Jump to content


Photo

Jakobova pot / Camino


  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 26 February 2024 - 09:18 AM

Saj ze enkrat nimam nič kaj pametnega za napisat, bom pa hvaležna, če bo imel kdo drug oz lahko skupaj hipotetično modrujemo o tem :)

 

 

 

Skratka - z mami imava letos plan prehodit del SLO veje Jakobove poti in sicer od Ljubljane do Trsta. Vzeli si bova 5 dni, pa do kamor bova prišli, bova prišli. Če prideja do Postojne, bova pa do Postojne. Spali bova v sobah normalno posteljo in s tušem, ker smatram, da si to lahko cenovno privoščiva  :)

Jaz še nikoli nisem hodila več kot en dan. Mami je pa stara 75 let. Bo kar zanimiva kombinacija :)

 

Ena kolegica je že šla to pot pred leti in mi je poslala njen opis, ki ga bom dodala spodaj. 

 

Drug kolega je prehodil Portugalsko vejo in pravi da je noro lepa in slikovita. Ampak on je šel res na drago verzijo - spal v sobah in hotelih. Ta isti je prehodim tudi že Julijano in ima res izkušnje. Letos ima plan hodit Španski Camino s hčerko (cca 14 dni)

 

Jaz sem pa pogledala en kup YT videov, kaj imajo popotniki s seboj (menda nahrbtnik ne sme imeti več kot 10% tvoje teže, kar pomeni s tekočino mora nahrbtnik tehtat cca 6kg - kar je noro malo :P ); na kaj biti pozoren; njihove izkušnje in kaj bi v prihodnje spremenili oz kaj bi ponovili; kaj pričakovat, kakšne ljudi srečuješ na tej poti .... 

 

Željo imam enkrat prehodit en daljši del te Francoske Camino poti (vsaj 14 dni), saj je skupaj skoraj 800km, jaz bi želela ene 400 km naredit. Ali pa Portugalsko morsko, ki je 270 km


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#2 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 26 February 2024 - 09:18 AM

Izkušnja kolegice :
 
evo najino pot. Sva imeli še težavo ker si moral biti kovid cepljen ali pa test. Tako, da sva še testiranje zjutraj v Logatcu iskali za Sabino, pa v Tomaju enega prosili, da naju je peljal v Sežano ...
Kot boš videla so bili najprej planirani kilometri na koncu po dejanski hoji precej različni- daljši...
Dejansko sva  prehodili 139 km, pa sva se le enkrat zgubili...
Pod točko 2 sva spali na tleh in tipu dali 20 eur..
 
 
 
 
1)  17.08. torek začneva  zjutraj pred Jakobovo cerkvijo Levstikov trg 2 v Ljubljani in greva do Logatca.  V Logatcu spiva v Villi Tollazzi, Tržaška cesta 17, Logatec.  Plačilo spanja cca 30 eur/osebo + 2 eur taksa dogovorjeno, da plačava z gotovino.
Ljubljana - Logatec 29 km/ 6 ur hoje
 
2)  18.08. sreda zjutraj zgodaj vstaneva. Predhodno se moraš naročit na testiranje v ZD Logatec 01 750 85 45 da te ob 7h testirajo
      Potem greva do vasi Studeno kjer prespiva v Farovž. Naročiti morava spanje pri ključarju oz. župniku  Debevec Valter 041 345 147  oz.  dodatne informacije Pečar Sanja 031 77 32 26 Glede plačila nimam pojma kako je..
Logatec - Studeno  18 km / 4 ure hoje
 
3)  19.08. četrtek iz vasi Studeno odideva do Razdrtega kjer spiva v Guest house Mirjam.  Spanje cca 30 eur/osebo glede načina plačila nisem govorila z njimi
Studeno - Hruševje  11 km /2:15 ure hoje
 
4)  20.08. petek iz Razdrtega odideva proti Tomaju. Na ta dan imaš planirano spet testiranje.
Hruševje  - Tomaj - 25 km / cca 5 ur in pol hoje
 
     ZD Sežana od 11 do 13 ure. Morda bi lahko kontaktirala COVID oddelek če bi lahko kasneje. Sem pa izvedela, da ima civilna zaščita Sežana tudi popoldanska testiranja nekje okrog              železniške   postaje.  Ker se to dnevno spreminja naslednji teden pokličeva na mobi 031 608 929  in  se izve kje bodo testirali. 
V Tomaju spiva v Apartmajih Nona, Tomaj 46, 051 313 443. Za ceno ne vem koliko bo, so nama prijazno rezervirali za eno spanje zato ker bova zmatrani od hoje :)
 
5)  21.08. sobota odideva iz Tomaja v Trst do Jakobove cerkve v centru.
Tomaj - Trst   -16 km /3:30 ure hoje
 
Predhodno morava izpolniti Enter Italy EU PLF obrazec. V Trstu greva na frape in nato z nekim prevozom na slovensko obalo.  Najprej bova šli do avtobusne postaje in kupili karto. Vozi Arriva 12.30, 13.00, 15.30 ali 19.00 
Nekje na slovenski obali zaplavava v morju. Nato pa domov oz. morda še kje najdeva spanje do nedelje?

