Jump to content


Photo

Maturantska obleka


  • Please log in to reply
2618 replies to this topic

#1 wilma

wilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 200 posts

Posted 10 February 2005 - 09:37 PM

Pozdravljene

letos me čaka maturantski ples in kot večina deklet, ta večer hočem imeti posebno oblekico. Danes sem v Zari čisto po naključju videla skoraj popolno, samo malo bi jo skrajšala in dala drugačen odtenek oops.gif .
Sedaj pa me zanima, mogoče katera ve, koliko bi obleka, če bi jo želela dati delati stala?
Ima katera od vas kakšno lepo idejo, pozna kakšno internetno stran, kjer bi bilo obilice slik (sama sem na googlu iskala in pod "prom dresses" našla 4 resnično lepe. pregledala pa sem jih nad 200 oops.gif ). Rada bi dobila kakšno idejo in potem kombinirala.

Prav tako me zanima; kakšne barve bi morala biti obleka, da bi se mi najbolj podala, če imam rjave oči, normalno polt in pa temno blond lase?

Najlepša hvala za pomoč smile.gif
  • 0

#2 Marjetka

Marjetka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1029 posts
  • Location:Lepa-si
  • Interests:Moda,nakupovanje...vse kar je lepo!:-)

Posted 16 February 2005 - 06:19 PM

A si ze kaj nasla mogoce?Pri izbiri barv mislm da nebi smela imet problemov.Kaj bi pa sploh rada imela,hlacni kostim,krilo,oblekico?
  • 0
...You can have anything you want, you can drift, you can dream, even walk on water, anything you want...

IPB Image

#3 wilma

wilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 200 posts

Posted 16 February 2005 - 07:29 PM

Pravzaprav sem si okvirno že izklesala neko željo po obleki srednje dolžine, torej malo nad oz. malo čez kolena. Rada bi, da bi bila svečana, vendar tudi taka, da bi jo lahko še kdaj oblekla za kakšno zabavo. Nočem, da visi v omari.
Kar se barve oz. barv tiče, še ne vem. Imam temno blond skoraj rjave lase in rjave oči. Kakšna bi bila primerna?
Tule imam sličice oblekic, ki so mi bile všeč. Kakšen predlog mogoče?
Hvala. smile.gif

IPB Image
http://img108.exs.cx...oblekica8pw.jpg
IPB Image
  • 0

#4 Marjetka

Marjetka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1029 posts
  • Location:Lepa-si
  • Interests:Moda,nakupovanje...vse kar je lepo!:-)

Posted 16 February 2005 - 07:43 PM

Meni je prva zelo vsec biggrin.gif ,prepricana sem da jo bos potem se nosila,druge ne vidim ermm.gif ,tretja mi pa nekak ne deluje ravno najboljse.
  • 0
...You can have anything you want, you can drift, you can dream, even walk on water, anything you want...

IPB Image

#5 wilma

wilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 200 posts

Posted 16 February 2005 - 08:51 PM

Ja, tudi meni je prva zelo všeč. Upam, da bom našla kakšno tako blago tudi pri nas, pa da bo šivilja zadela in naredila primerno oblekico. ermm.gif

Sicer mi je všeč tudi tale spodaj.

Hm..pomislila sem, da bi šla še v naf naf pogledat; ponavadi imajo tam božanske oblekice :flower: samo me skrbi, da bi potem imela še kakšna punca isto oops.gif

IPB Image
  • 0

#6 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 16 February 2005 - 08:52 PM

ej to je čist moje mnenje oops.gif .....in sicer nevem kakšna je sedaj "moda" maturanckih oblek (bom pa preverla v soboto, ker sem na enega tudi povabljena), ampak vem, da če bi se na mojem maturanckem katera punca prikazali v obleki št. 1 bi po vsej verjetnosti mela kašne probleme s prfoxi..... ;)
prnas je blo to skor v takem res gala vzdušju in bi bla slika 3....še najbl primerna...dvojke pa tudi jaz nevidim.....hm....
ampak časi se spreminjajo...
bom vidla v soboto koliko so se res spremenili smile.gif

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#7 wilma

wilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 200 posts

Posted 16 February 2005 - 08:58 PM

Kim, zakaj probleme s prfoxi? smile.gif Preveč odkrita? Prosojna?
Tista druga, ki se je ne vidi, je ta mešana roza, ki sem jo nalepila spodaj. smile.gif

Prosim, poročaj kako so bile punce oblečene, ko boš prišla z maturantskega. biggrin.gif
  • 0

#8 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 16 February 2005 - 10:28 PM

ta zadnja slikca mi je blazno všeč smile.gif
saj pravim...nevem...jst mela pred 6 letim maturanckega....takrat blo vse drugače, vse ble v modrem, vijoličnem, rdečem in zlatem....odvisno je tudi od učitlov pomoje in nasploh cele "zasnove" plesa....
dejstvo pa je da naša šola itak bla malo drugačna od ostalih ;) oblikovanje in to rolleyes.gif ...
ti poročam po sobotnem maturanckem..

