Jump to content


Photo

Odstranjevanje znamenj


  • Please log in to reply
166 replies to this topic

#41 laLa°

laLa°

    posting bitch

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7182 posts

Posted 25 October 2007 - 06:39 PM

Uu hvala, si me kar malo potolažila. oops.gif
  • 0

#42 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 25 October 2007 - 07:14 PM

QUOTE(Adriane @ 25. 10. 2007 - 18:19) View Post

Mična, boš dala slike pred in potem? smile.gif

Fantu so, ko je bil še majhen, rezali znamenja s hrbta. Ima kar grde rane. Kot da bi ga prestrelali. Me zanima, kako bi vse skupaj ispadlo, če bi si jih dal odstranit zdaj.

Lala, lepa si s pikami!!!! ohmy.gif Meni so strašno všeč!!


meni so ga tudi rezali, sicer kirurg dr. Fabjan in mi je tako lepo naredil, da se po 1 mesecu praktično skoraj nič ne pozna, samo še malce rdečkasto je, ko masiram s kremo proti brazgotinam.
  • 0

#43 laLa°

laLa°

    posting bitch

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7182 posts

Posted 25 October 2007 - 07:19 PM

A si že povedala, koliko si plačala za odstranitev enega znamenja ? oops.gif

Me vseeno zanima, da če si bom mogla kaj dat odstranit, da grem k dobremu kirirgu. Da se mi ne bo potem celo življenje brazgotina videla. huh.gif
  • 0

#44 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 25 October 2007 - 07:28 PM

50€ na znamenje. Naj me Mična popravi, če se motim.

cenik: http://www.fabjan.si/?id=c#menu
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#45 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 25 October 2007 - 07:36 PM

Jaz imam tudi dva znamenja, že od skozi. Enega zadaj na hrbtu, enega pa spodaj na trebuhu. Pa zadnjič ko sem bila pri splošni zdravnici mi je rekla da naj jih grem dermatologu pokazat, samo tako, za vsak slučaj. Sem naročena konec novembra, bomo vidli kaj bojo rekli ermm.gif
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#46 laLa°

laLa°

    posting bitch

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7182 posts

Posted 25 October 2007 - 07:36 PM

Hvala. smile.gif
  • 0

#47 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 25 October 2007 - 08:00 PM

Jaz sem imela na napotnico, ker je bilo kritično znamenje.. v estetske namene (izrez) pa dela tudi, samo je treba plačat, pa mislim da pride na znamenje 50 eur, samo ne vem ali je to konkretno za izrez ali za laser (ker vem, da je laser vsako tudi 50 eur pri Fabjanu). Najbolje se je prepričat pa vprašat direktno k njemu.
  • 0

#48 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26996 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 25 October 2007 - 08:17 PM

QUOTE(Sarah @ 25. 10. 2007 - 20:36) View Post

Jaz imam tudi dva znamenja, že od skozi.



Sry because of the OT, ampak kaj naj bi to pomenilo? oops.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#49 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 25 October 2007 - 08:20 PM

Ma nič, hotla sem povedat da jih imam že skozi od rojstva enake in se nič ne spreminjajo al pa kaj, ampak mi je rekla naj jih gremo malo pokazat dermatologu. tongue.gif
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#50 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 25 October 2007 - 09:04 PM

