Jump to content


Photo

Krivi zobje...nasvet!


  • Please log in to reply
369 replies to this topic

#121 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 05 February 2008 - 05:08 PM

Ooooo, potem pa si mela cel jedilnik za apartaom laugh.gif Men je šlo blazno na živce to redno pucanje zob... komično pa je bilo, če si jih nism mogla umit al kako drgač spucat in se nism mogla normalno smejat in sm zgledala, kot da bi si z lepilom namazala ustnice laugh.gif
  • 0

#122 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27041 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 05 February 2008 - 06:21 PM

Ahaha, ja vedno, ko sem se smejala, sem imela roko pred usti, hahaha. Še zdej mi tu pa tam uide roka pred usta. laugh.gif

Moja bivša sošolka si zob, kar sem lahko sklepala ob pogledu na njen aparat, sploh ni umivala preveč pogosto, ker je imela tam okoli pooolno hrane. In vedno je mlela take škrobne zadeve, da se je ja vse nalepilo na zobe. Fuj! sick.gif


  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#123 saska

saska

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 388 posts
  • Location:velenje, ljubljana

Posted 05 February 2008 - 09:40 PM

QUOTE(Coco* @ 4. 2. 2008 - 23:43) View Post

Ma jst sem imela najprej tračnice/zvezdice/you name it 4-5 let, ker sem res imela pravo razdejanje v ustih in seo se mi zobje zravnali do popolnosti. Pol mi je ta stalni aparat vzela dol in sem najprej bila nekaj tednov brez česarkoli, potem pa mi je vzela odtis in nardila snemljivi aparat. Moj zadnji obisk pri njej se je končal z besedami:"Mi smo zdej končali zdravljenje. Če se kaj zgodi z aparatom, ti poči al se poškoduje, plačaš sama novega, mi smo ti tega nardili zastonj.
Če hočeš biti lepa, ga boš nosla."

In jst ga zdej nosim vsak večer in čez noč, pa mi ne pomaga pri spodnjih zobeh. A naj grem k njej? ermm.gif



js sm nosla snemljiv aparat 10 let, zadne 2 leti pa sm ugotavlala da so se mi začeli delat prepihi....prejšn tedn sm šla ortodontu in mu rekla da bi js končala zdravljenje in je reku da uredu in mi ga uzeu in to je to....in zdj ko ga ne nosim čutim da se mi zobi pač premikajo, ker je reku da mi bojo kao zginli prepihi an (niso to zdj centimetrski, sam mene motijo, ker jih prej nism mela). lej če je ona teb rekla d ste vi končali zaka bi zdj hodla k njej? če maš občutek da ti škodi ga ne več nosit. če se hočeš prepričat, pejt pa uprašat da boš mirne duše smile.gif
  • 0
Popijem štirideset kav na dan, da sem lahko buden in mislim, mislim, mislim, kako premagati tirane in idiote.
Voltaire

#124 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27041 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 05 February 2008 - 10:06 PM

Ma ne, sej ni da mi škodi - samo meni se zdi, da nima efekta. Zobje se mi krivijo v vsakem primeru al ga nosim al ne. In kaj bo ko se mi vrnejo v prvotno stanje, stanje izpred 4 let, ko je bilo v ustih razdejanje? Kaj mi bodo pol šla ta 4 leta nošnje tračnic v nič al kaj?
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#125 saska

saska

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 388 posts
  • Location:velenje, ljubljana

Posted 05 February 2008 - 10:13 PM

to je pol druga stvar če se ti v vsakem primeru krivijo.mogoč ti pa ni zadost zategvala aparata. v takem primeru bi pa js šla do nje, ne pa da se ti neki mučiš pa ga nosiš, ker je nadležn ko boh mater da je no. pejt do nje pa upraši če bi ti ga pač bol zategvala če lah nadaljuješ zdravljenje če bi ti pač kej pomagalo. če ne pejt pa po drugo mnenje. js sm iz velenja an pa vem da k nam hodijo iz sg (ker ga tam ni), sam vem da če bi mi moj ortodont kej tk pač čudne fore meu (omg kaki stavki, za posrat), bi šla verjetno še po kako drugo mnenje v celje al pa kej podobnega.

