Jump to content


Photo

Vprašanja, pomoč pri zdravstvenih tegobah

zdravje pomoč stanje problem samozdravljenje samopomoč

  • Please log in to reply
467 replies to this topic

#241 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 30 December 2022 - 10:42 AM

Sem končno opravila s tem spiranjem, aleluja! S tem da je ugotovila, da mora obe ušesi očistit, v desnega pa si nisem dajala olja, ker nisem imela problemov z njim. Je rekla, da iz tega ni šlo do konca ven in da če bom imela občutek zamašenega, naj si nekaj dni dajem olje in pridem spet ... Zdaj imam ravno desno čisto zamašeno od vse te vode, upam da čimprej mine, ker je za znoret.

Sem pa morala it včeraj na uraden Covid test zaradi potrdila in ga sestra niti pogledala ni.  :glare: Je rekla, da pozitivna verjetno ne bi prišla. Ma nemoj, saj ne da bi v službi lahko naredila hitrega, ne da sem se vozila na drug konec mesta. Pa maske so v zdr. ustanovah obvezne tudi z neg. testom, norišnica.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#242 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17855 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 30 December 2022 - 10:52 AM

Zakaj v službi?


  • 0

#243 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 30 December 2022 - 10:54 AM

Ker imamo na voljo hitre teste.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#244 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17855 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 30 December 2022 - 10:57 AM

Aja, test bi vzela v službi, ok razumem.


  • 0

#245 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 30 December 2022 - 05:27 PM

Meni se to desno uho sploh ne odmasi, zmesalo se mi bo. Pa cisto v redu je bilo pred spiranjem. Sem klicala potem nazaj, ker mi nic ne pomaga in mi je sestra rekla, da zna trajati, lahko pa da se mi tudi ne bo in bom morala nazaj. Krasno, res, od sobote ze nimam miru z usesi.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#246 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26273 posts

Posted 30 December 2022 - 07:26 PM

Ojoj,upam,da se ti med lezanjem pomakne voda.

Jaz sem danes spet jeans oblekla in imam pomojem se kaksn kg manj, s tem,da imam trebuh prav napihnjen ob vsega zretja. Marca imam gastoenterologa,moram pojamrat,ker to.je res uzas. Zadnjic sem si majonezo na debelo napacala na kruh (saj mi je zal ker je moka koza ne prenasa) pa res prav malo nezdravo sem se zacela jest, poleg vse ostale hrane,ki jo pozrem,pa kar ni efekta.
  • 0

#247 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27036 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 30 December 2022 - 08:21 PM

Joj, ušesa so res zoprna. Meni se tudi zgleda paca notri, ker nisem bila na izpiranju že skoraj dve leti, morala bi pa iti enkrat letno, ampak zdaj, ko nimam osebne zdravnice, mi je še večja muka se s tem ukvarjat. Mi je pa zanimivo, da v ZD Lj po mojih izkušnjah to počne zdravnik, pri moji prejšnji zdravnici je pa to vedno počela sestra. :)
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#248 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 30 December 2022 - 08:55 PM

A po nasvetu zdravnice naj bi sla enkrat letno? Sem se te dni sprasevala, ce bi bilo pametno to redno delat. Ker sama uporaba olja pomoje pri meni ne bi nic naredila, bi ostalo noter.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#249 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27036 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 30 December 2022 - 09:02 PM

Meni se pogosto mašijo (ponavadi ob najbolj neprimernem času, imam cel kup anekdot), ker imam ful ozke in zabrazgotinjene sluhovode zaradi tisoč vnetij v otroštvu in mi je pred leti otorinolaringolog svetoval, naj mi 1x letno izperejo pri osebnem zdravniku.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#250 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26273 posts

Posted 30 December 2022 - 09:37 PM

Pa tudi odvisno je kaksno maslo imas. Pri nas se eni kar drobi, ena ima pq prav mastno in to mastno izteka lepo,uno se pa nabira...
  • 0

#251 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 30 December 2022 - 10:36 PM

Meni se je danes drobilo, izgledalo je suho. Mi je dolgo spirala obe usesi, da je sploh prislo kaj ven.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#252 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16921 posts
  • Gender:Female

Posted 31 December 2022 - 06:59 AM

Namen olja je zmehčanje masla, da se lahko odlepi od sten sluhovoda pri spiranju, pri nekaterih je ta čep zelo zbit in suh. Včasih gre čep v enem kosu ven in v celoti (=idealno) drugič v več kosih in se kakšen še drži stene, se poskusi še mehansko s posebno pinceto ali pa z večkratnim spiranjem. Načeloma naj bi zdravnik to delal, sestra asistirala, lahko pa da se je sestra kje zverzirala..

Na ORL imajo prav aspiratorje, da to posesajo, enkrat je bil en pameten tam, češ kaj pa je tako težko se v splošnih ambulantah s tem opremit. 😑 Najboljš da delamo kar vse, kadra pa ni tud če si lahko privoščiš boljšo opremo.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#253 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30707 posts
  • Location:Primorska

Posted 31 December 2022 - 07:38 AM

Na tole čiščenjen z aspiratorjem sem morala enkrat K. peljati, ker ji zdravnica sploh mi mogla pregledati ušes.
  • 0

#254 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 02 January 2023 - 09:12 PM

Kaj uporabljate za blazenje kaslja? Zadnje dni kasljam kot nora, gre pa za kombinacijo suhega in produktivnega kaslja.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#255 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26273 posts

Posted 02 January 2023 - 09:17 PM

V mleko zakuham zajbl in med dopoldan,da se fajn do vecera spuca.

Pridelala sem najbolj butasto poskodbo. V soboto,sem se pri ciscenju omarice z iglo zbodla v levi kazalec in je ta sla precej globoko v sklep. Zdaj me cedalje bolj boli 😐 zatecen je,pordel niti ne, boli pa ko p#@?!3a. Nimam ideje a sem pac samo tako nesrecno natrofila, da sem popraskala vse kite in kosti po poti al bi lahko bilo kaj narobe...
  • 0

#256 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 02 January 2023 - 09:49 PM

A to je za izkašljevanje ali zakaj da se puca?
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#257 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30707 posts
  • Location:Primorska

Posted 02 January 2023 - 09:51 PM

Joj s tem so mene silili, ko sem bila majhna, danes mi je slabo, samo da zavoham žajbelj.
Naj bi pomagala materina dušica (čaj, kakšna krema), jaz sem enkrat kupila v lekarni kar Panatus forte tablete, so pomagale.
  • 0

#258 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26273 posts

Posted 02 January 2023 - 09:51 PM

Ko je kaselj razmeroma suh in cutis,da se moras izkaaljat 😁, se hitreje spuca,da te ne drazi. Produktivnega kaslja,se ne blazi.
  • 0

#259 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 January 2023 - 09:53 PM

Vse nasteto je bolj za drazec kaselj. Za izkasljevanje je dober Fluimukan. Se pa jaz pri vsakem tipu kaslja izogibam vsem mlecnim izdelkom, ker me drazijo za popizdit.
Od mazil meni najbolj pomaga Skin Fairytale Immune boost. Ostala mazila pa ne, pa imamo svasta doma.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#260 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 02 January 2023 - 09:57 PM

Ma sej to je ravno dilema, ker ne vem al bi za pomirjanje al izkašljevanje jemala, ker mi talo niha od suhega do produktivnega.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users