ne "pobegne z drugim". Čisto posplošeno seveda.

QUOTE(DiLeMa @ 21. 8. 2007 - 10:21) View Post

Tle se do neke mere strinjam s Simoncy, prvi odstavek. Meni recimo je prav hecen po svoje že kar fenomen, da se tipu ne zdi, da ga ženska prevara, če ga prevara takisto z žensko (recimo Princeskin primer). Tle se vidi, kako dejansko ljudje še vedno istospolnih zvez ne jemljejo kot enakovrednih, kar je meni osebno bedasto. Vemo, da se imajo tudi lezbijke in geji radi, da si znajo bit zvesti, živet in funkcionirat skupaj, ampak jim ne damo te potrditve, zaradi naše vzgoje, ki je zavihnjena v čisto drugo smer, tako tudi tista vkoreninjena prepričanja, ki se porajajo popolnoma podzavestno.


Zdej glede tega da hetero partnerji istospolnih zvez ne vidijo kot enakovredne je že mogoče res, ampak tudi homo partnerji hetero zveze ne gledajo kot enakovredne. Za lezbični par je veliko huje, če se vmeša neka druga ženska kot pa tip (pač je hotela zopet občutit nekaj tršega in se ji odpusti), enako z moškimi homoseksualci.
Ko se kvalificiraš kot hetero ali homo (z vstopom v neko zvezo) se nekako skrivoma zavežeš da igraš po nepisanih pravilih ki veljajo znotraj takih zvez (hetero pari se ne varajo z nasprotnim spolom, homo pari pa ne z istim). Je pa zanimivo, da je ravno pri nas, ženskah, nekako zelo hudo razočaranje če nas partner prevara z moškim. Kot da to pomeni, da je bil z nami in the first place zato ker smo same zelo možačaste, pa čeprav se morda tudi sam partner tega ne zaveda, ali pa se pčutimo da smo mu tako zelo priskutile nas spol, da se ga je popolnoma odrekel. smile.gif

  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#131 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 21 August 2007 - 12:36 PM

QUOTE(crna @ 21. 8. 2007 - 13:25) View Post

Fak za popizdit; napisala pet kilometrov teksta potem sem pa z napačno tipko v sekundi vse zbrisala rolleyes.gif .
Tu se deloma strinjam:
namreč pri moških je prisoten močan kompleks glede velikosti in kvalitete orodja med rjuhami. Izvira pa iz čisto vsakdanje situacije v mladosti, namreč da mali dečki svojega orodja ne morejo primerjat z nikomer razen z očetovim nedosegljivim velikanom. Namreč oče "ima" mamo in razlog deloma tiči v tem, da jo je s svojim orodjem sposoben zadovoljiti, medtem ko mali Martin z lulčkom nima kaj. In ta kompleks se prenese v odraslost, logično tudi zato ker je z ženske strani, v splošnem gledano, večje "povpraševanje" po vsaj srednje velikih korenjakih, medtem ko o manjših prevladuje negativnejše mnenje. Logično da se moški posledično podzavestno ne počuti ogroženega od žensk, saj le-te nimamo bingeljnov in posledično nismo tako dobre v postelji kot oni, mu ne predstavljamo nikakršne grožnje. Če pa moškega partnerka prevara z drugim moškim, se prevarani počuti ogroženega, nesposobnega zadovoljit žensko (spolno in nespolno). Tudi tu je prisoten kompleks velikosti orodja in posteljne kvalitete - čim manj izkušenj z moškimi (orodji smile.gif ) ženska ima, tem manj kritična je lahko in večja je možnost da ne "pobegne z drugim". Čisto posplošeno seveda.
Zdej glede tega da hetero partnerji istospolnih zvez ne vidijo kot enakovredne je že mogoče res, ampak tudi homo partnerji hetero zveze ne gledajo kot enakovredne. Za lezbični par je veliko huje, če se vmeša neka druga ženska kot pa tip (pač je hotela zopet občutit nekaj tršega in se ji odpusti), enako z moškimi homoseksualci.
Ko se kvalificiraš kot hetero ali homo (z vstopom v neko zvezo) se nekako skrivoma zavežeš da igraš po nepisanih pravilih ki veljajo znotraj takih zvez (hetero pari se ne varajo z nasprotnim spolom, homo pari pa ne z istim). Je pa zanimivo, da je ravno pri nas, ženskah, nekako zelo hudo razočaranje če nas partner prevara z moškim. Kot da to pomeni, da je bil z nami in the first place zato ker smo same zelo možačaste, pa čeprav se morda tudi sam partner tega ne zaveda, ali pa se pčutimo da smo mu tako zelo priskutile nas spol, da se ga je popolnoma odrekel. smile.gif


