Jump to content


Photo

Azijska kozmetika


  • Please log in to reply
149 replies to this topic

#1 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 26 September 2015 - 04:14 PM

Ok, sploh ne vem kje naj začnem :D Pa tudi ne vem, če koga res zanima vseh 10+ korakov v negi. Bom napisala o parih izdelkih, ki jih imam, če pa koga kaj zanima, naj pa vpraša :) Samo v Koreji je menda več kot 2000 različnih firm, ki delajo kozmetiko in je temu nemogoče slediti. Se pa lahko skoraj vedno zaneseš, da boš našel izdelek, ki bo imel sestavine 100x boljše kot katerikoli zahodni izdelek (in japonske kreme s SPF, ki jim nobena druga ne seže do kolen). Za nižjo ceno.

 

Sidmool Royal Honey Peptide Deep Moisture Sleeping Pack

 

5731shop1330594.jpg

 

Sleeping pack je posebnost korejske kozmetike. Nanese se ga čisto na koncu, da zapečati vse, kar naneseš pred tem. Ta vsebuje 40% ekstrakta medu (pa propolis, matični mleček, hialuron, kolagen...), je prozoren gel brez vonja, rahlo lepljiv, ki se popolnoma vpije. Zjutraj je koža navlažena in napeta. Sicer ga je samo 40ml, ampak se maže kot puter. Cena ni pretirana, malo nad 10€.

 

Sulwhasoo Concentrated Ginseng Renewing Cream

 

skincarelandingupdate071.jpg

 

Najbolj znana high end korejska kozmetika ene od top 5 najbolj inovativnih firm na svetu. Delajo hanbang kozmetiko, to pomeni iz tradicionalnih zelišč. Tudi vonj je tak, da te na rit vrže (cena tudi, vsaj 5x), čisto love/hate. Krema je precej hranilna in vlažilna in ni primerna za mastno kožo. Meni malo maši pore. 

 

Su:m37 Secret Programming Essence

 

image.jpg

 

Še ena HE firma. Ta esenca (malo gostejši tonik) vsebuje okoli 80 naravnih izvlečkov. Diši nekako cvetlično, ampak se ta vonj kmalu razdiši. Ne vidim nekih blaznih učinkov, je pa še kar vlažilno pa fino se mi zdi, ker dajem toooliko aok gor :) Te fermentirane esence so med bolj priljubljenimi izdelki in je kar veliko cenejših alternativ.

 

Skin Watchers Ceramizing Essence Toner

 

listl9544683975501513850.jpg

 

Tole je dupe od Dr. Jart Ceramidin esence, ampak precej cenejši (150ml, 12€). Konsistenca spominja na DDMG od Clinique-a in je ena najbolj vlažilnih stvari. Če mi zateguje kožo, tole v trenutku navlaži. Spet en kup dobrih sestavin.

 

 

Če je še katera kaj probala, naj kar napiše :) Jih bom tudi jaz še v prihodnje.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#2 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10432 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 September 2015 - 04:18 PM

Podgana, ubijaš me! ;)

Hvala ker si ti da tok pisat o tem :)


  • 0

#3 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 26 September 2015 - 04:33 PM

Sulwhasoo Goa Ampoule

 

sulwhasoo-goa-ampoule-5m.jpg

 

Ampula je tudi posebnost korejske kozmetike. Ponavadi je prozoren zelo lepljiv gel, ki pa se čudežno vpije na koži. Konsisetnca mi je všeč, žal vsebuje alkohol, ki mi čez čas zmasti kožo zaradi dehidracije. Se dobi mnogo boljših. Tako ali tako je pa drag kot žafran.

 

Skinfood Black Sugar Strawberry Scrub

 

skinfood-black-sugar-mas.jpg

 

Zelooo popularen piling. Žal komedoden, grob, masten, smrdi po gnilih jagodah. 

 

OST C20 Vitamin C (20%) Serum

 

2940.jpg

 

Najbolj popularen vitamin C serum. Meni ni bil pretirano všeč, ker mi je takoj oksidiral pa še etanol vsebuje. Večina ga kuje v nebo.

