Jump to content


Photo

govorna napaka


  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1 _A_

_A_

    sramežljivec

  • Člani
  • 6 posts

Posted 05 April 2007 - 11:05 AM

upam da te teme še ni in da sem jo prv usavla.

Mene zanima če ma kdo izkušnje z govorno napako in logopedom. Slabo izgovarjam črko R, zato me v šoli sošolci zafrkavajo meni pa to zbija samozavest zato sem bolj tiha ( v trgovini, na busu me je sram reči kar koli kar vsebuje črko R). K logopedu sem že hodila ko sem bila še manjša, vendar sem nehala ker se mi takrat to ni zdelo pomembno. Ko sem to omenila mami, mi je rekla da se ne opazi (kar sploh ni res).
Kaj naj naredim sad.gif
  • 0

#2 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 05 April 2007 - 11:12 AM

To bodo vedele pomagat vrle koroške slovenke, mamo kako tako na forumu? biggrin.gif

A za logopeda je prepozno?
  • 0

#3 _A_

_A_

    sramežljivec

  • Člani
  • 6 posts

Posted 05 April 2007 - 11:14 AM

ja ena logopedinja mi je rekla da je že skor prepozno, sama tko al tko nemorm it ker morjo bit zravn starši, oni me pa ne peljejo.
  • 0

#4 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 05 April 2007 - 11:26 AM

Ne vem, si tako ali tako ne predstavljam, kaj bi morali starši pri tem bit zraven. Ampak če je res to da je prepozno, ti ostane kakšna krepitev samozavesti ... da te ne bo vsak kreten spravil s tira.
  • 0

#5 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 05 April 2007 - 11:31 AM


Te kao napake v izgovorjavi so lahko tudi sexi. yes.gif
  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#6 _A_

_A_

    sramežljivec

  • Člani
  • 6 posts

Posted 05 April 2007 - 11:36 AM

ja pa ne če se R slišš k da bi en neki hreščl laugh.gif biggrin.gif Ne sj nimam ful hude sam useen
  • 0

#7 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 05 April 2007 - 11:40 AM

Lahko imaš pa za domačo nalogo malo vaje, da nikoli ne izustiš takih besed, ki bi ti delale težave ... tongue.gif

Vidiš, saj ni nemogoče ... wink.gif
  • 0

#8 *Slončica*

*Slončica*

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 609 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:hmmm...

Posted 05 April 2007 - 11:53 AM

kaj pa če se pelje na busu recmo v rodico, kaj nj pa pol tm reče?
  • 0
*Slončica*
IPB Image

#9 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 05 April 2007 - 11:57 AM

Dej no, ne se hecat, kdo bo pa hodil tja ... laugh.gif (a to obstaja?)
  • 0

#10 *Slončica*

*Slončica*

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 609 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:hmmm...

Posted 05 April 2007 - 12:04 PM

obstaja... ja al pa maribor
  • 0
*Slončica*
IPB Image

#11 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 05 April 2007 - 12:06 PM

U jebenti ... butl.gif Mahiboh! huh.gif

(jaz sem se sam hecal wink.gif)
  • 0

#12 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 05 April 2007 - 12:35 PM

QUOTE(sajk @ 5. 4. 2007 - 12:12) View Post

To bodo vedele pomagat vrle koroške slovenke, mamo kako tako na forumu? biggrin.gif

A za logopeda je prepozno?


Sem s koroške pa R izgovorim normalno. Je pa to odvisno tud od truda staršev z malim otrokom-predvsem od tega in kako starši izgovarjajo, koliko se pogovarjajo med sabo z otrokom, na kakšen način ga učijo. Moj sosed je zdaj 2. razred pa R še vedno požira...zanimivo, glede na to, da je mama vzgojiteljica in da nihče v familiji nimajo teh težav...
  • 0
IPB Image

#13 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 05 April 2007 - 01:45 PM

Odvisno kolko si stara ! Moja mami se spozna, jo bom vprašala. Rekla je, da, če bi jaz imela govorno napako, potem bi še mogooče šlo popravit, ampak je odvisno od stopnje napake, od otrokove bistrosti in ful dejavnikov je prisotnih. Jaz bi po tvojem šla do osebne zdravnice in potem bi ti ona dala napotnico za logopeda, ker je brezveze, da si sramežljiva zaradi hibe, za katero nisi sama kriva, ampak so v bistvo tvoji starši, ker je niso dovolj hitro poskušali odpravit. To je potem tut pomembno pri izbiri službe, saj veš - retoriki ne smejo imeti govornih napak. smile.gif Tak da uredi to čimprej. Jaz mislim, da bo z voljo šlo.
  • 0
Viens, reste ici!

