Jump to content


Photo

Vložki


  • Please log in to reply
409 replies to this topic

#21 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 19 March 2005 - 02:41 PM

Če se malo pregrešim, pa še nekaj napišem: to, da so tamponi bolj higienični, kot vložki, mi je povedal tudi sam ginekolog (ter to utemeljil z bolj 'doktorskim' jezikom) in mi jih tudi svetoval še naprej uporabljati. Da ne boste mislile, da tu nekaj laično pametujem in solim pamet. smile.gif
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#22 Lady_Luna

Lady_Luna

    sramežljivec

  • Člani
  • 62 posts
  • Location:*~*LuNa*~*
  • Interests:*~*Nič*~*

Posted 19 March 2005 - 02:41 PM

Jaz sicer uporabljam oboje, vendar prevladujejo vložki iz čisto preprostega razloga. Izvleči si tampon je zame namreč grozljiva stvar, ki jo prakticiram čimmanj pogosto. Uporabljam pa oboje, odvisno od situacije. Če sem doma, imam vedno vložek, ob priložnostih, ko bi se vložek lahko opazil, pa si vstavim tampon.

Glede higiene pa takole: oboje ima svoje dobre in slabe strani, vendar je tampon vsekakor manj higieničen, saj si ga vstavljamo v telo in to v zelo občutljiv predel. Če ob vstavljanju in odstranjevanju tampona nimamo navade poskrbeti za res čiste roke in ostalo, je vložek zagotovo boljša izbira.
  • 0
user posted image

#23 Gisele

Gisele

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 232 posts

Posted 19 March 2005 - 02:44 PM

Meni je pa ginekologinja rekla, da naj uporabljam tisto, kar mi bolj ustreza, seveda s cistimi rokami in pravo higieno.
Prav neumno mi je, da se je treba pregovarjat kaj je bolj higienicno rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
Ce vlozek redno menjas, poskrbis za cistoco in se bolje pocutis kot z tamponom, super! Zakaj pa ne rolleyes.gif
  • 0

#24 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 19 March 2005 - 02:44 PM

Ja, grozno je, ko ga moraš povleči ven. Tak butast občutek. Brrr... Sploh pa mislim, da ni nič narobe ne pri vložkih ne pri tamponih, če si jih menjavaš redno in skrbiš za higieno.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#25 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 19 March 2005 - 08:06 PM

ne maram vložkov ker imam občutek da šumijo in da je vedno malo vlažno. Pa da se gubajo tudi ne maram. Tako da uporabljam tampone. Skoraj izključno. In od začetka.
  • 0

#26 Gisele

Gisele

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 232 posts

Posted 20 March 2005 - 01:24 AM

Pa kaksne vlozke to uporabljate laugh.gif
  • 0

#27 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 20 March 2005 - 07:53 AM

Jst uporabljam vložke always duo action-al neki tazga wink.gif

Sicr sm probala uporabljat tampone-mal sram me je priznat, vendar jih ne znam pravilno vstavit oops.gif oops.gif oops.gif
Sm šla po navodilih, k so v škatlci, pa vse sm probala, pa jih sploh ne znam vstavljat.. Ful me tišči, pa ko se mal premaknem me fuuul boli..
Pa bi veliko raje uporabljala tampone kot vložke-k se mi zdi da mam z vložki "ful nabito rit", pa da se vse vid skoz hlače..grrr ermm.gif

Sam s tamponi enostavno ne znam "delat".. Je še pr kateri (blo) tko? oops.gif wink.gif
  • 0

#28 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 20 March 2005 - 08:56 AM

tampon moraš dovolj potisnit noter. toliko, da ga ne čutiš, če recimo hodiš
  • 0

#29 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 20 March 2005 - 09:07 AM

Jaz uporabljam vložke od Spara. So dovolj kvalitetni. In poceni. Res je, da se ne morejo primerjati z Always, ampak zame so dobri.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#30 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 20 March 2005 - 09:29 AM

khe khe
tista, ki je rekla, da so vložki bolj higijenski ima popolnoma prav ....nikita...em...vložki so citiram: "usrane planice" le takrat, kader ženska neskrbi za higijeno, če se ženska pri redni menjavi vložkov tudi umiva je to predvsem bolj zdravo kot tampon! Sicer nikita nevem, kje si ti pobrala, da je zdravo to, da si tampona po mali potrebi nezamenjaš in s takim hodiš še neki časa okol...jah... rolleyes.gif ..ampak ok....pol že biggrin.gif
Kar se pa tamponov tiče....hmnja...še vedno je naravna pot menstruacije da steče vn rolleyes.gif
sama uporabljam tampone čez dan, ker neprenesem v mestu ali v službi občutka ko začutim, da mi nekaj curlja med nogami...ko sem doma oz ponoči pa definitivno vložke, ker se s tem tudi telo (nožnica)"spočije"

kimKzamuja

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#31 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 20 March 2005 - 11:20 AM

