Jump to content


Photo

mozolji na hrbtu


  • Please log in to reply
124 replies to this topic

#1 PANTOmima

PANTOmima

    sramežljivec

  • Člani
  • 24 posts
  • Location:severna primorska

Posted 31 December 2007 - 11:07 AM

Ima katera izkušnjo s tem?

Moj fant ima namreč neverjetno zapacano kožo po hrbtu, koža na obrazu pa čista. hmm.gif
Najbolj prizadet je ramenski predel. Zamašene pore, ki se razvijejo v boleče ture ne glede na letni čas. S tem, da v zimskem času ima povrh mozoljev še izsušeno in mu kožo zateguje. Vsak dan se tušira z običajnim gelom za tuširanje (trenutno: Nivejin vitamin creme), 1 x tedensko, pa mu spiram hrbet z raznimi pilingi - geli za tuširanje z abrazivi, a opažava, da to ni dovolj.
Iščeva kakšen losjon za telo, hidratanten, a nemasten, ki ne bi vseboval K (da se izognemo mašenju por), pa najbrž tudi menjava gela za tuširanje ne bi škodila... Kaj menite?


Vsakemu odgovoru, predlogu bom zelo hvaležna... smile.gif





  • 0
The devil is in the detail!

#2 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 31 December 2007 - 11:11 AM

men najbl pomaga solarij, sm hodila k kozmetičarki, na laser (...), jedla tablete, pa mi nč ni pomagal, solarij pa še najbolj. drgač nej gre pa k dermatologu, moj tamav je mu isti problem, pa zj je ene tablete pa je že velik bolš.
  • 0
¡Que viva la salsa cubana!

IPB Image

#3 PANTOmima

PANTOmima

    sramežljivec

  • Člani
  • 24 posts
  • Location:severna primorska

Posted 31 December 2007 - 11:17 AM


Hvala za odgovor. smile.gif
2x tedensko hodi v bazen in savno.... v solarij mi ga pa nikakor ne uspe spravit.
Mi lahko zaupaš katere tablete mu je dermatalog predpisal?
  • 0
The devil is in the detail!

#4 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 31 December 2007 - 11:18 AM

rouccatane al kej druzga?
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#5 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 31 December 2007 - 04:22 PM

ja, te.
  • 0
¡Que viva la salsa cubana!

IPB Image

#6 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 02 January 2008 - 01:38 PM

Potem pa nima smisla iskati kaj drugega. Naj jemlje tablete, če pa ne bo pomagalo, pa naj si omisli Differin. Ampak šele ko konča z zdravljenjem.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#7 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 02 January 2008 - 01:43 PM

men je pa bolš skinoren k diferin.
  • 0
¡Que viva la salsa cubana!

IPB Image

#8 *Slončica*

*Slončica*

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 609 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:hmmm...

Posted 03 January 2008 - 07:24 AM

QUOTE(PANTOmima @ 31. 12. 2007 - 11:17) View Post

Hvala za odgovor. smile.gif
2x tedensko hodi v bazen in savno.... v solarij mi ga pa nikakor ne uspe spravit.
Mi lahko zaupaš katere tablete mu je dermatalog predpisal?



Jst sm včasih hodila na bazen in se mi je po bazenu vedno nardilo po hrbtu dost več podkožnih mozoljev (bul cry.gif ) kot običajno.
  • 0
*Slončica*
IPB Image

#9 PANTOmima

PANTOmima

    sramežljivec

  • Člani
  • 24 posts
  • Location:severna primorska

Posted 03 January 2008 - 10:49 AM


ja... bazen & močno klorirana voda... koži vse prej kot koristi.
Kaj čem?! Bazena mu ne morem negirat, prerad čofota laugh.gif

Sem upala, da se bomo dermatalogu lahko s kakšnim nežnejšimi posegi izognili... ergo: brez kemije po oralni poti.
Zdejle; ko sem malo prebrskala po forumu, med tematikami "mozolji" sem naletela na dobro ocenjene produkte: Avene Clenance K in Neutrogena čistilni gel. Oboje sicer za obraz ampak menim, da koži na hrbtu ne bi škodilo sprobat. Hmmmm... ali bo prešvoh?
  • 0
The devil is in the detail!

#10 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 03 January 2008 - 03:33 PM

Prešvoh ni. Avene bi imel učinka, Neutrogena pa verjetno manj.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#11 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 03 January 2008 - 03:49 PM

Tisti Neutrogenin gel se lahko uporablja tudi kot maska proti nečistočam, če jo pustiš gor nekaj časa. Pa imajo še neki "on the spot" gelček, ki pa je v primerjavi z Avenom ful švoh. Vsekakor sta Skinoren in Differin močnejša.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#12 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 14 January 2008 - 09:05 PM

Ampak Neutrogena ogromno puncam dela mozolje (tudi meni!) zato previdno!
  • 0
Viens, reste ici!

