Jump to content


Photo

Francija


  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#41

  • Guests

Posted 09 April 2011 - 11:34 AM

Midva greva za prvega maja. Najprej Pariz, nato Dijon, potem nama pa ostane še slab teden in razmišljava, da bi šla še na jug malo pogledat (Provansa). Natančnejši plani sledijo. smile.gif
  • 0

#42 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 09 April 2011 - 07:14 PM

Ananas, super poročilo in krasne slike. Mene bolj kot pariz mika bretanija in Normandija pa seveda južna francija.
Lahko še poveš kakšne so cnee v bretanji? Nižje kot v parizu verjetno so?
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#43 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 09 April 2011 - 07:34 PM

Ja cene so v glavnem nižje. Hrana v trgovinah je tako kot pri nas. Če greš ven jest pa je mogoče malo dražje. Cene oblek so tudi podobne kot pri nas, celo zdi se mi da najdeš tudi zelo fajne stvari zelo ugodno. Imajo tudi več izbire. Sorodnik je na splošno ocenil, da ni tako drago. Ok, pivo v klubu je 8 evrov, ena tekila je 10 evrov... Pač čisto odvisno...
  • 0

#44 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 July 2011 - 02:56 PM

Je že bila katera v Marseillu oz. njegovi okolici? Kaj so must see znamenitosti?
  • 0

#45 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 28 August 2011 - 10:22 AM


Jaz sem bila, ampak samo en dan. Ful je lep, to je najstarejše Francosko mesto in zelo se čuti sredozemski vpliv. Super je it z vlakcem na vrh hriba, kjer je tudi cerkev in od tam je čudovit razgled na cel Marseill.
  • 0
Viens, reste ici!

#46 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 30 August 2011 - 01:41 PM

Hvala za komentar Ana. Sem ga medtem že sama obiskala in mi ni bil nič posebnega. Pokrajna, kjer leži mi je bila noro všeč (divja, neukročena, z ogromno majhnimi otočki), samo mesto pa me ni navdušilo. Par urc sva se sicer sprehajala po mestu, ampak naju nekako ni potegnilo vase, zato sva se odločila, da se greva raje kopat na plažo.
IPB Image

Arhitektura je lepa - zelo podobna tisti v francoskem delu Švice. Glavne ulice so tudi zelo urejene, kakor hitro pa zaideš z glavnih ulic, pa ni več tako lepo. Sicer ni tako zanemarjeno kot je v Italiji (smeti ne ležijo kar po tleh), ampak je opazna razlika.
IPB Image

Na obeh straneh pristanišča ležita dve mogočni utrdbi. Eno sicer obnavljajo, druga pa je kar impresivna.
IPB Image

Do cerkve o kateri govori Ana se sicer nisva povzpela, sva jo namesto tega občudovala izpristanišča.
IPB Image
IPB Image

Žal mi je, da nisva šla do Château d'If, trdnjave/zapora na enem izmed otočkov, ki ležijo pred Marseillem.
IPB Image
Château d'If je eno izmed prizorišč romana Alexandra Dumasa Grof Monte Cristo.

Pol dneva sva tako preživela na plaži na obrobju mesta. Plaža je bila bolj kot ne grda, mi pa je bila zelo všeč vožnja z lokalnim avtobusom do tja. Cesta je vodila ob obali in ob poti se je prikazalo kar nekaj impresivnih prizorov stika morja z kopnim.
  • 0

#47 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26280 posts

Posted 05 July 2012 - 06:43 AM

Ja, Francija postaja itak moja naj naj naj država, Pariz je pa mesto, ki ga bom tudi zihr še obiskala, ker me vedno znova prevzame.

