Jump to content


Photo

Irska


  • Please log in to reply
162 replies to this topic

#41 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 05 January 2010 - 10:18 PM

Katoliški domovi mene ne vidijo za nobeno ceno.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#42 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15454 posts
  • Gender:Female

Posted 05 January 2010 - 10:19 PM

QUOTE(Braunkopf @ 5. 1. 2010 - 22:11) View Post

Kupi si Lady. rolleyes.gif
Pa kokice, ker je ob napetem čtivu treba obvezno grickat. biggrin.gif



kiss.gif
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#43 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26282 posts

Posted 05 January 2010 - 10:20 PM

QUOTE(Braunkopf @ 5. 1. 2010 - 22:18) View Post

Katoliški domovi mene ne vidijo za nobeno ceno.

Slabe izkušnje? Ker mi smo bli enkrat pa smo meli praktično cel apartma pa še drago ni blo. Pa tam je blo več slovencev in so nam pol tud povedali tisti, ki so bli dlje časa, kam se splača it kupovat, jest itd.
  • 0

#44 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 05 January 2010 - 10:27 PM

Ne, nobenih izkušenj, sam upira se mi karkoli od nekih iber vernikov. To ni moj svet.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#45 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26282 posts

Posted 05 January 2010 - 10:31 PM

Aja no pol mene to ne ovira, ker kar se vere tiče mi gre skoz eno uho noter skoz drugo ven, so me veliko let treniral, da sem se tega naučila laugh.gif
  • 0

#46 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 06 January 2010 - 02:31 AM

treniraj zdj še ti braunkopf!
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#47 Christianne

Christianne

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6521 posts
  • Gender:Female

Posted 06 January 2010 - 08:56 AM

Hehe biggrin.gif Sej če ni tako strogo in da imaš vso svobodo, je po mojem čisto ok. Te pa razumem, da ti ni do tega...niti gledat ali poslušat raznih molitev ipd. Vsakemu svoje.
  • 0

#48 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 06 January 2010 - 09:04 AM

Braunkopf, hvala za natančno poročilo, nekaj sem že v živo slišala, ampak je fajn tudi prebrat.



No, jaz in principa ne bi šla v katoliške domove, ker pač tam nimam kaj početi, splJoh, ampak ko voli, nek izvoli, a ne? smile.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#49 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26282 posts

Posted 06 January 2010 - 10:53 AM

QUOTE(Christianne @ 6. 1. 2010 - 8:56) View Post

Hehe biggrin.gif Sej če ni tako strogo in da imaš vso svobodo, je po mojem čisto ok. Te pa razumem, da ti ni do tega...niti gledat ali poslušat raznih molitev ipd. Vsakemu svoje.

Katoliški dom zgleda ko nek hostl, maš pač skupno kuhinjo, mogoče še wc, pač odvisno kako je narjen. To ni neka mašna zadeva laugh.gif ne vem kako si predstavljate, sej ni muslimanski, da bi ob določenih urah vsi pokleknili in molili biggrin.gif. Tam kjer smo bli mi, je blo par ljudi in noben ni k maši hodil al pa molil, pač si tam no prespiš, se hraniš, lahko si kaj skuhaš laugh.gif , ne vem kako naj razložim smile.gif . Je pa to stvar posameznika ja, če ti gre na jetra vse kar ima križ, pol je drugo smile.gif
  • 0

#50 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 06 January 2010 - 11:33 AM

Ojla!

zanimivo branje Braunkopf, malo si me vrnila v preteklost.

Veš, kaj bi te pa res vprašala: kaj sta počela cele dneve, glede na to, da sta bila tam 14 dni in pogledala samo nekaj stvari. A sta šla bolj z namenom se vživet v kulturo (pubi in podobno) ali vidit naravne in kulturne znamenitosti.

Midva sva šla slednje - tam sva bila 12 dni in sva šla Dublin, Wicklow mountains - Glendalough, Wexford, Kilkenny, Cork, Bere penisula, Kenmare, Killarney, Dingle peninsula, Tralee, Limerick, Galway, Conemara do Westporta in nazaj preko cele Irske, Trim in Dublin.
Videla sva več ali manj vse znamenitosti, je pa res da sva bila samo v parih pubih, ampak kar se mene tiče je povsod več ali manj isto. Vidiš kako so zgovorni, simpatičen smisel za humor, popiješ pivo in greš spat. Je pa zahod sigurno veliko bolj pristen, neskomercializiran, naraven - tako narava, kot ljudje)!
Moj predlog je, da se najame avto in se vozikaš. Full veliko vidiš, ne zgubljaš časa s čakanjem in prideš še v tako malo zanikrno vas.
Jedla sva v glavnem fastfood (McDonald's in vse možne variacije le tega, saj se nama je zdelo najcenejše). Spala sva v B&B jih in vsako jutro jedla Irish breakfast ermm.gif . So pa pravi biser za napotke in nasvete. Predlagali so nama par znamenitosti, katere nisva našla v nobenem vodiču - in bilo je fantastično. Povedo ti tudi kje se lahko parkiraš, kam it jest, pač lokalci-poznavalci.
Šla sva pa v maju, kjer je vreme malo boljše (midva sva imela full srečo z vremenom) in so cene še malo nižje (najdražje je poletje).
Mi je pa moj obljubil, da me pelje nazaj, da pogledava še severni del. Jaz sem se namreč zaljubila v Irsko in bi skoz gor hodila, če bi imela denar.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#51 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 06 January 2010 - 02:41 PM

