Jump to content


Photo

Smučarija


  • Please log in to reply
146 replies to this topic

#1 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 14 February 2012 - 09:52 AM

Glede na to, da je včasih dilema izbrati smučarsko destinacijo za dan, dva ali dlje časa, je fino, da odpremo kako temo. Meni bi bilo super izvedeti iz prve roke, kam mi priporočate, kje se splača kaj pojesti, česa se izogibati,... Kar na dan z besedo biggrin.gif

Jaz za tedenski dopust priporočam:

1. Alta Badia z okolico, Dolomiti

Res super proge, imate možnost izbrati karto za Alta Badia ski, kamor je vključenih ogromno prog, od lažje, srednje in kakšna tudi težja (npr. Gran Risa, kjer imajo tudi tekmovanja v veleslalomu). Vse se lepo povezuje, tako da dejansko presmučate ogromne razdalje. Imate jajčke-gondole, nekaj je tudi sider, večinoma pa sedežnice, ki so lepe in oblazinjene. Proge so lepo označene in se ni moč izgubiti, čeprav greš npr. čisto na drug konec smučat. OK je smučati tudi v malo slabšem vremenu. Zgoraj imajo kar nekaj brunaric, priporočam Las Vegas, kjer imajo nadbožanske pice, zastonj strežejo tudi sir+olive+česnov kruhek. Zelo dober je tudi Club Moritzino, kjer imajo disko partyje, res plejs za žur, nadbožansko dober toast in pa Bombardinote biggrin.gif

Še boljši je pa Superski Dolomiti, kjer je potrebno malo več smučarskega znanja in predvsem čas. Potrebno si je vzeti cel dan, da greš npr. iz ene od vasi Alta Badie preko Alta Badia Ski čez cele Dolomite na Superski. Tam vozijo večinoma velike gondole. Za tja potrebuješ nekaj časa za presedanje in 'potovanje', nazaj grede ogromno premučaš. Sem se splača iti res samo, če je super vreme. Pozpneš se lahko do najvišjega vrha Dolomitov, na cca 3300m, na Marmolado. Gondole so pa kr konkretne, tako da garantiram premaganje strahu pred višino. Smuka dol je pa itak meditacija, res si 'in the middle of nowhere', kot v nebesih.


So pa karte kar drage, dnevna za Alta Badia ski je 43€, za Superski Dolomiti pa 48€. Cene hrane in pijače so kar visoke.

IPB Image
IPB Image
IPB Image

Kar se tiče vasic, so ful lepe. Imajo tudi trgovine z znanimi brandsi in pa butične delikatese, kjer prodajajo najboljše in najbolj nenavadne testenine, krasne namaze in marmelade, o piškotih raje ne govorim!

2. Bad Kleinkirchheim, Avstrija

Ful luštna vasica, proge tako za najmlajše (s sidri in krogci) pa tudi za izkušene smučarje (gondole-jajčki, sedežnice). v brunarcah ponujajo ful dober kakav, zraven obvezno Manner napolitanke in pa seveda, Germknodel thumbup.gif
Hoteli večinoma ponujajo tudi spa, hkrati jih je večina povezanih s smučišči, tako da se praktično iz hotela zapelješ na smučišče.

Dnevna smučarska karta je okoli 40€. Na smučiščih cene srednje visoke.

IPB Image
IPB Image

3. Katschberg, Avstrija

Ful luštne proge, razvejana ski mreža, prestopaš in smučaš po različnih koncih. Veliko hotelov, koč, splača se vzeti apartma malo bolj v hribu, kjer potem smučaš direkt s koče na smučišče, dostavljajo pa tudi svež kruh - pustiš denar in listek, oni ti zjutraj pripeljejo nadbožanski kruh thumbup.gif
Pa s konjin te peljejo.

Cena dnevne karte okoli 40€.

IPB Image
IPB Image
IPB Image
  • 1
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#2 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17855 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 14 February 2012 - 10:30 AM

Jaz priporočam Kronplatz. Proge super, v enem dnevu ne prevoziš vseh, večinoma so gondole, kar je meni dosti boljše kot sedežnice, sploh če je mrzlo. Če imaš karto Dolomiti superski, se lahko smučaš tu in pa na Altabadii, tako da lahko res na polno izkoristiš vse proge. Hrana je super v teh kočah na progah, Bombardinoti pa itak zmagajo. biggrin.gif
  • 1

#3 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3446 posts
  • Gender:Male

