Jump to content


Photo

Lavera


  • Please log in to reply
143 replies to this topic

#1 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 19 November 2007 - 05:54 PM

IPB Image

Me je Jenna spomnila, da bi lahko odprli temo posebej za Lavera proizvode, glede na to, da gre za znamko naravnih proizvodov, ki jih uporablja kar precej forumovk. Tle se lahko malo pomenimo o izkušnjah z Laverino kozmetiko, kaj vam je posebej všeč, kaj še nameravate preizkusit itd.

Meni imajo super kvalitetno linijo šamponov Lavera Hair, sprobala sem 3 šampone od sedmih in vsi trije so mi bili super. Sploh plavica, ki res noro pomaga proti prhljaju in umirja razdraženo lasišče.

http://www.tm-shop.s...Samponi_novo/-/

Balzami so tudi super, sem imela oba iz Lavera Hair linije, z mandljevim mlekom in mlekom vrtnic. Pa maski sta takisto super, samo ful me moti, da se pri nas dobijo samo v vrečkah za 1-kratno uporabo.

Iz Basis Sensitiv linije imam tudi masko za lase, ki se takisto super obnese in ima zelo dobre sestavine, pa milo za roke z mandlji je zelo nežno in primerno tudi za suhe in občutljive roke. Zdej sem iz te linije naročila še kremo za roke in limited edition šampon za tuširanje morska sapica.Ja, pa iz linije Baby & Kinder sem vzela nežno oljno kopel.

http://www.tm-shop.s...elesa-g97.shtml

http://www.tm-shop.s...trok_izdelki/-/

Nasploh mi je to ena najboljših popolnoma naravnih kozmetičnih firm, poleg Logone in Aubrey Organics. Imajo zelo fajn zadeve, ki so nežne, ampak visoko efektivne, preparati kljub neuporabi sintetičnih dišav zelo lepo dišijo, tudi pakunge so mi zelo simpatične. Cene se mi zdijo glede na visoko kvaliteto dosti ugodne, da si marsikaj privoščim brez slabe vesti. =)

Fino bi bilo tle še malo podebatirat zakaj ste se odločili za uporabo popolnoma naravne kozmetike (tisti, ki ste se) in kaj vam to pomeni. Lahko se tudi malo obveščamo, kje prodajajo te naravne znamke, ki niso tako razširjene. Jaz Lavero večinoma kupujem kar na spletni strani (iz katere sem tudi vzela zgornje linke), ker v celjskem Biotopicu nimajo celotne ponudbe in dostikrat tudi česa zmanjka.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#2 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 November 2007 - 07:10 PM

No jst sem ravno danes iz neta naročila celo fasungo. Me kr mal glava boli. biggrin.gif

Bom poročala, ko dobim, kako se obnese. smile.gif
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#3 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16471 posts
  • Gender:Male

Posted 19 November 2007 - 07:19 PM

Jaz imam tudi na svojem wish listu že cel kup izdelkov od Lavere. Sedaj samo še čakam, da se obstoječi kup v kopalnici malo zmanjša down.gif
Me je pa tale Body SPA linija čisto zasvojila. Predvsem me zanima, če ima katera kaj izkušenj z losjoni za telo, deodoranti in geli za prhanja smile.gif
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#4 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 19 November 2007 - 07:22 PM


Ja, vsekakor si Lavera zasluži svojo temo. sleep.gif
No, jaz sem tudi že sprobala nekaj njihovih izdelkov in so me vsi navdušili. Tudi jaz, kot moj fant, dava čedalje več na naravno kozmetiko.
Jaz sem sprobala 2 šampona (mleko vrtnic in pomarančno mleko), balzam z mangovim mlekom, oba s fantom imava Neutral fluid za obraz, dobila sem tudi tester Neutral kreme za roke (ki je upoštevajoč lahkosti precej hranilna in učinkovita). Imam tudi malinin vazelin za ustnice, kateri me je sprva navduševal, sedaj pa opažam, da se pri precej razpokanih in suhih ustnicah ne izkaže več najboljše.
Imam seveda ogromno želja, trenutno so to: čokoladni gel za prhanje/kopel, losioni za telo (lilija, gozdna jagoda, sivka/aloe vera), oljni kopeli (divja vrtnica, evkaliptus/rožmarin), olje za masažo med/mleko, Basiv Sensitiv tekoče milo ognjič, Basiv Sensitiv negovalni lotion.
To je to, na hitro. Pri meni je skromnost lepa čednost. sleep.gif



