Jump to content


Photo

Italija


  • Please log in to reply
1047 replies to this topic

#1 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 15 November 2006 - 10:33 PM

IPB Image
Sem bila v teh dneh v Firencah in sem presenečena nad lepoto mesta-na slikah ni tako lepo niti pol kot v resnici in potem fascinantni umetniki,kateri se mi niso zdeli nič posebnega odkar nisem videla kaki geniji so...nevem če je to preteklost ali pa smo dejansko mi zaostali(moram priznati da jim je moralo biti vseeno precej dolgčas ker stvari ki so jih delali ohmy.gif ohmy.gif ,potem taljanski balkončki z pogledom na trg in renesansa stajl,tudi gotika yes.gif )...pa lepega vodiča
smo meli,pa še pameten povrh...sem misla enga tipa slikati ko je ravno sedel na malem balkončku-ohoho...maneken,čeprav malo preveč lep da bi bil privlačen,za pogledati pa že.še bi šla.. w00t2.gif-ljudje so odprti,seveda temeramentni biggrin.gif ampak odprti.
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#2 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 03 December 2006 - 08:11 PM

jst sm bla v 1. letniku s šolo v italiji za 5 dni. smo šli v rim, neapelj, pompeje... in je blo zakon... Rim je res lep, pa ful je za vidt, tko d priporočam! smile.gif
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#3 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 13 May 2007 - 07:31 PM

Prispela iz trodnevne ekskurzije - Neapelj, Herculaneum, Pompeii.

Blo je megafabulastično, vreme super, za videt je tega ogrooooomno, časa definitivno premalo, edino cene si zaslužijo minus.
Štart v četrtek 10.05. ob 19h, prihod v Neapelj ob 9h naslednje jutro.

Prvi cilj Narodni muzej v Neaplju, dom premnogih antičnih mojstrovin z bližnjih najdišč, Pompejev, Herculaneuma in okolišnjih manjših mest; sama zbirka razdeljena po treh nadstropjih, od katerih je prav vhondi/pritlični najmanj zanimiv smile.gif .
Posejan je namreč s kolosalnimi kamnitimi kipi, katerih politična funkcija še danes preplavlja prostor. Konec pritličja so me stopnice pripeljale do egipčanske zbirke v kleti, na ogled so bili postavljeni pretežno drobni sakralni predmeti, namenjeni lajšanju bivanja pokojnika v onostranstvu; drobni kipci, kozmetične čaše, nekaj malega nakita in pa grobne žare umetelne izdelave. Mumij le za vzorec (dve celi, ena glava in štiri stopala huh.gif ), navdušila je predvsem mumija krokodila z mladički. Verjetno sem bila ena redkih, ki je tudi ta zbirka ni navdušila, nekako mi je sam Egipt precej izrabljena tematika, glede na samo bližino in dobre trgovske povezave sem pričakovala razstavljene bolj frapantne izdelke, ne pa nekaj kar se lahko vidi vsak dan na Discoveryju...
Zgornji nadstropji sta predstavljali umetniško in obrtniško stran antike, v drugem nadstropju so se vrstili bronasti in kamniti kipi iz rimske mitologije, keramično posodje krašeno s črnimi in rdečimi poslikavami, kovinsko posodje z gravurami, ter barviti stekleni predmeti. Prvo nadstropje je posvečeno mozaikom (predvsem s Pompejev) kot so Alexandrov boj z Darejem, neka žena, in mnogi drugi ...
Magnet za pokvarjene množice je bil oddelek posvečen erotičnim podobam Pompejem; izdelki ki so poveličevali plodnost in obilje v vseh pogledih -Merkur, parček, Faun in koza.
Ogledala sem si še gostujočo razstavo jantarjevega nakita, del tudi z najdišča Most na Soči, iz bronaste in železne dobe.