Jaz uporabljam vložke Viriana ali Catherine. Tudi tampone. Zmerno poceni pa še vedno zadovoljivo kvalitetno.
  • 0

#32 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 20 March 2005 - 11:49 AM

tamponi viriana so bljak. sploh ne pijejo.
  • 0

#33 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 20 March 2005 - 12:04 PM

laugh.gif No, ven še nič ni priteklo...
  • 0

#34 _tan_

_tan_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 387 posts

Posted 20 March 2005 - 12:15 PM

Jaz sem kar nekaj let uporabljala vložke Always, ampak zadnje čase so tako zelo plastični in prav slišim jih, kako šumijo. No, vložke uporabljam samo za ponoči. Drugače pa vedno tampone od OB...

Tan
  • 0

#35 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 20 March 2005 - 12:17 PM

Tan poskusi Always Sensitive, ki niso tako plastični ampak imajo zgornji sloj mehek kot vato ... meni so zares super, sploh nočem slišat za druge. wink.gif
  • 0

#36 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3108 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 20 March 2005 - 12:59 PM

Jaz tudi veliko raje uporabljam vložke kt tampone, nwem zakaj, preprosto v navado mi je to prišlo. Tampone seveda tudi uporabljam, npr.ko imam malce bolj oprijete hlače ali pa med kopanjem. Samo nekako mi ni všeč občutek.... sploh neznam razložit oops.gif

Najraje pa uporabljam higienske vložke znamke catherine night, ampak ne tiste k so soft, ker mi ne delujejo v redu, saj ves tist puh al kaj to je ne vsrka dobr tekočine in se vse skupaj zna sprijet oops.gif Najboljše so catherine night(zame).

PS:kako je kaj z uporabo tamponov med kopanjem, a je kakšno posebno pravilo kdaj ga menjat, ker slišm teorije da enkat na tri ure, ene pa takoj ko prideš iz vode, samo to je precej nepraktično...nwem no... Pomagajte mi!
  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#37 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 20 March 2005 - 01:02 PM

Meni so pa za ponoči najboljši Libresse Good Night. Ful dobro vpijajo, tud kadar imam izredno močno menstruacijo, pa veliki so in čisto posebno oblikovani, da res ni šanse da bi kaj steklo tja, kamor ne sme. biggrin.gif

Drugače pa glede tamponov med kopanjem ... jst nujno zamenjam takoj ko pridem iz vode, ker sem enostavno preveč živčna ... takoj ko pridem iz vode, se dobesedno zašprintam na najbližji WC. oops.gif

Tako da sama se raje sploh ne kopam kadar imam menstruacijo ker sem enostavno preveč živčna. rolleyes.gif
  • 0

#38 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 20 March 2005 - 02:02 PM

Joj, jaz pa sploh ne prenašam teh "night" vložkov... mi je zoprno, ker mi pridejo od popka do trtice laugh.gif in nimam občutka da bi kaj več držali.

Pa kopat se tudi ne maram s tamponom, imam občutek da se napije in potem teče ven...
  • 0

#39 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 20 March 2005 - 02:42 PM

QUOTE(Katrin)
Joj, jaz pa sploh ne prenašam teh \"night\" vložkov... mi je zoprno, ker mi pridejo od popka do trtice laugh.gif in nimam občutka da bi kaj več držali.


Ja sej to je res malo hecno. biggrin.gif Samo meni daje pa ravno ta filing, da je vložek ful velik oz. dolgi, nek poseben občutek sigurnosti. laugh.gif
  • 0

#40 Rianna

Rianna

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4793 posts
  • Location:Maribor

Posted 20 March 2005 - 05:22 PM

uporabljamo vložke in tampone tongue.gif večinoma vložke ker sem se pač tako navadila, ob koncu cikla pa tudi tampone.. 1x sem imela 2 dan tampon in sem mela grozen občutek da mi bo vsak čas nekaj priteklo ven.. zato pa imam raje vložke wink.gif

punce kaj se kregate kaj je bolj higienično in kaj ni ... oboje je higienično če skrbimo za higieno.. čeprav meni bolj vložki delujejo higienično ker pač stvar steče ven.. sicer pa so tudi tamponi ok če jih redno menjavate.

sicer pa naj vsaka uporablja kaj ji paše wink.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users