  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#5 **Alenka**

**Alenka**

    sramežljivec

  • Člani
  • 26 posts

Posted 20 November 2007 - 12:49 PM

Kje se pa Lavero dobi? Kakšen Kalček?
  • 0

#6 Cali

Cali

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 134 posts

Posted 20 November 2007 - 01:54 PM

Imela sem mandljev šampon za otroke-krasen.Za lase in telo.prijeten za uporabo.Kakšni bodo lasje žimasti ali ne je odvisno od barvanja predvsem.Jaz sem mela lase mehke brez balzama takrat ko nisem las imela barvanih.Drugače sem pa uporabila regenerator,v zelo majhnih količinah,sepravi je šampon zlo nežen.

Olje za otroke-zlo diši,kvalitetne sestavine,prijetno za masažo.Nanesla sme ga na še vlažno kožo takoj po tuširanju.Super tudi pomirja po depilaciji.

Basis mleko za telo (bio jojoba in shea butter)-tekstura je meni 1A,čeprav je zelo mastna.Meni je prijetna,sploh ker mam suho kožo,sploh pozimi-pravtako lepo diši.Skratka mastno.porabi se ga malo,ker je gosto.

Pol sem imela še eno par šamponov od basis sensitive kolekcije,mislim da so bili:za normalne lase (shampooo mild),balsam shampoo (za tanke lase),basis shampoo regenerator (za suhe lase).Penljivost je dobra,tekstura je vlažilna in taka mehka,jaz sem jih uporabljala predvsem za telo.predvsem eden mislim da prvi diši zelo pomirjajoče po sivki!

Neural losjon za telo-intensiv-spet zelo mastno mleko,vendar meni da krasen občutek po mazanju.zelo nahrani suho kožo,vpija se počasneje,nekoliko gostejša zadeva.Sestavine krasne,brez eteričnih olj.sem mela neke ekceme sedaj ko je mraz pa kurjava pa čsit suho kožo-po tem losjonu pa so takoj zginli,že po prvi uporabi.Spet ga nanesem na vlažno kožo.Diši zlo nevtralno,mogoče se malo približa vonju praženega sladkorja,tako zelo rahlo mislim.

Baby and kinder neutral losjon-nekoliko slabši,zaradi alkohola,lepo mazljiv,vonj enak,za potrebe normalne kože bo super,koža je po njem zelo napeta in navlažena.za suho kožo pa ni.razen če dodate še kakšno olje povrh.

Labela-basis sensitive-podobna sadnim labelam,le da sadne dajo še povrh barvo,ki se mi zdi dokaj naravna,ustnice napete in dišeče.Sama mam ribez in zelo diši.že nekaj časa mam to labelo in moram reči da je nisem porabila veliko čeprav se dosti mažem,je bolj trda vendar je učinkovita če jo fajn namažeš.

Sadni šamponi pa itak ,že vse povedano,pravtako regeneratorji,predvsem mango dišiiiii in pa mandljev šampon.

Dobila sem enkrat še en tester protivnetne kreme -baby and kinder kolekcije in je zeloo mastna,vendar super za suhe roke.Ena najbolj mastnih krem od lavere-se mi zdi.Vonja se ne spomnim.
  • 0

#7 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 20 November 2007 - 09:43 PM

Jaz sem probala sicer samo dva izdelka oz tri. Pomarančno mleko in mleko vrtnic, fantu pa sem kupla plavico, ki sem jo tudi sama enkrat probala.
Drgač pa mam namen probat še limonino mleko šampon, pol verjetno bom še mangov balzam, kakšen balzam za ustnice in poleti verjetno bom kupla še kremo za sončenje ZF40. Pa tejle geli za tuširanje tudi izgledajo privlačni. smile.gif
Moja mama pa si je nabavla sprej za lase za volumen in sijaj ter peno za utrjevanje za volumen in sijaj. Bom mogla prašat kako se ji kej zdi. smile.gif Pa si bom tud sama kej sposodla od nje.

