Jump to content


Photo

Likalnik


  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#21 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17775 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 14 October 2011 - 12:39 PM

Voda iz pipe vsebuje apnenec. Ne škoduje uporabljati destilirano vodo. smile.gif
  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#22 žabica

žabica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1227 posts

Posted 14 October 2011 - 01:03 PM

Meni je tudi mami kazala navodila, da njen likalnik ne potrebuje destilirane vode. In enkrat likam in vidim, da so koščki kamna leteli ven. Sem ji pokazala in ji (težko) dopovedala, da naj vseeno uporablja dest. vodo, če nebi rada kmalu menjala likalnik.
  • 0
"Raje bi imela en cvet in lepo besedo od prijatelja dokler sem živa, kot pa polni tovornjak cvetja ko umrem!"

#23 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 14 October 2011 - 01:25 PM

pri meni v navodilih prav piše, da se kao naj ne uporablja destilirane vode.
Ko ga sčistim, uporabljam samo še to vodo!
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#24 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 14 October 2011 - 01:26 PM

QUOTE(žabica @ 14. 10. 2011 - 14:03) View Post
...če ne bi rada kmalu menjala likalnika.
ninja.gif

  • 0

#25 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 22 May 2013 - 08:53 AM

Ne paše čisto sem, ampak nisem našla boljše

 

Ima kdo idejo, kako tako majico zlikat:

 

1632111.jpg?1343923542  image3xl.jpg

 

Zgornji del je dvojen in nabran, zato mi vsakič uspe "zapeglat" kakšno črto ... blazno neugodna je in sem jo imela v enem letu le enkrat na sebi in mi je škoda.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#26 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 22 May 2013 - 08:58 AM

Jaz bi zlikala samo rokave, hrbtno stran in spodnji del, kjer ni nabrano.  :hmm: 


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#27 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 22 May 2013 - 09:02 AM

:yes:

Drugače pa jaz take viseče dele nategnem posebej čez likalno desko in zlikam samo "površino", razne faudke pa pustim pri miru.


  • 0

#28 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 22 May 2013 - 09:04 AM

Najprej zlikaj hrbet.

 

Nato zlikaš spredaj najprej spodnji del, nato po najboljših močeh še zgornji.


  • 1
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#29 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 22 May 2013 - 09:44 AM

hvala ... full mi je dobra, ampak škoda, ker je tako zakomplicirana


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#30 riddle

riddle

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 355 posts
  • Gender:Female
  • Interests:vse po malem :)

Posted 22 May 2013 - 01:28 PM

Jaz bi zlikala tisto kar se da, čez tisto nabrano bi pa samo paro spustila (brez dotikanja likalnika in majice).


  • 0

#31 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 22 May 2013 - 03:20 PM

Ja, jaz tudi, gube samo na širšem delu, kjer jih lahko raztegnem,. zgoraj pa paro, streseš in obesiš na obešalnik.


  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#32 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22355 posts
  • Gender:Female

Posted 22 May 2013 - 05:10 PM

Jaz bi tudi naredila tako, kot sta zadnji dve predlagali. Zlikala bi samo ravne dele, tisto, kar je nabrano, pa samo s paro, brez dotikanja likalnika. Imam eno kratko majico, ki ima nabrane rokave in zgornji del, sicer ni tako komplicirana, kot ta tvoja, in vedno zlikam na tak način.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#33 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 23 May 2013 - 09:23 AM

bom poskusila s predlogi ... hvala punce! :kiss1:


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#34

  • Guests

Posted 24 May 2013 - 07:47 AM

Jaz takšna nabrana oblačila likam tako, ta vlečem likalnik iz tistega ravnega dela proti nagubanemu (z ozkim delom likalnika naprej, itak), sproti pa še z roko mal raztegnem naguban del, da se ostale gube vsaj mal umaknejo in pol skos tko delam, torej se ne pomikam po gubah diagonalno, ampak iz ravnega na naguban del, pa spet nazaj pa spet isti postopek... joj kolk sm pa to zakomplicirano napisala :) Upam, da razumeš kako mislim :) Meni se zdi postopek kar učinkovit.


  • 0

#35 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 May 2013 - 01:37 PM

Jaz enako.

 

 

 

Jaz pa sem v procesu nakupa novega likalnika. Na katere karakteristike moram biti pozorna? Brez katerih funkcij vaših likalnikov vam živeti ni? 


  • 0

#36 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 24 May 2013 - 01:39 PM

Moč, para, stopenjska nastavitev pare, prevlečeno z nečim, da lažje drsi po tkaninah. To je prvo iz glave...dopišem,. če se še česa spomnim.


  • 0

#37 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 24 May 2013 - 01:52 PM

Da oblačila niso zmečkana ful pomaga, če mokro perilo, recimo majico, zložiš tako kot jo, ko je suha in jo pustiš nekaj časa, recimo 10 minut. Nato pa jo obesiš kot običajno. Za srajce seveda to ne velja.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#38 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 May 2013 - 05:46 PM

Hvala Ančka!


  • 0

#39 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 24 May 2013 - 07:34 PM

Kami, zakaj pa to likaš? operi na volno ali kak poseben program in samo obesi ter zloži. Js takih stvari nič ne likam. Pri nas, likamo izključno fotrove srajce pa še te ne vse, ostalega pa nič! Pravilno pranje in sušenje = nič mečkanja:) Včasih je mati leta in leta vse likala, smo rabili ful časa, da smo jo odvadili tega. 


  • 0

#40

  • Guests

Posted 24 May 2013 - 11:45 PM

Jaz tudi ful manj likam, odkar imava sušilca - ampak čist ravna oblačila pa tudi ne pridejo, jaz bi tudi takšno majico likala, ker mi je pri teh majicah ravno to point, da te gube "lepo padajo", ne da so premečkane. 

 

Kar se pa tiče likalnika: meni je tudi pomembna moč, para, absolutno teža in priročnost likalnika (ko ga boš izbirala, ga malo dvigni, potežkaj, da vidiš, če ti ustreza), recimo jaz na maminega nikakor ne morem likati, ker mi je težak in okoren. Trenutno imam tole parno postajo: http://www.ceneje.si...00063507?bPar=5

 

Tega sva dobila in sem si najprej mislila, da bo grozen (izgleda nepriročen), ampak sem se takoj navadila nanj, ful mi ustreza in če mi kdaj crkne (je ful trpežen, mi je že po tleh padel, ker sem ponesreči za posodo za vodo zagrabila, ki se je snela in mi je vse skup iz rok zletelo), bom probala dobit istega. 


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users