Jump to content


Photo

Anti-aging nega


  • Please log in to reply
2086 replies to this topic

#1501 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11524 posts
  • Gender:Female

Posted 29 September 2020 - 11:13 AM

Jaz se ne lupim več po vitaminih A, se je koža res navadila. 

 

Tetraforce še vedno ne prenašam dobro, maši mi pore in imam najlepšo kožo takrat, ko ga izpustim iz rutine. Zadnjič sem bila malo pogumna in sem ga hotela še malo okrog oči nanesti (skupaj s kremo!) pa sem fasala opeklino tam. Zdaj ga seveda hočem na vsak način porabit, ker mi je res škoda denarja, da zavržem potem. Melano C za tistih 10€ mi je še najboljše ustrezal pa čeprav sestavine niso superiorne in sploh ni znan delež vitamina C ga je koža imela rada. Pa od Hylamide je bil tudi ok. Tetraforce ne bi več kupila.

 

Od novih stvari pa preizkušam trenutno od Biologique recherche tonik P50 in mi je odličen, vonj ima malo po kisu, ampak mene ne moti. Lepo mi izenači ten pa posuši mozolje, če jih imam. 


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#1502 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16901 posts
  • Gender:Female

Posted 29 September 2020 - 11:18 AM

Mene tudi mika Hylamide.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1503 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25829 posts
  • Gender:Female

Posted 29 September 2020 - 06:50 PM

^^
Jaz ga še vedno priporočam, bom kmalu porabila že drugo stekleničko.

Marmelada, hvala za poročilo o Avene. : )
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#1504 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22326 posts
  • Gender:Female

Posted 13 October 2020 - 10:21 AM

Naročila sem Tetraforce serum, pa da vidimo. :D


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1505 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17807 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 13 October 2020 - 10:23 AM

Poročaj :)

 

Jaz se še vedno luščim okrog oči pa peče me malo. Včeraj sem na debelo z Bepantenom namazala, je malo boljše.


  • 0

#1506 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15027 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 13 October 2020 - 10:41 AM

Jaz triacneal nanasam dva meseca vsak dan. Noro kako kozo mi je naredil. Sveti se, nobenih zamasenih por, mozoljev, nic.
V glavnem carsko.
Uporabljam pa samo spf, triacneal, hialuronsko pa kremo. To je vse.
  • 0
 

#1507 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16463 posts
  • Gender:Male

Posted 13 October 2020 - 10:48 AM

Dajte probat TF kot masko. Za pol ure recimo. Jaz ga tako uporabljam. Mi ne masi, vidim pa rezultate v bolj sijoci kozi. Dam ga kar cez vse, kar imam na obrazu, zvecer pred vecernim umivanjem. Itak naj bi koza zelo hitro vzela vse iz produkta.
Na hiperpigmentacije pa v tako kratkem casu ne bo deloval. Tega se je najtezje znebiti in si moras vzeti vsaj leto enega rezima. Razen hidrokinon.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1508 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22326 posts
  • Gender:Female

Posted 13 October 2020 - 11:37 AM

A Tetraforce se lahko uporablja skupaj s CeraVE PM losjonom? Zasledila sem namreč, da se ga naj ne bi uporabljalo skupaj z izdelki, ki imajo hialuronsko kislino, zaradi vezanja vlage in to.

Jaz ga bom na različne načine. Zmešat 1 kapljico s kremo, pa tole kot masko tudi.

 

Triacneal sem jaz zdaj kakšna 2 tedna nanašala vsak tretji večer, zdaj pa vsak drugi. Nimam nobene reakcije, kakšne izsušenosti ali luščenja zaenkrat ne opažam. Imam pa potem naslednje jutro na otip res bolj gladko kožo.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1509 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19742 posts

Posted 08 November 2020 - 08:52 PM

Po tem, ko sem že mislila Triacneal naročiti po Fionini objavi, sem videla, da bi bilo dobro, da svojo zalogo porabim, ki je nisem taknila že res dolgo... :D..

