Jump to content


Photo

Smučarija


  • Please log in to reply
146 replies to this topic

#21 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 March 2013 - 09:45 PM

Klewenalp-Stockhutte je še eno simpatično smučarsko središče v osrednji Švici, ki sem ga nedavno obiskala. Do njega se lahko povzpneš iz dveh smeri: iz vasice Beckenried se z gondolo povzpnete na Klewenalp in iz vasice Emmeten na Stockhutte. Slednji leži na nekoliko nižji nadmorski višini in ima bolj položne proge primerne za začetnike medtem ko so na Klewenalpu proge nekoliko bolj strme in temu primerno označene z rdečo barvo, čeprav po mojem mnenju niso pretirano zahtevnejše kot so modre. Oba kompleksa smučišč sta med seboj dobro povezana, zato lahko brez problema v enem dnevu presmučaš obe strani.

 

klewenalp_pistebig.jpg

 

Smučišča so bila lepo urejena, vendar so se zaradi toplega vremena (najvišja dnevna temperatura je bila 5 stopinj) proge hitro razrile. Zaradi manjše gneče in temu primerni nerazritosti proge, sva večino časa presmučala na Stockhutte, kjer sva imela odcep nekoliko odmaknjene proge samo zase. Kdor bi se odločil obiskati ta resort, pa vseeno priporočam tudi obisk Klewenalpa in vzpon na najvišjo točko, saj je prav poseben občutek smučati nad gozdno mejo, obkrožen z golimi skalami in s snegom pokritimi vrhovi gora.

 

Klewenalp_28.JPG

 

 

Med najinim obiskom sva naletela na temperaturno inverzijo (dolino je pokrivala gosta oblačnost medtem ko je bilo na vrhu čudovito in toplo sončno vreme, zato sva imela razgled le na okoliške gorske vrhove kako so kukali iznad oblakov. Ob lepem vremenu pa si po moje priča spektakularnim pogledom na Vierwaldstättersee in njegovo nepravilno obliko.

e85244171a960e10.jpg

 

62d9017b145cdccf.jpg

 

Cene vozovnic se ne razlikujejo od cen v drugih švicarskih središčih. Če potuješ z javnim prevozom se definitivno splača kupiti "Snow'n Rail" ponudbo.


  • 1

#22 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 November 2013 - 01:45 PM

A boste letos kaj smučale? :D 


  • 0

#23 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17855 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 27 November 2013 - 01:50 PM

Jaaaa. Naslednji petek gremo na Kronplatz. :D komaj čakam.


  • 0

#24 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 27 November 2013 - 01:53 PM

Upam, da ja :)


  • 0

#25 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5727 posts
  • Gender:Female

Posted 27 November 2013 - 02:31 PM

Upam, da ja. Definitivno bo sel otrok na tecaj. Potem bom pa se njegovega oceta na en tecaj poslala.;) :)
  • 0

#26 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 27 November 2013 - 02:34 PM

Midva z očijem mava že rezerviran spet Innerkrems za konec januarja, ne vem kako bom dočakala. Dolgo že nisem tako komi čakala smučanja, NAJ BO ŽE SNEG. Upam, če mi uspe (ne)koga prepričat, da bi šla že drug teden, ko se Krvavec odpre. :)


  • 0

After all this time?

Always.


#27 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 November 2013 - 04:13 PM

Dolgo že nisem tako komi čakala smučanja, NAJ BO ŽE SNEG. 

Enako! Komaj čakam, da se prične sezona... Snega je v gorah že zapadlo... :woot: :woot:


  • 0

#28 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 December 2013 - 12:37 PM

Katera slovenska smučišča pa so po vašem mnenju najboljša? Jaz sem do sedaj smučala samo na Pohorju, med letošnjimi prazniki pa bi rada šla še kam drugam, pa bi rada kak nasvet iz prve roke... Katera smučišča priporočate?


  • 0

#29 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 17 December 2013 - 01:04 PM

Mi smo dost presmucali na Rogli, Krvavcu, Voglu, Kobli, Kranjski Gori in na Cerknem. Pa mi je kot smucisce samo verjetno Cerkno se najbolj vsec, najbolj proper sedeznice pa tko. Rogla je tut kul, medtem ko Krvavec in Kranjska sta bolj majhni, pa ogromno folka, pa sama smetana. :P Vogel ma super smucisca, ampak prastare sedeznice.
  • 0

After all this time?

Always.


#30 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 December 2013 - 06:07 PM

Nincha, hvala za poročilo! 