#13 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 14 January 2008 - 09:12 PM

men jih neutrogena ne dela, kej bolš pa tut ni. edin kožo nimam več tok mastno (pač da bi se svetla, mazoljev pa ni nč manj), jo pa jz tut po dekolteju pa hrbtu uporabljam. avene sm pa jz mela sam testerje, gel pa kremo, pa mi ni pasal, kožo mi je skp vleklo pa pekla me je. sam jz mam poleg mozoljev še ful občutljivo kožo.
  • 0
¡Que viva la salsa cubana!

IPB Image

#14 morettina

morettina

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3056 posts
  • Gender:Female
  • Location:ljubljana

Posted 15 January 2008 - 10:56 AM

meni ko se mi naredi kakšen mozoljček ali pa kožne bunčice na zgornjem delu hrbta, se umijem s sebamed clear face čistilno peno za obraz, ki je zelo nežna in pustim učinkovati par minut. pol se pa namažem z rjavo cosmerbo. meni ta krema takoj zgladi kožo smile.gif če so pa mozolji večji in gnojni pa po mojem tea tree kapljice namazat na posamezen mozolj, da ga izsuši hmm.gif ali pa tista krema s polžjo slino... ko sem prenehala jemat tabletke so se mi po hrbtu ustvarile neke mozoljaste ''bule''in po uporabi te kreme so mi otekline (od praskanja in stiskanja) čez noč uplahnile (a je še nekaj časa še trajalo, da se je vse lepo pozdravilo ermm.gif ) vendar je krema absolutno predraga, da se jo kupi za probat ali bo pomagala ali ne. na začetku je ful učinkovita potem pa, ko se koža navadi nanjo, izgubi učinek.
  • 0

#15 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 13 February 2008 - 06:19 PM

Joj, jaz pa mam resne težave z mozoljčki po hrbtu ... Obraz pa je čist! Vse polno drobnih, nebolečih, belkaste barve - ogrci pač ... Sicer me večinoma ne motijo, samo poleti ... Razmišljam, da bi si jih odstranila pri kozmetičarki, ker me občasno zarad njih daje občutek "žgečkanja" po hrbtu. Ko sem nehala jemat KT sem imela takšne tud po obrazu, pa se mi pol ko sem h kozmetičarki šla niso več vrnili.
  • 0

#16 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 13 February 2008 - 11:03 PM

Men so se tud kr neankrat pojavili, kožo na obrazu mam čisto. Si pa skos praskam, ker me srbi. Sem probala z Avene, pa ni pomagal. mad.gif
  • 0

Believe in nothing, no matter where you read it, or who said it, no matter if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense.
- Buddha


#17 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 14 February 2008 - 11:56 AM

Ja, mene tud rahlo srbi, da se praskam včasih ko opica ... biggrin.gif Ma ne vem, preden bom šla h kozmetičarki, bom parkrat naredila piling po hrbtu - mi je kozmetičarka rekla da to pomaga, sploh če nimaš prav mozoljev, ampak ogrce tako kot jaz ... Samo ne vem kerega naj kupim.
V solarij pa sem lani 3 mesece hodila tudi jaz, ampak meni ni za kožo na hrbtu nič pomagal.
  • 0

#18 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19735 posts

Posted 14 June 2008 - 10:14 PM

Jaz imam tudi ta problem. Včasih je bila koža povsod čista. Zdaj je na obrazu kar dost, na hrbtu pa je grozota!!!! cry.gif cry.gif cry.gif

Same bulice od mozoljev čutim in nagravžno mi je to. cry.gif

Te tablete rouccatane ti tudi navaden zdravnik lahko napiše? Naj s tea tree kapljicami probam?
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#19 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10436 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 15 June 2008 - 08:20 AM

Mladoletna, Roaccutana ti zdravnik ne bo kar tako predpisal. To zdravilo je za hudo aknavost. Poskusi najprej s tea tree al pa če bi ti zdravnik dal Skinoren recimo.
  • 0

#20 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 15 June 2008 - 10:31 AM

pa to za punce ni priporočljivo, ker poj loh nimaš otrok. jz mam že cel lajf probleme z mazolji (najhujš je po hrbtu, mam tut ful brazgotin od tega), in zj sm končn ugotovila, da mi najbl pomaga vsakdanje umivanje z neutrogeno, poj na mazolje dam skinoren pa enkrat na prb. 3 tedne grem v solarij (v tašvoh za ene 10 min al pa v mal močnejšega za 5 min), to mi lih prov kožo izsuši. brez mazoljev pomoje nam nikol, zdravnica mi je nazadne rekla da mi je že vse dala, da ni nč več in da bo vrjetn bolš ko bom noseča. in na to nej čakam blink.gif
  • 0
¡Que viva la salsa cubana!

IPB Image




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users