lol1.gif
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#132 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 21 August 2007 - 12:40 PM

Ma ne vem...

Pomoje je pa odvisno od filingov. Ena frendica (ki ima mimogrede tudi tipa) se je žvalila z drugo in je ob tem doživljala nore filinge, pravi da je blo zakon. Meni pa ni nč pomenilo, še kontra, komaj sm čakala, da bom spet lubija polupčkala.

Če si pa predstavljam, da bi se tam zažvalila s tipom, potem bi zagotovo (kjub temu, da ga nimam rada) doživljala drugačen filing, bilo bi mi sexy... Tko mi pa ni bilo. Pač mi bejba ne sede.



QUOTE(crna @ 21. 8. 2007 - 11:25) View Post

če nas partner prevara z moškim. Kot da to pomeni, da je bil z nami in the first place zato ker smo same zelo možačaste, pa čeprav se morda tudi sam partner tega ne zaveda, ali pa se pčutimo da smo mu tako zelo priskutile nas spol, da se ga je popolnoma odrekel. smile.gif


se popolnoma strinjam...
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#133 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 21 August 2007 - 12:46 PM

Sej, Princeska, to ful zavisi od vsakega posameznika.

Sicer psihološko gledano smo vsi bi (recimo zato, ker do staršev ko si še froc čutiš ful močno ljubezen, še zlasti do mame, ki te hrani/doji in ob tem spoznavaš svoje prve spolne dražljaje smile.gif, mogoče imamo ženske zato manj težav z biseksualnostjo, medtem ko moški že v štaru čutijo ljubezen do "pravega" spola, očeta pa kmalu začuzijo kot tekmeca), zdej je pa ful odvisno od posameznikove odprtosti do teh reči, od odprtosti okolja v katerem živimo (v recimi napram homoseksualnosti izredno negativno nastrojenem okolju se manj ljudi opredeljuje za bi, deloma te občutke zatrejo, deloma jih prikrivajo a se jih zavedajo) in (po moje najpomembnejše:) od preteklih izkušenj z obema spoloma, ki pa niso nujno zgolj spolne narave smile.gif .
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#134 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 21 August 2007 - 01:01 PM

QUOTE(sade @ 21. 8. 2007 - 11:05) View Post

jaz sem se s svojim fantom o tem že pogovarjala in sem 100%, ker ga tolko poznam, da ne bi bil on nič bolj usmiljen, če bi ga prevarala (se poljubljala) z žensko, kot pa z moškim. be me v obeh primerih takoj pustil. mene recimo bi še bolj šokiralo, če bi on mene prevaral z moškim, kot pa s punco, samo to je že druga pesem in so spet prisotna dvojna merila.


Pod vse tole se podpišem.

Kar se pa tiče mojega prvega posta, sem pa izhajala iz nekih svojih predvidevanj, za katera seveda ne trdim, da so neka vseobsegajoča resnica. Ne vem natanko, kako je v homoseksualnih zvezah, ker je nisem nikoli imela. Sem pa prepričana, da ne bi kr vsaka lezbijka odpustila svoji punci, če bi jo prevarala s tipom, češ probat si hotla orodje. Come on, tak simple pa pomoje spet ni. So takšne, ki odpuščajo in takšne, ki ne. Tako kot pri tipih, katerih punca se zažvali z drugo dečvo. Jaz sem samo želela osvetlit tisti fenomen, kako se moški ne počutijo ogroženi, ko stopajo na njihov 'teritorij' ženske in prevzemajo njihovo vlogo. Nisem osvetljevala zadev iz homoseksualne strani, ker jih ne poznam. Si pa ti, Crna, lepo opozorila tudi na pogled iz druge strani.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#135 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 21 August 2007 - 01:18 PM

Se strinjam z Dilemo, da ne bi kr vsaka lezbijka odpustila svoji punci, če bi jo prevarala s tipom. Po moje je kolikor sem videl v nadaljevankah (jah pač nimam nobenih lesbian friends) prav obratno. To vzamejo kot še večjo izdajo.

