Jump to content

Photo

Zgaga

• Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 tasika

tasika

Sassenach

• Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10910 posts

Posted 30 June 2017 - 04:41 PM

Je imela katera težave s kislino? Mene od ponedeljka tako mantra, sklepa da je to no. Kakor hitro imam prazen želodec mi peče oz. mi je slabo. Sem bila pri zdravniku, sicer je bil en mladi in mi je dal Nolpazo. Ampak jaz bi raje to na kakšen bolj naraven način uredila. 

• 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]

#2 ora

ora

Izberi si sam

• Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12145 posts

Posted 30 June 2017 - 05:11 PM

Donat.
  • 0

#3 Sarah

Sarah

Chihuahua with Attitude

• Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30633 posts

Posted 30 June 2017 - 06:13 PM

Mene nekaj zanima, pa ne spet narobe razumet. Ne leti izkljucno nate tasika, ampak pogosto opazam to. Zakaj hodite sploh k zdravniku ce potem ne / ne bi jemale, kar vam predpise? Zakaj se sploh otepavate zdravil tako? Mislim pac itak vsak zase ve, logicno, ampak ne razumem ljudi, ki gredo k zdravniku, jim predpise antibiotik in ga ne jemljejo ker omg antibiotika pa ze ne, to je strup. Ali pa ga jemljejo par dni in si naredijo vec skode kot koristi. In po moznosti so cez en teden spet pri zdravniku, za isto tezavo kakopak. Jaz bi take dala na samoplacnisko takoj.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.

#4 tasika

tasika

Sassenach

• Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10910 posts

Posted 30 June 2017 - 07:41 PM

Jaz mam nasploh odpor do tablet, ker sem mogla od malega skoz nekaj jemat in je bila to vedno neka obveza. Tako da ko bi mogla nekaj na dolgi rok spet jest mi mrak pade na oci.

Predvsem pa tu zdaj ni blo receno al gre za enkratno epizodo in ali bo to dokoncno odpravilo zadevo ali je bolj v smislu probajmo pa bomo videli.
Ce je katera imela kaj podobnega in ima uporaben nasvet mi najbr nebo skodilo ce se ga drzim ob terapiji.

Hmm, donata ne upam, imam dobro prebavo. Kr pol zna bit se kaka druga tezava zraven 😀
  • 0

[Napoleon]

#5 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

Head of cudovita.si g33k squad

• Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20039 posts
  • Interests:odfukalka =)

Posted 30 June 2017 - 08:01 PM

Ne ne, par požirkov Donata ti ne bo pohitrilo prebave. Bo pa uredilo želodec ;)
  • 0

#6 _Planet_

_Planet_

human search engine of cudovita.si

• Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16737 posts

Posted 01 July 2017 - 12:33 AM

Tasika, a od kakšne hrane/pijače pa ni? Jaz imam že od nekdaj občutljiv želodec in se moram izogibati sladkemu, kavi, pa še kaj bi se našlo. Donata pa iz istega razloga kot ti ne pijem, mi je vsak požirek preveč. : )

Sarah, jaz od zdravnika sploh ne pričakujem tablet, bolj mnenje/nasvet za spremembo "življenjskega sloga". Šele, če to ne deluje, razmišljam naprej. Se pa že pri zdravniku zmenim, ali bom ponujena zdravila jemala, ali ne, ali so neobhodno potrebna, ali bi šlo drugače ipd..
Seveda odvisno, za kaj gre, ja, se strinjam, da antibiotikov ni za jesti namesto bonbonov.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#7 Barbarina

Barbarina

Izberi si sam

• Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6888 posts

Posted 01 July 2017 - 05:23 AM

Meni Radenska tudi pomaga. Pa sladoled :D
Drugace pa ja, ugotovi, kaj ti dela težave in probaj to izločit.
Drugače sem pa brala, da je zgaga velikokrat pokazatelj premalo zelodčne kisline, tako da zaviralci protonske črpalke lahko več škode naredijo kot koristi.
  • 0

#8 tasika

tasika

Sassenach

• Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10910 posts

Posted 01 July 2017 - 04:12 PM

Jem bolj ali manj iste zadeve, zato ne vem kaj bi mi zdaj naenkrat zacelo delat probleme.
Kave skoraj ne pijem vec, ker mi ne pase na zelodec, sploh ce ni bilo pred tem kakega konkretnega obroka.
  • 0

[Napoleon]

#9 Izgubljena

Izgubljena

pametnjakovič

• Redni člani
  • PipPipPip
  • 2495 posts

Posted 28 July 2017 - 10:07 PM

Če je še aktualno - na dolgi rok je najboljša Nolpaza (zares deluje šele po parih dnevih), za instant olajšanje pa Donat in kakšen Rupurut, Rutacid ...

Meni pomagata tudi bebe in metin čaj. Drugače pa klasična dieta - nič začimb (le zelišča in minimalno soli), ne čebule, česna, paprike in paradižnika, včasih nagaja tudi mleko in sploh poleti sladoled. In izogibaj se tudi pregreti maščobi in sladkorju. 

• 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

#10 tasika

tasika

Sassenach

• Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10910 posts

Posted 29 July 2017 - 04:22 PM

Ma meni se zdi da me je po tej Noplazi po skoraj tednu dni jemanja še bolj začel boleti želodec. Sicer se je stanje zdaj umirilo. Še vedno ne vem al je bil kak virus al zgaga.  Malo še gledam na prehrano, ampak za enkrat je stanje ok. 

• 0

[Napoleon]

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users