  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#3 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25270 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 26 February 2024 - 10:17 AM

Na NL je teh daljsih pohodnih poti kar nekaj, ampak kolikor sem slišala od znancev, se pač lotijo ene poti in potem hodijo v etapah (recimo čez vikende, kolikor vreme in druge okoliščine dopuščajo). Tako da pač nekje začnejo in pridejo, do koder pridejo, potem pa naslednjič od tiste točke naprej. Mi je dejansko vsec ideja, edino malo moraš paziti, da imaš kakšno postajo javnega prevoza blizu.
Tale je najbolj znana: Pieterpad
https://en.m.wikiped.../wiki/Pieterpad

Še bolj se mi sicer dopade ideja kolesarskih tur, ampak to bi šlo pa v kakšno drugo temo :)
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#4 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 February 2024 - 10:33 AM

Super Kami! Drzim pesti, da vama uspe.

Pri nas je tud kar nekaj teh dolgih poti. Tud Jakobova oz. vec teh:
Karte-Jakobsweg-Schweiz-mit-Herbergen-20

Jakobove poti konkretno nisva prehodila, sva pa tud midva naredila podobno z Vierwaldstätterweg in Weg der Schweiz. Ena etapa oz. del te, pol pa z javnim prevozom nazaj. Naslednjic pa druga. Je pa javni prevoz v Švici ful dobro urejen, tako da nama nikoli ni bil problem nazaj domov.
  • 0

#5 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 26 February 2024 - 01:04 PM

camino-map.jpg

 

Jaz imam že en čas željo iti na Camino. Lanski Cotswolds way mi je pokazal, da je več kot dobrodošlo, da se na podvig fizično pripraviš ter da imaš dobro obutev. Jaz bi sicer za začetek šla na Camino Ingles (117km), ki je ena izmed krajših poti, a še vedno dovolj dolga, da dobiš compostelo (nad prehojenih 100km).

Letos zaradi kolena kot vse kaže to ne bo izvedljivo, upam na drugo leto.   


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#6 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 26 February 2024 - 05:40 PM

Moja šefica je šla lani zadnjih cca 100km.
  • 0

#7 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82472 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 February 2024 - 05:43 PM

camino-map.jpg
 
Jaz imam že en čas željo iti na Camino. Lanski Cotswolds way mi je pokazal, da je več kot dobrodošlo, da se na podvig fizično pripraviš ter da imaš dobro obutev. Jaz bi sicer za začetek šla na Camino Ingles (117km), ki je ena izmed krajših poti, a še vedno dovolj dolga, da dobiš compostelo (nad prehojenih 100km).
Letos zaradi kolena kot vse kaže to ne bo izvedljivo, upam na drugo leto.


Moja sodelavka je sla:
https://www.instagra...Gc4Y284cWhucTI1
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#8 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 26 February 2024 - 10:18 PM

Moja frendica je tudi šla z možem na Camino, se ne spomnim točno od kod, sta pa zaključila na Portugalskem. Je rekla, da je bilo prve dni težko in je mislila, da ne bo zmogla (žulji, nošenje nahrbtnika).

Se strinjam s Tasiko glede fizičnih priprav in dobre obutve.

Sebe si ne predstavljam na takšnih podvigih, ker nisem človek, ki bi zmogel povečano fizično aktivnost iz dneva v dan, moram imeti vmes vsaj dva dni počitka.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#9 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10555 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 February 2024 - 08:51 AM

Kami, ful dobro.
Sodelavec je bil po Spaniji nekih 1000km in je rekel, da je bilo "lajfčejnžing".
  • 0

#10 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 27 February 2024 - 08:56 AM

Jakobova pot Ljubljana - Trst (Eko Dežela)


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#11 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 25 April 2024 - 10:15 AM

Pismo, sploh ni tako enostavno najdt prenočišča v teh vasicah :)

 

Tole imamo zdaj okvirni plan, gremo konec maja. Za enkrat smo 3 zrele gospodične. Jaz seveda najmlajša in z najmanj kondicije  :P

 

22.5 - Ljubljana - Vrhnika 23 km
23.5 - Vrhnika - Studeno - 25 km
24.5 - Studeno - Podnanos - 25 km
25.5 - Podnanos - Tomaj  - 20 km 
26.5 - Tomaj - Trst - 20 km
 
Tomaj imam sploh problem, tako da imam zdaj nagledana dva apartmaja v okolici in sem poslala povpraševanje, če nas lahko pridejo iskat in nas naslednji dan vrnejo, ker res ne bi delala še dodanih 7km :)
Studeno sem našla, ampak ni možnosti odpovedi, tudi še čakam odgovor. Nočitve pridejo cca 100 eur. 

  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#12 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10555 posts
  • Gender:Not Telling

Posted Today, 08:58 AM

Kami super bo. Kdo je pa tretja gospodična? 


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users