A v trinity college nista šla?
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#52 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 06 January 2010 - 03:40 PM

Če misliš naju, sva šla pogledat Trinity College - da sem videla, kako kolidži sploh zgledajo. Nisva šla pa pogledat Book of Kells, ker je bila taka gužva, da se mi tudi slučajno ni dalo čakat.
Šla sva malo po Dublinu, ampak ker sva ga pustila čisto za konec in sva prej videla večji del Irske, name to mesto ni naredilo nekega vtisa. Polno turistov, komerciala,... mesto kot mesto. Šla sva na tiste turistične avtobuse, kjer te vozijo okoli in vstopaš/iztopaš po žeji. Tam so najprej vse razložili kje je kaj, da se znajdeš, potem pa pot pod noge in okoli.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#53 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 06 January 2010 - 03:59 PM

Sem mislila sicer Braunkopf, zate se mi je zdelo da če sta si vse to ogledala da trinity nista spustila. Se pa splača počakat na Book of kells in book of durron:wub: sem sestri zabičala da ju gre pogledat biggrin.gif
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#54 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 06 January 2010 - 05:52 PM

Lol, kaj sem počela teh 14dni? Ma vsak večer sem bila izčrpana od celodnevnega lazenja naokoli, kaj naj ti rečem biggrin.gif . Sam nisem prav v detajle šla kaj in kako, sem pač izpostavila, kar se je meni zdelo najpomembnejše, zanimivosti si pa itak izbira vsak sam.

Trinity college sem videla, je pač arhitekturno res dosežek, Book of Kells nisem šla gledat, ker se mi ne da metat denarja in čakat v vrsti (čeprav mislim da niti ni bilo pretirane gužve), zato da vidim en ali dva lista iz te bukve (na ogledu pač ni cela knjiga, ampak samo en ali dva lista, kot sem napisala pač).

Avta jaz nisem imela namena najemat, ker se mi zdi to prevelik strošek, plus ne počutim se lagodno vozit po levi, PLUS (ta je najpomembnejši biggrin.gif) - ceste so bile v večini primerov kar katastrofa, povsod poledica, zimske opreme pa nobene. Pa gužva ful, cela Irska je bila na cesti ermm.gif .


Je pa tako, da je bilo kar precej nekih znamenitosti zaprtih za ogled, tekom praznikov - pa ne za dan dva, ampak kar za 14-20 dni pa take.
Do kakih znamenitosti izven mest nisva šla, ker so bile povezave - kot že omenjeno - katastrofalne. Avtobusi netočni in si jih čakal po uro, dve, pogosto so bile postaje z informacijami zaprte (prazniki spet), pa pač drago bi se blo furat vsak dan še kam z avtobusom.
Sva šla sicer iz Corka (ki mi res ni bil nekaj) v Kinsale, ki je t.i. gastronomska prestolnica Irske, gre ubistvu za obmorsko mestece (ja, videla Atlantik od blizu biggrin.gif), kjer je vse polno raznih nagrajenih restavracij, ena boljša od druge biggrin.gif . Je bil tak gurmanski izlet (čeprav meni osebno je bila hrana tako tako, recimo za slabo 4).
V Corku sva si tudi šla pogledat kolidž, tam naj bi bila neka galerija, pa observatorij, samo sta bila obadva (spet) zaprta. Potem sva zvedla da je še naprej nek muzej, ali galerija (ne vem več točno), samo nisva šla, ker je bilo kar kake 45min hoje stran od naju, pa še slabo vreme naju je ujelo. Mi je bil pa ta njhiov kolidž osebno precej lepši od Trinityja. Je pa Trinity ogromen.
Dublin sva prehodila podolgem in počez (vse tri dni Dublina sva samo šetala naokoli), na te turistične avtobuse pa nisva šla - mene pač ne ganejo, se raje sprehodim in sama doživim mesto bolj od blizu.
Pa en dan v Killarneyju sva obdelala narodni park - to sva zopet hodila cel dan, po karti sodeč sva dala čez malo pod 20km. smile.gif Pa jelena sva vidla 5m od naju yes.gif .


