Jump to content


Photo

Avstralija


  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1 Robidnica

Robidnica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 277 posts

Posted 09 July 2005 - 11:36 AM

IPB Image

moja sanjska destinacija pa je drugače Avstralija smile.gif
  • 0
[i]If kisses were stars I'd give you the sky,
If touches were tears I would cry,
If love was water I'd give you the sea,
And be with you for all eternity...

#2 fifa

fifa

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5418 posts
  • Gender:Female
  • Interests:Finding out how the world works ... :)

Posted 13 August 2008 - 01:29 PM



QUOTE(Frida @ 26. 7. 2008 - 17:13) View Post

Fifa, dej a se ti da prosim mal o Avstraliji napisat?


Hjoj, prejoj! Kdaj jaz to vidim pa se spomnim! slap.gif Pa kar časa nisem najdla. No, seveda da bom malo napisala. wink.gif

Najprej smo leteli z Brnika v Frankfurt, tam pa smo presedli na malezijsko letalo (Malaysiair). Na letalu je ful zabavno (igrice, aktualni, stari, tuji filmi, igrice itd. biggrin.gif ), pa malezijske stevardese in stevardi so bli FUL prjazni. Skos so nam stregli ipd. Pa tud uštimani so bli zelo (punce močno, ampk lepo namazane).
No, Kuala Lumpurju smo šli na letalo do Sydneya (čeprov nj bi šli direkt do Brisbanea, sam smo mel še postanek), potem pa v Brisbane. Tam smo bli nekaj dni. Smo šli v azil za koale, kjer pa majo tudi druge živali. Tam sem tud pestovala koalo... wub.gif Ogledali smo si seveda tudi mesto (imajo tud neke stavbe, ki so iz ekoloških materialov).
Em, ja, točno! Na Gold Coast smo šli! Ampk glih tisti dan je bilo vreme bolj slabo. Smo pa vidli nekaj takih vil, da sam... ohmy.gif U, ja! Pa na plantažo The Big Pineapple smo odšli. Tam gojijo ananase, mange, mandarine, avokade in še polno vsega drugega. Pol sem itak prvič slišala in vidla. Pa tud nekaj malega so imel živali. In deževnega gozda z OGROMNIMI bambusi. ohmy.gif
Bili smo tudi v Underwater World. Tam imajo ogromno akvarijev in terarijev z različnimi živalmi, algami, koralami... Tiste barve te resnično navdušijo. Kar težko človek vrjame, da obstajajo take barve tudi v naravi in niso "umetne barve".
No, potem smo se odpravili v Cairnes. Tam smo mel izlet na Green Island Reef... wub.gif Pot tja in nazaj ni ravno prijetna (valovi in veter so resnično obupni, pa imam jaz rada to "muvanje"), vendar pa se splača! Na ladji ti namreč dajo opremo za snorklanje, imaš pa tudi vključen ogled z podmornico in ladjo s steklenim dnom. Koralni greben mi je bil ubistvu najbolj všeč, ker sam gledaš vse te korale in to v naravnem okolju. Tud morski pes je bil tam baje, samo itak niso nevarni, ker se prehranjujejo s planktonom. smile.gif
Naslednji dan smo šli z muzejskim vlakom v Kurando. To je vas na vzpetini, kjer so aborigini. Vzpetina pa je seveda poraščena z gozdom. Za nazaj smo šli z gondolo. Pogled, ko pod sabo vidiš samo deževni gozd, je sapojemoč! Pa papige letajo, vmes mogoče celo ujameš pogled do tal...fajno, res. Imeli smo tud nek šov, ki ga pripravljajo aborigini. Je fajno, ko ti povejo malo o njihovi zgodovini, navade, kako se uporablja določene rastline itd. Pa tud poslikajo te! smile.gif
No, šli smo tud na safari. Naš voznik je bil SUPER! thumbup.gif Vozil nas je naokoli, nam razlagal in celo skuhal kosilo! UUUU, tok dobre ribe nisem še nikol jedla in tud dvomim, da jo bom še kdaj! biggrin.gif
To je bil bolj "divjinski del". Potem smo šli še v Melbourne in Sydney.
V Melbournu smo šli na Skydeck. To greš z dvigalom v 88. nadstropje. Gor prideš v samo parih sekundah. Razgled gor pa čist...vauuuu... ohmy.gif
En dan smo zvečer šli tud na Phillip Island gledat pingvine. Zvečer, po sončnem zahodu pridejo iz morja in se odpravijo na kopno v svoja bivališča. Po celem otoku jih je polno! Pa tok so srčkani, ko racajo ven iz vode in ne vejo al bi šli, al ne, ker jih galebi tam nadlegujejo... wub.gif laugh.gif
Pogledat smo šli še spomenik vojakom (prav neka stavba je, kjer so skos čuvaji in te prosijo (moški, mislim), da snameš pokrivalo ipd., da izkažež sožalje tudi ti). Se mi je dopadlo. Tud neki video animacije so imel tam za pogledat o vojni. V Melbournu smo odšli (no, mal ven, z avtobusom) v muzejsko mesto. Celotno mesto je še vedno, kot pred 100imi leti in lahko si ogledaš kako so iskali zlato. Imajo pa tud možnost, da ga iščeš sam. En iz naše skupine ga je celo dobil nekaj! smile.gif Tam smo se tud družli s slovenci, ki živijo tam. Ful prjazni in ustrežljivi so bli. Najboljš je pa blo, ker smo tam dobil nekaj "pristne slovenske hrane". thumbup.gif
No, v Sydneyu smo pa tud seveda vidli Sydneysko opero in Harbour Bridge. Pa China Town seveda! Imajo poceni spominke (no, sj to so bli povsod), pa barantat se da tud z njimi kar uredu.

