Jump to content


Photo

Vitamini, minerali, dodatki k prehrani


  • Please log in to reply
1520 replies to this topic

#821 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26149 posts

Posted 23 January 2018 - 11:07 AM

Ne vem, verjetno je isti ja. Jaz mam aplikacijo na telefonu, ker mi je v sluzbi nepogresljiv.
  • 0

#822 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22285 posts
  • Gender:Female

Posted 23 January 2018 - 01:48 PM

Kar se pri nas v lekarnah prodaja, pa predvidevam da je vse potrjeno in v skladu s standardi?
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#823 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26149 posts

Posted 23 January 2018 - 03:07 PM

Ponavadi bolj tako kot je ze Ancka napisala, raje odsvetujejo vse kar ni registrirano.
  • 0

#824 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82164 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 January 2018 - 03:34 PM

Na iHerb sem naročila ta B-kompleks, ki je po vrednostih primerljiv z LE, nima nobenih opozoril za nosečnice/doječe mame, folata vsebuje več pa še C-vit mi ne bo treba jemati vsak dan. In še cenejši je, LE imam za 4 mesece, ta bo pa za celo leto.

 

7.jpg


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#825 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26149 posts

Posted 28 January 2018 - 03:52 PM

Pa potem se folno zraven?
  • 0

#826 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82164 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 January 2018 - 04:09 PM

Je noter, 800 mcg folic acid.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#827 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 28 January 2018 - 04:35 PM

Samo niso cisto primerljivi. Tu je samo folna, ki je neaktivna (pa B12 in B6 tudi). Samo % so visoki.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#828 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82164 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 January 2018 - 04:45 PM

Kaj pomeni, da je neaktivna oblika in kako to ugotoviš? Za folno ne piše, v kakšni obliki je. 

 

Ti dodatki so itak ena velika zmeda in rabiš doktorat, da izbereš optimalne. Pa to, da je v eni tableti po več tisoč procentov RDA, priporočeno jemanje pa po najmanj dve tableti na dan. :butl:

 

Zaenkrat sem preklicala naročilo in bi prosila za priporočila za alternativo LE B-kompleksu, ker vsaj B12 rabim v pravi obliki, če ne drugega.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#829 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16872 posts
  • Gender:Female

Posted 28 January 2018 - 05:03 PM

LE ima pravo obliko B12, ki je methylcobalamin.
Zakaj pa isces alternativo LE? Na mesec te pride manj kot 2€.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#830 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82164 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 January 2018 - 05:05 PM

Ne zaradi cene, ravno zaradi teh opozoril, o katerih smo govorile.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#831 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 28 January 2018 - 05:25 PM

B6 = Pyridoxal-5-phosphate

B9 = (6S)- 5- Methyltetrahydrofolic acid (ta se mi zdi zelo pomemben za nosečnico). V Carlson je pa folic acid.

 

Poglej Jarrow. Itak pri vseh piše, da se v primeru nosečnosti posvetuj z zdravnikom. Jaz bi tudi LE jemala  :whistling: 


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#832 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22285 posts
  • Gender:Female

Posted 28 January 2018 - 05:27 PM

Jaz sem tudi že čisto zmedena. Folat pomeni folno kislino plus še nekaj drugega? A če je samo folna kislina notri, to ni dovolj? Razmišljam, če je bila pri meni reakcija z rdečimi izpuščaji po LE B kompleksu posledica zanositve. Doma imam še Doctor's Best D3, Madre Labs omega 3 ter Now Foods magnezijev citrat in železo in zdaj sploh ne vem, a so ti ok ali ne za nosečnice.

Podgana, katere dodatke točno imaš ti? Jaz imam zdaj Elevit, a je ta v redu? Ima 12 vitaminov in 7 mineralov.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#833 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 28 January 2018 - 05:41 PM

Ma saj drugače tudi s folno kislino ni nekaj narobe, če si zdrav. Jo mora pa telo pretvoriti in menda ima kar velik % ljudi problem s tem.
Jaz se res ne obremenjujem drugače s tem. Gledam, da je brez soje, GMO itd. Imam pa Doctor's Best, LE, Healthy Origins, Diasporal... 
Ne vem pa kako je z jemanjem železa kar tako.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#834 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82164 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 January 2018 - 05:57 PM

B6 = Pyridoxal-5-phosphate

B9 = (6S)- 5- Methyltetrahydrofolic acid (ta se mi zdi zelo pomemben za nosečnico). V Carlson je pa folic acid.

 

Poglej Jarrow. Itak pri vseh piše, da se v primeru nosečnosti posvetuj z zdravnikom. Jaz bi tudi LE jemala  :whistling: 

 

Hvala! Pa res, tudi na ostalih dodatkih to piše. Verjetno sem se zaradi naše debate zapičila ravno v B-kompleks. :D Bom spet naročila kar LE.

 

Edit: Doctor's Best bom, imajo vse. 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#835 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22285 posts
  • Gender:Female

Posted 28 January 2018 - 06:23 PM

Ja, na vseh mojih dodatkih z iHerba piše These statements have not been evaluated by the Food and Drug Administration. Ampak to se nanaša pomoje na trditve o pozitivnih učinkih določenega dopolnila. In pa da se je treba v primeru zdravljenja, nosečnosti, dojenja, posvetovati z zdravnikom.

Jina, a že načrtujeta? :)
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#836 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82164 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 January 2018 - 06:45 PM

Počasi bova.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#837 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26149 posts

Posted 28 January 2018 - 06:49 PM

Baje je fino ce zacnes jemet nekaj mesecev prej tako da itak skodi ne :) sem pa ful vesela za vaju :)
  • 0

#838 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 28 January 2018 - 06:50 PM

^_^


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#839 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82164 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 January 2018 - 07:04 PM

Ja, saj tako nekako sem mislila, v bistvu mi je pred kratkim zmanjkalo B-kompleksa pa sem hotela raziskat, če je kakšna še boljša opcija za vnaprej. Hvala. :) 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#840 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26149 posts

Posted 28 January 2018 - 07:09 PM

Ja sama sem se odločila, da se ne bom šla teh opcij samo zato, ker so cenejše. Odloči se pa vsaka sama. Še zdravniki so si zelo neenotni, tako da lahko razumem zmedo, v kateri se znajde nekdo, ki začne to raziskovat v miligrame itd.itd.


  • 0




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users