Posted 14 February 2012 - 11:30 AM

Jaz sem lani bila v Salzburger lander-ju (ne vem točno kako se reče tej pokrajini) in s karto Ski amade zajema smučišča Flachau, Wagrain, Zauchensee-Falchauwinkel, Alpendorf in Radstadt-Altemarkt. Vsa ta smučišča so v radiju 40km tako, da lahko vsak dan smučaš nekje drugje. Jaz sem preizkusila vse razen Radstadt-Altemarkt, ker ni bilo časa. So mi bile pa najbolj všeč proge v Zauchensee-ju. Tam vsak najde nekaj zase. Še posebej pa jih priporočam za srednje dobrega smučarja, saj so tam izredno dobre in dolge modre proge, kjer sem se sama tudi najbolje naučila carving tehnike. V kolikor je želja po zahtevnejših progah, se tudi te najdejo, še posebej je doživetje ženska FIS proga za superG in smuk.

Flachau. Kot že ime pove, gre za bolj položne proge, primerne tudi za otroke in začetnike. Meni je sicer bil všeč, vendar tam nisem dosti smučala, ker je bilo pretoplo vreme.

Wagrain ima par zelo zahtevnih prog in bi ga priporočala za dobre smučarje, enako tudi za Flachauwinkel, ki sem ga uporabila zgolj za povezavo na Zauchensee, vendar so se mi rdeče proge tam zdele zahtevne, mogoče tudi za to, ker je bilo pretoplo in so bili skozi celotno progo popoldan kupi razmočenega in težkega snega.

Ker gre za širše področje, je na voljo veliko različnih možnosti prenočitev. Bi pa vsekakor priporočala, da preizkusite vsa navedena smučišča, ki so na voljo in sem prepričana, da boste našli tisto, ki vam ustreza.

Želja za v prihodnje je tudi obisk Obertauerna, mogoče mi uspe celo letos it tja do konec marca. Po besedah fanta, ki je tam smučal, naj bi bilo odlično. Gre pa za odmaknjeno in visoko ležeče smučišče, kjer smuka traja do maja. Spada pa med dražja smučarska središča in ima najstrmejšo progo v Europi- Gamsleiten2

IPB Image
  • 1

#4 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 25 November 2012 - 04:33 PM

Torej Nincha, je v to všteta karta ali ne?
  • 0
Viens, reste ici!

#5 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 25 November 2012 - 04:41 PM

Torej, gre za Innerkrems, Sporthotel: http://www.sporthotelfruehauf.at/en/

Malo sem gledala cene, odvisno od sobe in termina, ampak dvoposteljna sioba (KLIK)stane med 90 in 100€ (pomojem na osebo), je pa to polni penzjon oz. all inclusive z vsemi savnami in bazenom, smučarska karta pa v to ni vključena, celodnevna stane okrog 35€/dan (oz midva bova vzela 3 dnevno, pride nekaj cenejša).

Slike: http://www.sporthote...s-and-more.html

Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image

Zelo prijetno, lepo urejeno, toplo in domače, brez pripomb, mi smo do zdaj tam vedno noro uživali. Zdaj sem poslala povpraševanje za 2 različna datuma in prilepim sem končni znesek za 4 dni za 4 ljudi, ko mi odgovorijo.


Tukaj so pa še cene smučarskih kart: http://www.bergfex.s...erkrems/preise/
  • 0

After all this time?

Always.


#6 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 25 November 2012 - 05:09 PM

Hvala. Nama je sicer najbrž predrago, ampak vseeno poročaj. :)
  • 0
Viens, reste ici!

#7 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3446 posts
  • Gender:Male

Posted 17 December 2012 - 01:30 PM

Če mi pred dvema letoma Obertauern ni bil usojen (pretoplo vreme), sem letos tam doživela eno najboljših smuk. Fantastične proge, ki jim ni in ni konca. Verjetno sem v teh 7 urah prevozila mogoče polovico vseh prog. Čisto naravni sneg na 2500m nadmorske višine, sonce in niti sapice vetra. Prav kičasto je že bilo vse skupaj, ampak sem noro uživala. Sem še zagotovo pridem.

 

SAM_0801.JPG

 

SAM_0803.JPG

 

SAM_0819.JPG

 

SAM_0821.JPG


  • 1

#8 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 January 2013 - 12:33 PM

Midva sva se pretekli vikend odpravila smučat v Pizol, ki se nahaja v vzhodni Švici, blizu meje z Liechtensteinom.

 

Pizol je odličen smučarski center, kjer se najdejo proge za vse težavnosti in po mojem mnenju zadovoljijo vsakega smučarja. Sama sem šele nedavno po petnajstih letih ponovno stopila na smuči, zato sem smučala po najlažjih modrih progah. Te so po večini primerov precej položne, vendar se najdejo odseki, kjer se naklon poveča.

