Jump to content


Photo

Oči, leče, laser


  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#41 ukrajinka

ukrajinka

    sramežljivec

  • Člani
  • 42 posts
  • Interests:branje, poslušanje glasbe in .... veliko potovanj ...

Posted 28 April 2008 - 08:53 AM



Jaz sem ravno 10 dni nazaj zacela z nosenjem lec. Za pregled, preizkusni par lec in tekocino, ki jo rabis imet zraven, sem placala 40 evrov. Pregled in preizkusni par lec je bil 25 evr, tekocina, ki jo seveda rabis, pa 15 evr. Baje se da upiti mnogo cenejso tekocino...

Sem pa sla v Lj na pregled in res prisla v 2 dneh na vrsto. Bom pa kao dobila 14-dnevne lece. Pa me zanima, ce jih ima katera izmed vas in kako so vam vsec, ker je to precej draga stvarca me zanima, ce res moram imeti te ultra mehke 14-dnevne ali lahko grem kar na mesecne, ki so cenejse.... cool.gif


  • 0

#42 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25690 posts
  • Gender:Female

Posted 28 April 2008 - 08:56 AM

Po moje so ti dal te 14dnevne zato, da vidiš, če ti ustrezajo. Sicer pa greš lahko tja, kjer si imela pregled (ali pa jih pokličeš) in vprašaš, ali lahko zamenjaš na mesečne lečke.
  • 0

#43 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25255 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 07 June 2008 - 10:38 AM

je katera že slišala za neke vrste nočnih leč, ki ti začasno spremenijo obliko očesa in tako izboljšajo vid? se pravi - nosiš jih samo ponoči, podnevi pa pač fajn vidiš. in če jih nehaš nosit ponoči, se pač oko nazaj preoblikuje.

klik
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#44 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12100 posts
  • Gender:Female

Posted 07 June 2008 - 12:04 PM

ohmy.gif Noro! Prvič čujem sicer, ampak čuje se zelo zanimivo!
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#45 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13711 posts
  • Gender:Female

Posted 07 June 2008 - 12:21 PM

Tega pri nas ni ne? ermm.gif
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#46 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25255 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 07 June 2008 - 12:26 PM

kolkr sm do zdej iskala, še nisem našla. mi je pa en iz amerike povedal za tole pa sm rekla, da se bom mal pozanimala.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#47 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 07 June 2008 - 12:41 PM

Opala.. ampak vprašanje kolko je to zdravo.
  • 0
Viens, reste ici!

#48 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25255 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 07 June 2008 - 12:42 PM

sej pravim - ne vem kk to funkcionira, bi rada še kej več o tem prebrala. sigurno pa tud obične leče niso najbolj zdrave (pač nek silikon met na zrklih pa bakterije pa to ...).
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#49 luminelle

luminelle

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1429 posts
  • Location:Woods

Posted 07 June 2008 - 02:37 PM



Kaj pa ce bi si prebrale par knjig o vajah za oci in malo truda vlozile da bi si jih na naraven nacin popravile?
http://www.vision-training.com/
  • 0
Achte auf deine Gefühle, denn sie formen die Energie und damit dein Leben!

#50 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25255 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 07 June 2008 - 02:46 PM

absolutno wink.gif samo me vseeno firbec matra, kaj je s tistimi lečami. niti ni nujno, da bi jih probala (sem precej nezaupljiva do takih novosti), sam tko pač. v vednost, da obstaja.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#51 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 07 June 2008 - 06:52 PM

Tudi jaz sem slišala za te leče in mi deluje zanimivo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#52 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27028 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 29 July 2008 - 10:04 PM

QUOTE(Ancka Pomarancka @ 7. 4. 2008 - 14:05) View Post

Aja...no če maš cilinder manj kot 1, imaš lahko leče. Vsaj tako so meni povedali. Če pa imaš več kot 1, imaš pa lahko leče, samo tiste so trde al kako se jim že reče. Mehkih ne moraš met.