Am, upam, da nisem preveč napisala... oops.gif oops.gif Če pa koga še kaj zanima, naj pa vpraša. Težko je kar govorit pa opisovat na blef, ko je blo tok vsega... wink.gif

IPB ImageIPB Image
IPB ImageIPB Image
IPB Image
  • 0

A tree too big to embrace ... is born from a slender shoot. A nine-story tower ... rises from a pile of earth. A thousand-mile journey ... begins with a single step.

(taoistična modrost)


#3 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11536 posts
  • Gender:Female

Posted 13 August 2008 - 04:05 PM

Fifa ful se sliš zanimiv, najbrž si se res imela ful fajn. Za kok časa pa si šla in kolk te je stalo tako potovanje? Verjetno je že samo letalska karta dost draga?

Aja pa, če imaš še kakšne slike pa, če se ti bo dalo jih še nalepi ali pa vsaj v tisto temo slike s potovanj. Prosim smile.gif
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#4 fifa

fifa

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5418 posts
  • Gender:Female
  • Interests:Finding out how the world works ... :)

Posted 13 August 2008 - 04:31 PM

Ja, fajno je blo. cool.gif Bla sem pa od 30.6. do 22.7., torej, 22dni. smile.gif Cena je bla 3300€.
Slikce še pridejo, itak. Najboljš, da jih nalepim v temo slike s potovanj, ja. wink.gif
  • 0

A tree too big to embrace ... is born from a slender shoot. A nine-story tower ... rises from a pile of earth. A thousand-mile journey ... begins with a single step.

(taoistična modrost)


#5 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11078 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 18 August 2008 - 08:54 PM

Fifa hvala!!! A to si šla z agencijo? Kakšna fotka več bi bla dobrodošla smile.gif

Tok si želim it v Avstralijo; no sej bom šla. smile.gif Enkrat oz. to bo moje naslednje potovanje. Zadnjič sem nekje našla povratno letalsko karto z vsemi taksami vred, 1 mesec trajanje - 513€!!! Nism mogla verjet. biggrin.gif Upam, da bom najdla tok pocen karto tud takrat, ko bom planirala potovanje. woot.gif whistling.gif
  • 0

#6 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27224 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 18 August 2008 - 09:05 PM

Zakon, jaz bi tudi. Mi je žal, da nimam kakih sorodnikov dol. Mislim, sej jih mam, ampak vseeno si nismo tako blizu. hmm.gif

Naslednje leto se povabim v Ameriko. laugh.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#7 koki

koki

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1975 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 23 August 2008 - 01:37 PM

Uf, Avstralijo obiskat enkrat je tudi moja velika želja. Frida, kje pa si najdla tole karto za ta denar?
Moj fant sicer ima ene sorodnike tam, samo ne vem...saj pomojem to nič ne pomaga, ker Avstralija je velika in se morš itak premikat, pa vprašanje kje so teli sorodniki, na katerem delu... hmm.gif
Ja, enkrat bom res šla. Fifa, ful lepe slike wub.gif
  • 0

#8 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11078 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 August 2008 - 01:50 PM

Koki, karto sm najdla na tajskem konzulatu v Lj. Je bla ena huda akcija Thai airways in me je kar stisnilo pri srcu, ko sem zagledala ceno cry.gif smile.gif

Sej se da velik stvari pogledat v enem mesecu, okrog greš pa z notranjimi leti al pa z busi... V enem mescu lahko prepotuješ celo vzhodno obalo od Melbourna pa gor do Great barrier riefa.
  • 0

