Jump to content


Photo

Trači


  • Please log in to reply
710 replies to this topic

#661 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15078 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 18 May 2022 - 10:56 AM

To je en primer tega, kako zenskam ne gre vedno vsega verjet in niso one vedno zrtve.
Se spomnite tistega me too hashtaga, pa onega tipa, katerega ime sem pozabila, ki je kao posilil ne vem koliko zensk, ki so danes slavne in manj slavne igralke? Moje mnenje se danes je, da so se samovoljno prodale za slavo, ki jim jo je obljubil v zameno za f.k. seveda god forbid, da je kdo takrat to omenil kot moznost....
Ne recem, da niso v vecini zenske zrtve nasilja, ampak vedno pa tudi niso in kot vidimo, so nekatere samo dobre (ali pa slabe, kot se vzame) igralke, ki to izkoristijo v svoj prid.
  • 0
 

#662 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23496 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 18 May 2022 - 02:10 PM

Se v veliki meri strinjam.

Je pa trebavv obzir vzeti , da je se vedno prisotna pozicija moci, da ce gres cez to, imas vecje moznosti (ce ne kar zagotovljene), ce pa ne, ti pa niti ves tvoj talent, pridnost dostikrat ne pomaga za dosego, kar bi ti pripadalo.

In se mi zdi prav, da do to zdaj izpostavile in da se to vsaj zmanjsa (zginilo ne bo nikoli)
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#663 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15078 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 20 May 2022 - 09:01 AM

https://youtu.be/knZSe887hjY

Neverjetna je, res. Vsem zenskim zrtvam nasilja dela medvedjo uslugo. Po drugi strani pa, koncno bodo mogoce svoje mesto in glas dobile tudi moske zrtve psihicnega in fizicnega nasilja.
  • 0
 

#664 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17859 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 21 May 2022 - 04:53 AM

Ne spremljam sicer, sem pa videla, da Barbi spremlja in je na njeni strani.
Mi je pa zanimivo, da je tako medijsko izpostavljeno.
  • 0

#665 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15078 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 21 May 2022 - 05:47 AM

Ja. Barbijin edini argument je da "mormo zenske skup drzat", zato je na njeni strani :lol: :lol: . To mi je mami povedala. Jaz je ne spremljam ze kako leto, ker mi je zelo antipaticna.
Je pa par profilov na ig, ki spremljajo samo to in dnevno porocajo o dogajanju.
Eni se je profil sesul vceraj (milijon sledilcev), ko je objavila da je mela Amber trojcka z Muskom in njegovo zeno (kot vem so o tem govorili tudi na sojenju). Ker o rocket manu se pa ne sme grdo govorit hehe (tudi ce je res), a ni on zagovornik svobode govora, saj zato je twitter kupil, a kako?
  • 0
 

#666 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15078 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 21 May 2022 - 05:58 AM

Jaz njo spremljam, pa yt malo. Zdaj ta account ni ravno relevanten, ker so ji originalnega vceraj zbrisali: https://instagram.co...id=MDJmNzVkMjY=

Drugace pa moj spremlja sojenje vsak dan od zacetka, na yt....jaz samo kaksne recape pogledam on ima pa vklopljeno cel cajt sihta ko dela in poslusa :lol:
  • 0
 

#667 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16495 posts
  • Gender:Male

Posted 21 May 2022 - 06:38 AM

Tole kolumno sem vceraj brala. Tudi tako se da "kupiti" javno mnenje. Verjetno nas tako kupujejo na internetih bolj, kot se zavedamo.

https://www-nytimes-...eard-metoo.html
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#668 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15078 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 21 May 2022 - 06:43 AM

Je dobila profil nazaj evo:https://instagram.co...id=YmMyMTA2M2Y=
  • 0
 

#669 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25271 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 21 May 2022 - 07:14 AM

Meni je zanimiv ta vidik procesa:

https://www.disenz.net/momsterke/
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#670 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26286 posts

