Jump to content


Photo

Oči, leče, laser


  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#1 Eni

Eni

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 130 posts

Posted 12 February 2005 - 07:40 PM

Hello punce.
Malo premišljujem o laserskem odstranjevanju dioptrije, ker sem že sita nošenja leč. Si je mogoče katera to dala naredit? Se splača?
Pa še nekaj. A obstajajo barvne leče z dioptrijo in koliko kj stanejo?
  • 0

#2 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 12 February 2005 - 09:14 PM

Ja mene tudi zanima, če je katera že opravila to?
  • 0

#3 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 13 February 2005 - 09:25 AM

Za laser vem samo to, da sstane okoli 200 tisočakov (en sodelavec je šel na ta poseg).
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#4 Ajša

Ajša

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 177 posts
  • Location:Maribor

Posted 18 February 2005 - 09:32 AM

Zadnjič mi je ravno en prijatelj razlagal, da je nek njegov sodelavec šel na lasersko OP in da funkcionira ta zadeva, dioptrijo ima zdaj ful manjšo, stvar je pa seveda draga.

Jaz ne vem, če bi se odločla za ta poseg, ker vsako šarjenje okoli oči je meni nepopisna muka. Že samo spravljanje leč v oči na začetku me je ubijalo, zdaj je ok, ampak ... še enkrat verjetno ne bi šla skozi to. sad.gif
  • 0
1, 2, 3 come party with me!

#5 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 18 February 2005 - 07:49 PM

To je izredno kratek poseg. Z laserjem ti nekaj zažgejo... Nisem zdravnik in ne vem. Ampak traja vse skupaj eno sekundo. Pa še toliko ne. In potem vidiš. Mislim pa, da moraš imet stabilno dioptrijo, ki se ti ne sme slabšati.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#6 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 18 February 2005 - 09:08 PM

sonchika to je res....da sam poseg ni ravno zakompliciran....so pa testi pred operacijo, kjer dobivaš v oči neko tekočino..in si slep k kura na teh testih...in po operaciji se moreš izogibat svetlobe kr nekej dni, predvsem pa skor en mesec direktni svetlobi, nema računalnika, televizije in branja....... sama nimam teh izkušenj, vem pa po mojem bratu in sošolcu iz faxa....vem, da se za te operacije večinoma odločajo ljudje ki že res skor celo življenje nosijo očala...
Operacija sama je pa res draga...čeprav ji je v roku 2 let cena padla za nekje 50 tisočakov biggrin.gif
najboljši za te stvari je g. Irman ..... verjetno jih je še več...ampak zame je on pač najboljši... ker je mene zdravil kot otroka in mi dioptrijo popolnoma izničil 8)
predvsem je pa dejstvo, da ti pri taki operaciji niti najboljši kirurg oz.specijalist nemore 100% jemčit da bo vse ok rolleyes.gif

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#7 Eni

Eni

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 130 posts

Posted 20 February 2005 - 11:56 AM

Meni je okulistka rekla, da naj raje še malo počakam (da se bo verjetno operacija še malo pocenila!), ker je zaenkrat še relativno nova stvar pri nas. Js poznam 2 primera uspešne operacije, oboje je naredil Irman. Kim, si imela srečo da so ti pozdravil dioptrijo. V otroštvu je to res možno, sploh na začetku, ko je dioptrija še majhna.
  • 0

#8 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 20 February 2005 - 04:51 PM

Ja meni je, ko sem bila majhna, en okulist predpisu očala pa se mi je zdel, da jih sploh ne potrebujem. In potem sem šla k drugemu okulistu čez nekaj časa in mu ni bilo jasno zakaj mi jih je prejšnji sploh predpisu biggrin.gif Potem sem jih nehala uporabljati, samo danes pa to ni več možno biggrin.gif
Kim res si imela veliko srečo! wink.gif
  • 0

#9 Lady_Luna

Lady_Luna

    sramežljivec

  • Člani
  • 62 posts
  • Location:*~*LuNa*~*
  • Interests:*~*Nič*~*

Posted 21 February 2005 - 04:01 PM

jst bi z veseljem šla na operacijo, pa se mi žal dioptrija neprestano slabša, pa še drago je za moje dohodke. jaz si namreč ne znam vstaviti leč, zato nosim že kakih deset let očala, ki bi se jih z veseljem znebila.... 8)
  • 0
user posted image

#10 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 21 February 2005 - 04:38 PM

QUOTE(Eni)
Meni je okulistka rekla, da naj raje še malo počakam (da se bo verjetno operacija še malo pocenila!), ker je zaenkrat še relativno nova stvar pri nas. Js poznam 2 primera uspešne operacije, oboje je naredil Irman. Kim, si imela srečo da so ti pozdravil dioptrijo. V otroštvu je to res možno, sploh na začetku, ko je dioptrija še majhna.


heheh...vem vem, sam sm bla tud jest pridna, pa hodla na vaje pa očala nosla in tko ;)
hehe
hja gospod Irman je pač Gospod z velko začetnco...