#14 _A_

_A_

    sramežljivec

  • Člani
  • 6 posts

Posted 05 April 2007 - 01:59 PM

stara sm 15 let. Moj osebni zdravnik je pa ful zoprn, pa še zoprn mi je it do njega sama... sj vem ja sleep.gif wacko.gif
  • 0

#15 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 05 April 2007 - 02:06 PM

Potem pa idi k keremu drugemu. Jaz sem tudi 15 !
  • 0
Viens, reste ici!

#16 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 05 April 2007 - 02:18 PM

Pošlji onega dohtarja nekam, priporočeno ... smile.gif
  • 0

#17 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5774 posts
  • Gender:Female

Posted 05 April 2007 - 02:22 PM

jaz imam enako težavo. celo otroštvo sem hodila k logopedu, kjer sem svoj R orng izbrusila (ko sem se naučula govorit so bili moji RRRRRRRRR prav francoski). v začetku pubertete (konec osnovne in začetek srednje šole) sem imela kar težave s tem, predvsem s samozavestjo. ampak kakor sem odraščala in širila krog prijateljev, sem ugotavljala, da je vse samo v moji glavi, da ljudi ne moti, in me ta moja "hiba" (ki ni hiba ampak samo posebnost) dela posebno.
sedaj, ko sem že končala faks in se odrasla, mi je vseeno. to sem jaz in če se kdo norca dela, naj se. nihče ni popoln in mu to tudi povem.
(boljše imeti poudarjene Rje, kot biti smotan, žleht in zoprn, da ne govorimo o neumnosti).
tako, da ti svetujem, da se sprijazniš, naj to postane del tebe in se nehaš sekirat. če te pa še kaj zanima, pa vprašaj. pozdRavček
  • 0

#18 _A_

_A_

    sramežljivec

  • Člani
  • 6 posts

Posted 05 April 2007 - 02:34 PM

ja ampak verjetno ti R vseeno kar dobro izgovarjaš. Po poklicu si pa zdelo želim bit kkšna tv voditeljica (kar mi nebi pršl v poštev z govorno napako) Drugače pa ostale besede z lahkoto preberem, tut zlo težke besede se mi sploh ne zatikajo. Glede govorne napakae pa tut ni samo to da me izivajo sošolci in da me je sram govort ko mormo brt pred razredom ampak tut ko sama naglas berem se mi besede z črko R zlo zatikajo.

drugač pa vsem zlo hvala k mi pomagate smile.gif
  • 0

#19 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5774 posts
  • Gender:Female

Posted 05 April 2007 - 02:44 PM

vem, da karkoli ti bom sedaj rekla, ne bo pomagalo. probaj še z logopedom, drugače se pa sprijazni. ker verjetno ni tako hudo in se obremenjuješ s tem več kot je treba (normalno, jaz sem se tudi). zakaj pa ne bi bila tv voditeljica? kaj te ovira? pa ne mi rečt poudarjen R! ovire moramo rušit, če se jih pa ne da zrušit, pa jih sprejmemo. in to je to! kar pogumno, samozavestno. (pumpanje ega je zelo pomembno!)
  • 0

#20 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25485 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 05 April 2007 - 02:55 PM

probej z logopedom al pa mogoce na internetu ksne vaje poiskat, mogoce u knjiznici mal pobrskat - sestra je drugac hodila zarad sumnikov k logopedu, ze pred leti (pa zarad r-ja tud, se mi zdi, sam nism zihr). drugac men osebno se mi pa dopadejo take r-govorne napake, ne vem zakaj smile.gif. najbrz zato, k je mal drugac pa res velik fajn ljudi poznam, k jo majo. sej bo, bos vidla wink.gif
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users