tehtno premisl pa se odloč... js ti želim da bi mela čimprej take zobe k si jih želiš al da bojo vsja na poti do tja smile.gif
  • 0
Popijem štirideset kav na dan, da sem lahko buden in mislim, mislim, mislim, kako premagati tirane in idiote.
Voltaire

#126 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27041 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 05 February 2008 - 10:19 PM

Mja, kaj jst vem, sej najverjetneje bom kr lepo šla do nje pa ji rekla. :S
Glede menjave ortodonta oz. tega drugega mnenja - ni šans da pridem na vrsto, čakalne dobe so fuuul dolge, čakam deset let.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#127 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 05 February 2008 - 10:30 PM

Coco, ista situacija je tud pr men. Aparat sm mela, da bi mi zafilal 5ko, ker nimam tega stalnega zobka (s tem da bi 6ko in 7ko naprej porinu). No in zdej mi spet 6ka in 7ka nazaj lezeta in nastaja vedno večja vrzel. Ful dobr, a ne. Drgač pa sm razen te pomankljivosti imela prfektne zobe... Čist kr neki. Vsaj samoplačniško nism mela, ker bi bil praktično stran vržen denar. Očitno je bil pri meni to le "velik poseg", ker tako dolge in močne korenine prisilit v drug položaj je očitno kr težko.
Drugače mislm da je pri sprednjih zobeh, kjer se lažje oblikuje lepa vrsta, ker so zobki tud obdani z ostalimi z vseh strani. V mojem primeru pa so bli to čist končni zobki.

Kljub moji zgodbi, se ne obotavljat, sploh pa če ni za plačat, ker vam tako čez 10 let ne bo žal, da ste vsaj poskusili ukrotit svoje zobovje. Nimate kaj izgubit. Okej, nekja časa se je treba skrivat pred strelami (šala laugh.gif ), pa pucat si jih je treba, sam je vse to vredno, če se ti zobki popravijo...
  • 0

#128 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27041 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 05 February 2008 - 10:33 PM

Joj dej, najraje bi šla v tem trenutku ortodontki domov potrkat na vrata, mater sem jezna. Zakaj sem se potem 5 let jajcala s fiksnim?! :S Arghjhujhbudbf!
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#129 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23504 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 06 February 2008 - 10:11 AM

QUOTE(temida @ 5. 2. 2008 - 13:09) View Post

koliko pa stane prozoren ali pa beli?

in koliko časa treba čakat na aparat?



meni so rekli, da je doplačilo za prozornega cca 200 €. Celotni predvideni znesek me bo prišel cca4200 € blink.gif

jaz sem imela prvi pregled decembra, datume za vstavitev aparata pa imam konec marca. Čisto odvisno od ortodonta, čakalne vrste ...
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#130 TiTa

TiTa

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3327 posts

Posted 06 February 2008 - 04:17 PM

ja jaz sem doplačala za belega fiksnega cca.200 evrov

sem pa šla samoplačniško in v roku 3 tednov dobila aparat
  • 0

#131 paradajzz

paradajzz

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Location:lubiana
  • Interests:spanje, dremanje, počivanje..

Posted 07 February 2008 - 09:39 AM

jaz sem imela pa z ortodonti tako zelo slabe izkušnje, da se jih kar bojim.pred leti sem dobila snemljivi aparat, pa mi so se mi začeli zadnje zobe ravnati, sprednje pa rotirati, ortodontinja se je pa name SKOS piz*dila, da je to običajno.
šele potem, ko mi je nek drug ortodont rekel, da imam pač premajhno čeljust da bi šli vsi zobje notri, sem nehala nosit aparat.
tako, da moram v kratkem na puljenje enega zoba in pa k ortodontu po tale prozorni fiksni aparat.sicer bom že 18, ampak nikoli ni prepozno.
pozna kakšna katerega dobrega privat ortodonta, kjer bi dobila aparat hitro?(pa ne prosim za tako ceno, ko bi si lahko kupila že celo vilo na Bledu).
  • 0
mačka figa.

