Jump to content


Photo

Tek


  • Please log in to reply
800 replies to this topic

#761 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17853 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 19 June 2015 - 08:02 AM

Frčica, lepe so. Jaz imam enako barvno kombinacijo. :)


  • 0

#762 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 19 June 2015 - 08:28 AM

Meni so bile sicer druge lepše, ampak pri supergah za tek ne gledam toliko na všečnost, ampak na občutek na nogi.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#763 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5727 posts
  • Gender:Female

Posted 23 June 2015 - 05:24 AM

Ponosna sem nase. Vceraj sem sla tect in sem pretekla skoraj dva in pol kilometra v kosu. Mogoce se ne zdi veliko, ampak zame je to osebna zmaga. Celo zivljenje sem se otepala sportnih aktivnosti, kondicija je zame zelo imaginaren pojem, torej je ni. Ampak vidim, da kar gre. Vsakic malo vec in se malo, pa bom pretekla cel krog (2700 m). Potem mi pa ne bo preostalo drugega, kot da se odlocim, da grem se drugi krog. V glavnem, mi je tek kar vsec ratal. Ne bom pa razlagala s kaksno polzo hitrostjo tecem....
  • 0

#764 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18177 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 23 June 2015 - 06:59 AM

Pridna, saj bo slo! Jaz sem mse prvic ustavila po manj kot 500 metrih. Pa se pocasi vse da nadoknadit. Ne samo, da dobivas kondicijo, tut voljo pa trmo, pa ko bos enkrat pretekla cel krog se ti bo za malo zdelo, da bi kdaj pretekla manj - ker si si ze dokazala da zmores in valda ne zelis nazadovat. In na ta nacin sama sebe najbolj vleces naprej.

Je pa meni pri teku fascinantno, koliko je odvisno od tega, a mas dober dan ali slab. Vcasih bi se ze po enem kilometru ustavila, vcasih mam pa obcutek, da sem superman. Pri drugih sportih ne opazim toliko tega nihanja. Nasploh vedno bolj opazam, da sem ful prevec eksplozivna in nimam potrpljenja za tek na malo daljse proge, mi ful bolj odgovarjajo kratke intervalne vadbe, kjer se v pol ure razstrelim. In ocitno se da tut s temi vadbami dobit zadosti kondicije tut za tek potem, po mojem 10km podvigu nimam niti musklfibra. Ce se spomnim dve leti nazaj, s kaksnimi mukami sem teh 10km sploh pretekla, potem sem se pa se dva tedna k sebi spravljala... Tut ce nimas filinga za napredek, ko pogledas nazaj vseeno vidis, da je. :D
  • 0

After all this time?

Always.


#765 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 23 June 2015 - 08:14 AM

To glede slabih in dobrih dni je pa res. Včasih mi ful ne gre, se matram vsak meter posebej. Sploh zjutraj mi ne gre, pa bi ful rada da bi mi šlo. Moje telo pač ni jutranje in konec.

Meni so tudi bolj odgovarjale kratke proge, mi je pa pri dolgih fajn preračunavanje kakšen tempo moraš imeti, da boš odtekel začrtano pot in, da lahko na koncu malo pospešiš.

 

So pa nove superge ful boljše!


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#766 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26268 posts

Posted 23 June 2015 - 09:39 AM

Ja sama sem vedno imela tisti ritual 5 km na ful al pa 10 na easy. Zdaj pa je razdalja od stanovanja do končne točke več kot za kilometer dlje in tečem tistih 7 - 8 km na ful ampak mi ne dela težav. Včasih se mi res zdi, da si največje omejitve pri teku delamo prav v glavi :) Ko prideš do določene točke si včasih utrujen samo zato, ker veš, da si pač pretekel že toliko in toliko km.


  • 0

#767 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 23 June 2015 - 09:53 AM

Ja, imaš prav. Jaz imam za cilj 10 km do konca jeseni. Zdaj sem na dobrih 6 km. Samo kaj ko me za naslednje podaljšanje čaka hrib :lol:


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#768 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19744 posts

Posted 23 June 2015 - 10:17 AM

Mene pa je žal minilo.. Vsak izgovor mi je bil v zadnjem tednu, dveh, priročen... slabo vreme, orkestrska vaja, menstruacija, ... Ampak se ne sekiram. Ko me bo spet prijelo, bom šla :).

Jaz tudi  nikakor ne morem it zjutraj tečt in se strinjam, da je 80% samo v glavi, koliko lahko pretečeš!


  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#769 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23483 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 23 June 2015 - 02:08 PM

Ko prideš do določene točke si včasih utrujen samo zato, ker veš, da si pač pretekel že toliko in toliko km.

jaz ko pridem do 4km, enostavno neham tečt ... mi kar vse dol pade :D

pa sem brez problema že pretekla čez 5km.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#770 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26268 posts

Posted 23 June 2015 - 02:27 PM

In če vmes minuto hodiš?


