Jump to content


Photo

Zavod za zaposlovanje


  • Please log in to reply
218 replies to this topic

#161 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10707 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 May 2013 - 08:29 AM

Vsak ima drugače očitno, jaz se moram naslednjič prikazat tam šele čez 5 mesecev... hecno mi je to, ampak ok :)


  • 0

#162 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 23 May 2013 - 08:55 AM

Vsak ima drugače očitno, jaz se moram naslednjič prikazat tam šele čez 5 mesecev... hecno mi je to, ampak ok :)

 

Tudi jaz. :lol: 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#163 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 23 May 2013 - 09:17 AM

Jaz sem ravno danes dobila domov vabilo za neko delavnico EURES, ampak to bom šla, me zanima.

 

Drugače pa jaz sem bila prvič tam februarja in sva se zmenile da se naslednjič prikažem najkasneje do sredine junija :)


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#164 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22450 posts
  • Gender:Female

Posted 23 May 2013 - 09:59 AM

Hm, jaz sem včeraj malo bolje pogledala svoj novi zaposlitveni načrt in sem videla, da so neke spremembe. Očitno so zdaj začeli šparat še pri povračilu stroškov? Namreč, v prejšnjem načrtu mi je pisalo, da povrnejo potne stroške za razgovore in stroške pošiljanja za tista območja, ki so navedena v tvojem zaposlitvenem načrtu. Zdaj pa mi piše, da se povrnejo za tista območja, ki od mene niso oddaljena za več kot uro in pol vožnje z javnim prevozom. Potem pa mi še posebej piše, za katera območja se mi povrnejo stroški in sicer samo za območje urada za delo Ajdovščina in NG. Ne vem zakaj, saj pa tudi območje Sežane, Postojne, Logatca, najbrž tudi Vrhnike, ob mene ni več kot uro in pol. Jaz iščem službo na širšem območju Slo. in mi je neumno, da mi ne bi več vrnili niti potnih stroškov do LJ, ki pa ja ni nekaj ful daleč stran. Ok, recimo da razumem za potne stroške, morda je kdo to izkoriščal, ampak za stroške pošiljanja po pošti? Čisto enaka cena je, če jaz pošljem pismo v 10 km oddaljen kraj ali 100. Moram jutri poklicat.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#165 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 23 May 2013 - 10:04 AM

Joj a res zahtevate nazaj stroške za eno znamko, 30 centov? :D Meni se niti ukvarjat ne da s tem. Po tem ko sem videla, da so mi za 1 tedensko delavnico nakazali 3€ potnih, pa sploh, unlol.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#166 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22450 posts
  • Gender:Female

Posted 23 May 2013 - 10:17 AM

Jaz pošiljam priporočeno in če dam v kuverto 3 liste papirja, me to pride 77 centov. Če bi jih poslala par na mesec, bi mi bilo vseeno, ampak jih ne. V teh dveh mesecih sem jih poslala čez 50, kar niti ni malo denarja, zato mi ni vseeno, ne. Če ne bodo vračali, bom pač nehala pošiljat priporočeno in bom več tudi preko mailov.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#167 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 23 May 2013 - 09:37 PM

Pa sj je tko, frida!

Mislm, ko sem bla jaz prijavljena, pa te moje frendice še, ki so prjavljene so mele vse tak, da, ko so se prijavile so jim naredili zaposlitveni načrt za 3 mesece, potem pa je na pol leta.


  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#168 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22450 posts
  • Gender:Female

Posted 23 May 2013 - 09:48 PM

Jaz sem ga prvič imela za 2 meseca, zdaj pa imam za 4 mesece.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#169 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 23 May 2013 - 09:51 PM

To ful ne spada sem, ampak me ful zanima, kakšno službo pa zdaj iščeš ti? Najbrž imaš 2 leti pripravništva zdaj, ane? Ali že kar reden job?


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#170 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22450 posts
  • Gender:Female

Posted 23 May 2013 - 10:30 PM

Iščem pripravništvo pri odvetnikih, notarjih, ali pa nasploh kakšna pravna dela na različnih področjih, tudi administracija. Malo sem upala na pripravništvo z delovnim razmerjem na sodišču, ampak zaradi krize od novembra lani sploh ne jemljejo več novih pripravnikov. Prijavila se bom na volontersko pripravništvo na sodišču, ki traja 8 mesecev, raje, kot da samo čakam doma. Mi je zdaj žal, da se nisem že takoj, saj bi v tem primeru zdaj že imela kak mesec ali dva pripravništva za sabo. Ampak takrat sem še optimistično mislila, da bom mogoče dobila kakšno delo, kjer bom kaj plačana.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#171 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 23 May 2013 - 10:33 PM

Razumem. Za pripravništvo na sodiščih moraš imet ful dobro povprečje, sicer je ful čakalna vrsta, ane?

