Jump to content


Photo

Italija


  • Please log in to reply
1047 replies to this topic

#1041 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26282 posts

Posted 02 March 2024 - 02:01 PM

Malo sem zacela kolebat, ce gremo letos sploh na pocitnice, ali bi se odpravili proti jugu italije. Me cisto zanimajo mnenja, za z majhnimi otroki, sama sem sicer bila pred leti vendar se ne spomnim toliko.
  • 0

#1042 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82476 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 March 2024 - 02:32 PM

Meni se je zdelo povsod primerno za otroke, kjerkoli sva bila v Italiji; na J celinskem delu, na Sardiniji in Siciliji. Plaže se povsod najde primerne in dostopne, peščene (teh je več) ali prodnate. Kampov pa ne poznam.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1043 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 March 2024 - 08:23 PM

Mi smo 2021 z avtodomom prisli do Terracine, juzno od Rima. Glede otrok se mi zdi, da se povsod najde nekaj zanje, igrisca, primerne plaze, sladoled (itak). Nas je bil takrat star dve leti. Po mestih na jugu nismo nekaj hodili, to smo prihranili za Toskano. Campingi so bili ok. Pac klasika. Smo bili avgusta, tako da je bil v teh obmorskih ful problem dobit mesto v campingu.
So pa ceste in vozniska kultura juzneje si, slabse je. Iz enopasovnice je nastala v nekem trenutku dvopasovnica. Luknje, da so krozniki in posoda v avtodomu prav prepevali eno svojo pesem. En motorist se nam je med voznjo zabil v stransko ogledalo in ga zlomil. Ustavil se itak ni. Sva rekla, da ni sanss, da gremo se kdaj na jug Italije z nasim avtom.
  • 0

#1044 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82476 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 March 2024 - 09:10 PM

Se strinjam glede cest in voznje po J Italiji. Kar se vozniske kulture tice, se nama sicer po celi Italiji zdi podobno nikakva. S tem da midva sva do zdaj vedno vozila najetega, vlomili so nama pa na Sardiniji, kjer sva bila z najinim prejsnjim.
Nasplosno je to velik pomislek pri nakupu novega avta, da mi nama ga bilo skoda za marsikam v tujino.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1045 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26282 posts

Posted 04 March 2024 - 09:14 PM

Ja saj to glede voznje se spomnim, smo bili 2006 z avtom na Siciliji.
  • 0

#1046 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 March 2024 - 09:18 PM

Sever Italije je zakon v primerjavi z jugom. Sploh tam od Verone do Brennerja je kot da vozis po Avstriji in ne Italiji kar se tice infrastrukture, pa tud manj agresivni so kot na jugu. So pa se vedno Italijani in imajo svoj stil voznje.
  • 0

#1047 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16925 posts
  • Gender:Female

Posted 24 April 2024 - 01:14 PM

Pogovarjamo se, da bi za glavni dopust šli na nekajdnevni izlet okrog Gardskega jezera, podoben izlet kot je šla Kami lani.
Zanima me, kdaj bi bil najboljši čas (ne prenašamo dobro temp. nad 30+) in ideje za nastanitve?
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1048 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26282 posts

Posted 24 April 2024 - 01:17 PM

Mi smo imeli lani oktobra +30 tako da to je loterija, je pa potem ponoci hladilo. Kolegica z druzino gre v soboto za en tedn, rezervirali so mobilno hisico ob Gardalandu.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users