462_KARTE.jpg

 

Najvišja točka smučišča je Pizolhütte na 2227 m nadmorske višine. Do tja se lahko z gondolami in žičnicami povzpneš iz dveh smeri, iz Bad Ragaza ali iz Sargansa. Midva sva naredila krog, kjer sva se povzpela iz Sargansa in se nazaj v dolino spustila pri Bad Ragazu.

pizol_gondelbahn_bad_ragaz.jpg

 

Kljub temu, da je dan poprej snežilo so bile proge dobro pripravljene. Sneg je bil mehak, zato je bilo nekoliko težje smučat, ampak kljub temu je bila smuka odlična. Imela sva sicer mrzlo, vendar prečudovito sončno vreme. Razgledi iz smučišč na okolico in so enkratni. Jaz sem se parkrat morala prav ustaviti in občudovati zimsko idilo okoli sebe.

107146_100307Pizol038.jpg

 

Pizol, kot večina švicarskih smučarskih središč, ni poceni. Dnevna karta v redni prodaji znaša 50CHF (=pb. 40€). Če potuješ z avtomobilom moraš za parking pri Wangs- PizolBahn (vzpon iz Sargansa) plačati še parkirnino, ki za cel dan znaša 5CHF. Če potuješ z javnim prevozom, nudijo švicarske železnice popuste. Trenutno je ponudba za Pizol v akciji in je (prevoz+dnevna smučarska karta) 50% znižana.

 

Cene hrane so švicarske, vendar ne tako nabite kot sva pričakovala. Za Švico presenetljivo veliko porcijo okusne Wurstsalat in porcijo piščančjih nuggetsov & pečenega krompirčka sva skupaj s pijačo plačala 40CHF (=pb.32€).

 

 

Kar mi je tudi padlo v oči, je bila sankaška proga, ki je iz daljave izgledala fenomenalna. Tako da se tudi za tiste, ki ne smučajo v Pizolu najde aktivnost.


  • 1

#9 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 14 January 2013 - 12:46 PM

Ljubim smučanje, ob pogledu na brezmadežno bele strmine sem: :love:

 

Smučam že od malega, odkar pomnim smo s starši vsaj teden dni na leto hodili na smučanje. Večinoma v tujino, ker pri nas so smučišča kar pač so :). Moje all time favourite smučišče je Madonna di Campiglio (majka!!), od slovenskih pa mi je pri srcu edino in zgolj Mariborsko Pohorje, vse ostalo mi je crap.

 

Smučam dokaj dobro, po vseh progah, od najlažjih do najtežjih (črnih), žal pa ne smučam več kolikor bi si želela, ker sta si starša oba od smučanja poškodovala kolenski vezi in ne smeta več smučat, fant ne smuča, družba pa tudi praktično nihče. Tako da zadnja leta moje smučke bolj samevajo kot pa kaj drugega..

 

01.jpg

 

17913-piste-sci-cermis.jpg


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#10 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5727 posts
  • Gender:Female

Posted 14 January 2013 - 12:59 PM

Sarah, delim občutke s tabo. moj ne smuča (pred tremi leti sva celo šla in je naraven talent) in je trmast, da se on tega ne gre (več). ampak bom sedaj tamalega postavila na smuče. se mi zdi smučanje kot vožnja s kolesom, spada k splošni izobrazbi. tako, da drugo leto gremo na smučanje!


  • 0

#11 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 14 January 2013 - 01:04 PM

Jaz pa ne bi nikoli tega enačila s kolesom, še posebej glede na to, kako drag šport je smučarija.


  • 0

#12 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 January 2013 - 01:12 PM

Smučanje je primerljivo vožnji s kolesom v tem smislu, da če se enkrat naučiš smučat/voziti kolo, tega ne pozabiš. Se pa strinjam s Sinnaio, da je smučanje veliko dražji šport kot kolesarjenje.


  • 0

#13 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 14 January 2013 - 01:15 PM

Po moje je mislila v principu - ko enkrat znaš vozit kolo, ga znaš za celo življenje... In isto je s smučanjem. 


  • 0

#14 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5727 posts
  • Gender:Female

Posted 14 January 2013 - 01:23 PM

ne enačim vožnje s kolesom in smučanja iz vidika cene in uporabnosti. po eni strani sem mislila, da ko enkrat znaš, znaš za celo življenje. po drugi strani sem pa mislila tudi to, da je fino se naučit smučat, da lahko (če imaš takšno družbo) se na smučišču tudi družiš in nisi hendikepiran zaradi neznanja,


  • 0

#15 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 14 January 2013 - 01:46 PM

supergirl je konkretno napisala, da to spada k splošni izobrazbi. Iz tega sem izhajala.