#132 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 07 February 2008 - 11:13 AM

Jst mam ortodonta v Radovljici, pa sem drugač iz Ljubljane ampak bi mogla tuki čakat do ene 19ga leta da bi sploh prišla na vrsto, ta moj ortodont je pa lani glih začel delat in ni mel še nobenih čakalnih vrst (kako je zdej nevem) . Je pa dr. Mezeg, dost prijazen pa vse. Preden sm pa njega naidla sem bila še pri eni ortodontki, dr. Čigon tuki v Lj. down.gif res tok zoprne ženske pa še ne rolleyes.gif bila sem samo enkrat pri njej, skos se je krneki pizdila na vse, se kregala z mami ki jo je čist lepo vprašala če je kkšna možnost da pridem na vrsto še pred 18. letom oz tako, da nebom rabila sama plačevat (stara sem bila 15 takrt). Pa še potem ko sva se z mami odločile za zamenjavo ortodonta je fuuul komplicirala, sploh nama ni hotla dat nazaj tistih slik ki sva jih prinesle s stomatološke, res podn.

Drugač sem pa nosila tist čudaški aparat na nebu, za katerga nism še nikol slišala da bi ga kdo drug imel biggrin.gif mi je pa pomagu, prej sem mela križni griz (zgorna čeljust je bila manjša kot spodnja) in mi je ful raztegnu zobe, res mela sem ogromne razmake med zobmi, zdej pa že ene tri mesce nimam nič, je reku da bom počakala da grejo zobje nazaj sami skupi. Naslednič bi mu rekla za snemljiv aparat, da se čist znebim razmakov med zobmi, zvezdic pa res nebi imela smile.gif in potem mislim da bova zaključla hehe. Sem pa začela z zdravljenjem lani marca, tko da je šlo kar hitro. smile.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#133 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 07 February 2008 - 01:04 PM

Uf dr. Čigonova je zmaj! Js sm jo tud mela in me je parkrat nadrla za brezvezne stvari. Kmalu sm pogruntala, kako se morm pri njej obnašat in je bila potem manj nesramna (v ambulanto sm prišla ful nasmejana in lepo pozdravila obe in se potem nism premaknila, dokler mi kera ni česa rekla, pri tem sm kazala sproščenost...)

Res pa je, da bi že zdavnej letela k njej, ker se mi zobje premikajo, samo ne bom, ker bo potem ogenj v ambulatni, ker se prov dere in ponižuje paciente včasih.
Če bi bla samoplačniška bi jo tud skenslala, sam je tako nism mogla...
Enkrat je prišla v nabito polno čakalnico z enim medicinskim priborom in kazala kaj je najdla pri enmu fantku med zobmi in se pizdila, da si noben ne umiva dobr zob. Tist fantek je potem ves bogi prišel v čakalnico in je skos v tla gledal. Prav videlo se je, da mu gre na jok. Njegova mami pa je bila tud čist boga. Prov smilu se mi je. sad.gif
  • 0

#134 Brokoli

Brokoli

    Gaga's favorite monster

  • Člani
  • PipPipPipPip
  • 4674 posts
  • Location:from Russia with love

Posted 18 March 2008 - 01:35 PM

A pozna kdo kakšnega dobrga ortodonta v Celju? ermm.gif Slišala sm da je Marko Štofa baje ful dobr? Anyone? hmm.gif
  • 0
I wanna just dance, but he took me home instead, uh oh!There was a monster in my bed.

#135 larchy

larchy

    sramežljivec

  • Člani
  • 4 posts
  • Location:Ivančna gorica

Posted 25 March 2008 - 05:08 PM

Že ene 6 let je tega kar jst hodm k ortodontu, ker nikol ni noben ortodont nč naredil, sm jih zamenjala kar precej. (Eden se je samo pogovarjal z mano in pol mi je enkrat rekel: "veš, jaz vse zapišem, kar se midva pogovarjava", nardil ni pa nč, pa sm si misla - če bom rabla prihiatra bom šla k nekomu k je vsaj izšolan za to, ne pa na pogovor k enem ortodontu)...Pol sm šla na stomatološko,..kjer sm spet čakala ene 2 leti..pol so me pa poklical ene 14 dni pred mojim 16 rojstnim dnevom in so mi rekl, da me bojo nekje drugje vzel, dokler še mam lahko zdravljenje ki ga krije zavarovalnica,...in pol so mi po 6ih letih prvič nrdil odlitek in en milion slik mojih zob. (in to na prvem al pa drugem pregledu pri novemu ortodontu - kar nism mogla verjet, da se lahko kej tko hitr zgodi).