 

Barbarina, kako je bilo v Kronplatzu?


  • 0

#31 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3446 posts
  • Gender:Male

Posted 23 December 2013 - 06:28 PM

Midva s fantom sva šla letos na ski opening v Arabbo. Imela sva fantastično vreme, sonce brez enega oblačka, le snega nimajo v izobilju, kar je verjetno letos vsepovsod težava. Malo mi je žal, da nisem uspela testirati svojih novih smučk na "celcu".

 

Drugače imaš s karto Dolomiti super ski res pestro ponudbo prog, od fis prog (Grand Risa v Alta Badii in smuk proga v Val Gardeni) do meni najljubših na gori Belvedere v Val di Fasi. Tudi vzpon na Marmolado na cca 3300 m nadmorske višine je nekaj posebnega, ko zaradi manj kisika takoj postaneš zadihan.

 

Sva bila v nedeljo tudi v Kronplatzu, pa sva se takoj obrnila in zapeljala nazaj v Alta Badio smučat. Nisva mogla verjet kakšna gneča je bila, da o progah z naritim snegom že ob pol desetih dopoldan niti ne govorim. Sva bila res razočarana.


  • 0

#32 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17855 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 30 December 2013 - 08:10 PM

Mi pa smo bli na Kronplatzu prvi vikend v decembru in je blo noro. Nič gneče, večina prog odprtih, vreme prekrasno. Super res. Smo imeli tudi Superski karto, en dan smo hoteli it na Marmolado, samo smo šli s skibusom s Kronplatza in smo meli premalo cajta, tak da smo prišli samo do Gardene oz. tiste točke nad Gardeno, Forcella Europa.

 

Sori, Kalypso, komaj zdaj sem videla post. :)


  • 0

#33 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 January 2014 - 01:56 PM

Barbarina & bellini :thumbup: 

 

Jungfrau Region, Švica.... komaj čakam!1498901_626111224116445_1784261923_o.jpg


  • 0

#34 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 January 2014 - 06:20 PM

Pretekli vikend sem smučala v Jungfrau Region, v katero so vključena smučišča na katera se povzpneš iz vasic Grindelwald, Wengen & Muerren. Nama je uspelo v treh dneh preizkusiti le smučišča Gridnelwald First, Kleine Scheidegg in Maennlichen, za Muerren pa je žal zmanjkalo časa. 

Snega ne primanjkuje, kot se za tako visoko ležeče smučarsko središče tudi spodobi. 

 

grindelwald.jpg

 

Glede na moje smučarsko znanje, mi je bil najbolj všeč Grindelwald First, kjer so proge manj zahtevne od tistih na Kleine Scheideggu. Na Firstu pa ni poskrbljeno samo za smučarje, temveč lahko marsikaj počno tudi tisti, ki ne znajo smučat. Urejenih je namreč kar precej pohodniških in sankaških poti, poleg tega se lahko željni adrenalina peljejo tudi s t.i. First Flyer.

grindelwald-first_trail_map_l2.jpeg

 

First leži na prisojni strani, ki ima po informacijah domačinov generalno gledano lepše vreme kot na sosednjem hribu ležeča Kleine Scheidegg in Maennlichen.

Verjetno najbolj čaroben trenutek tega dopusta sem preživela, ko sva smučala na Firstu in je iz oblaka nad nama snežilo, iz druge strani pa se je skozi oblake predrli žarki sonca in osvetili snežinke, da so se svetile kot majhni dragulji.  

tumblr_mzmbpeMSkl1s96bz9o1_1280.jpg

 
Na sosednjem hribu oz. gori se nahajata dva med seboj povezana sklopa smučišč: Kleine Scheidegg in Maennlichen na katera se lahko povzpneš tako iz vasi Wengen, kot tudi iz vasi Grindelwald. Medtem ko so proge na Maennlichenu srednje zahtevne, so tiste na Kleine Scheideggu po mojem mnenju generalno gledale bolj primerne za smučarje z dobrim smučarskim znanjem.
 
Wengen_pistemap.jpg
 
Najbolj znana proga, na kateri so se pretekli vikend odvijale tekme svetovnega smučarskega pokala je Lauberhorn, najdaljša smukaška proga na svetu dolga kar 4450m. V času najinega obiska je bila zaradi tekem svetovnega pokala zaprta za javnost.
Iz Kleine Scheidegg-a se lahko z najvišje ležečo železnico na svetu povzpneš na 3454 m visok Jungfraujoch, kar je najvišja ležeča točka na svetu do katere se lahko povzpneš z javnim prevozom. 
 