Sicer pa sem že tko na splošno navdušena bolj nad naravnimi stvarmi in kupujem vedno več samo izdelke od proizvajalcev, ki veljajo za naravne. smile.gif
  • 0

#8 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28970 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 22 November 2007 - 09:05 PM

Jaz sem zaljubljena v glos v odtenku št. 6 (robida): se mi zdi za glos precej močno obarvan, kar mi je neznansko všeč in ima precej mini bleščic, zaradi katerih se ustnice lepo svetijo, ne daje mokrega videza, kar mi je super; barva je nekje med močno roza, rdečo in vijolično, ne morem se ravno odločit.

Super barve je tudi dvojček senčil v barvi koruza/rjava - ne duha ne sluha o kakšni rumeni koruzasti, en odtenek je lep, diskreten bež, drugi diskretno rjav. Aplikator ni običajna gobica, je malo bolj 'gumasta', kompaktnejša, zelo mehka, s katero se senčilo zlahka nanaša.

Čokoladni gel za prhanje iz flaške krasno omamno, močno diši (čokolada, cimet,potegne mi celo na pomarančo), v stiku s toplo vodo mi ustvari čuden, rahlo neprijten vonj, ki pa se na koži k sreči ne obdrži. Gel je fajn konsistence, ne peni se dosti, nanašam ga brez gobice/mrežice.

Pohvalim tudi HTML, d.o.o. - so zelo korektni, takoj obvestijo o odpremi pošiljke, če se zmotijo, se lepo in takoj opravičijo (so mi ponesreči poslali na napačen naslov); sigurno bom še naročala preko njihove spletne trgovine.

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#9 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 23 November 2007 - 07:23 AM

Jaz pa moram pograjati njihov vazelin za ustnice. Precej trd je in se težko nanaša.

  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#10 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 24 November 2007 - 03:07 PM

Jaz bi pa Lavero pohvalila predvsem glede dostave in ostalih zadev ki so s tem povezane. Takoj po naročilo ti na mail pošljejo kopijo naročila, čez nekaj časa pa še mail v katerem te obvestijo da so pošiljko odpremili, tako da točno veš da jo boš naslednji dan dobil. Super, da tako vsakemu posebej pišejo pa odgovarjajo na maile. Ko sem jaz naročila enega od artiklov takrat trenutno ni bilo na zalogi in so mi pisali mail in prijazno razložili situacijo ter vprašali če mi pošljejo kar takoj tisto kar je na voljo, ali želim počakat in dobit vse hkrati.

Pa ko dobiš sam paket je vse lepo lično zapakirano noter, z dosti tiste mehke "pene", da se ne premetava na vse strani. Pa še nad nečim sem bila pozitivno presenečena, v paketu dobiš račun v lepi plastični mapici na luknjice, ki jo lahko potem uporabljaš za kaj drugega. V mapici pa še en testerček v taki kartonasti zgibankici.

Tako da jaz imam za njih zaenkrat same pohvale. Poštnina je pač taka kot je, to je treba vzet v zakup, žal poštnine ne krijejo sami. Pa saj tako grozno visoka pa spet ni.

Me pa malo firbec matra, kakšne & koliko testerčkov ste kej ostale dobile? biggrin.gif
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#11 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28970 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 24 November 2007 - 03:24 PM

QUOTE(Sarah @ 24. 11. 2007 - 15:07) View Post

Me pa malo firbec matra, kakšne & koliko testerčkov ste kej ostale dobile? biggrin.gif

En testerček kreme za obraz z ognjičem. Mi je tudi full všeč to, da dobiš v mapici račun in sploh je super zapakirano.