že od skozi = že od zmerej = že od vedno = odkar pomnim
  • 0

#51

  • Guests

Posted 26 October 2007 - 09:20 AM

Naj se pridruzim debati smile.gif
Js mam teh znamenj ful, ena me ne motijo, sploh se so na nivoju koze, mam pa ena, ki strlijo ven, in tistih sem sla ze kar nekaj dat stran. Prve stiri (dve tocno tam kjer pride kost od modrca in drugi dve tam, ko pride pas od hlac) sem sla odrezat k plasticnemu kirurgu. Mela sm napotnico, ampak ce ne bi prisla zaradi poznanstev prek vrste, bi cakala skor eno leto. Ta znamenja mi je odrezal, zasival, sem mela noter sive 14 dni, pol pa se je se nekaj casa celilo, ko sem jih dala ven. Sivi se mi vidijo, ampak gre za tk male stvari, da mene ne motijo. Se pa vidi.
Ker mi to rezanje nekak ni blo najbolj pr srcu, sm se odlocla, da probam pri dermatologu. Mama je zvedla za eno ful fajn dermatologinjo v Mariboru (Bezjak Nezka) in zdaj hodim tja. Oziroma, sm hodla, zdaj ze neki casa nism bla, pa bm najbrz se sla ene 2x. Bla sm 3x in enkrat mi je odstranla eno znamenje na vratu, drugic pa po tri, enkrat na hrtu in drugic na sprednjem delu. Zdaj, vsa znamenja me niso motla, je res da ce strli ven se z dolgimi nohti vcasih zataknes noter pa ni najboljse, ampak tut sama mi je rekla, da ni nic narobe, ce to obdrzim, ampak sm rekla da vsaj tavecje, pa je naredla vse na napotnico. Znamenja ti odzge z elektriko, dobis injekcijo, pol ti pa ko z eno pistolo uno odzge, posuje gor bivacin, da cez gazico in zalepi. Js si tisto gazico doma pol zamenjam za une vodotesne prelepe, ne spomnim se tocnega imena zdaj. Ne smes mocit stvari priblizno 14 dni, menjas un flajster na dva dni, naceloma bi moral posipat z bivacinom, da se ne zagnoji, js tega nisem, pa se mi je vse lepo zacelilo, vidi se mi prakticno nic ne, ful lepse kot une kirursko odstranjene. Odstrani ti pa na ta nacin samo "varne". Pr men je la pr enem mal skepticna, je rekla da bi lahko mel korenine in fejst temno rjav je bil, ces da bi mogla odrezat, sam pol je vseeno nardila, poslala znamenje na pregled in je blo vse ok.
Pr men je problem v tem, da se mi ta znamenja delajo zraven. Zelo vzpodbudno, ni kaj smile.gif Pozimi je recimo ok, poleti pa ne smem bit kaj prida na soncu, alpa nosit majc prez rokavov, ker se mi takoj naredi kak zraven, najprej cisto malo, na koznem nivoju, pol pa pocasi zraste ven in se pobarva. Letos se morm pohvlit, da sm se tolk mazala s kremami prot soncu in se tolk skrivala v senci, da se mi ni nardil noben nov, kljub majckam brez rokavov! smile.gif

Malo dolg post ampak v glavnem - ta nacin odstranjevanja (elektro koagulacija) je super, nebolec in res lepo odstrani znamenja. Skoda da ne morm pokazat kake slike prej in potem.
  • 0

#52 kokoška

kokoška

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 458 posts

Posted 26 October 2007 - 10:16 AM

uuf 14 dni ne močiti? jaz sem hotela dati odstraniti 2 na nosu. sta v barvi kože, taki mali bunkici, kot da bi bil mozoljček (ko čarovnica) sad.gif
  • 0

#53 syringa

syringa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts
  • Location:Venera
  • Interests:Vsak dan kaj novega

Posted 26 October 2007 - 11:38 PM

Jaz sem tudi imela znamenje na hrbtu in sicer tako ki je "štrlelo ven" in sem ga hotela dat odstranit predvsem zaradi tega ker me je motilo, ker je bilo locirano ravno tam, kjer pride rob modrca po drugi strani pa tudi iz estetskih in zdravstvenih razlogov.

In sem šla po napotnico k moji zdravnici, z namenom, da bi mi jo dala za lasersko odstranitev in je rekla, da ona temu ne zaupa preveč in da mi raje da napotnico za izrezat. In res, sem šla potem v MB (drugače sem iz lj - ampak sem malo po vezah prišla noter) in mi je ena zdravnica, lepotna kirurginja iz Maribosrke bolnice fuuulll lepo naredila. Danes se skoraj čisto nič ne pozna. thumbup.gif

Kar se tiče tega ali imaš znamenje ki ti vn štrli ali pa znamenje ki je na povrhju kože - oz v isti liniji, ti ga v vsakem primeru izrežejo okoli in potem kožo skupaj zašijejo.

Je pa poenistrani verjetno to da ga greš izrezat res boljše, ker ti dajo znamenje tudi na test rakavosti, za tiste odstranjene z laserjem ne vem - ali dajo a ne. confused.gif

je pa res, da ni priporočljivo nekaj časa močit - samo to pomeni močit v tem smislu, da bi se npr namakle v kopeli ali pa šle kopat v bazen, če si npr samo obraz umiješ ali pa greš tuširat si ga pač prekriješ s takim flajštrom, ki ne prepušča vode in je vse cool smile.gif

Aja pa še to - za vse tiste, ki ste na tem da bi šle odstranit, nič ne boli, samo pikica, ko ti dajo inekcijo čisto malo wink.gif
  • 0
Everyone has a photographic memory, some just don`t have film... IPB Image IPB Image

#54 pinky.pika

pinky.pika

    sramežljivec

  • Člani
  • 1 posts

Posted 21 February 2008 - 07:49 AM

HEYLA

Am men se ta ideja z odstranjevanjem znamenj ne zdi gih najbol.
Predn nardite kej tazga se morte zavedat posledic.

