Jump to content


Photo

Sardinija


  • Please log in to reply
142 replies to this topic

#41 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 14 May 2014 - 07:01 AM

Priporočam! Ampak jaz ne bi šla poleti, ker domačini pravijo, da je 40°C in komaj živijo :lol:


  • 0

#42 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 14 May 2014 - 07:02 AM

U pi***. :D se pa da iz Trsta leteti, sem videla. Pač motorja nimam. :D


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#43 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 14 May 2014 - 07:23 AM

Ja, moja kolegica je šla lani za prvi maj - avion + rentacar + sproti iskanje prenočišča. Za razliko od naju, je naokoli skakala v kopalkah. Pri nama je falilo par stopinj do te stopnje :lol: So pa tudi domačini rekli, da je letos vreme čisto adijo in da se ne spomnijo, kdaj je bilo nazadnje tako hladno v tem obdobju. 


  • 0

#44 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14787 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 14 May 2014 - 07:50 AM

Vidva govorita italijansko? Iz fotografij deluje sanjski izlet, zapletom in vremenu navkljub.

Joj, temperature... s pobom sva se dogovorila, da greva tja letos, nisva pa pomislila, da naju bo 'spajsalo' sonce - predvsen on slabse prenasa vrocino.


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#45 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 14 May 2014 - 08:19 AM

Ne govoriva Italijansko. Znava angleško in malo nemško (jaz še malo rusko) :) 

Po italijansko znam povedati, le koliko je ura, besede "včeraj, danes, jutri...hvala, prosim....dobro jutro, dober večer", znam naročiti pašto, zelenjavo, ribe, meso...pa povedati, da sem utrujena :lol:

 

Ma vse se da zmenit, če je le interes.

 

Drugače pa ja, super sva se imela. Edino zjeban si čist...pa rit te začne bolet...pa roke. Pa po prihodu domov sva se sestavljala še ene 2-3 dni. Ampak upam, da čimprej ponoviva. Drživa pesti, da nama uspe Romunija (Karpati) v avgustu.


  • 1

#46 monni

monni

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4072 posts
  • Interests:...zanimive stvari....

Posted 16 May 2014 - 12:59 PM

Kako lepo.Predvsem mi je všeč kako sta si zastavila potovanje,nobenih prevelikih planov,bolj avanturitično hkrati pa se mi zd,i da sta vseeno v enem tednu veliko videla.

Jaz bi bila takoj za kakšno tako motoristično varianto,samo je moj,sicer kar strastni motorist,bolj navdušen nad dirkalnimi motorji.To pa ne pride v poštev za take daljše vožnje,sploh pa ne za dva.


  • 0
Kakršna sem pač sem. Tako sem narejena, to sem pač jaz. Kadar mi gre na smeh, smejem se na ves glas.
Ljubim tistega, ki me ljubi. Mar je to moja stvar, če res ni zmerom isti ta, ki me vzame za par.
Kakršna sem pač sem. Taka sem, to sem pač jaz.

Jacques Prévert ,Sem kakršna sem

#47 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82476 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 July 2014 - 11:23 PM

Nincha, vidva sta bila potem lani na Sardiniji? Malo sem čekirala za letalske in so iz Trsta za sept. ful ugodne (Alghero).


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#48 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 08 July 2014 - 11:32 PM

Jap, midva sva sla v Alghero in je bilo super, lustno mestece. :)


Najbolj sva se zafrknila s tem, ker nisva mela kreditne sabo, ce zelis rentat avto/skuter moras pa dat ful ene varscine (res ful, med 600-1000€, cesar seveda nisva mela sabo v kesu). Tko da nisva nekaj ful raziskala, sva pa z busom hodila okrog, meni je bilo res vsec. :) lepa voda, kar ok plaza (ampak ne mestna - sicer tut sprejemljiva, ampak ene 15min hoje naprej) z borovim gozdickom zraven, staro obzidje, prijetno vzdusje. :)
  • 0

After all this time?

Always.


#49 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82476 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 July 2014 - 11:38 PM

Uau, kakšna varščina. :o
Te bom še kaj vprašala, če bova šla, hvala. :)


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#50 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 08 July 2014 - 11:48 PM

Ja, komot. :)
  • 0

After all this time?

Always.


#51 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16494 posts
  • Gender:Male

Posted 09 July 2014 - 09:34 AM

Koliko približno pa je sicer najem avta za en teden naprimer? Jaz tudi gledam, ker so res ugodni leti skoz (ali v Trapani na Sicilijo).


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#52 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 July 2014 - 10:04 AM

Rent-a-car tema :wink:


  • 0

#53 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82476 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 February 2016 - 06:49 PM

Kako je kaj s parkiranjem na Sardiniji, se da dobiti ali je večinoma plačljivo? Našla sem eno lepo hišo za najem v Bosi, katere edini minus je, da nima lastnega parkirišča. 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#54 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82476 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 July 2016 - 03:12 PM

Glede na to, da je večina forumašic že videla moje slike na FB/Instagramu in prebrala hvalospeve o Sardiniji; a katero še kaj posebnega zanima, da ne pišem celotnega poročila? :)


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#55 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22355 posts
  • Gender:Female

Posted 02 July 2016 - 03:16 PM

Jaz sem spremljala slike na FB. :D Videla sem, da si napisala, da so cene kar visoke? To v restavracijah ali tudi v trgovinah? Koliko je bila recimo pica, kava?


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#56 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82476 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 July 2016 - 03:26 PM

Povsod. Ravno pica, kava in sladoled so poceni - ceneje kot pri nas, ostalo je pa vse dražje. Sadje in zelenjava, kruh (ok. 5 €/kg) ... Midva sva imela precej hrane s sabo, sva tudi kuhala sama, nekajkrat pa sva šla ven jest. Če greš v eno povprečno picerijo, je skupaj s solato in pijačo za dva takoj 40 €, v kakšni boljši restavraciji sva plačala 90 €. Nekje se posebej zaračuna postrežnina, napitnine so tudi zaželjene.

Za bencin se ve, da je ogabno drag (od 1,43 - 1,65 €/L). Tako da sva samo za bencin dala 250 €, naredila pa sva 2400 km. :D


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#57 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 02 July 2016 - 04:17 PM

Ko sva bila midva tam, sva naletela na bencin tudi po 1,8€ :wacko:
  • 0

#58 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82476 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 July 2016 - 04:44 PM

A Super+? :D Tega sem videla tudi za 1,85.

 

Tiste, ki ste na Sardiniji najele avto, koliko vas je prišlo za npr. en teden? Jaz sem se pred odhodom pogovarjala s sodelavcem, ki je bil že velikokrat tu in je rekel, da bi za 2 tedna sigurno dala jurja + 500 ali 600 € varščine. :butl:

In mi je bilo kljub dolgi poti zakon, da sva imela svoj avto. Ne bi šla z letalom. Pa še kabina na trajektu naju je zelo pozitivno presenetila; prostorna in udobna.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#59 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 02 July 2016 - 04:47 PM

Ja, eno stran nazaj je celo slika... čeprav sva tudi dražje od tistega tankala :)
  • 0

#60 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82476 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 July 2016 - 04:51 PM

Aha, potem se ni spremenilo. Midva Plus nikoli ne tankava. :)


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users