V roku 1 meseca sem dobila fiksni aparat (zvezdice) in še en snemljivi aparat, ki se ga vidi tudi zunaj ust, nosila pa naj bi ga normalno samo doma (namen tega naj bi bil tak, da mi zobe pomakne bolj nazaj, ker so bli spredaj preveč skupaj, pa mi je ortodontka rekla, da bojo nrdil vse, samo, da mi ne bo treba zob pulit).

Zdaj imam pa kar naprej na fiksnem aparatu neke "okraske" gor. Nazadnje mi je vmes dala en feder,..upam, da ji bo kmal zmanjkal "idej". biggrin.gif No vsaj nekaj se dogaja na tem področju v primerjavi s preteklimi leti...

Lep dan vsem!
  • 0

#136 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 25 March 2008 - 08:30 PM

Jaz sem obupana cry.gif cry.gif cry.gif cry.gif cry.gif cry.gif

Pri moji zobarci ni nobenga več upanja, da mi še eno napotnico za ortodonta napiše. Bila sem pa pred 3 meseci pri zobarci v Šiški, ker smo imeli s šolo pregled in mi je rekla, da bi mi jo ona napisala, ker sem ji o stvari tko odkrito vse povedala itd. ..

Zdaj pa ne vem, kaj naredit. Do 16. leta moram pridet k enemu ortodontu, drugače ne bo nič. Imam pa le še 10 mesecev in pol na voljo ohmy.gif . Naj pokličem v šiško, če bi me vzela in ji še povem, da se gre tudi zaradi ortodonta ... Mi je pa za druge stvari moja trenutna malo boljša. hmm.gif

joo oj, naj se čimpreje prepišem in upam, da si ne bo premislila od takrat ? cry.gif
In da obstaja kakšen ortodont, ki bi me vzel do februarja naslednje leto ?

QUOTE(larchy @ 25. 3. 2008 - 17:08) View Post

Že ene 6 let je tega kar jst hodm k ortodontu, ker nikol ni noben ortodont nč naredil, sm jih zamenjala kar precej. (Eden se je samo pogovarjal z mano in pol mi je enkrat rekel: "veš, jaz vse zapišem, kar se midva pogovarjava", nardil ni pa nč, pa sm si misla - če bom rabla prihiatra bom šla k nekomu k je vsaj izšolan za to, ne pa na pogovor k enem ortodontu)...Pol sm šla na stomatološko,..kjer sm spet čakala ene 2 leti..pol so me pa poklical ene 14 dni pred mojim 16 rojstnim dnevom in so mi rekl, da me bojo nekje drugje vzel, dokler še mam lahko zdravljenje ki ga krije zavarovalnica,...in pol so mi po 6ih letih prvič nrdil odlitek in en milion slik mojih zob. (in to na prvem al pa drugem pregledu pri novemu ortodontu - kar nism mogla verjet, da se lahko kej tko hitr zgodi).

V roku 1 meseca sem dobila fiksni aparat (zvezdice) in še en snemljivi aparat, ki se ga vidi tudi zunaj ust, nosila pa naj bi ga normalno samo doma (namen tega naj bi bil tak, da mi zobe pomakne bolj nazaj, ker so bli spredaj preveč skupaj, pa mi je ortodontka rekla, da bojo nrdil vse, samo, da mi ne bo treba zob pulit).

Zdaj imam pa kar naprej na fiksnem aparatu neke "okraske" gor. Nazadnje mi je vmes dala en feder,..upam, da ji bo kmal zmanjkal "idej". biggrin.gif No vsaj nekaj se dogaja na tem področju v primerjavi s preteklimi leti...

Lep dan vsem!


V katerem kraju je ta ortodont, ki ti je vse ful hitro naredil ?
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#137 larchy

larchy

    sramežljivec

  • Člani
  • 4 posts
  • Location:Ivančna gorica

Posted 25 March 2008 - 09:12 PM

QUOTE(MLadoLetNa @ 25. 3. 2008 - 22:30) View Post

Jaz sem obupana cry.gif cry.gif cry.gif cry.gif cry.gif cry.gif

Pri moji zobarci ni nobenga več upanja, da mi še eno napotnico za ortodonta napiše. Bila sem pa pred 3 meseci pri zobarci v Šiški, ker smo imeli s šolo pregled in mi je rekla, da bi mi jo ona napisala, ker sem ji o stvari tko odkrito vse povedala itd. ..