  • 0

#771 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 09 July 2015 - 02:56 PM

iLOLed

p.s.: ne leti na nikogar

Attached Files


  • 1

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#772 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82457 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 October 2015 - 08:29 PM

Tiste, ki ste pred nekaj meseci zacele zacele teci, se tecete? :) Gre katera na LJ maraton jutri?
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#773 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16917 posts
  • Gender:Female

Posted 30 March 2016 - 10:07 PM

Danes sem otvorila sezono teka. Šlo je bolje, kot sem mislila, sploh ker sovražim tek in se prehitro ustavim. Bom poskušala vsak dan malo teči, po pol ure, bi moralo biti okej za začetek.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#774 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14783 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 30 March 2016 - 10:24 PM

Mene pa vsako leto bolj boli pokostnica (vnetje oziroma te mikroposkodbe, ki pridejo zaradi obremenitve, ampak me je bolelo ze pozimi, ko sem jo minimalno obremenila, zdaj na pomlad, ko sem vec zunaj, pa sploh)... Ne vem, kaj naj. Danes sem komaj sla nazaj, tect itak sploh ne morem, ker svinjsko boli. Se na kolesu me boli, ko gonim v klanec.


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#775 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15056 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 31 March 2016 - 06:23 AM

Priporocam magnezij, d vitamin in b vitamin. Magnezij v obliki citrata. Se bos cudila koliko bolecin v pvezavi s kostmi in sklepi bo izginilo....
  • 0
 

#776 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14783 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 31 March 2016 - 07:33 AM

V cem je pa 'fora' te kombinacije, si sama sprobala?

 

Kaj je to citrat? Men je kolegica, ki studira medicino priporocila obicne sumece tablete Mg iz DMa, da so cist ok. Takrat sicer zaradi krcev v stopalu. Kaksen mesec sem jemala, pa je pomagalo pri plesu, ko sem pa nehala, me pa zdaj kaksna 2 meseca po tem nenormalno pogosto primejo krci ob nenadnih gibih, dlani mi pa vsake toliko, parkrat na teden recimo, kar skupaj potegne - krc misice ob strani. Weird! 

 

Jaz drugace totalno nisem za prehr. dopolnila in raje spremenim jeilnik tako, da vkljucim kako vrsto hrane, ki vsebuje tisto, kar naj bi mi primanjkovalo. In potem pozabim na vse skupaj. 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#777 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15056 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 31 March 2016 - 09:15 AM

Sicer ti ne znam tocno povedat, ker te reci prestudira moja mami. To je magnezij v edini pravi obliki. Sumecke nimajo skoraj nic notri. Tud priporocene kolicine ce jih pogledas na zadnji strani....niso nic v primerjavi z dozami ki jih je potrebno jemati.
Jaz tudi nisem prevec za dodatke a ko nic drugega ne pomaga tudi po tem posezes. Naceloma zdaj delam vitaminsko kuro do nasleenjega postopka. Jaz v hrano ne verjamem, zame je vsa prazna, razen mogoce tista iz vrta moje babice in se ne zanasam na to, da bi s hrano dobila vse potrebne vitamine. D vitamina nam itak vsem kronicno primanjkuje.
Jaz jem d vitamin (2000 ) b komples, tudi zelo mocen iz angije, magnezij citrat se dobi samo v nemciji. Slednjega sem kupila babici ki je imela nenehne krce, odkar ga redno jemlje jih nima vec.
Potem jem se omega 3 iz proteini.si se mi zdi, pa se ene druge zadeve za urejanje zenskih hormonov. To zdaj prvic in bom jedla tri mesece redno pa da vidim a bodo kaksni rezultati na koncu....
  • 0
 

#778 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14783 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 31 March 2016 - 09:29 AM

Ok, hvala za pojasnilo ;)

 

Danes sem sla spet tect, moram pazit, da ne pristanem na sprednjem delu stopala (ceprav naj bi bilo tako bolj pravilno in manj obremenilno) in se zadeva da potrpet. Sicer pa delam pavze med obdobji teka, z daljavo ne smem pretiravat, pa se nekako umiri stanje, nikoli pa popolnoma ne preneha. Ne vem, mogoce sedaj, ko tehtam vec, kot sem par let nazaj, tudi to vpliva, da je obremenitev vecja, ker imam res light bone structure. Bom pazila, ker je ful hinavska poskodba to, hitro lahko naredis napako, ki jo placujes dolgo casa.


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#779 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25705 posts
  • Gender:Female

Posted 31 March 2016 - 11:17 AM

Magnesol je v obliki citrata.
  • 0

#780 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16917 posts
  • Gender:Female

Posted 31 May 2016 - 06:57 PM

Danes sem otvorila sezono teka. Šlo je bolje, kot sem mislila, sploh ker sovražim tek in se prehitro ustavim. Bom poskušala vsak dan malo teči, po pol ure, bi moralo biti okej za začetek.

 

Lahko rečem, da mi je po več letih neuspelih poskusov uspelo letos prvič preteči 5 km v kosu, zdaj grem vsak drugi dan to razdaljo, trenutno skušam spravit pod 30 min. 

 

Me je pa prvič še 3 dni vse bolelo, zdaj pa nič. Cilj je seveda postopoma preteči vedno več, in v krajšem času. 

 

Rezultate si beležim z Nike aplikacijo, priporočam. Za bolj resne tekače je pa popularna tudi Strava. 


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users