Jump to content


Photo

Potujem z letalom - kaj moram vedeti?


  • Please log in to reply
899 replies to this topic

#861 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45481 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 30 June 2022 - 10:51 AM

Jaz morm pohvalit letalisce v Zürichu. Tudi v teh za letalski promet kaoticnih casih so zadrzali visok standard in vse deluje gladko.
Prvic smo potovali kot druzina in je bilo res enostavno. Swiss in Edelweiss imata family check in, ki sicer zgleda kot navaden check-in, ampak brez cakanja in s ful prijaznim osebjem. P. je dobil welcome pack s pobarvanko, nalepkami in bonboni, njegova plisasta lisicka pa se svojo letalsko karto.
Na securityu je bila precejsnja gneca, ampak je bilo odprtih dovolj linij, da smo cakali na tablan ob vstopu v security area napovedanih 8min.
Ob povratku je na passport control delalo dovolj okenc, poleg tega imajo tudi avtomatska vrata, tako da smo kljub pristanku dveh letal cakali ravno minutko. Ko smo prisli na baggage claim, pa se je prtljaga iz nasega letala ze vozila naokoli. Skratka, v cc. pol ure po pristanku smo ze sedeli na vlaku.
  • 0

#862 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25304 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 24 July 2022 - 02:47 PM

https://news.yahoo.c...-102540971.html

Wtf, res.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#863 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27062 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 14 December 2022 - 09:20 PM

OK, meni par stvari ni jasnih.

https://help.ryanair...ng-with-Infants

You can carry 2 items of baby equipment free of charge per child (1 pushchair + car seat, booster seat or travel cot).

Mede me terminologija, a ni pushchair športni voziček oziroma marela? Potemtakem ne moreš potovati z vozičkom s košaro (carrycot ni nikjer omenjen)? Kolikor vem, bi morali biti v košari čim dlje, dete tudi dvomim, da bo pripravljeno na športni del, ko bomo šli na pot. A potem med ta dva free of charge kosa sploh sodi voziček s košaro (predvidevam, da ga itak moraš razstaviti na ogrodje in košaro, ker bi itak tudi športni voziček moral razstaviti na ogrodje in športni del) plus lupinica? :hmm:
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#864 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5733 posts
  • Gender:Female

Posted 14 December 2022 - 09:29 PM

Midva sva prvic potovala pri 8ih mesecih. Takrat je ze imel moon marelo. Lupinico smo si izposodili… koliko bo stara, ko nacrtujete potovanje?
  • 0

#865 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27062 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 14 December 2022 - 09:39 PM

Dobrih 5, skoraj 6.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#866 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25304 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 15 December 2022 - 04:44 AM

Hm, mogoce je mišljen spodnji del vozička, gor pa lupinica namesto košare ali športnega dela? Pa recimo vzames sabo še trak/nosilko, da ni cel dan v lupinici.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#867 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5733 posts
  • Gender:Female

Posted 15 December 2022 - 06:20 AM

Jaz sem G. prestavila v sportni del vozicka pri 4ih mesecih. In sem preden sva sla na avion kupila Moon marelo. Tako, da se nisem prevec poglabljala v moznosti kaksno otrosko opremo vzeti na avion.
  • 0

#868 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45481 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 15 December 2022 - 08:25 AM

Coco, takrat bo ze za v športni del. Mi smo nasega prestavili malce po dopolnjenem 6. mesecu, ampak bi ga lahko prej, ker je bil v košari ful nemiren.

Aja, pa karkoli bos ze vzela, fajn zasciti vozicek, ko ga oddas. Druzinskim kolegom so med njihovimi potovanji polomili dva vozicka. So sicer dobili kompenzacijo, ampak kaj ces ce ostanes brez kolesc na destinaciji.
  • 0

#869 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27062 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 15 December 2022 - 08:41 AM

Ma ne vem, če bo že ready za športni del, kolikor sem informirana, odsvetujejo dajanje otroka v športni del tudi, če se ta lahko poleže. Košaro bi imela iz razloga, da jo lahko odložim na ravno podlago, zato tudi lupinice ne vidim kot nadomestilo za voziček, ker je potem praktično del dan 'ujeta' bodisi v nosilki bodisi v lupinici (no, pa itak ne pride v poštev, ker lupinica ni kompatibilna z ogrodjem vozička).
Kalypso, ampak a ni tako, da voziček oddaš tik preden se vkrcaš na letalo? :o Kaj zaboga so pa delali z njim. :wacko: Good to know, jaz sem ga mislila samo malo poviti v stretch folijo in dati v veliko vrečo, da se ne umaže.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#870 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45481 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 15 December 2022 - 08:53 AM

Coco, ja. ponavadi oddas pred letalom ja. Nimam pojma. Sicer se je to zgodilo na letih z layoverjem, ampak vseeno. Better safe than sorry.

Svetujejo ze, da otrok ostane cim dlje v kosari, ampak v praksi je pa drugace. Nas je bil cist prevec radoveden in preprosto ni vec zdrzal na hrbtu v kosari. Se je vsakic drl, ko si ga dal noter. Ko smo menjali na sportni del je bilo pa ok. Je pa vsak otrok drugacen, tako da bos vidla kako bo tvoja. Ti pa polagam na srce, da ns kompliciraj in si olajsaj zivljenje. Ce potujete za krajsi cas, poenostavi stvari in izberi opcijo, ki bo zate lazja, ceprav mogoce ne bo ravno v skladu s smernicami.

Kam pa letite (ce ni skrivnost)?
  • 0

#871 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16523 posts
  • Gender:Male

Posted 15 December 2022 - 09:36 AM

V nas sportni del niti slucajno ni mogla iti pri 6m. Je bila se takooo drobna. Tako da razumem tvojo dilemo.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#872 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25741 posts
  • Gender:Female

Posted 15 December 2022 - 09:41 AM

Jaz sem tudi obe dala v športni del ful pozno. I pri 9m, N pa pri 11m. Je pa res, da sem imela ogromno košaro...
Jaz bi direktno na Ryanair pisala in jim poslala fotko vozička...
  • 0

#873 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27062 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 15 December 2022 - 09:53 AM

Kalypso, v Španijo, sicer ne za dolgo, 4 dni, pa vendar. Hvala punce, bom pisala še Ryanairu. :)
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#874 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22413 posts
  • Gender:Female

Posted 16 December 2022 - 11:48 AM

Mi smo jo pri 6 mesecih na morju imeli v marela vozičku. Jaz tudi ne bi komplicirala za tiste 4 dni. Bi vzela s sabo marela voziček, pri katerem se lahko hrbtni del čisto poleže. Pa še bolj praktično je, ker ga enostavno zložiš in ti ni treba še košare od vozička vlačiti s sabo.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#875 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45481 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 January 2023 - 10:49 PM

Coco*, kaj so rekli pri Ryanairu?
  • 0

#876 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27062 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 05 January 2023 - 04:23 PM

Generic odgovor z linkom na spletno stran. :butl:
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#877 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45481 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 January 2023 - 05:35 PM

Lol, nic novega. 🙉🙈
  • 0

#878 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27062 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 05 January 2023 - 07:19 PM

Ma ja, saj je bilo utopično pričakovati pameten odgovor. :D 


  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#879 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22413 posts
  • Gender:Female

Posted 05 March 2024 - 10:50 PM

A dimenzije za 20 kg chekiran kovček so pri Ryanair so kaj določene? Na njihovi strani ne najdem. Nekje sem prebrala, da naj bi bil max 80x120x120 cm?
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#880 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17813 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 06 March 2024 - 09:38 AM

A lahko imam v žepu applove slušalke?


  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users