 

Missha All-Around Soft Finish Sun Milk 50+/PA+++

 

000.jpg

 

Silikonska krema, super za podlago. Vpije se takoj in pusti čisto mehko kožo (nekoliko belo tudi). Žal nima najboljše A zaščite.

 

 

V bistvu mi zaenkrat nič ni ''sezulo nogavic''. Razen tistega Hada Labo losjona, ki je japonski, tako da zdaj vse svoje upe polagam v japonsko kozmetiko, ker to gor je vse korejsko :D


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#4 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 26 September 2015 - 04:38 PM

Etude House Etti Hair Band

 

Če pa kaj, je pa to A MUST. Ne bo vam žal  :closedeyes: Kvalitetno, mehko, uporabno še pa še  :closedeyes:


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#5 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 26 September 2015 - 04:46 PM

Jaz bi se pa priporočala še za slikce ob izdelku (ali vsaj link do strani, kjer se jo da pogledat). :)

 

41Zb3tg1caL._SY355_.jpg

Elizavecca Milky Piggy maska

 

Super zabavna, enostavna za nanašanje. Prijeten občutek, ko se delajo mikro mehurčki in ko maska "nabrekne".  :lol:

Kožo naredi mehko in nežno. Opažam tudi, da imam manj ogrcev. Tule je nekaj posnetkov, kako izgleda v akciji: http://www.elizavecc...o=498&category=


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#6 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 26 September 2015 - 04:47 PM

Etude House Etti Hair Band

 

Če pa kaj, je pa to A MUST. Ne bo vam žal  :closedeyes: Kvalitetno, mehko, uporabno še pa še  :closedeyes:

 

Omg!  :w00t2:


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#7 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10432 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 September 2015 - 04:47 PM

Etude House Etti Hair Band

 

Če pa kaj, je pa to A MUST. Ne bo vam žal  :closedeyes: Kvalitetno, mehko, uporabno še pa še  :closedeyes:

Kaj pa je fora tega?


  • 0

#8 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 26 September 2015 - 04:55 PM

Da imaš lase zaščitene in da ti ne padajo na obraz, ko delaš super dolgo nego :D

 

Večino izdelkov se lahko kupi tudi po testerjih na ebayu. Ponavadi za 3-4$/10 testerjev.

 

Bom dopolnila s slikami ;)


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#9 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10432 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 September 2015 - 05:02 PM

Aha, sem mislila da je kaj drugega.


  • 0

#10 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12098 posts
  • Gender:Female

Posted 26 September 2015 - 06:22 PM

Sem naročila dva traka za lase. :ninja: 


  • 2

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#11 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82162 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 September 2015 - 06:27 PM

A obroč za lase vam ni dovolj?


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#12 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 26 September 2015 - 06:52 PM

Ne, ker nima ušesk :P :D haha


  • 2

#13 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 26 September 2015 - 07:04 PM

Jaz nimam obroča in se moram zdaj s tem zadovoljiti :D


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#14 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82162 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 September 2015 - 08:18 PM

Jaz sem imela do zdaj samo dve stvari od Mizon. Vlažilna krema mi je bila na začetku sicer kar v redu, na dolgi rok pa mi je začela izsuševati kožo. Rabim nekaj hranilnega, tudi za poleti.

Piling je pa nekaj posebnega, mi je všeč. V bistvu je piling maska, po 10 minutah se na koži malo strdi in nastanejo taki svaljki, ki potem ob izpiranju s sabo potegnejo še odmrlo kožo. Je pa sicer kar blag, ponavadi zraven uporabim še krtačko.

Naročila sem na ebayu, sicer pa imajo tudi na Cult Beauty, ampak je dražje.

 

pg9BDgul.jpgHVEg7Oel.jpg


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#15 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 27 September 2015 - 08:45 AM

Ta vlažilna ima na tretjem mestu alkohol. Mogoče ti je zato izsuševala.