Ena življenska izkušnja:
Od prjatlce mami si je dala odstrant znamenje, pa je blo pol use cool sam čez neki cajta so pa ugutuvil da je iz tega ratu rak.
Čez leto dni smo že svečke pržigal. cry.gif

RES DOBR PREMISLTE KAJ DELATE!!!
  • 0

#55

  • Guests

Posted 21 February 2008 - 11:29 AM

Pa saj zato pa gres k strokovnjaku, pa on to pogleda pa rece, a je dobro odstranit al ne. Tista znamenja, ki so reskirana, se dapotem tako ali tako v analizo, tako da ce bi blo karkoli narobe, zves takoj in lahko takoj tudi ukrepas. Ce se ji je nardil rak po odstranitvi znamenja, se bi ji najbrz nardil tudi, ce si ga ne bi odstranla.
  • 0

#56 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 23 February 2008 - 05:42 PM

Potencialno rizična znamenja se vedno dajo izrezati, da se lahko opravi histološki pregled tkiva. Pravtako vsako znamenje izrežejo z varnostnim robom, tako da je nemogoče, da pride do poškodbe znamenja in tako možnih komplikacij. Znamenja pa, ki jih dermatolog oceni da so benigne tvorbe, se dajo lepo odstraniti z laserjem. Malo speče, ampak je hitro konec smile.gif
  • 0

#57 Lejkica

Lejkica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 358 posts

Posted 24 February 2008 - 09:40 AM

Jst mam tok znamenj po telesu, da jih preštet ne morem (razen po obrazu in vratu) in vsako leto jih mam ful več, da jih sploh več ne porajtam. Sem si odstranila ene 5 rizičnih znamenj. Najprej sem bila pri Dr. Kralju, ki mi je odstranil 3 znamenja, 2 na trebuhu, enega na hrbtu in morm rečt, da se samo pri enem vidjo brazgotine (taka mejčkana lojtrca je ostala od šivov). 2 sem pa morala dat odstranit pri plastičnem kirurgu, čakala sem pa samo 1 mesec z napotnico. En znamenje mi je "rasel" na jošku, tako, da se je že z bradavico združil. Ni bil nič posebnega, tak navaden znamenje - 1cm premera, sam je blo rizično zarad njegovega mesta. Plast. kirurg mi je tok dobr naredil, da se sploh ne vidi, da je bilo kaj tm al pa da sem mela sploh kakšno operacijo, čeprav so rekl, da se bo vidl, pa da bom mela čudno bradavico. Nič od tega, ful je dobr. IPB Image
  • 0

#58 kokoška

kokoška

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 458 posts

Posted 24 February 2008 - 10:41 PM

QUOTE(pinky.pika @ 21. 2. 2008 - 7:49) View Post

HEYLA

Am men se ta ideja z odstranjevanjem znamenj ne zdi gih najbol.
Predn nardite kej tazga se morte zavedat posledic.

Ena življenska izkušnja:
Od prjatlce mami si je dala odstrant znamenje, pa je blo pol use cool sam čez neki cajta so pa ugutuvil da je iz tega ratu rak.
Čez leto dni smo že svečke pržigal. cry.gif

RES DOBR PREMISLTE KAJ DELATE!!!


moje sožalje. Ampak rak ne rata zaradi odstranitve znamenja.
  • 0

#59 HANNA

HANNA

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 120 posts
  • Location:Anna Urajevskaya's land:)
  • Interests:Moda, kozmetika, zivalce, branje..

Posted 25 February 2008 - 12:40 PM

Jez imam na obrazu 4 malce večja, izbočena znamenja, ki me motijo že odkar pomnim. 3 so premera 3-4 mm, 1 je malce večje - 5 mm. Želim jih odstraniti, ampak sem v dilemi. Nočem, da se kakorkoli vidi potem na obrazu ( so na precej vidnih mestih). Kako je s tem? Ali bi bil zame primeren izrez ali laser?
Koga priporočate - Bartenjev, Fabjan..? Glede na to, da gre za moj obraz, nočem it kar tako do enega levega dermatologa.
Prebrala sem, da imaš 3 mesece prepoved sončenja. Kaj pa po teh treh mesecih, imajo področja, kjer so bila znamenja odstranjena še vedno svoj pigment ali po sončenju ostanejo bela?

Res NAJLEPŠA HVALA za odgovore že vnaprej smile.gif
  • 0
Take my hand, take my whole life too..

#60 laLa°

laLa°

    posting bitch

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7182 posts

Posted 25 February 2008 - 04:37 PM

Mene tudi vedno bolj mika, naslednji mesec grem k dermatologu, da mi malo pove kak in kaj. Me je pa ful strah zaradi brazgotine. Samo po eni strani se da brazgotino lažje prekrit s pudrom, kot pa to temno piko. huh.gif

Za ena znamenja pa še morem na dodatni pregled, ker naj bi bila potencialno nevarna. ermm.gif
  • 0




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users