Posted 21 May 2022 - 07:31 AM

Uf, jaz pa v tem zapisu najdem marsikaj kar mi ne gre skupaj 🙂, pa je prevec vsega, da bi pisala, ker tudi ocena ni bila podana zgolj z Amber ima mejno osebnostno motnjo, niti ne bi rekla, da kdorkoli v psihiatriji to tako enoznacno opredeljuje, da so pri tem vecje "zrtve" zenske in se marsikaj. Ima pa Amber definitivno tezave, kar je razvidno in posnetkov,ki so bili prikazani, ker valda nihce pri zdravi pameti ne pocne tega (niti Depp niti ona) tu gre za moje pojme v veliki meri tudi za merjenje moci. Je pa ona ze takoj na zacetku priznala, da je res obtozila Deppa za nasilje, ceprav poimensko ni bilo napisano, tako da to niti ni predmet debate ze ene 3 tedne 😁
  • 0

#671 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15078 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 21 May 2022 - 07:38 AM

Saj predmet obravnave sploh ni nasilje ampak blatenje imena.
  • 0
 

#672 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25271 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 21 May 2022 - 07:42 AM

Ne vem, samega primera ne spremljam, mi pa FB in IG vsake toliko ponudita kak snippet, ki bi me menda utegnil zanimat. Mi je mimo, da se ze tedne toliko govori o tem primeru in iz njega vsepovprek posplošuje.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#673 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15078 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 21 May 2022 - 08:39 AM

Na hitro sem preletela tvoj clanek Anouk.
Jaz se res zelo tezko opredelim do vsega povezanega z nasiljem nad zenskami. Seveda so v vecini zenske zrtve in prav je da se o tem govori. Prav je da se govori o vsem, kjer nimamo enakih pravic, kjer smo manj placane. Prav je, da se vseda zavedanje, da sta za skrb in vzgojo otrok odgovorna oba in da zenska ni za "sporget", ter da sta si pri tem partnerja enakovredna.
So mi pa dolocena feministicna gibanja tudi cisto preterana in zelo krivicna do moskih. In vcasih pac zenska ni zrtev in zna tudi zelo dobro igrati zrtev, veliko je odlicnih manipulatork. V bistvu mi je vseeno kaksne posledice bo to imelo za gibanje metoo ali pa za kaksne fundacije nasilja nad zenskami - pomembno je to, da se zavedamo, da stvari niso crno bele in da je mozno vse.
  • 0
 

#674 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26286 posts

Posted 21 May 2022 - 08:47 AM

Se strinjam s tabo Fiona
  • 0

#675 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25271 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 21 May 2022 - 09:02 AM

Seveda ni ženska vedno žrtev. Eno so statistike, drugo pa posamezni primeri. Zato se mi tudi ne zdi smiselno, da se ta primer tako javno odvija, ker ljudje (pre)hitro posplošimo. Kolikor sem na hitro videla, sta imela izredno toksičen odnos in imata oba kar nekaj masla na glavi in se res ne mislim mesat v ta njun gnoj, ker mi to res ne predstavlja nekega zabavnega prezivljanjega prostega časa, še manj se mislim opredeljevati za eno ali drugo stran na podlagi nasprotujočih si pričevanj. Mi je pa zanimivo (in včasih grozljivo), kakšne valove to pošilja skozi družbo, ki so-ustvarja to (in še marsikatero prihodnjo) zgodbo.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#676 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16167 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 01 June 2022 - 07:58 PM

Ob 21ih naj bi bila razglasite sodbe Johnny-Amber.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#677 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15078 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 01 June 2022 - 08:07 PM

Fingers crossed.
  • 0
 

#678 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3447 posts
  • Gender:Male

Posted 01 June 2022 - 08:09 PM

Nekdo je zmagal, sam se še ne ve kdo, ker porota ni izpolnila obrazca glede višine odškodnine....kaka burka. Mam občutek, da bo Depp zmagal za simbolično odškodnino.
  • 0

#679 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15078 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 01 June 2022 - 08:30 PM

13 mio dolarjev mu mora dat.
Oz ona njemu 15 on njej 2.
Zmagu na celi crti. Yeeeees.
  • 0
 

#680 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16167 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 01 June 2022 - 08:38 PM

No, upam da bota zdaj razna tozarjenja en drugega pustila ta sabo in sla naprej.
Zna pa to kar skodovati njeni karieri.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users