Herkulanej je malo mestece (za primerjavo - obseg dvakrat večji kot v Emoni) pod Vezuvom, ki je bilo uničeno hkrati s Pompeji. Njegove ruševine so v središču današnjega Ercolaneo-ma, obdane z ograjo in ležijo dobrih 10-20m nižje od današnjih tal. Tja sem prispela v popoldanskih urah, ko so se med hišami že vlekle dolge sence. Sence, poglobljenost tal in viden razkorak med današnjo poselitvijo je mestecu dodal nek morbiden pridih, mesto se je zdelo zapuščeno in melanholično... Vsekakor pa gre za lep kraj, vreden obiska, pa tudi turistično še ni "zasičen.

Drugi dan nas je avtobus že ob 11h odložil v Pompejih, dobro znanem nesrečnem mestu pri Neaplju. Nivo najdišča leži nad današnjim mestom, od daleč celo spominja na ograjen Zoo tongue.gif .
V petih urah sem s kolegi predelala komaj del mesta, pred vstopom smo po zbarantani ceni kupili dva vodnika in se po njihovih napotkih premikali vzdolž ulic, ustavljali smo se le ob pomembnejših ruševinah, pa nam kljub stiskaštvu ni zneslo obiskat vsega. Pompeji so dobro obiskana točka, okoli so zasajene palme, sprehajališča so dobro urejena, tako da si le stežka predstavljam katastrofo, ki je prizadela njegove prebivalce, ob močnem soncu, lahnem vetrcu in dobri družbi so se vrstile debate, kakšno je bilo tedaj življenje in da v sedanjosti manjkajo "tabori", kjer bi se obiskovalci oblekli po antično in živeli na enak način kot pred 2000 leti. Some day...
Z družbo smo se že dogovorili da kmalu spet obiščemo Pompeje in si ogledamo še druge skrite kotičke antične Italije, dva dneva sta bila le "predjed". cool.gif
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#4 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 09 January 2008 - 08:46 PM


Je kdo potoval iz Lj v Neapelj? Do Benetk je izi pizi prit, samo kako od tem naprej, pa karseda poceni? Italijansko lih ne razumem najbolje, ampak upam da se bom znašla, sej neke povezave dnevno morajo bit.
Pa iz Neaplja na Sicilijo vozi kaka manjša poxceni ladjica, ali samo kake dražje, pa trajekti?
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#5 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27039 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 09 January 2008 - 09:30 PM

Aaaa, jst grem s tabo!
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#6 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 09 January 2008 - 10:28 PM

laugh.gif Te bom zvlekla po vseh muzejih kar jih premore Italija, skupi bove šle na kak teren kjer boš 10 ur garala na 50°C jaz te bom pa nadirala... Sounds perfect! yes.gif

Ne, resno, veš kako prit do Neaplja?
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#7 majap

majap

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 114 posts

Posted 09 January 2008 - 10:51 PM

Črna a imaš namen it samo v Neapelj? Al še kam drgam? In za koliko časa? Meni osebno se zdi najcenejša vrjanta (in to sem tudi prakticirala, sicer ne do neapla ampak najdle do rima) Interail karta (več si lahko prebereš na strani slovenskih zeleznic, sicer pa za 3 potovalne dni, ki jih lahko izkoristiš v 1 mesecu pride karta 71 eur, za 4 dni pa 90 eur, to pomeni če greš do neapla lahko prideš do tja in nazaj, pa se dan ali dva imaš v rezervi, da se mogoče še kje ustaviš). Presenečena sem bila nad znanjem angleščine na postajah tako da komunicirat se da, aja pa edino kar moraš pazit pri tej karti je, da se pozanimaš za rezervacijo sedeža oziroma morebitnim doplačilom, ki zna biti pri hitrih vlakih kar drago (ta vlak je ravno na liniji firence-rim-neapelj če se ne motim). Uživaj pa pazi na denar...neapelska mafija laugh.gif
  • 0

#8 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5727 posts
  • Gender:Female

