Jump to content


Photo

BRADAVICE


  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#41 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 22 August 2006 - 12:09 PM

Enim tud razni u izi recepti pomagajo, men npr. niso. Niti ene bradavice se nism tko znebila.

Je pa nadležno, ja crna. Pa hvala wink.gif
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#42 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 24 August 2006 - 07:21 PM

Jaz sem imela bradavice na petah in nožnih palcih. Po nekaj zmrzovanjih s tekočim dušikom mi je dermatologinja napisala recept za tekočino Verrumal Sol. Zgleda kot lak - prozorna tekočina z majhnim čopičem. Dobi se jo samo v avstriji ali nemčiji. Pač greš v eno avstrijsko lekarno s slovenskim receptom.
Po kratkem času so nadležnice dobesedno izginile.
  • 0

#43 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12098 posts
  • Gender:Female

Posted 24 August 2006 - 08:32 PM

Jst sm mela tudi bradavice ko sm bla majhna po celih rokah, in pol smo nekje staknli eno tekočino ki se jo je namazalo zvečir in dalo rokavice čez, in so šle ko nič proč, kr odluple so se.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#44 ŠRČK

ŠRČK

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 106 posts
  • Location:oKoLiCa kRaNjA

Posted 27 August 2006 - 06:58 PM

moja frendica je mela tut eno bradavico na roki pa je šla do zdravnice po eno kremo, pol se je pa neki cajta mazala pa ji je zginla
  • 0
če gre kdo na sred. tur. šolo u radovlco alpa kerga pozna k gre ke nej me upiše na msnju!

#45 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5720 posts
  • Gender:Female

Posted 27 August 2006 - 07:53 PM

jaz imam na podplatu bradavico, ki raste navznoter. v petek imam pregled pri dermatologu (na dermatološki kliniki) in predvidevam, da tudi odstranjevanje. ful me je strah, ker je to moja prva takšna izkušnja oz. v življenju še nisem imela bradavice! evil.gif
  • 0

#46 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 27 August 2006 - 08:31 PM

V življenju sem imela samo eno bradavico, in še to na podplatu,ki pa je tud zginila.Hvalabogu vsaj s tem nimam problemov... smile.gif
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#47 Chandra

Chandra

    sunshine girl

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3400 posts
  • Gender:Female
  • Location:Celje

Posted 27 August 2006 - 08:32 PM

QUOTE(Nila)
Hmm, zdaj sem se spomnila, da sem brala enkrat v Delovi prilogi Delo in dom odgovor ene bralke ... Je napisala, da se je znebila bradavic tako, da si je vsako jutro (s slino na tešče) obliznila oz. namazala bradavice in so ji čez čas izginile. Se mi je zdelo čudno, ampak kdo ve, morda pa res deluje. ermm.gif wink.gif


prijateljica se jih je znebila s to metodo, pa ji prej nobeno zamrzovanje, žganje in mazanje s kremami ni pomagalo, čisto nič, zdaj pa so ji čist izginile.
  • 0
IPB Image

Namen življenja je življenje, prelivajoče se v vseh odtenkih... ( Elene Danel)

www.chandra.si

#48 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45346 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 August 2006 - 10:27 PM

Saj verjetno obstaja več vrst bradavic. Ali ne?
Mislim meni je zdravnica rekla, da bodo tako ali tako same izginile. Ampak niso in so se namesto tega še razširile.
  • 0

#49

  • Guests

Posted 06 September 2006 - 07:17 PM

Domača lekarna premore še en neboleč in zdrav nasvet, kako se znebiti nadležnih bradavic.

Poskusite z bananino lupino, ki jo z mesnatim delom vtrete v bradavice in zatem pritrdite na kožo čez noč.
Po nekaj ponovitvah, naj bi nadležni izrastek izginil v nekaj tednih. Želimo vam veliko sreče in upamo, da se boste tako lahko izognili običajnim, neprijetnim in bolečim medicinskim posegom!


Vir: www.rtvslo.si
  • 0

#50 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 06 September 2006 - 07:24 PM

Jaz sem mogla hodit k dermatologu zmrzovat bradavice na nožnih palcih in peti...potem se mi pa ni več dalo...brezveze...

Pa sem kupila tole zadevo, ki so jo reklamiral po televiziji:
IPB Image

Če si želite prebrat kaj več o zadevi:
prisili miško, da klikne tu
  • 0

#51 cokolina

cokolina

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 138 posts
  • Location:koper
  • Interests:psihologija, zdravje, knjige, aktualnosti, zanimivosti<br /><br /><br />aerobika, pilates, plavanje

Posted 24 January 2007 - 11:35 AM

Jaz sem se jih rešla z azmiraj!!![u] thumbup.gif

No bom še jaz povedala kako se na naraven način rešimo rbadavic in jih ne dobimo več. Meni je delovalo, sem jih prvič dobila prejšnji mesec zraven vsakega prsta eno.. Tisto trdo rbadavico v barvi kože z nekimi pikicami.
Moja sestra je pol leta hodila na odstranjevanje z dušikom vsakič so se ji čez nekaj tednov ponovile ali na istem ali drugem mestu mad.gif

KAKO SEM S JIH REŠLA? :

-potrebovala sem skarjice, tanko iglo, vato, medicinsko razkužilo brez alkohola, veliko česna(čimbolj svež)

-najprej sem razkužla roke, iglo škarjice in bradavice..
-potem sem bradavice preluknjala kolkor se je dalo in zgornji del odrezala z skarjicami in ščipalkami
-tako sem prisla skoraj do sredine bradavice
-potem sem zrezala česen po širini..in drgnila bradavico 5 minut

Naslednjee jutro je bila zmehčana in polovico manjsa. Stvar sem ponovila še 3 dni brez predhodnega mrcvarjenja ker ni blo več potrebno.

