Jump to content


Photo

Benetke


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 15 August 2005 - 10:15 AM

Sej kdaj pa se najbolj splača iti v Benetke. Enkrat sem že bla, zdaj bi šla pa še enkrat pa se nikakor ne morm spravt. A pa greste tja za en dan ali več? Jaz bi šla najraj za en vikend.
  • 0
To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.
Ralph Waldo Emerson

#2 *mala*

*mala*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1131 posts

Posted 02 November 2005 - 11:04 PM

js sm se pa vrnala v benetke...da bi popravla vtis....rezultat: sovrazim jih! evil.gif
  • 0
it's not pms, it's you..

#3 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 03 November 2005 - 12:58 AM

QUOTE(anch)
js sm se pa vrnala v benetke...da bi popravla vtis....rezultat: sovrazim jih! evil.gif

Spet v vodo padla? biggrin.gif
  • 0

#4 celia

celia

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1626 posts

Posted 22 February 2007 - 03:15 PM

A mogoče kdo ve za agencijo, ki ima avtobusni izlet v benetke BREZ ogleda otokov Burano in Murano?? Vse praktično imajo oboje, ogled Benetk in Murana, Burana zraven, mene pa ti mali otočki ne zanimajo, ker sem že bila in niso nič posebnega.
  • 0

#5 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 22 February 2007 - 03:30 PM

Celia - Kaj pa samo vlak do Benetk. Pa je individualno in ti ne rabi nobenih otokov gledat wink.gif
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#6 celia

celia

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1626 posts

Posted 22 February 2007 - 10:13 PM

Inchika, ja , sem tudi to opcijo z vlakom pomislila, sam je tak vozni red, da bi blo treba prespat v Benetkah, ali pa da imaš sredi noči vlak (ob2h zjutraj), to pa mi ni tok všeč. Ena agencija celo ima samo Benetke, ali pa Prince of Vencie še ostane.

  • 0

#7 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 23 February 2007 - 08:27 PM

QUOTE(celia @ 22. 2. 2007 - 22:13) View Post

Inchika, ja , sem tudi to opcijo z vlakom pomislila, sam je tak vozni red, da bi blo treba prespat v Benetkah, ali pa da imaš sredi noči vlak (ob2h zjutraj), to pa mi ni tok všeč. Ena agencija celo ima samo Benetke, ali pa Prince of Vencie še ostane.


Prespat v Benetkah verjetno ni ravno najbol pocen? rolleyes.gif
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#8 celia

celia

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1626 posts

Posted 24 February 2007 - 02:24 PM

QUOTE(inchika @ 23. 2. 2007 - 20:27) View Post

Prespat v Benetkah verjetno ni ravno najbol pocen? rolleyes.gif



Hostli so poceni tud tam.
  • 0

#9 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45408 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 15 August 2009 - 10:59 PM

Meni so Benetke ful lepo mesto. Arhitektura, kanali... imajo svoj čar, ki pa ga žal pokvari horda turistov, ki se nagnete v mesto. down.gif
IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
  • 0

#10 kristy

kristy

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1643 posts

Posted 16 August 2009 - 05:26 PM

Spet sm lahko srečna, ker so bile Benetke precej prazne (če lahko tako rečem), ko sem bila tam. Najboljše mi je bilo, ko sva se s prijateljico izgubili (kljub označenosti) in tako odkrili ful lušne trgovinice. Bi vsekakor še kdaj šla (zganjat romantiko in za pusta =) ).
  • 0
It's often just enough to be with someone.
I don't need to touch them.
Not even talk.
A feeling passes between you both.
You're not alone.

#11 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 16 August 2009 - 05:29 PM

Meni Benetke niso baš nešto. Verjetno zato ker tam vedno zabijam čas med čakanjem na let iz sosednjega Trevisa in mi že počasi presedajo. Pa cene so precej visoke če se vsedeš za mizo in ješ/piješ (stala ob šanku z nabito polnim ruzakom pač ne bom).
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#12 kristy

kristy

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1643 posts

Posted 16 August 2009 - 05:33 PM

Ja cene so na "pomembnih" točkah kar visoke.
Na trgu kepica sladoleda 4€, v zakotni ulici 0,90€.
  • 0
It's often just enough to be with someone.
I don't need to touch them.
Not even talk.
A feeling passes between you both.
You're not alone.