Zdaj pa ne vem, kaj naredit. Do 16. leta moram pridet k enemu ortodontu, drugače ne bo nič. Imam pa le še 10 mesecev in pol na voljo ohmy.gif . Naj pokličem v šiško, če bi me vzela in ji še povem, da se gre tudi zaradi ortodonta ... Mi je pa za druge stvari moja trenutna malo boljša. hmm.gif

joo oj, naj se čimpreje prepišem in upam, da si ni premislila od takrat ? cry.gif
In da obstaja kakšen ortodont, ki bi me vzel do februarja naslednje leto ?
V katerem kraju je ta ortodont, ki ti je vse ful hitro naredil ?


pomoje, da bi ti mogla čist lepo tvoja zobarca dat napotnico...Mislm,..pr ns res ne delajo problemov zarad tega, sej zobarja pa to res nč ne stane, če ti napotnco sprinta...Huh, kolk napotnc je mogla že men dat,...bi mogla že na obe roki štet biggrin.gif
Jooj, jutr mam kontrolo pr ortodontki v Šiški....upam, da ne bo spet tko razburjena, da se ji bodo roke tresle,...Me je kr mal strah pol... huh.gif
  • 0

#138 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19748 posts

Posted 25 March 2008 - 09:16 PM

Problem je v tem, da mi je eno že napisala pred ene 5imi leti in pač vsakemu kao le ena pripada cry.gif

Je potem ta ta hitri ortodont ravno v šiški ? To bi bilo super duper fajn.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#139 larchy

larchy

    sramežljivec

  • Člani
  • 4 posts
  • Location:Ivančna gorica

Posted 26 March 2008 - 06:42 PM

QUOTE(MLadoLetNa @ 25. 3. 2008 - 23:16) View Post

Problem je v tem, da mi je eno že napisala pred ene 5imi leti in pač vsakemu kao le ena pripada cry.gif

Je potem ta ta hitri ortodont ravno v šiški ? To bi bilo super duper fajn.


Jst sm mogla s stomatološke prnest staro napotnco, ki je bla sicer že pretečena, sm je bla gor neka številka,...k so jo pol tle rabil, ker sm že bla od prej v vrsti za aparat. Če stroške krije zavarovalnca pol je glede čakalne dobe za aparat povsod isto,...takrat so men rekli da je 2 leti. Nevem točno kako to poteka,...Če si bla že prej pri kakem ortodontu, pa ga hočeš sm zamenjat, pejt do njega - mogoče majo še tvojo staro napotnco, da se ne postaviš spet na konec čakalne vrste. Srečno!
  • 0

#140 laLa°

laLa°

    posting bitch

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7182 posts

Posted 11 April 2008 - 06:03 PM

Jaz pa nosim snemljiv aparat oz. zdaj ga že kr nekaj časa nisem, budala ena. lart.gif Zdaj maja imam spet ortodonta, da mi ga nazaj naštima, ker mi spljoh gor ne gre več. Nevem, preprosto se mi ni dalo. Včasih sem imela sprednja dva zoba narazen, pa mi je aparat tisto čisto popravo, zdaj nimam več prepiha. biggrin.gif Zdaj bi ga pač rabla, da mi en tisti stranski zob dol potisne, ker je tak ven iz vrste al kak naj povem, pa da mi zobe nazaj potisne, ker mi jih jezik naprej potiska (nekak tak mi je ortodont povedal). Nosim ga že približno 2 leti, pa se mi je samo tisti prepih popravil, pa mogoče so bli zobki malo bolj nazaj. Sej ortodont je ful prijazn pa vse (privat), ampak mi spljoh noče povedat kak dolgo bom še mogla met aparat. huh.gif Sicer bi mi fiksni vrjetno bolj pomagal, ampak mi je tega dal. Sej po eni strani boljše, ker tistega tak nebi hotla met. oops.gif

EDIT: Evo sem našla tiste slikce. Tu se vrjetno vidi, kolk naprej imam zobe.
IPB Image IPB Image
(sem jih našla v temi o naših glossih in šminkah laugh.gif )

Mladoletna in Coco, kak pa sta vidve pol uredili ?
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users