14.7. greva na road trip varjanto po provansi in azurni obali. Če ima katera kak predlog, bi se priporočila.
  • 0

#48 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 05 July 2012 - 07:04 AM

Mi smo šli po Provansi...

priporočam naslednje:
Camargue - http://www.beyond.fr...s/camargue.html naravni rezervat, ogromno flamingotov (plamencev), ogromno črnih bikov, ki se pasejo po travnikih in (nisem čisto prepričana) divji konji
Rousillon - http://www.beyond.fr...roussillon.html en tak poseben kraj - lepo mestece, imajo pa tudi "tovarno barv", katere pridobivajo iz zemlje. Pa še naravni park je tam.
Aix en Provence - zelo prijetno mestece
Arles - pod zaščito Unesca, rimska? arena... Van Gogh je ful časa ustvarjal tule
Avignon - mesto papežev
Les Gorges du Verdon - zelo lep kanjon, baje je tam najvišji most v Evropi
Pont du Gard - stari rimski akvedukt

Mi smo šli še v Fragonard - tovarno parfumov, Orange (tudi prijetno mesto). Sam Cannes me sploh ni navdušil, prav tako ne Sant Tropez, Antibes in Nica.
  • 0

#49 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 05 July 2012 - 08:01 AM

14.7. greva na road trip varjanto po provansi in azurni obali. Če ima katera kak predlog, bi se priporočila.


FAUŠ! Uživajta. Nasvetov pa nimam, ker še nisem bila. Drugo leto pa ziher ;).
  • 0
Viens, reste ici!

#50 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26280 posts

Posted 05 July 2012 - 11:08 AM

Jaz sm enkrat že bila, ampak čist brzinsko, ker smo šli po celi Franciji, tokrat bo pač samo ta del. AP hvala, ste videli kaj posebnega, česar ne opisuje vsak vodič?
  • 0

#51 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 05 July 2012 - 11:15 AM

Bwo....izgubili smo se nekje (nismo še imeli Garmina takrat), peljali čez vojaško cono in potem pripeljali v neko čudovito mestece, kjer smo preživeli cel dan :lol:

Amm... kaj pa vem - meni je cela Provansa čudovita.
  • 0

#52 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 July 2012 - 11:52 PM

Arles - pod zaščito Unesca, rimska? arena... Van Gogh je ful časa ustvarjal tule

Arles, Roman and Romanesque Monuments: http://whc.unesco.org/en/list/164/
  • 0

#53 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 July 2012 - 11:57 PM

Pretekli vikend sem obiskala mestece Auvers-sur-Oise (http://www.auvers-sur-oise.com/), ki se nahaja cc. 30 km severno od centra Pariza. Mestece je predvsem poznano po tem, da so v njem v 19. stoletju živeli in delali mnogi umetniki - npr. Paul Cézanne, Charles-François Daubigny, Camille Pissarro in najznamenitejši, ki je tukaj našel svoje poslednje počivališče - Vincent van Gogh. Dediščina njihovega bivanja je dandanes glavna turistična atrakcija tega mesta:
  • v Musée Daubigny si lahko ogledaš slike impresionistov (vstopnina 4€ oz. 2€ za študente), ki pa ga ne priporočam, saj je precej majhen in milo rečeno zanikrn. Še dobro, da so bila vsaj razstavljena dela vredna ogleda, ker bi mi bilo sicer škoda še teh dveh eurov.
    [attachment=7860:IMG_20120727_004321.jpg]
  • v hiši kjer je pred smrtjo živel van Gogh je urejena spominska soba (si je nisem ogledala), lahko obiščeš njegov grob, na mestih kjer je ustvarjal, pa lahko vidiš panoje z njegovimi deli. Npr. ob eni izmed stavb, za katero se sedaj resnično ne spomnim kako se imenuje lahko najdeš pano s to sliko:
    Posted Image


    ob cerkvi Notre-Dame d'Auvers pa s tole:
    Posted Image (original se nahaja v Musée d'Orsay)