Aaa, (pol)trde leče, to je najhujša stvar ever. Takoj za vodenimi kozami. Resno.

Meni je pred 4 leti dala okulistka poltrde leče (je rekla da mehkih kao ne morem, buu) in mi nikakor niso odgovarjale. Ko sem jih dala v oko, se mi je to začelo neverjetno solziti, iz oči so mi tekli slapovi. In sploh nisem mogla pomežikniti ne nič - če sem odprla oči, so morale ostati odprte, če pa sem jih zaprla, sem jih morala tiščati skupaj, ker če ne me je vse skupaj še bolj bolelo. Da ne omenjam, da sem imela potem krvavo rdeče oči.
Mi je žal, da sem jih vzela, ker sem dala ful keša, na koncu pa so samo stale v posodici.. ok, wait, še vedno so tu nekje! Hah. Spomin na mučne trenutke. laugh.gif

Lani sem pa vzela mehke in je kul.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#53 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 31 July 2008 - 12:42 PM

Me nekaj zanima...včeraj sem dobila mehke leče (za 14 dni, jih imam prvič), pa sem jih imela včeraj 4 ure, danes pa si jih še nisem dala noter, imam očala. Oči me malo bolijo, je to normalno, se oko navaja na tujek? Ne boli me zdaj full, da ne bi mogla gledati, ampak nekaj malega čutim.

Uporabnice leč - pomoč! thanks.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#54 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25690 posts
  • Gender:Female

Posted 31 July 2008 - 05:44 PM

huh.gif Da bi me "bolelo" se mi ni nikoli zgodilo.... sem pa imela precej utrujene in izsušene oči, če sem leče po dolgo časa (3/4 leta) spet dala not. Jaz bi poizkusila dat lečke not, če bi bilo preveč moteče/boleče, bi jih dala takoj ven.
  • 0

#55 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 31 July 2008 - 09:29 PM

Saj ko sem jih imela noter me ni nič bolelo, danes ko jih nimam (nosim očala cel dan) me pa nekaj kao boli, mogoče so pa samo utrujene oči - preveč računalnika. cry.gif

Bom poskusila ju3 dat lečke noter, hvala. wink.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#56 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 01 August 2008 - 05:00 PM

Mene zna samo malo drajsat, pa še to ko dam leče spet not, sicer pa ne.

Pa mislim da se mi je dioptrija spet malo poslabšala. cry.gif
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#57 Pipi

Pipi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1092 posts

Posted 19 August 2008 - 10:27 AM

Ena znanka mi je povedala, da ima zdaj take leče, ki jih ime cel mesec noter. Se pravi, da ji jih sploh ni treba v tem mesecu vn vzemat pa to, tudi kopa se lahko z njimi baje.
Sem pa pozabla vprašat, kaj so za ena firma. A je že kera čula za to?

Meni se sicer zdi nenavadno, ne vem, kako zdravo je tole.
  • 0
"It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society."

#58 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25690 posts
  • Gender:Female

Posted 19 August 2008 - 10:29 AM

Po moje ni kej preveč zdravo... oko mora vendar zadihati. Leča je plastika čez oko.
  • 0

#59 Pipi

Pipi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1092 posts

Posted 19 August 2008 - 10:34 AM

No ja, v bistvu so leče silikonske in ne plastične... Kakorkoli, te leče baje dihajo in prepuščajo kisik v oko in mu pusti, da se hrani.
No sej, jaz bi se najbrž vseeno bala kake infekcije.
  • 0
"It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society."

#60 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 19 August 2008 - 11:47 AM

To so verjetno Focusove Night&Day
IPB Image

Te sem hotla tudi jaz na začetku met, pa sem bla takoj okarana od okulista, pač ni dobro, ker oko ne diha, čeglih jih oglašujejo kot nevem kak propustne za kisik in to.


  • 0
Once you go Mac, you never go back
IPB Image




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users