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#12 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25264 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 24 November 2007 - 04:09 PM

QUOTE(sonchika @ 23. 11. 2007 - 7:23) View Post

Jaz pa moram pograjati njihov vazelin za ustnice. Precej trd je in se težko nanaša.


res? v belo-modri embalaži?

men je pa to najboljša stvar za ustnice ever. ful jih nahrani pa zrihta ... pa všeč mi je, ker ni tak voden občutek kot pri labellah ... pa ne sveti se tok.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#13 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 24 November 2007 - 04:24 PM

Ne, je z okusom malin. Lavera himbeere.

Poglejte malo na to stran: www.test.de

Tu so testi raznih kozmetičnih zadev, todi Logone, Lavere, Santeja. Pa ocene niso ravno najboljše... Pa v VIPu sem brala en test, kjer Lavera ni dobila dobre ocene zaradi vsebnosti mikroorganizmov.
Pa ne želim kar koli črniti, samo je za prebrati.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#14 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 24 November 2007 - 04:26 PM

Jaz imam tale vazelin od Lavere:

http://www2.lepa-si....h...9&hl=lavera

Najprej me je ful razočaral, zdej pa ga imam doma že kar nekaj mesecev in opažam, da ga uporabljam največ od vseh balzamov (pa jih nimam malo). Treba ga je met malo bolj na toplem (ne zdej glih ekstremno) in je lepo mehek oz. se čist fino maže, tudi sem ugotovila, da če ga na debelo namažem na žnable pred spanjem, se zbudimi zjutraj s popolnoma pozdravljenimi ustnicami, četudi sem imela prej dobesedno razsute (spokane, luskaste, presušene). Sploh zdej v hladnejših mesecih je efekt enkraten in je prav, da popravim prenagljeno napisano oceno.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#15 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25264 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 24 November 2007 - 10:55 PM

QUOTE(sonchika @ 24. 11. 2007 - 16:24) View Post

Ne, je z okusom malin. Lavera himbeere.

Poglejte malo na to stran: www.test.de

Tu so testi raznih kozmetičnih zadev, todi Logone, Lavere, Santeja. Pa ocene niso ravno najboljše... Pa v VIPu sem brala en test, kjer Lavera ni dobila dobre ocene zaradi vsebnosti mikroorganizmov.
Pa ne želim kar koli črniti, samo je za prebrati.


bom si enkrat vzela čas pa mal pregledala, sm zdejle bolj kot ne med šolskimi knjigami ermm.gif . js mam od lavere še eno - soft bronze, mi je tud všeč ... sicer je ta še za odtenek bolj trda, ampak tud super ustnice regenerira. who'd know ...
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#16 Rory

Rory

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 947 posts
  • Gender:Female

Posted 25 November 2007 - 12:15 PM

Joj, men je tok stvari ušeč, denarja pa od nikoder cry.gif Mela bi kej proti mozoljem, ker se je moji koži zmešal. Bom Miklavžu pisala smile.gif
  • 0

#17 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 25 November 2007 - 02:46 PM

Hm, dvomim da ima Lavera kej proti mozoljem. Z ustreznimi učinkovitimi sestavinami, seveda. smile.gif
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#18 Rory

Rory

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 947 posts
  • Gender:Female

Posted 25 November 2007 - 04:03 PM

Jaz sem gledala metino kolekcijo za mastno in nečisto kožo. Čakam da od nekje padejo denarčki. smile.gif
  • 0

#19 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 26 November 2007 - 05:00 PM

če pri šamponu plavica odštejemo učink na prhljaj, kakšne lase naredi? ali se hitreje/počasneje zmastijo, so štrenasti...?
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#20 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 26 November 2007 - 05:04 PM

Nikakor niso štrenasti, ampak zelo lepo mehki in gladki, popolnoma nič izsušeni, ker šampon ni agresiven, ampak je zelo nežen in deluje s pomočjo zelišč, ima nežne čistilce in proteine. Meni se niso po tem šamponu lasje nič hitreje zmastili.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users