Ko je bradavica zginla sem tiso mesto nekaj časa mazala z hranilno kremo da si koža opomore. Od takrat se mi ne ponavljajo več. Moji sestri sestrični in stricu se niso ponovile ze par let.

Stvar je primerna tudi z aotroke, seveda brez igel in skarij. Bo pa trajalo malo več dni.

česen[u] pa pomaga ker je naraven antibjiotik(uporablja se ga tudi pri prehladu in gripi) poleg tega pa zavira nastajanje gliv, plesni itd itd itd


Jz si razlagam tako...ker drugače nevem zakaj je tako uspešen pri bradavicah.


Me pa zanima če ej še kateri pomagal?
  • 0

#52 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19735 posts

Posted 14 October 2010 - 04:09 PM

Lepo prosim za pomoč smile.gif .

Pozna katera neko tekočino za odstranjevanje bradavic VERRUMAL?

Zanimajo me predvsem navodila za uporabo. Na koliko časa jo daš na bradavico/koliko itd.?
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#53 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 14 October 2010 - 09:51 PM

Kaj maš to? K jst mam eno iz lekarne Collodium Keratolyticum.
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#54 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 14 October 2010 - 10:36 PM

mogoče verrumal sol?

ena prozorna tekočinica s čopičem? Če je to to - sem dobila v nemčiji na recept (ja, na naš bel recept) in mi je pozdravilo bradavice. Res nimam NOBENIH problemov več z njimi, pa sem jih imela svoj čas (naenkrat) na peti 20.


Se da to kje pri nas dobit?



  • 0

#55 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19735 posts

Posted 15 October 2010 - 08:32 AM

Ja, to je ena tekočina s čopičem, Ančka. Veš zakaj me zanima. P jih ima po stopalih kakšne pol leta in si je wartner kupil, pa mu ni kej pretirano pomagal, potem si zdaj kakšen teden skoz s tem verrumalom maže in kreten ni nič okoli bradavic z mastjo namazal in mu gre zdrava koža dol, povsod, vmes si je ene bradavicekr vn dal, vglavnem, grozno ma. In ga zanimajo originalna navodila za verrumal (alpa vsaj čimnatančnejša tko), ker stekleničko mu je mami dala, pa ni več navodil zraven.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#56 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 15 October 2010 - 08:41 AM

Wartner je itak bullshit. Naša lekarnarica pove, da nič ne pomaga, če hoče folk to kupit.

ja tist ne smeš po koži okol bradavice, ampak samo kapljico direkt na bradavico. Pač.... una koža mu bo že nazaj zrasla...sej...khm...meni je tud smile.gif
  • 0

#57 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 15 October 2010 - 09:36 AM

Kaj pa ta k mam jst, Ančka? A pomaga?
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#58 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 15 October 2010 - 09:37 AM

nemam pojma

na paznam laugh.gif
  • 0

#59 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 15 October 2010 - 02:44 PM

Meni sta šli pa 2 bradavici z Wartnerjem čisto lepo dol.

Sem jih imela pa svojčas ene 15 na roki, pa so mi žgali z dušikom, grozljivka, kako to boli. Je pa vsaj šlo stran.
  • 0

#60 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 24 October 2016 - 01:59 PM

Sine je že pred časom dobil na stopalu bradavico in namesto, da bi kaj naredili z njo, smo kar čakali, saj mogoče bo izginilo ... seveda ga je s časoma začela motit in bolet pri hoji.

 

Zdravnik je potrdil, da je bradavica in sem dobila napotnico za "žganje z dušikom". Ker je imel celo jesen neke opravke (šel je na morje, pa plavalni tečaj, pa šolo v naravi,...) ni nikoli bil primeren čas za to, saj menda lahko kar nekaj časa "okreva".

 

Jaz sem mu nekaj časa dajala gor vsak večer bananin olupek in že samo to se mi je zdelo, da malo pomaga. Žal je bila  prevelika in pregloboka. Če bi se prej lotila, bi pa znalo že samo to rešit problem.

 

Na koncu mi je kolegica rekla, da je kupila v lekarni Acetocaustin - neka kislina, ki jo namažeš na bradavico (preostali del zaščitiš z zelo mastno kremo - jaz sem uporabila en ostanek labele, ki sem jo z žličko zmehčala in jo nanašala s palčko za ušesa).

Namaže se samo 1x na teden.

 

Bradavica, kljub temu, da je bila velika skoraj 1 cm v premeru in izgledala precej globoka, je po treh nanosih skoraj izginila oz. ga vsaj ne boli več. Bomo še parkrat namazali, ampak v primerjavi z žganjem je to super rešitev.

 

Jaz sem jih kot punca imela skoraj na vseh pristih na rokah. Enkrat sem jih šla žgat (zato sem tudi imela tak odpor, da bi ga peljala, predno bi poskusila s čim bolj naravnim), kar mi jih ni odstranilo - bi morala it še parkrat.

Na koncu sem se jih znebila, ko mi je mami parkat dala gnilobo od jaboka na prste in povezala za čez noč.

 

Tokrat sem se prepozno spomnila na to.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users