#9 fifa

fifa

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5418 posts
  • Gender:Female
  • Interests:Finding out how the world works ... :)

Posted 23 August 2008 - 01:52 PM

Nekaj slik bom še dodala (nekaj sem jih že) v temo Slike s potovanj, in sicer ko vse dobim na komp. Zaenkrat še nimam vseh.
Frida, v Avstralijo sem šla na Svetovni dan mladih. Ni pa to neko "katoliško sranje" (kot temu rečejo nekateri... rolleyes.gif ) ampak pač srečanje vseh narodov. So tam mladi tudi drugih kultur in verstev. To sem bila na temu samo 10 dni (5 v Melbournu in 5 v Sydneyu), ostalo prej pa smo okol potoval turistično. smile.gif
Smo pa v tej ceni imeli skor vse. Razen pri turističnemu delu smo malo več dajali za hrano. V Sydneyu in Melbournu smo pa imeli zastonj vsa mestna prevozna sredstva pa veliko popustov pri ogledih itd.
  • 0

A tree too big to embrace ... is born from a slender shoot. A nine-story tower ... rises from a pile of earth. A thousand-mile journey ... begins with a single step.

(taoistična modrost)


#10 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11078 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 August 2008 - 01:57 PM

Fifa hvala. Ampak se mi zdi kar drago 3300€ za en mesec.

Meni se trenutno trga tudi glede New Yorka... karte so tako poceni, jaz pa brez službe... Ti dve destinaciji sta me čist prevzeli.
  • 0

#11 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27224 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 24 August 2008 - 10:07 PM

Fifa, kako pa s prišla na ta svetovni dan mladih? A to se kr pojaviš tam, če ti paše ali je vse bolj tako kot neki seminarji, pa prihajajo različne delegacije pa to (tipo United Games of Nations)?
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#12 fifa

fifa

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5418 posts
  • Gender:Female
  • Interests:Finding out how the world works ... :)

Posted 25 August 2008 - 11:52 AM

Na svetovni dan sem šla preko SKAM-a (to je Skupnost katoliške mladine). Oni pač organizirajo te svetovne dneve za slovence. Tko nekak. Kar ti potem oni tam priskrbijo vse stvari, pa karte za po mestu itd.
Aja, pozabila povedat. Turistični del smo šli z agencijo Australasia KLIK
Spoznali smo tud lastnika te agencija (sta nam naredila predavanja, povedala ful nasvetov ipd.).
  • 0

A tree too big to embrace ... is born from a slender shoot. A nine-story tower ... rises from a pile of earth. A thousand-mile journey ... begins with a single step.

(taoistična modrost)


#13 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27224 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 25 August 2008 - 08:43 PM

Ah, pol pa ne pride v poštev. :/
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#14 fifa

fifa

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5418 posts
  • Gender:Female
  • Interests:Finding out how the world works ... :)

Posted 25 August 2008 - 08:46 PM

heh. Sj so druge variante tud. Se najde marsikaj...tudi ugodnega. Je pa res, da sm js (in starši no, so velik zraven dal) šparala ene 5 let, da sm dobila denar. Še delnice sem prodala. laugh.gif
  • 0

A tree too big to embrace ... is born from a slender shoot. A nine-story tower ... rises from a pile of earth. A thousand-mile journey ... begins with a single step.

(taoistična modrost)


#15 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45617 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 October 2010 - 05:05 PM

IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
  • 0

#16 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 07 October 2010 - 03:45 PM

Moževa hčerka je v avstraliji in ni vrag, da bova šla. samo še ne vem, kdaj. Ko bo čas in denar.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#17 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45617 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 October 2011 - 03:42 PM

Veliki koralni greben
IPB Image
IPB Image
IPB Image

Kakadu National Park
IPB Image

Coomera River
IPB Image

Mount Olga
IPB Image

Shark Bay
IPB Image
IPB Image

Ningaloo Coast
IPB Image
  • 0

#18 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 30 January 2013 - 09:37 PM

Whitehaven Beach

 

QxJRiLo.jpg

 

 


  • 1
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#19 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 31 January 2013 - 01:43 AM

Huh :o

Jaz si zelo želim v Avstralijo. 


  • 0
Viens, reste ici!

#20 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 31 January 2013 - 01:39 PM

Jaz in fant se zadnje čase tudi ful navdušujeva nad Avstralijo (je ena izmed kandidatov za HoneyMoon, hahahahha)

 

sydney-australia-3222010.jpg

 

travel-deals-to-western-.jpg

 

loch-ard-gorge-port-camp.jpg

 

 

Sydney-Harbour-Bridge-Australia.jpg


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users