Posted 09 January 2008 - 11:48 PM

po mojih informacijah je najceneje potovati po italiji iz trsta (ni mednarodni vlak in je s tem karta takoj cenejša). verjetno pa iz trsta oz. benetk vozi vlak v neapelj. 100% če pretopiš v rimu.
drugače sem pa jaz potovala v neapelj z avtom in naprej na calabrio, tako da ti kaj več ne znam povedat.
  • 0

#9 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 10 January 2008 - 06:26 PM

^ Nameravala sem it do Benetk z nekim vlakom, pa od tam naprej, a tudi Trst se sliši obetavno. Škoda ker ne znam italijanščine (razumem še, ko hočem kaj reč se pa vedno zapletem v neko mešanico wannabe italijanščine in nemščine huh.gif ).

QUOTE(majap @ 9. 1. 2008 - 22:51) View Post

Črna a imaš namen it samo v Neapelj? Al še kam drgam? In za koliko časa? Meni osebno se zdi najcenejša vrjanta (in to sem tudi prakticirala, sicer ne do neapla ampak najdle do rima) Interail karta (več si lahko prebereš na strani slovenskih zeleznic, sicer pa za 3 potovalne dni, ki jih lahko izkoristiš v 1 mesecu pride karta 71 eur, za 4 dni pa 90 eur, to pomeni če greš do neapla lahko prideš do tja in nazaj, pa se dan ali dva imaš v rezervi, da se mogoče še kje ustaviš). Presenečena sem bila nad znanjem angleščine na postajah tako da komunicirat se da, aja pa edino kar moraš pazit pri tej karti je, da se pozanimaš za rezervacijo sedeža oziroma morebitnim doplačilom, ki zna biti pri hitrih vlakih kar drago (ta vlak je ravno na liniji firence-rim-neapelj če se ne motim). Uživaj pa pazi na denar...neapelska mafija laugh.gif

Neapelj, ker bo tam kolegica na izmenjavi, silim na Sicilijo (moram it tja!!!), ona pa ima še plan ustavit se pri enih kolegih v vasi blizu Bologne.
Računam na kake tri, štiri tedne vsega skupi. Nisem pa še čisto ziher kdaj, ker imam na zač. junija še izpite mad.gif . Konec junija i guess.

Teli potovalni dnevi meni niso jasni... To se štejejo dnevi ki jih preživiš na vlaku, al dnevi potovanja pač (karta ima nek rok gor)?Sklepam da slednje, kar je zame čisto neuoprabno.
Lahko pa vzamem karto recimo Interail do Neaplja, a enosmerno, in jo potem nekje, nekak zrihtam za nazaj (verjetno kako lokalno varianto, če se mislim še spotoma ustavljat). Raje bi čim ceneje a ne biggrin.gif .
Neapeljska mafija mi ne bo nič, sem največji ziheraš ever. cool.gif

Pa a kdo ve kaj je zdej z neko letalsko linijo do Švice, ki se je odprla to jesen? Bojda je dost poceni in vse, pa kakšne izkušnje imate s Švico? biggrin.gif

Najbolj me jezi, da vsa raja sili nekam v Azijo, S Afriko, Karibe, nikogar pa ne zanima Evropa? Bedno je ker nihče noče nikoli z mano, ampak me gledajo kot da sem s hruške pala.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#10 majap

majap

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 114 posts

Posted 10 January 2008 - 07:14 PM

Gre za to, da kupiš karto za npr. 3 potovalne dni ali več. Vse kar morš povedat ko kupiš karto je datum začetka potovanja, da ti potem začne tečt enomesečni rok veljavnosti karte. Potem si pa sama zapišeš gor te 3 dneve predno greš na vlak (ne za vse naenkrat da ne bo pomote). To pomeni, da za samo 3 dni lahko prideš do neapla (recimor, da je to 1 dan), potem greš nazaj do bologne (1 dan) in od tam do benetk (1 dan), vse to v roku enega meseca. Ko sem šla jaz v italijo sem na vlaku spoznala punco, ki je šla tako pot kot bi šla ti. Vse karte je kupila v sloveniji in dala za enosmerno pot do neapla toliko kot bi dala za 3 potovalne dni. Kar je valda ful velik. Predvidevam, da je imela iz benetk do rima karto za hitri vlak ki je ful ful dražja, zato se splača it s kakšnimi regionalnimi vlaki, kjer je treba prestopat in vožnja se mal zavleče sam je pa ful cenej. Aja pa kolikor jz vem vlak iz ljubljane do italije vozi samo do benetk in ne do trsta.
  • 0