    Vincentov grob:
    [attachment=7861:IMG_20120727_005148.jpg]
  • V La château d'Auvers-sur-Oise je urejen zelo zanimiv muzej, ki te seznani z zgodovino impresionizma. Brez ene same slike ti na privlačen interkativen način predstavi ti razmere v katerih je ta umetnostna smer nastala in pojasni kaj impresionizem sploh je. Seveda te seznani tudi s najpomembnejšimi predstavniki te smeri in ti prikaže njihova dela v digitalni obliki. Za povrh vsega se nahaja v meni izredno simpatičnem dvorcu s parkom.
    Vstopnina znaša 13€, za študente 9.40€.
    [attachment=7856:IMG_20120724_001724.jpg][attachment=7857:IMG_20120724_002102.jpg][attachment=7858:IMG_20120724_002315.jpg][attachment=7859:IMG_20120724_002841.jpg]
Poleg naštetih stvari se v mestu nahajata še muzej absintha in park s skulpturami, ki pa si ju nisem ogledala.

Splošni vtisi so mešani. Mestece je res majhno, tako da razen graščine in cerkve nima nekih atributov s katerimi bi me očaralo. Spomin na slikarje pri meni žal ni dovolj, da me očara potrebuje nekaj več. Tega Auvers-sur-Oise žal nima. Je pa kljub temu vreden obiska, saj je muzej v châteauju res dober.
  • 0

#54 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 27 July 2012 - 09:29 AM

Kalypso res si super s temi poročili! :)
Hvala.
  • 0
Viens, reste ici!

#55 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 July 2012 - 12:44 AM

Me veseli, da so ti všeč. :) Imam še kar nekaj stvari za pokomentirat, samo čas in voljo morm najt, da vse skupaj spišem.
  • 0

#56 Zoey

Zoey

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10197 posts
  • Gender:Female

Posted 31 January 2014 - 04:54 PM

Mont Saint Michel

1780819_432677440198315_625540322_n.jpg


  • 1

Ne, ona nima žametnih oči in niti kodrov mehkih kakor svila, 
če sneg je bel, ga v njenih nedrih ni in usta bi se od koral ločila.
Sem videl rože bele in rdeče, na njenih licih take ne cveto
in so dišave, ki so bolj dehteče, kot vonj, ki diha njeno ga telo. 
Njen glas poslušam rad, četudi vem da zvoki strun prijetneje zvene, 
kako boginje hodijo ne vem; ko ona hodi, stopa kot ljudje.
Pa vendar se mi zdi bolj očarljiva kot vse, ki pesem jih slavi lažniva.


#57 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82467 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 February 2014 - 08:28 PM

La Tour d'Argent, Paris

 

EfyUm9Ol.jpg

 

635-restaurant_la_tour_d-argent-restaura


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#58 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 December 2014 - 10:37 PM

Če razmišljate kateri božični sejem obiskat, priporočam obisk mesta Colmar. Sicer je od Slovenije malce preveč oddaljen za enodneven izlet, vendar je definitivno vreden obiska. Zame je eno tistih mest, kjer sem takoj začutila njegovo dušo in ga kljub gneči obiskovalcev, takoj vzljubila. 
Staro mestno jedro, kjer se prepletata francoska in nemška dediščina, je lepo brez božične dekoracije, božična okrasitev ga še polepša. Vonj po kuhanem vinu, lučke, smrečice in ostala okrasitev pričarajo praznično vzdušje in če te pred obiskom decembrska praznična mrzlica še ni zajela, te med obiskom zagotovo zgrabi.
Stojnice so razvlečene skozi vse mesto, večina njih ponuja lepe stvari - božične okraske, izdelke domače obrti, ipd. Seveda se najdejo tudi stojnice s kičarijo, ampak le te so na srečo v manjšini.

 

IMG_7254b.jpg

018b.jpg

 


  • 1

#59 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 07 December 2014 - 10:41 PM

iiiiiiiiiiiiiiiiiiii, ful bi šla!

 

edit: 9 ur vožnje :(


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#60 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 December 2014 - 12:42 PM

:)

 

Še par utrinkov iz mojega arhiva: 

[attachment=8695:DSC_0988.jpg][attachment=8696:DSC_0004.JPG][attachment=8698:DSC_0035.JPG][attachment=8699:DSC_0036.JPG][attachment=8700:DSC_0992.jpg]


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users