Crna, kaj pa možnost, da je tip, ki te je prevaral s tipom, bil s tabo v glavnem zaradi okolja, torej da prikriva svojo homoseksualnost, a je s časom vseeno zbral pogum da pač sebi in drugim prizna kako čuti. Mislim, da si prehitro sklepala na možačastost oz. na priskutenje ženskega spola smile.gif
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#136 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 21 August 2007 - 01:22 PM

po mojem je v večini primerov tak, da je tip že od nekdaj homo in si ni upal priznat. sebi in drugim. ene ženske so pa potem take, da krivijo sebe (kao, da so preveč možače ali pa tolko odurne, da so ga odvrnile od celotne ženske populacije laugh.gif ). jaz bi se verjetno počutila izdano in prevarano v tem smislu, da osebe s katero sem bla sploh poznala nisem. ne toliko zaradi varanja, akta samega (zaradi tega bi bila jezna, če bi me prevaral s punco).
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#137 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 21 August 2007 - 01:26 PM

Sade, točno to sem napisal in mislil!
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#138 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 21 August 2007 - 01:58 PM

V postu sem hotela bit čimbolj neosebna in predstavit neko splošno mnenje. Jaz niti ne vem točno kaj bi si mislila če bi me tip prevaral z moškim, načeloma kar vse od naštetega tongue.gif na koncu bi pa tko ali pa drugače morala it čez.

Hsul in Dilema sta malo preveč dobesedno vzela moje pisanje; namreč na večih mestih sem napisala da posplošujem in da se reakcije in mišljenja razlikujejo od posameznika do posameznika.

Glede istospolnih zvez sem pa bolj sklepala iz second hand "izkušenj" (pogovori in to), tko da lih neovrgljive moje besede niso. Se mi pa zdi bolj logično glede varanja kot sem opisala, kot da da bi istospolni partner zameril da ga varaš z nasprotnim spolom. Mi to zelo meji na neke zamere do nasprotnega spola a la feminizem, češ ne rabimo nasprotnega spola, naš spol je sposoben vsega kot nasprotni.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#139 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25299 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 10 May 2019 - 07:37 AM

Ko smo zadnje dni ravno razpravljale o tovrstnih temah - danes sem na Redditu naletela na spodnji clanek in se mi je zdel zanimivo branje. Se v opisu prepoznate?

 

Sexuality continues to change and develop well into adulthood, finds study

 

 

A new study has shown that traditional labels of 'gay', 'bisexual' and 'straight' do not capture the full range of human sexuality, and whether a person is attracted to the same, or opposite sex can change over time.

 

The study, published in the Journal of Sex Research, analysed surveys from around 12,000 students, and found that substantial changes in attractions, partners, and sexual identity are common from late adolescence to the early 20s, and from the early 20s to the late 20s -- indicating that sexual orientation development continues long past adolescence into adulthood. The results also show distinct development pathways for men and women, with female sexuality being more fluid over time.

 

"Sexual orientation involves many aspects of life, such as who we feel attracted to, who we have sex with, and how we self-identify," explains Christine Kaestle, a professor of developmental health at Virginia Tech. "Until recently, researchers have tended to focus on just one of these aspects, or dimensions, to measure and categorize people. However, that may oversimplify the situation. For example, someone may self-identify as heterosexual while also reporting relationships with same-sex partners."


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#140 Christianne

Christianne

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6521 posts
  • Gender:Female

Posted 10 May 2019 - 07:46 PM

Ma jaz se ne. Pri meni ostaja kar isto že od kar pomnim, to je nekje od 1.razreda,ko sem se začela zavedat, kdo mi je všeč.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users