#11 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 10 January 2008 - 07:47 PM

Vem da pelje vlak do Benetk, ampak sem sklepala da se verjetno ustavi tudi še kje vmes, npr. v Trstu. I could be wrong.

Aja trije potovalni dnevi so, to se pa splača! smile.gif Kolkor vem je jaa, enosmerna za dol 70€ (spalnik), za nazaj se pa verjetno da naročit neke vrste povratno, ali pa kako kombinacijo; no, sklepala sem da tja in nazaj pol pride 140€. Sam ta varianta ki si jo ti povedala je pa cenejša yes.gif . Mille grazie! thumbup.gif
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#12 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5727 posts
  • Gender:Female

Posted 10 January 2008 - 08:46 PM

iz ljubljane gre vlak do benetk, se pa definitivno ustavi v trstu. v bistvu je pa, da se izogneš mednarodnemu vlaku in s tem mednarodni tarifi, najbolje da te kdo z avtom pripelje do trsta in potem nadaljuješ pot.
(od ene gospe, ki veliko potuje po italiji sem slišala, da je karta trst-rim-trst okoli 50 € ---> ne me za besedo držat, ker mi je to pravila že pred leti, preverjala pa tudi nikoli nisem, ampak takoj ko ne prečkaš meje in si na notranjem prometu je ceneje)
  • 0

#13 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 10 January 2008 - 08:53 PM

Hmmm... To bi blo super, samo spet - ne znam italijansko. Pa itak do Rima ne mislim it, oz. bi šla najprej direktiva do Neaplja, pa potem Sičilja, pol pa bilokam. Kolko bi blo pa ceneje, če je že do Rima 50€????

I got it, magari bom enega našega prof. zakačila pa se bo on mogoče kaj izkašljal. Po faxu se šušlja da ima ženo Italijanko, pa itak je profi za Italijo že brez tega smile.gif .
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#14 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5727 posts
  • Gender:Female

Posted 10 January 2008 - 09:14 PM

http://www.trenitali...m/en/index.html

tole je link do uradne strani italijanskih železnic kjer lahko kupiš karto, lahko pa samo informativno vidiš kakšne so cene različnih vlakov, vozni redi,.... je pa stran v angleščini.

aja: itak če hočeš v neapelj, moraš čez rim in sem ti samo informativno povedala kako mi je bilo povedano (pa ne me za besedo držat!)



  • 0

#15 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 10 January 2008 - 09:55 PM

Hjoj Napoli pa zdej ni lih v lepem stanju. OT vem. tongue.gif
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#16 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 30 March 2008 - 03:29 PM

V soboto sem bila v Milanu (na koncertu Alicie Keys, ampak smo bili tudi kake štiri ure po mestu)

IPB Image

IPB Image

IPB Image

Mene Milano, kot mesto ni preveč navdušilo. Ne znam razložit zakaj, samo se mi nekak ne dopade.
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#17 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27039 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 22 February 2009 - 09:56 PM

QUOTE(Ancka Pomarancka @ 22. 2. 2009 - 21:12) View Post

Coco*, skoraj kamorkoli grejo, naredijo tako. Tako so prepotovali že Sicilijo (bila zraven), Portugalsko, Provanso, Šampanjo, Nizozemsko, Irsko, Toskano (+ Rim in Vatikan). Carji so biggrin.gif