Ti si po starem sistemu, to pomeni da lahko po 2eh letih pripravništva greš delat pravosodni izpit, ali moraš naredit še magisterij?


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#172 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22450 posts
  • Gender:Female

Posted 23 May 2013 - 10:43 PM

Ja, sem po starem sistemu in lahko grem po določenem času pripravništva na pravosodni. Bolonjci pa morajo met magisterij, ja.

 

Ja, na sodiščih se delata čakalna vrsta po povprečju in ena po času prijave. Za plačano pripravništvo si moral imeti povprečje vsaj nekje 8,4, da si prišel v zglednem času noter. To govorim za MB območje. Recimo v KP in NG, kjer so jih zaposlili ful manj, pa si moral imet še več. Odvisno tudi od sreče no, kakšne ocene so imeli kandidati, ki so se v tistem času prijavili.

Za volontersko pa so čakalne vrste malo krajše, vsaj zaenkrat. Mogoče bo kaj večji naval, zdaj ko ni več plačanega pripravništva. Jaz bi z mojim povprečjem trenutno precej hitro prišla na vrsto, pomoje v max. 2 mesecih.

Po času prijave pa zdaj prihajajo na vrsto tisti, ki so se prijavili leta 1999, 2000, 2001.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#173 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 23 May 2013 - 10:46 PM

O jemebti :D Okej, hvala! Me zanima kako to pri naših sosedih funkcionira, moram fanta povprašat.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#174 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22450 posts
  • Gender:Female

Posted 23 May 2013 - 11:06 PM

Ma ja, beda je vse skupaj. ZDR po novem sicer določa, da volonterski pripravniki dobijo plačane potne stroške in malico in sem poklicala v KP ter povprašala, kako je zdaj s tem in mi je direktorica pojasnila, da je to vprašanje še odprto na ministrstvu in da razpravljajo, če sem sploh spadajo tudi volonterski pripravniki na sodiščih, ker jim ni treba biti vsak dan na sodišču in ne 8 ur, tako da sigurno ne bo nič iz tega, kot kaže.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#175 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82807 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 May 2013 - 11:22 PM

Ti si po starem sistemu, to pomeni da lahko po 2eh letih pripravništva greš delat pravosodni izpit, ali moraš naredit še magisterij?

 

A sploh še obstaja magisterij po starem univerzitetnem programu (8. stopnja) na katerem faksu? 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#176 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 23 May 2013 - 11:26 PM

Ne, zdaj ko pomislim, najbrz res sploh ne.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#177 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22450 posts
  • Gender:Female

Posted 23 May 2013 - 11:39 PM

Ne, že nekaj let ne več. Edino tisti, ki so ga že pred leti vpisali, ga najbrž še lahko dokončajo.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#178 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28999 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 24 May 2013 - 06:34 AM

BTW, magisterij po starem sistemu je bila VII/2, doktorat pa VIII.


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#179 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5733 posts
  • Gender:Female

Posted 24 May 2013 - 06:57 AM

 

A sploh še obstaja magisterij po starem univerzitetnem programu (8. stopnja) na katerem faksu? 

na žalost ne. jaz imam uni. diplomo in sem se lahko vpisala samo na bolonjski (strokovni) magisterij, kar pa je ista stopnja in sem morala še plačat. mislim, da so naredili veliko napako, ker nisem izjemoma pustili znanstvenega magisterija za tiste, ki so diplomirali po starem sistemu pred mnogimi leti. jaz osebno nisem hotela takoj po diplomi na magisterij (takrat je bil samo znanstveni, ker se je bolonja šele uvajala in 2. bolonjske stopnje sploh še ni bilo), sedaj, ko sem se pa odločila za magisterij, da razširim znanje, pa nisem imela možnosti.


  • 0

#180 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10707 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 May 2013 - 07:05 AM

Špela, magisterij po starem sistemu je bil 8. stopnja. Visokošolski in univerzitetni program pa 7.

 

Supergirl, a res?? Jaz sem pa mislila, da tisti, ki imate staro uni, bi šli lahko naprej na bolonjski doktorat, ne pa magisterij...

Ta bolonja je čist bedna, me prav zanima koliko časa bo živela.


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users