#13 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27034 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 16 August 2009 - 07:42 PM

Če uletiš v supermarket, so cene hrane kot pri nas. laugh.gif Sicer pa jaz vedno, kamorkoli grem, vzamem poln ruzak hrane, ker nikoli ne veš, kaj se ti lahko zgodi na poti.

Nazadnje sem bila v Benetkah pred slabimi dnevi tedni. Mi je kolegičina mama, bivša vodička, povedla, da se najbolj splača it z vlakom - in res. V TS sem kupila karte (9.20€ v eno smer), izstopila pa kje drugje kot na S.Luciji, na tourist info point kupila zemljevid in potem peške do Rialta oz. kasneje do Sv.Marka (rabiš kakih 15 minut hitre hoje). Se pešačenje veliko bolj splača kot vaporeto (z vaporetom kao pluješ po Gran Canalu z namenom, da viidš vse tiste silne stavbe, ampak gre vse tako hitro mimo, da brezveze. Pa ko stopiš dol, samo gledaš kam bi lahko šel bruhat, ker ti tako fino prešejka želodec, lol). In še skoraj celo mesto raziščeš. smile.gif


IPB Image

IPB Image

Sem zašla še v judovski ghetto (tisti bloki tam so ene najvišjih stavb v Benetkah), čisto drugi svet.
IPB Image
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#14 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19744 posts

Posted 16 August 2009 - 10:40 PM

Jst sem šla lani in ne bi šla več. Name niso nobenega posebnega vtisa nardile, ljudi je preogromno, mesto dokaj umazano, prov nisem se ok tam počutla down.gif .
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#15 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27034 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 16 August 2009 - 10:47 PM

Odvisno kdaj greš. Jeseni, proti koncu oktobra oz. novembra se najbolj splača, ker je takrat turistov najmanj.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#16 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 17 August 2009 - 09:18 AM

Men so ful všeč! V sredo grem spet, z agencijo, ker sem zadela v eni nagradni igri. thumbup.gif
  • 0

#17 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45408 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 October 2010 - 12:29 PM

IPB Image
IPB Image
IPB Image
  • 0

#18 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 13 February 2011 - 11:33 AM

Jaz sem imela vedno občutek da so enodnevni izleti v Benetke okoli 50€ in ko sva letos bila v Piranu mi je padlo na pamet da bi lahko šla lepo poceni v Benetke glede na to da ni bil potreben avtobusni prevoz. Mhm ziher ja, 60€ je blo. Zdaj pa vedno bolj iščem po internetu kake ugodne ponudbe vedno bolj sem razočarana.
Zato začenjam razmišljat da bi se preprosto najbolj splačalo it na lastno pest? Ampak sama nič ne vem o tem, ali bi mi lahko katera povedala kak pol prit tja (iz Pirana), kolko stane tisti katamaran al kaj je že, kaj vse se splača pol tam pogledat, in podobne reči.

Hvala! smile.gif
  • 0
Memento mori.

#19 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27034 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 13 February 2011 - 11:43 AM

Najbolj se ti splača it iz Trsta z VLAKOM - z avtom niti ne, ker pol moraš parking za cel dan plačat. Greš v TS na železniško, rečeš da bi to pa to (ne vem, recimo 2x povratno do Benetk), greš na vlak (sicer je te karte fino kupit vsaj dva dni prej), se furaš z vlakom okoli 2h, greš dol na S. Lucii (=Sv. Lucija, končna postaja), potem na info pointu na postaji kupiš mapico, ki vsebuje zemljevid plus kratek vodič z opisi stavb, in voila, greš peš! Ali pa greš na vaporetto, samo meni je bilo po njem vedno blazno slabo, pa veter ti piha v glavo in te še ta potem boli, tako da jaz na njega ne grem nikoli več. Peš imaš do S.Marca kakih 15 minut hitre hoje ali pa 30 minut počasne. smile.gif Jaz vedno hodim peš, ker vedno naletim na neko novo ulico, ki je prej nisem opazila, zadnjič sem tako odkrila ceo judovsko četrt, lol! laugh.gif


edit: ja lol no, sej to sem že vse napisala par postov nazaj, a nisi videla?! laugh.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#20 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 13 February 2011 - 11:44 AM

Ma itak, da se splača v lastni režiji, mi smo šli 1x s Kompasom (bus varjanta) kao družinski izlet in drugič v lastni režiji. Ma dej ne gre nikol več z agencijo, prvič si natempiran kokr oni hočjo, drugič je ena tamala celo pot kozlala!
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users