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#9 wilma

wilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 200 posts

Posted 17 February 2005 - 06:15 PM

Super, komaj čakam, mogoče se porodi kakšna nova ideja. smile.gif
  • 0

#10 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 17 February 2005 - 08:21 PM

menim, da se ti splača malo pobrskat po trgovinah, če iščeš cenovno ugodnejšo varianto. poglej malo po teh trgovinah s hitro modo, Mango, Zara... morda malo čez mejo. Dat delat obleko se ti splača po mojem samo v primeru, da hočeš nekaj, kar se ne da dobit v trgovinah, ali pa če poznaš kakšno nadarjeno šiviljo. S šiviljo je lahko problem, če se ne poznata. Enkrat sem se kapitalno uštela, ko sem nesla šivat par oblek za podobno priložnost h mamini šivilji. Stako je kup denarja in bila sem totalno nezadovoljna.
  • 0

#11 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 17 February 2005 - 08:23 PM

v bistvu se ti najbolj splača obiskat različne majhne trgovinice, ne pa glavih prodajaln cunj, da ne boš imela iste obleke kot kašna sošolka.
  • 0

#12 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 17 February 2005 - 08:26 PM

hej če misliš s tujino na italijo lahko povem, da tam ne dobiš NIČ za maturantskega. ker pač oni nimajo tega in pol nimajo niti oblek... mogoče bi se dalo kej najt okoli novega leta (ampak kolko bi blo to maturantko ne vem) sicer pa je itak že mimo...
  • 0

#13 wilma

wilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 200 posts

Posted 17 February 2005 - 09:08 PM

Res je. Nikakor si ne želim priti tja v identični obleki kot neka druga punca. oops.gif V šoli me sploh ne moti, če ima katera iste kavbojke, majico ali jopico, samo na maturantskem plesu bi se pa počutila zelo nelagodno. oops.gif

Sama sem mislila obiskati še kak Naf Naf, ker vem, da so tam izjemno lepe oblekice, nisem pa pomislila na mangota. smile.gif Hvala za idejo!
V Zari sem zadnjič videla zelo lepo, vendar se bojim, da jo bo katera imela, kajti Zara je dokaj oblegana trgovina. ermm.gif

Žal nobene šivilje ne poznam, sem pa poprosila mamo, da malo povpraša, če kdo pozna kakšno, ki je res okaj, ker si niti nočem predstavljati, da mi zajebe obleko. sad.gif

Še vedno sem pa zaljubljena v tisto svetlo, ki sem jo prilepila zgoraj. 8)
  • 0

#14 Marjetka

Marjetka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1029 posts
  • Location:Lepa-si
  • Interests:Moda,nakupovanje...vse kar je lepo!:-)

Posted 19 February 2005 - 07:06 PM

Kaj pa recimo kaj takega?

IPB Image
  • 0
...You can have anything you want, you can drift, you can dream, even walk on water, anything you want...

IPB Image

#15 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 19 February 2005 - 07:12 PM

kje si našla te obleke?
nekej tazga sm jst že enkrat vidla...pa ne wem kje ermm.gif
  • 0

#16 wilma

wilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 200 posts

Posted 20 February 2005 - 01:16 PM

Marjetka; obleka je zelo zanimiva in lepa, vendar se jaz v njej ne bi počutila odobno. oops.gif

Včeraj sem z mamo obletala cel btc in city park, preoblekla sem se najmanj 16x, vendar mi nobena obleka ni bila všeč..nisem bila zadovoljna s svojo podobo, počutila sem se debelo in na koncu sem se odločila, da bom imela črne klasične hlače (hihi..pa toliko sem imela proti njim..češ, ne za maturantski ples pa res ne bom imela hlač biggrin.gif), nato pa sem si v sportini kupila neke vrste tuniko z naramnici v beli barvi, z bordo rdečim trakom, in potiskano z zelenimi in rdečimi rožami. Ko sem se oblekla sem bila navdušena in to je to. Sedaj imam svojo opravo! biggrin.gif
  • 0

#17 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 20 February 2005 - 01:18 PM

meni osebno so ušeč tele...
http://store1.yimg.c...81_1833_1668540
http://store1.yimg.c...al_1831_1435396
http://store1.yimg.c...00_1824_9778833
http://store1.yimg.c...000_1825_955887
http://static.zoovy....l/-/aly_6587_05

kje v lj bi lahko našla kej primirnega? ker rabim tudi jz biggrin.gif
  • 0

#18 wilma

wilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 200 posts

Posted 20 February 2005 - 01:23 PM

Redkvica; včeraj sem v btcju, hala A, opazila trgovinico, kjer imajo same obleke. Mogoče bi ti tam našla kaj zase. smile.gif Meni je pristojala samo dolga vijolična obleka posuta s kamenčki, imajo jih pa kar dobro izbiro. smile.gif Imena trgovine ne vem, vem pa, da je malo naprej od tiste trgovine z živalmi.
  • 0

#19 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 20 February 2005 - 01:36 PM

o hvala bo mšla pogledat enkrat ta teden... he he ravno razmišljam o vijola obleki mogoče bom kr uno tvojo biggrin.gif al pa bom nakoncu končala z istim kot ti, ker sm malo preveč zbirčna oops.gif
  • 0

#20 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 20 February 2005 - 05:07 PM

evo..... zbudla se oops.gif
maturancki...kaj nej rečem.....khe ni blo tok dober koker na mojem pred 7 leti twisted.gif ampak vseen....obljubila sem, da bom poročala....
glede oblek....wilma...tko nekako... ni se kaj bistveno spremenilo, še večina deklet se odloča za res neko obleko, ki jim daje občutek, da so res one "glavne" tist večer...za lepe elegantne obleke, z malo več dekoltejčki, različnih baru in krojev...predvsem zlo lahkih ali težkih materjalov....(mislim da slike od redkvice popolnoma ustrezajo)
nisem pa vidla ene maturantke, ki bi bila oblečena v kakšno poletno oblekco....

mislim pa da nas danes večina kleje visoke pete oops.gif ...heheh teh je blo včerij vrtoglava številka twisted.gif

kimMalMačkasta

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users