Jump to content


Photo

šivalni stroji


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 marjetica

marjetica

    sramežljivec

  • Člani
  • 31 posts

Posted 11 May 2005 - 09:30 PM

Odlocam se za nakup sivalnega stroja in sicer gledam naslednje:
1)
Opletilni (overlock) stroj, ELNA, art. 683
Cena: 115.200 SIT

Za profesionalno šivanje doma, za šivanje pletenin, raztegljivih, tankih in debelejših tkanin, istočasno odreže, zašije in obšije, širina rezanja do 7 mm, 4-nitni, 2-igelni, diferencialni transport (za raztegljive tkanine), samodejna sprostitev napetosti sukancev z eno tipko, vgrajen nastavek za zavihan rob, 5-stopenjski nastavljiv pritisk tačke, garancija 5 let. Darilo: 5-urni tečaj uporabe stroja.

2)
Šivalni stroj, TOYOTA, CB02T

Cena: 48.820 SIT

Primeren za šivanje vseh vrst materialov, tudi za raztegljive in tanke tkanine ter jeans, nastavljene dolžine in širine šivov, programi šivov: raven, cik-cak, slepi, trovbodni cik-cak, trapezni, trojni ravni, triko in "Overlock", šivanje gumbnice brez obračanja blaga, možnost izklopa pomika blaga (pri šivanju gumbov, vezenju), dvostopenjski dvig tačke, možnost pomika šivanke levo, tačke menjamo s pritiskom na gumb, rokavnik, ročaj za prenašanje, pregrinjalo, standardna vretenca in šivanke, nosilno ohišje in vitalni deli so kovinski.

3)

Šivalni stroj Toyota RA75

Šivalni stroj TOYOTA. Programsko okence z LCD-prikazom, elektronsko vodenje in enakomerna moč šivanja. Na elektronskem polju je prikazanih 20 programov in podane so informacije o nastavitvah šivov. Središčno prijemalo, potopljivo prijemalo, vgrajen sistem nastavitve napetosti zgornjega sukanca, dvižna tačka, sistem napeljevanja sukanca in prilagodljiv pritisk na tačko. Vključno z veliko pribora in zaščito.

cena: 69.990,00 SIT

prva dva stroja prodajajo v merkurju, ta zadnjega pa pri neckermannu. kaksna je razlika med obema toyotama- predvsem me zanima zaradi overlocka.

a ma kdo kaksne izkusnje? katerga se splaca kupt?
  • 0

#2 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 14 May 2005 - 06:55 PM

A tisti Elna 683 ima tudi navaden - raven šiv ali samo overlock?
Če ima samo overlock, ne ga kupit. Jaz imam overlock, ampak ga skoraj ne rabim, ker porabi veliko več sukanca. Kupila sem si Elna 2110 in je bil 50.000 v akciji, sicer je cena okrog 70.000 V Merkurju. Je pa podoben kot TOYOTA CB02T, katerega ti tudi priporočam.

Nevem, meni se zdi ta najboljši. Nudi ti dovolj in cena je normalna. Z njim lahko ravno tako šivaš vse (pletenine, jeans...) in ima, kot si napisala tudi Overlock.

Ta prvi, pa kot sem že napisala....no ja, za moje pojme je predrag. Ta zadnji pa ima iste programe kot tale TOYOTA CB02T, samo da ima še LCD prikaz (kaj ti bo?), mogoče še kakšen program več in višjo ceno.
  • 0

#3 marjetica

marjetica

    sramežljivec

  • Člani
  • 31 posts

Posted 16 May 2005 - 09:16 AM

najlepsa hvala za odgovor!
sej res ne rabim lcd zaslona. torej, s toyoto CB02T lahko sivas tudi kaksne raztegljive tkanine? vsi pravijo da so sicer ELNA boljsi kot TOYOTA, samo ne vem v cem. bom se malo pocakala, da pride kaksna akcija v Merkurju- se mi zdi, da imajo tam kar ugodne cene.
  • 0

#4 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 17 May 2005 - 07:56 PM

Ja, po moje lahko šivaš tudi raztegljive tkanine, s temi "novimi" šivalnimi stroji lahko delaš praktično vse - je poseben program za to.

Zakaj so Elna boljši kot Toyota? Mogoče pa niso wink.gif , verjetno pa zato ker je na primer avtoradio Kenwood boljši kot Silva.

Jaz sem tudi najprej hotela kupiti Toyoto po katalogu, vendar ravno zaradi tega predsodka je nisem, no in še Elna ki jo imam jaz je bila v akciji.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users