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#11 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 22 February 2005 - 10:29 AM

QUOTE(Lady_Luna)
jst bi z veseljem šla na operacijo, pa se mi žal dioptrija neprestano slabša, pa še drago je za moje dohodke. jaz si namreč ne znam vstaviti leč, zato nosim že kakih deset let očala, ki bi se jih z veseljem znebila.... 8)

vaja dela mojstra tongue.gif
  • 0

#12 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 27 February 2005 - 06:38 PM

QUOTE(Lady_Luna)
jaz si namreč ne znam vstaviti leč, zato nosim že kakih deset let očala, ki bi se jih z veseljem znebila.... 8)


Sej če si bila pri okulistki, te ona nauči kako si vstaviš leče. Potem pa tako kot je rekla redkvica: "Vaja dela mojstra!"
  • 0

#13 ninća

ninća

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 103 posts

Posted 09 July 2007 - 08:08 AM

Laserska operacija se mi zdi da pride za ENO OKO 250 tisoč blink.gif blink.gif
  • 0

#14 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 09 July 2007 - 09:56 AM

Malo več. Okoli 700k za obe očesi.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#15 roža

roža

    sramežljivec

  • Člani
  • 30 posts

Posted 13 July 2007 - 09:12 AM

Slišala sem, da je operacija učinkovita samo pri mali dioptriji. Jaz mam npr. -6 in mi je okulist rekel, da bi morala it na več operacij in vprašanje, če bi mi lahko popolnoma izboljšali vid. Več operacij pa je že tudi bolj rizičnih. Jaz sem že mislila it, ampak je to le poseg na očesu. Možnost je tudi da se mi vid poslabša. Že zdaj slobo vidim, kaj pa bo še pol. Jaz bom še definitivno en čas počakala, da postane ta operacija malo bolj znana, mogoče tudi bolj izpopolnjena. Pa seveda bolj poceni. Mogoče bo jo čez nekaj let plačala zavarovalnica.
  • 0

#16 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23455 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 13 July 2007 - 11:31 AM

jaz sem imela enkrat prebliske, ampak za enkrat še ni čas za to, ker se mi dioptrija neprestano zvišuje. Ampak po razmisleku sploh ne vem če bi šla!


Mi je pa kolegica rekla (ki je splošna zdravnica), da enostavno se s temi stvarmi ni ravno za igrat. Tudi če so operacje 99% uspešne, se lahko zgodi, da se bo ponesrečila in na koncu je lahko še slabše kot prej ali celo slep. Za kar koli drugega bi se prej odločila ... oči so pa res delikatna zadeva, zato dobro premislite.

  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#17 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19742 posts

Posted 13 July 2007 - 02:12 PM

en Korejec je rekel, da je imel prej -7, pa je šel na lasersko operacijo v Korejo (kjer je verjetno poseg cenejši) in mu je ful izboljšala vid na - 0.7 .. smile.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#18 sunshine*

sunshine*

    sramežljivec

  • Člani
  • 40 posts

Posted 28 August 2007 - 09:10 AM

tut jst mam kr orecej visoko dioptrijo...zdaj nosim leče...pa sem tudi že o laserju razmišljaja...seveda čez nekaj let...pa me zanima če je kakšna starostna omejitva a je potrebna samo stabila dioptrija?? hmm.gif
  • 0

#19 lany

lany

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 866 posts

Posted 28 August 2007 - 10:15 AM

Ena punca v službi je šla in pravi da ji je super. Vidi sedaj čisto vse, prej je imela kar veliko ne vem točno kakšno dioptrijo. Kot pravi sonchika nekej ti zažgejo, pred tem pa ti zlijejo v uč neko tekočino, na koncu pa še neki hladnega. Na dopustu je bla potem 1 mesec, plačala pa je jurčka evrov po učku biggrin.gif
  • 0

#20 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 28 August 2007 - 11:06 AM

jaz mam tut visoko dioptrijo in upam, da bom šla čez kakih 5 let na operacijo. Saj mi ni hudo, ker si morem leče tiščat v oči ampak včasih pa je že odveč.
  • 0
Viens, reste ici!




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users