U, dej mi povej kje na Siciliji ste imeli hišico pa kolko vas je stalo, jaz bi spet šla dol.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#18 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 22 February 2009 - 10:40 PM

blizu enega mesteca Agrigento, malo bolj na svojem je bila, mislim pa da je bila dosti poceni, ker smo bili "izven sezone" - čez prvomajske praznike. Lahko pa fotra vprašam za natančne podatke, če hočeš.

je pa bila huda fora, ko smo šli dol - letalske karte smo kupili prek spletne strani Alitalie. Tam je v majhnem tisku pisalo, da moramo potrditi naš nakup (denar so nam itak do takrat že trgali, oni pa so hoteli, da jim še potrdimo to, da bomo zihr leteli z njimi...ni čudno, da so propadli). No in...mi tega nismo potrdili (ker nismo niti vedeli, da moramo - smallprinta noben ne bere biggrin.gif ). Pridemo v Benetke na letališče - nam povejo, da do Rima lahko gremo, za Palermo pa je poln avion. Smo se odločili, da gremo do Rima in tam počakamo na letališču 6 ur do drugega aviona za Palermo (tako smo imeli že 6 ur zaostanka). Potem pa smo morali voziti iz Palerma do Agrigenta še uro do dve. Poleg smo se še izgubili in pristali v enem totalno prometnem zamašku. Vmes smo klicali tistega lastnika hiše - ni znal angleško/nemško, mi pa italijansko ne biggrin.gif Žurka biggrin.gif Na koncu smo namesto ob 15h popoldan prišli ob 23:30, na srečo smo se nekako srečali z gazdo te bajte (kao - mogoče je pa to tale), v kateri smo bili. Dogodivščina potovanja, ti rečem biggrin.gif
  • 0

#19 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27039 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 23 February 2009 - 08:18 PM

QUOTE(Ancka Pomarancka @ 22. 2. 2009 - 22:40) View Post


Vmes smo klicali tistega lastnika hiše - ni znal angleško/nemško, mi pa italijansko ne biggrin.gif


Menda ja niste pričakovali, da bo Italijan govoril nek tuj jezik?! laugh.gif tongue.gif
Samo da vam je ratalo! thumbup.gif

Sicer sem bila v Agrigentu, smo šli pogledat rojstno hišo Pirandellota in tisti muzej s templji, samo me ne vleče pretirano na tisti konec, jaz bi bolj na SV. Hvala vseeno!

IPB Image

San Gregorio wub.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#20 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 March 2009 - 07:09 PM

QUOTE(_Planet_ @ 13. 3. 2009 - 18:14) View Post

Taksen napis bi moral viseti v vsaki kopalnici, ker veliko prevec ljudi misli, da imajo kopalnice cudezno sposobnost samoociscenja... rolleyes.gif
Se pridruzijem Aninemu mnenju, tudi meni je ta fotka vsec biggrin.gif
Pa se eno vprasanje: se katera spozna na Milano in/ali okolico? 7.7. grem na U2 w00t2.gif pa bova ostala s pobom se kaksen dan ali dva, torej potrebujeva prenocisce z zajtrkom. Pa ne hostla, hotel za zmerno ceno, ne potrebujem fancy sam, da imam svojo sobo in kopalnico pa klimo, ker 7.7. bi znalo biti vroce. Lahko je tudi kje izven Milana, se bolje v bistvu. Lahko tudi kaksna privat nastanitev. Malo me skrbi kombinacija mesta in poletne pripeke. Greva sama, s svojim avtom. Nazaj grede se imava namen ustaviti tudi ob Gardskem jezeru in v Veroni, mogoce tudi kaj prenociti, bomo videli. Sicer Italijo poznam tako in drugace, sem dolgo let zivela na Primorskem, ob meji, znam jezik itd. glede tega se ne bo problem znajti. Bila sem ze parkrat na krizarjenju po dezeli (Rimu, Sicilija) ter na smucariji na severu, v zahodnem koncu pa se ne.


Tudi v hostlih imaš možnost najema privat sobe z zasebno kopalnico. wink.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users