Jump to content


Photo

Vprašanja, pomoč pri zdravstvenih tegobah

zdravje pomoč stanje problem samozdravljenje samopomoč

  • Please log in to reply
452 replies to this topic

#101 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14744 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 01 August 2021 - 02:53 PM

Sej nima smisla - jutri moram zobozdravniku. En zob, ki mi ga je zobozdravnica lani zdravila in sem dobila zalivko zaradi kariesa, me je zacel skelet. To se mi je obcasno naredilo, ko sem sla nazaj k njej je pogledala in rekla da je samo nadrazen zivec jn naj scetkam z zobno pasto za obcutljive zobe. Nekaj casa je bil potem res mir, skoraj eno leto. Pred kakima dvema tednoma me je pa zacelo spet skelet, nisem niti vedela a ta zob ali en zraven, in sem si ga bolj scetkala kot obicajno. Rezultat je tak, da imam od petka zobobol, vceraj je skelelo se bolj, danes je pa ze na ugriz bolec in obcutljiv :( 7ka in 6ka spodaj. Zobozdravnice nimam, oziroma verjetno lahko grem samoplacnicko k njej v MS. Tu pri nas je obvestilo, da zobni rentgen ne dela, super. Sej fajn, da se mi to zgodi, ko sem doma jn fraj, sam vseeno. Me skrbi od kje bolecina in kaj bo z zobom. In niti ne vem a naj grem v klasicno ambulanto, da se ob čakanju še poslabša ali samoplacnisko k nekomu tu, čimprej.


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#102 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 09 August 2021 - 09:01 AM

Ali kdo ve, kje bi se lahko dobile, prebrale, pogledale informacije glede demence.

 

D in tašča zelo težko sprejemata očetovo bolezen, sploh se ne znata postavit v njegovo kožo in me zanima, kje bi lahko dobila take info, da bi jima vsaj malo pomagalo.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#103 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 09 August 2021 - 09:07 AM

https://www.spomincica.si/


  • 0

#104 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 09 August 2021 - 09:26 AM

Hvala, sem že pregledala in jim pisala, saj so infromacije na spletni strani zelo splošne.

Sploh pa ni nič zapisano, kdaj in o čem imajo/bodo imeli predavanja. Tudi pod "gradivo" so samo neki letaki, nič pa knjig.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#105 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts

Posted 09 August 2021 - 09:58 AM

Nase sestre in terapevtke imajo vsako sredo telefon z informacijami za spomincico, od dveh do treh lahko poklices za kake info.

Oz. edemenca je ne sspomincica. Poglej se tam ce kaj najdes.
  • 0

#106 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 09 August 2021 - 02:21 PM

Hvala!


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#107 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 06 October 2021 - 06:38 AM

V kratkem imam zdravniški pregled v službi. Ker bodo preverjali sladkor in holesterol bi morali biti tešči. Ampak jaz imam termin komaj ob 11:30, tako da ni opcije, da bi tako dolgo zdržala tešče. Kaj bi lahko malega prigriznila, kljum vsemu, pa da ne bo nabilo rezultatov?


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#108 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 06 October 2021 - 07:03 AM

Težko bo... mislim, da velja, da si tešč cca 6h po zaužitem obroku? Najbolje bi bilo, da vstaneš ob 5h in takrat zajtrkuješ.
  • 0

#109 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 06 October 2021 - 07:14 AM

Težka bo, bi se morala konkretno napokat, da bi zdržala tako dolgo. Rekli so, da če ne moremo zdržat lahko nekaj malega pojemo. Ampak nimam ideje kaj bi to lahko bilo. Po navadi jem smoothie za zajtrk, samo to mi bo ful nabilo sladkor. 

Kar nekaj no, sem lepo prosila, če lahko pridem čim prej zjutraj, da imam težave s kislino in en morem biti tako dolgo tešča, pa nič. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#110 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 06 October 2021 - 07:20 AM

Ja, boli jih...

Poveš, da te je začel boleti želodec in si pač nekaj pojedla. Pojej smoothie, pač bo sladkor malo višji in vedeli bodo zakaj (ker ti niso dali zgodnejše ure) 😁
  • 0

#111 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 06 October 2021 - 07:37 AM

tasika, predlagam jajca, brez kruha.
  • 0

#112 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30611 posts
  • Location:Primorska

Posted 06 October 2021 - 07:44 AM

A nimaš opcije da bi laboratorijski del opravila prej?


  • 0

#113 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 06 October 2021 - 07:47 AM

Barbarina, ne bodo jajca vplivala na holesterol?
  • 0

#114 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 06 October 2021 - 07:55 AM

Tako hitro? :o
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#115 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 06 October 2021 - 08:03 AM

Nimam pojma....moja mami je imela holesterol na meji pa ji je zdravnica rekla, naj zvečer poje suho salamo, da bodo izvidi slabši in ji bo lahko predpisala zdravila 🙈
  • 0

#116 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 06 October 2021 - 08:24 AM

Omg 🥺
Ne vem glede holesterola, na ks bi to po moje najmanj vplivalo. Mogoče potem ovseni kosmiči? Mogoče zna Matilda boljše svetovati glede tega...
  • 0

#117 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 08 October 2021 - 10:12 AM

Tašika, mislim da smoothie nekaj ur pred odvzemom krvi bi bil OK ali pa če poješ sadje v kosu. Bo dvignilo sladkor, ampak manj kot če bi spila samo enostavne sladkorje + če nimaš sladkorne bolezni, bi se morala glukoza do odvzema lepo na normalo zbit. Jajca imajo holesterol in nasičene maščobe, se mi zdijo manj ustrezna izbira v tem primeru. Pa jej toliko zgodaj, da boš uspela še zdržat...več ur ko bo vmes med obrokom in odvzemom krvi, manj je verjetno da bi obrok vplival na vrednosti.


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#118 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 08 October 2021 - 11:33 AM

Zakaj je sadje boljše kot ovseni kosmiči? Glede vsebnosti sladkorja in vpliva na krvni sladkor recimo?
  • 0

#119 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 08 October 2021 - 11:51 AM

Nisem napisala da je boljše. Tudi ovseni bi bili OK verjetno. Smoothie sem predlagala glede na to, da je na ta obrok navajena in ga želodec prenese.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#120 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 08 October 2021 - 05:46 PM

Ok, hvala.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users