  • 0

#16 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17855 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 14 January 2013 - 04:27 PM

Jaz tudi ful rada smučam, še raje tečem na smučeh. Fant pa nič od tega, ne mara snega, zime. Žal mi je zato, sploh ker mi je dopust v koči v zasneženih gorah nekaj najlepšega.


  • 0

#17 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 31 January 2013 - 04:58 PM

Midva sva pretekli vikend smučala na Sattel-Hochstuckli, v švicarskem kantonu Argau. Smučarsko središče je manjše in nudi le smučanje po manj in sredne zahtevnih progah, vendar je mojim smučarskim potrebam povsem ustrezalo. Proge so bile dobro pripravljene, kljub precejšnjemu številu smučarjev gneče na smučišču ni bilo. Malce je bilo potrebno čakati le na vlečnici. Proge so dobro povezane, povezave med enim delom in drugim delom so tudi dobro označene. Za enodnevno smučanje je Sattel-Hochstuckli po mojem mnenju super izbira, za tedensko pa se po mojem mnenju na voljo malenkost premalo prog.

 629_KARTE.jpg

 

Razgledi iz smučišč niso bili tako spektakularni kot v Pizolu, temveč so bili bolj na nivoju Mariborskega Pohorja, s to razliko da se je iz najvišjih točk vseeno lepo videlo okoliške gore in jezero Ägerisee.

 

Smučarska karta se mi za švicarske razmere ni zdela draga. Dnevna karta v redni prodaji znaša 37 CHF (=pb. 30€), ob ponedeljkih 25 CHF (=pb. 20€).

DSC_0875.JPG

 

Še ena posebnost tega smučišča je viseč most, ki je bojda s svojimi 274 metri trenutno najdaljši viseči most v Evropi. Midva sva ga izpustila, saj sva bila po celodnevnem smučanju preveč utrujena, da bi se sprehodila po njem s smučarskimi čevlji.

2c162c5e87fd261f.jpg


  • 1

#18 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 February 2013 - 12:59 PM

Rada bi omenila še dve fenomenalni smučišči, ki sem ju nedavno obiskala.

 

Prvo je Sörenberg, največje smučišče v osrednji Švici. Smučišča so lepo urejena, proge dobro povezane, povezave solidno označene. Zaradi prostranosti prog, na smučiščih ni gneče, enako tudi na na številnih napravah, ki te popeljejo na vrh. Razgledi iz smučišč so nekoliko manj spektakularni kot v enem izmed mojih prejšnjih postov omenjenem Pizolu ali Melchsee Fruttu, a vendar se tudi tukaj najde kak dih jemajoč prizor.

pistenplan-sorenberg-a290.jpg

535813_381708815212480_957217720_n.jpg

03_-_soerenberg.jpg

 

Melchsee Frutt je do sedaj najboljše smučišče kjer sem smučala in je kraj kamor se bom še definitivno vrnila. Ob mojem obisku je resort pokrivala debela snežna odeja, ki je ob čudovitem sončnem vremenu smučarskemu središču dala pravljični pridih. Zaradi visoke nadmorske višine, večino smučišč obkrožajo le gore. Zasnežena drevesa so se pojavila šele ob progi, ki vodi v dolino in je hkrati tudi sankaška proga. Proge so bile enkratno pripravljene, gneče na smučiščih ni bilo, par minut je bilo potrebno čakati le na gondolo in sedežnico. Za vse željne akrobacij, je pripravljen tudi snežni park s skakalnicami in podobnimi pripomočki za izvajanje akrobacij.

492_KARTE.jpg

551282_10151250952441682_275530927_n.jpg

6730_105764646681_3399677_n.jpg

224967_502577786443193_1911548238_n.jpg

12368b2c1b.jpg


  • 1

#19 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15454 posts
  • Gender:Female

Posted 24 February 2013 - 08:08 PM

Mi pa že par let hodimo  v ski center Latemar, ki zajema Pampeago, Obereggen in Predazzo. Fantastična smučišča, res. Poskrbljeno za vse (otroke, sankaš se lahko...) Pa še skoke smo mal gledal. =) Res, nori tereni, fuuul široki in dolgi, prekrasni pogledi, Dolomiti so itak :wub2:


  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#20 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15454 posts
  • Gender:Female

Posted 24 February 2013 - 08:18 PM

http://www.latemar.i...ua=1&stagione=i


  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.




1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users


    Bing (1)