Jump to content


Menstrualne skodelice


  • Please log in to reply
1011 replies to this topic

#41 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 03 April 2008 - 06:02 PM



Ok, bom nehala sodelovat v tej temi, ker dejansko niti nočem preučevat, mi je zadeva že v štartu skrajno odbijajoča. laugh.gif

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#42 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 03 April 2008 - 06:03 PM

Oni SoftCup je pa za enkratno uporabo, tako da ne bo nič iz tega.

Dokler se ne bi res 100% prepričala o njegovi vzdržljivosti, bi najbrž sama na kakih žurih še vedno imela tampone.

Je kar dosti materijala za prebrat in naštudirat. Si ga bom kar sprintala.

Meni je drugače zadeva evdno bolj privlačna. Sama ne nosim veliko tampone. Če je le mogoče, uporabljam vložke, tako da bi mi ta zadeva brez dodanih nevarnih kemikalij, ki so v tamponih in vložkih, zelo prav prišla.
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#43

  • Guests

Posted 03 April 2008 - 06:45 PM

Lunette - klik

Se dobi v DM-u.

Edit: Lunette menstrualna Skodelica

* Izdelana je iz 100-odstotnega medicinsko preverjenega silikona.
* Ne draži sluznice in ne vsebuje lateksa.
* Ugodna in prijazna do okolja: ob pravilni negi jo lahko uporabljate 5–10 let.
* Ne posega v naravno raven nožnične vlažnosti in ne izsušuje nožnične sluznice.
* nežna in fleksibilna
* Lahko jo uporabljate ob vseh telesnih aktivnostih tudi v vodi.
* Investicija v menstrualno skodelico se vam povrne že v 3 mesecih


To, kar sem poudarila, me še posebej navdušuje. smile.gif

Vir - klik
  • 0

#44 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 03 April 2008 - 07:06 PM

Me zanima, kake prodajajo v A. Malo me skrbi za velikost, da ne bi premale vzela.

Uff, po eni strani jo komaj čakam!
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#45

  • Guests

Posted 03 April 2008 - 07:32 PM

Po mojem z večjo ne moreš falit (vsaj pri Lunette). smile.gif
  • 0

#46 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 03 April 2008 - 07:55 PM

LUNETTE
Premer večje Lunette™ menstrualne skodelice (model 2) meri 46 x 52 mm. Pecelj meri 20 mm. Prostornina skodelice je 30 ml. Priporočljivo za ženske z močnim menstrualnim tokom ali starejše od 20 let.
Premer manjše Lunette™ menstrualne skodelice (model 1) meri 41 x 47 mm. Pecelj meri 25 mm. Prostornina skodelice je 25 ml. Priporočljivo za ženske z šipkim menstrualnim tokom ali za mlajše od 20 let.


Vs.

MOONCUP
* Velikost A meri 46 mm v premeru in 50 mm v dolžino.
* Velikost B meri 43 mm v premeru in 50 mm v dolžino.


starost / brez poroda / vaginalni porod / carski rez
-30 / B / A / B
+30 / A / A / A


Verjetno bo res velikost A (MoonCup) oz. Model 2 (Lunette)
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#47 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 05 April 2008 - 12:37 PM

Danes sem bila v DM-u in sem videla te Lunette skodelice. So tam čisto zraven tamponov, v majhni škatlici (jaz sem pričakovala, da bojo v večji). Imajo 2 velikosti, stanejo pa točno 31€.

http://www.lunette.s...kautiskuppi.php
  • 0

#48 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 05 April 2008 - 08:37 PM

QUOTE(Fluffy The Stud Eater @ 3. 4. 2008 - 19:02) View Post

Ok, bom nehala sodelovat v tej temi, ker dejansko niti nočem preučevat, mi je zadeva že v štartu skrajno odbijajoča. laugh.gif


Joj, meni je tudi tota skodelica čist nagrauža. Pa ne zaradi krvi, ki bi jo morala gledat, ampak že sama misel na totega vstavljanjae pa "zadrževanje" krvi, ki bi morala it ven, v sebi tako dolgo časa. Kar zvijat me je začelo, ko sem brala tisti članek.
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#49

  • Guests

Posted 05 April 2008 - 08:43 PM

Pa sej v tamponu tudi ostaja kri, ki bi morala ven. So tudi primeri, ko je prišlo do zastrupitve krvi in smrti (toksični šok), zaradi tampona. Samo to so redki primeri, pa še to se najbrž ne more naredit, če ga dovolj pogosto menjaš.
  • 0

#50 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 05 April 2008 - 09:13 PM

Vem, samo mi je vseeno to nekak bolj ogabno.
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#51 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 06 April 2008 - 08:31 AM

^^men tut, ko sm vidla reklame po faksu (na wc-jih) sm mislna da se en norca dela. no way da jz to sprobam. ostajam pri tamponih.
  • 0
¡Que viva la salsa cubana!