 

Gommage-a še nisem imela, je pa bolj pogosta oblika pilinga kot klasičen mehanski. Ta gel se ob masaži začne svaljkljati in s sabo odnaša odmrle celice. Takole izgleda:

 

D638_zpsc95584ca.jpg

 

 

Še nekaj moram omeniti: SHEET MASKS

 

To je najbolj popularna stvar (res, videla sem, da jih imajo ljudje doma na stotine). Ideja je, da imaš vsaj 20 minut na sebi mokro bombažno masko. Tako se tekočina ne vpije ali izpari in imaš konstanten ''dotok'' super sestavin. Popularno tudi med zvezdniki, ker ti da takojšen boost.

 

zhUCrgx.jpg

 

 

Tega je ogromno, če želi katera sprobati v Mullerju prodajajo ene, ki so še podaljšane do vratu, s super sestavinami.

 

My-Hoin-Ni-maske-1.jpg


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#16 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 27 September 2015 - 09:27 AM

Jaz sem preizkusila te maske:

 

my-beauty-diary-vanilla-moisturizing-aro

 

Pa moram reči, da so res super zadeva. Posebej po kakšnem dolgem letu, ko imaš kožo čisto izsušeno...

Ali pa pozimi, ko je zrak zaradi ogrevanja bolj suh.

 

Te, ki sem jih imela jaz, so izjemno mokre in vsebujejo res veliko količino seruma. Koža bi še kakšne tri dni po uporabi brez težav bila vlažna tudi brez uporabe kakšne kreme. 

 

Prijateljica, ki mi jih je prinesla pravi, da jih nekatere azijke uporabljajo vsak večer pred spanjem. Tudi moški (in obstajajo različice posebej za moške). :) Videla sem tudi, da jih imajo nekatere na obrazu kar med letom, kar sploh ni slaba ideja (samo malo čudno izgleda).

 

Prices range from $13.99-$16.00 for a box of 10 individually packaged masks.


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#17 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 27 September 2015 - 10:05 AM

Te MBD so popularne, ker so se kar ugodne. Maska je eden od korakov v negi in veliko ljudi to vsak vecer izvaja. Meni se to zdi neekonomicno. Japonske so malo bolj ugodne, ker jih pakirajo po 30 ali vec skupaj. Recimo tiste, ki sem jih v np lepila, so 7 dolarjev za 40 mask. Obstajajo tudi take z risanimi junaki :D
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#18 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 27 September 2015 - 06:27 PM

Če vas zanima kakšna specifična sestavina (kolagen, fermentirane sestavine, probiotiki, zeleni čaj, olje čajevca, vulkanska glina, peptidi, ginseng, ceramidi, arbutin, niacinamid, riž, vitamin C, astaksantin, licorice, vrtnica, med, propolis, sintetičen kačji strup, polži, morske zvezde...), kar vprašajte, ker izdelkov je ogromno :)


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#19 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 30 September 2015 - 12:13 PM

Innisfree Green Tea Seed Serum

 

10001l.jpg

 

Lahek, vlažilen serum z ekstraktom zelenega čaja (vseboval naj bi ga več kot 70%), ki deluje močno antioksidativno. Vonj je rahlo citrusen, vpije se takoj, ne maši por. Samostojno primeren samo za tiste z mastno kožo.

 

Missha Time Revolution Night Reapir Science Activator Borabit Ampoule

 

image7.png

 

Mogoče poznate slavni in zelo drag Estee Lauder Advanced Night Repair Serum. Ta Misshin je korejska kopija. Vsebuje en kup fermentiranih bakterij in naravnih izvlečkov, niacinamid, vitamin C, retinol... Nisem ga še probala, ima pa vse, kar bi si želel v enem izdelku :) Cena 20$ za 40ml ali 14$ za 40 testerjev po 1ml.

Primerjava med EL in Missho.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#20 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10432 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 30 September 2015 - 12:25 PM

Podgana a se da te maske tudi pri nas kupit?


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users