20201108204626.jpg

In ker je minilo že toliko časa, sploh ne vem več, kako to kombinirati. Ali moram eno na drugo dajati ali naj vsakic eno zadevo uporabim? Pa kaj od tega se da samostojno, na kaj pa daš čez še navadno kremo? Pa koliko časa je že treba počakati, preden daš kremo čez?
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#1510 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19742 posts

Posted 08 November 2020 - 08:54 PM

So pa:
Lactic acid + HA
Retinol 0,5 in squalene
Niacinamide + zink
Ascorbic acid 8% alpha arbutin
Buffet
Matrixyl 10% + HA
NIOD survival 0
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#1511 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25829 posts
  • Gender:Female

Posted 08 November 2020 - 09:40 PM

Jaz uporabljam izmenično Lactic acid+HA, Niacinamide+zink in vitamin C (slednjega ti nimaš). Običajno ob večerih, vedno namažem čez še vlažilno kremo, serum. Ostalega pa ne poznam.

Triacneal imam pa na sumu, da mi povroča podkožne mozolje, so se mi že ene trikrat pojavili po uporabi, mislim, da ni naključje.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#1512 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19742 posts

Posted 08 November 2020 - 09:49 PM

Hm, a ni tale ascorbic acid c vitamin? Joj, res sem ze vse pozabila, zdaj vmes sem bolj otroske zadeve studirala, hahaha :D.

Koliko casa pa pocakas, preden kremo namazes cez?

Ze komaj cakam, da se spravim tole redno uporabljat, ker se spomnim, da imas potem res lepso kozo, bolj sijoco in z manj nepravilnostmi potem :).

Ker - me vceraj na sprehodu sreca starejsa sestricna in pravi, kaj pa imam te pike, ospice al kaj, loool, sem rekla, ne ne, sam mozolji so :P.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#1513 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19742 posts

Posted 08 November 2020 - 09:49 PM

Pa napudrana sem bila, unlol :P.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#1514 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25829 posts
  • Gender:Female

Posted 08 November 2020 - 09:53 PM

Ah, pa res, askorbinska, je ja vitamin C, spregledala.

Ne čakam dolgo, toliko, da odprem lonček s kremo : ), podlaga se mi takoj vpije.

Ošpice. : ))
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#1515 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25691 posts
  • Gender:Female

Posted 08 November 2020 - 10:48 PM

Pa retinola ne uporabljaj, dokler dojiš.
  • 0

#1516 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19742 posts

Posted 09 November 2020 - 06:36 AM

Aha, hvala, sem mislila, da takoj po porodu lahko.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#1517 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22326 posts
  • Gender:Female

Posted 09 November 2020 - 09:57 AM

Od zgornjih sem imela Niacinamid, Buffet in Matrixyl. Lahko tudi plastiš več serumov. Jaz sicer ne, dam samo en serum in kremo. Če imam več serumov, jih uporabljam izmenično, npr enega zjutraj, drugega zvečer ali pa vsak dan enega. Za Niacinamid vem, da je na The Ordinary strani pisalo, da se ga ne sme uporabljat skupaj z vitaminom C. Jaz sem zato zvečer nanesla vitamin C, zjutraj niacinamid. Ali pa zjutraj niacinamid, zvečer pa Buffet ali Matrixyl. 

 

Z retinolom še počakaj, ostalih pa ne poznam. Preveri, če je kateri od teh občutljiv na sonce in ga v tem primeru npr raje zvečer uporabiš. 

 

Koliko časa je dobro počakat med nanosom seruma in kreme, pa ne vem točno. Jaz če imam čas, probam počakat ene 10 min. Ampak sem brala različne informacije. Nekje piše da 10 min, nekje 5 min, nekje 1 minuto, nekje pa, da sploh ni treba čakat in da je to samo nek mit, ker ima koža že tako ali tako zelo dobro sposobnost absorbiranja sestavin.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#1518 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16901 posts
  • Gender:Female

Posted 09 November 2020 - 02:27 PM

Mislim, da so si nasprotujoče informacije zato, ker je nemogoče vnaprej predvideti če se bodo določeni izdelki med sabo tepli glede pravega pH itd?
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1519 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25829 posts
  • Gender:Female

Posted 10 November 2020 - 10:09 AM

Čez Tretionin se lahko nanaša še vlažilna krema, ali ga je treba/bolje uporabljati samostojno?
Včeraj zvečer sem ga prvič uporabila, bom videla, kako se bo koža odzvala. Zaenkrat brez posebnosti.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#1520 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22326 posts
  • Gender:Female

Posted 10 November 2020 - 10:14 AM

Pomoje lahko daš kremo čez, tako kot tudi ostale zadeve lahko plastiš. Jaz delam tako no, naj še katera druga pove. :D

 

Jaz počakam kakih 10 minut, potem pa dam čez še LRP Cicaplast Baume B5. Se mi je začela malo lupit koža, zato si dam čez.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users