IPB Image

#52 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 06 April 2008 - 11:14 AM

Men je tud to ogabno!!! ohmy.gif laugh.gif
  • 0

Believe in nothing, no matter where you read it, or who said it, no matter if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense.
- Buddha


#53 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 06 April 2008 - 11:22 AM

Tamponi foreva'! Me ne mika probati kaj takega, če pa katera bo vzela - bi bila hvaležna za poročila s prve roke. wink.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#54 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3384 posts
  • Gender:Male

Posted 06 April 2008 - 12:06 PM

QUOTE(_M_ @ 3. 4. 2008 - 18:57) View Post

Jp, pa čistijo tudi s tkočo vodo iz plastenke...ko se malo pozanimaš, malo prebereš, dobiš odgovore na vsa nemogoče vprašanja :-) smile.gif


Ja vidiš to je bilo moje edino vprašanje...kak naj na javnem wc-ju operem to stvar, ker nimajo vsa stranišča pipe v kabini. Dobra fora. wink.gif

  • 0

#55

  • Guests

Posted 06 April 2008 - 12:43 PM

Meni je pa moja najdražja prijateljica (po tem, ko sva se zadnjič na kavi o tem pogovarjali) včeraj podarila Lunette (kao še za rojstni dan, ki sem ga imela pred kratkim). smile.gif Glede na to, da menstruacije še nimam, o konkretnih izkušnjah ne morem poročati, sem si jo pa danes vstavila, iz firbca, če znam oz. kakšen je občutek, in moram priznati, da je super. thumbup.gif Sploh je ne čutim, ko je notri, pravilno sem jo vstavila že v prvo, tako da me res ne skrbi, kako bo med menstruacijo. Pa se mi zdi, da bo ta mesec tako ali tako šibkejša, tako da si nadejam manj menjav in nič več skrbi o tem, ali imam tampon notri že predolgo ali ne itd. rolleyes.gif Skratka, prvi vtisi so nad pričakovanji, ker sem se malce bala, kako bo z vstavljanjem itd. Se mi zdi, da bo Lunettka postala eno najboljših daril zadnjih let (kdo bi si mislil hmm.gif ). smile.gif Če je to to, potem z menstro nimam več stroškov nadaljnjih 10 let. Juhej! laugh.gif
  • 0

#56 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30611 posts
  • Location:Primorska

Posted 06 April 2008 - 12:58 PM

No vidiš, jaz sem še vedno prepričana, da je povečini edini razlog za tako zavračanje tega na prvo žogo prav pomanjkanje informacijo oz. nevednost.
Tista, ki se bo malce bolj poglobila v zadevo, poiskala na netu mnenja uporabnic, ki so skoraj 100% vsa izredno pozitivna, bo po moje prej ali slej želela to šalčko probat, hehe.

Nila, ful dobro!! thumbup.gif
  • 0

#57 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10436 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 April 2008 - 04:22 PM

Huh, zdele sem si vse prebrala še po drugih straneh na internetu in si bom tole nabavla. Res me mika.
  • 0

#58 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 07 April 2008 - 12:49 PM

Fajn se verjetno obenese tudi pri kopanju v bazenu. Da si jo vstaviš, če tudi nimaš perila. Kar tako, da prepreči vdor klora v nožnico.
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#59 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 07 April 2008 - 01:47 PM


Znalo bi biti praktično, pa sej se navadiš tako kot na vsako stvar.
čeprav tole menjavanje na javnem wc me še vedno bega. Pol verjetno kar z flašo malo poplakneš biggrin.gif
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#60 Pokica

Pokica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 140 posts

Posted 07 April 2008 - 02:08 PM

Hm jaz sedaj tole lunnete uporabljam natanko dva meseca. Sem jo naročila na njihovi spletni strani, pa se dezinfekcijske robčke za situacije, kjer ne morem splahniti vode.

Priznam da je meni delalo tezave z iztavitvijo, samo sem se ufurala.smile.gif
Res je popolnoma nekaj drugega kot tampon, res je ne čutim in tudi ko grem lulat je ne rabim sprazniti, kot sem si recimo vedno zamenjala tampon. Sicer sem pritaš vložkov, vendar sem športnica in je bil tampon zame nepogrešljiv..sad.gif

meni zelo pomeni da je veliko bolj zdrava kot tampon, predvsem pa da ni nekih testov na živali.
  • 0




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users