JB_BDhe_4-8_Kleine_Scheidegg.jpg
 
Razgledi so iz vseh smučišč fenomenalni. Ko se povzpneš na First lahko iz daljave občuduješ štiritisočake Mönch, Eiger in Jungfrau. Ko se povzpneš na Kleine Scheidegg in Maennlichen pa se smučaš v njihovi senci in se počutiš tako majhnega. 
 
Eiger-Moench-Jungfrau-Swiss-Alps-Bernese
 
Hrana v restavracijah in smučarskih kočah je švicarskemu standardu primerno draga. Midva sva za en obrok povprečno zapravila cc. 20 CHF frankov na osebo. Je pa na smučarskih kočah hrana fenomenalna. Rösti, Flammkuchen in ostale dobrote so bile vse po vrsti njami!

  • 2

#35 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17855 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 20 January 2014 - 08:35 PM

Joj s tem vlakom se želim enkrat peljati. Izgleda noro!

 

Meni se pa spet obeta Kronplazt konec februarja. :w00t2:  Jaz bi sicer rada šla še kam drugam. Recimo Nassfeld. Je katera smučala tam?


  • 0

#36 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 21 January 2014 - 01:01 PM

Ja, jaz imam tud enkrat v prihodnosti namen gor. Kljub temu, da je kar drag špas (brez trodnevne smučarske karte stane od 100CHF navzgor - odvisno od kje štartaš), je fant rekel, da je kar divje. Ob lepem vremenu je bojda iz vrha nor razgled na gore in ledenik. Ampak jaz bi raje šla gor poleti. Sedaj pozimi zna IMO biti kar hardcore mrzlo.

16871_3_jungfraujoch-1.jpg


  • 0

#37 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 March 2014 - 12:13 PM

Adelboden-Lenk mi je bil tudi všeč. Proge vseh zahtevnosti so fajn, naprave so dokaj nove. Berner Oberland pa je že sam posebej zelo lep predel Alp.

adelboden-lenk.jpg

 

tumblr_n27wj7z8S91s96bz9o1_1280.jpg

 

tumblr_n27wm3bQJo1s96bz9o1_1280.jpg

tumblr_n26rw1gpNZ1r9j8afo1_500.jpg


  • 0

#38 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 October 2014 - 01:00 PM

Če koga mika smuka v Švici, Jungfrauregion ima spet akcijo, 2 za ceno 1

 

Ski pass and hotel for two persons for the price of one. 
The Jungfrau Ski Region in the Bernese Oberland with the Eiger, Mönch and Jungfrau offers you promising and diverse winter activities.

You enjoy your ski vacation for two, but only pay for one person. The following services are included: 
- 2 night stay including Breakfast 
- 3-day Jungfrau Sportpass 
-  Service, taxes and 8% VAT.

The offer is valid from 13 to 19 December 2014, 3 to 30 January and from 7 March to end of season 2015.

 
10712846_764819046912328_224079494077873

http://www.jungfrau..../2for1-package/

 

Se definitivno splača, ker so sicer cene precej zasoljene. 


  • 0

#39 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 02 October 2014 - 01:26 PM

Ampak za dva dni gor hodit...
  • 0
Viens, reste ici!

#40 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 October 2014 - 02:06 PM

Res je, samo za dve noči (3 dni smuke) je iz Slovenije daleč. Ampak če skominiraš tako, da se kje po poti ustaviš in tam ostaneš še kak dan, je po moje izvedljivo. 

 

Ali pa če si prihraniš pot s tem, da ujameš Adriine akcije in letiš z njimi v Zürich. Kolikor mi je znano, lahko brez doplačila poleg osnovnega kosa čekirane prtljage neseš na letalo tudi en par smuči. 

 

Pač, tole sem delila z vami, ker so sicer cene v tem in ostalih švicarskih smučarskih središčih, v identičnih hotelih za podobne pakete znatno dražje. Npr. že ena tridnevna smučarska karta za Jungfrau Region stane 194 CHF, tako da si potem zračunajte koliko s to ponudbo stane nočitev v posameznem hotelu iz ponudbe in to primerjajte z rednimi cenami. Če ti je želja smučat v Švici, potem je to idealna priložnost, če ne, je IMO bolje, da se raje odločiš za Sloveniji bližja smučarska središča.


Edited by Kalypso, 02 October 2014 - 02:23 PM.

  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users