Tako, da ja, sva kar dobro obdelala vse skup. Pa načeloma ne maram samo letat iz enega mesta v drugega na brzino, mi ni pač do tega da bi dala vse "na seznamu" čez, pa nič doživela prav utripa vsakdanjega življenja... Treba spoznat kulturo, ne samo znamenitosti wink.gif . No, je pa res, da je marsikatera izletniška točka pozimi čisto bv za obiskat (npr. neki bird sanctuary, kjer je bilo itak samo par rac in to je blo to), bi se pa rada še vrnila kdaj spomladi ali poleti, ko zadeve še malo bolj ozelenijo.

  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#55 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 06 January 2010 - 06:17 PM

MORAM še pojadikovat kake težave smo imeli z leti... No comment res.


Gor sva šla v soboto, 19. decembra, lih ko je začel padat sneg (prvič to zimo a ne). In sva do Trevisa z avtom potrebovala 5ur (!!!), nikjer ni blo nič spucano, tovornjaki na AC kar počez, kriza no. In pol Sloveniji pravijo "alpska dežela" - ma nemoj. down.gif

No, v Trevisu pa na letališču katastrofa - vsi leti so imeli po 5,6ur zamude, edino najin ne. Pa ok, sva čakala na ta let, nakar zveza da je bil odpovedan (in to šele 50min potem, ko bi morali bit že v letu, če bi šlo vse po sreči). Razlog - letališče je bilo še čisto zaseneženo, ker revčki nesposobni v 10ih urah od začetka sneženja pač niso uspeli spucat niti ene pristajalne steze. *clap clap*
Pol smo vsi potniki s tega leta stali 4 ure (!!!) v vrsti pred kaso z informacijami, da so nam zrihtali karte za naslednji let. In sice naj bi štartali okoli 23h, pa leteli do Londona (Stansted) in od tam naprej zjutraj, ob 6h, šele naprej do Dublina.

Pa nam je vreme spet zagodlo. Zvečer pa letala spet niso mogla pristat zarad megle, ki je nastala lih malo potem ko so spucali ves sneg. Ej fak of a ne.
In so italijančiči nekaj mencali, dokler nas niso dve uri kasneje spakirali na buse pa prepeljali do letališča Benetke - Marco Polo, kjer megle ni bilo in je letalo pač lahko pristalo.

Pa podobna štorija še v Londonu - spet zaradi slabega vremena nismo mogli pristat v Stanstedu ampak smo pristali v Lutonu, ki je cca. 1h vožnje stran. Ampak smo morali ostat na letalu še dve uri (wtf no), ker je imel pilot navodila, da nas ne sme spuščat iz letala. Pa se je folku skoraj strgalo, ker so eni znanstveniki na letalu zamujali na neko konferenco, pa eno Romunko so peljali v bolnico z letala, pa potem se je premislila in je hotela nazaj... UNLOL, ker res ni bilo več smešno.
No, pol smo okoli 5.30h zjutraj končno prileteli na Stansted in čakali na letalo, ki je letelo ob 12h v Dublin.


Ej midva sva prvi dan Dublina skočila samo do najbližje trgovina, pa ob 19h sva že zaspala in se zbudila dobrih 13h kasneje biggrin.gif . Crknjena sva bla, res.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#56 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 06 January 2010 - 08:27 PM

QUOTE(Braunkopf @ 5. 1. 2010 - 21:43) View Post

losos na Triglavu, losos brez jajc, losos z umetnimi joški, ni da ni no.

OMFG! thumbup.gif laugh.gif

Lepo si se mela, čeprav mene bolj mika Škotska. wub.gif
  • 0

#57 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 06 January 2010 - 08:46 PM

Če je pa losos res povsod. Še lososovo solato sem probala. biggrin.gif


Mah, za na Škotsko v tem obdobju ni bilo nobenega pametnega leta ermm.gif .
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#58 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 06 January 2010 - 11:16 PM

QUOTE(Braunkopf @ 5. 1. 2010 - 22:18) View Post

Katoliški domovi mene ne vidijo za nobeno ceno.

sleep.gif


Drugače pa zanimivo branje, ja!


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#59 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 07 January 2010 - 08:17 AM

Termine za te "deževnate" države je treba res primerno izbrat. Saj mi je jasno, da vreme lahko vedno preseneti, ampak predvsem sever Irske in Škotska sta prekleti s slabim vremenom in če se opravljate gor, poglejte malo statistiko, kdaj so manj deževna obdobja! Že tako te namoči vsaj parkrat na teden (če ne na dan), da te pa skoz pere, pa res nimaš nič od tega.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#60 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 07 January 2010 - 10:36 AM

Mah, saj v teh dveh tednij je dejansko scalo samo eno 2x - 3x. Vmes tu in tam rosilo, sam je pa znalo kar fejst pihat. Saj pravim mda dež ali "sneg" nista bila baš problem, samo zaradi poledice jim je cel sistem propadel.

Pa tudi kolegica, ki je bila gor lani septembra je rekla, da so avtobusi vedno zamujali po kako uro, očitno tam vozijo bolj kakor jim pač paše ermm.gif .
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users