Jump to content


Photo

Savne


  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#21 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45346 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 30 December 2011 - 08:04 PM

Kaj ko bi nekdo obe temi združil?


Meni so zelo všeč savne v hotelu Primus v ptujskih termah.
  • 0

#22 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 08 January 2012 - 06:23 PM

No, jaz sem ta vikend probala turško, finsko in ledeno savno. Najbolj mi je bila všeč ledena. V bistvu mi oni drugi dve nista bili, ni to zame, LOL. Finska je bila še dokaj ok, turška pa ne, ne pranašam tako visoke vlage. Ledena pa sploh ni big deal, mene sploh ni pretirano zeblo, prisežem, na začetku sploh ne, LOL in fanta tudi ne. Si pa lahko notri max 3 minute. V bistvu naj bi bilo od 0 do -4 stopinj, tla so pa topla - meni je bilo všeč.

Mi pa niso všeč vsi ki se sprehajajo nagi okrog, fuj, eww. No sem zaključla s tem da - savna ni zame. laugh.gif
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#23 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30611 posts
  • Location:Primorska

Posted 08 January 2012 - 06:53 PM

mogoče bi ti bila všeč savna, ki ji v Olimijah (pa v savnah v Čateških je tudi tak prostor) rečejo Laconium, to je taka zelooo blaga suha savna, kjer se ful prijetno segreješ in sčasoma tudi malo spotiš - po kakšnih 15 minutah, narejeno je pa kot zidana klop okrog in okrog v prostoru in je ogrevana, je kot princip kmečke krušne peči, recimo biggrin.gif vlažnost je dokaj nizka, temperatura pa tudi ni pretirano visoka, meni je bilo tam notri res ful prijetno...
  • 0

#24 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 08 January 2012 - 07:15 PM

QUOTE(Sarah @ 8. 1. 2012 - 18:23) View Post



Mi pa niso všeč vsi ki se sprehajajo nagi okrog, fuj, eww. No sem zaključla s tem da - savna ni zame. laugh.gif


JEA! Jaz bom še šla v savno, ampak brez leč. laugh.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#25 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82176 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 January 2012 - 07:25 PM


laugh.gif thumbup.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#26 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 08 January 2012 - 08:01 PM

QUOTE(Ana @ 8. 1. 2012 - 19:15) View Post

JEA! Jaz bom še šla v savno, ampak brez leč. laugh.gif


To jaz itak vedno. laugh.gif
wink.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#27 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 16 December 2012 - 10:39 PM

Spet sem - brez očal ali leč - obiskala savne, in sicer v Vivatu v Moravskih toplicah.

 

Cena je 10 evrov na dan, jaz sem imela popust, cena je bila 6 evrov na dan, tako da sem imela karto za cel teden.

 

Slaba stran je ta, da saven ni veliko, in sicer so samo 4: turška, finska (zunaj, na terasi), infrardeča ter zeliščna.

Edina, ki meni odpre pore, je pa tudi najbolj 'ogabna', če se lahko tako izrazim, je turška. V finski samo trpim, potim se pa po 15ih minutah

skoraj nič, zato se je izogibam, in sem ves teden bila kar lepo v turški.

 

Priporočam obisk čez teden, od PON do ČET, saj ni nobene gužve, dejansko si sam skoraj cel dan v celi savni (kompleksu), v sami savni pa sploh.

Simpatičen je tudi vmesen prostor, kjer se ohlajaš in počivaš.

 

Omenila bi le, da so nekateri ljudje precej nediskretni in nespoštljivi do ostalih, in v savni klepetajo in se derejo, kot da so sami, JEJO!!!!!!!!!,

najboljši so pa tisti, ki se koračijo, in nič-hudega-slutečo mene presenetijo s prizorom družinskih draguljev.

 

ZA diskretnost v savni!!!


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#28 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 16 December 2012 - 10:40 PM

s prizorom družinskih draguljev.

 

:lol1:


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#29 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26996 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 16 December 2012 - 10:40 PM

Kako pa lahko jejo v savni? A kar vzamejo sendvič not al kaj?!


  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#30 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 16 December 2012 - 10:42 PM

Ja, veš v tistem vmesnem prostoru, ne v dejanski savni, tam kjer počivaš na ležanikih. :)

 

Ja, Fluffy, eni jih ponosno razkazujejo. :D  :cry1:


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#31 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26996 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 16 December 2012 - 10:48 PM

Aja, meni se to zdi čisto normalno. V 'moji savni' imajo ob avtomatu z vodo še košaro z jabolki in si ga vzameš, če si preveč lačen.


  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#32 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 16 December 2012 - 10:51 PM

V tej savni so 3 vrste čaja, in to je meni OK, pa jabolka so bila lani in predlani, letos pa jih ni (šparajo?).

 

Meni se pa ne zdi OK, oziroma mi ne paše, da nekdo je sendvič v tem prostoru, tudi mi ni najbolj OK, da se najde ena klapa, in se obnašajo, kot da so sami.

Klepetajo, itd. Tisti prostor je za počivanje, še luč je slaba, ležalniki so postavljeni, tiha in pomirjujoča glasba igra. Jaz si to tako predstavljam, da ko prideš iz savne,

se tam odpočiješ, uležeš za tiste pol ure, ko se ti telo ohlaja. Ne pa da folk tam kosila, telefonira, itd. Pač ni mi všeč. ;)


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#33 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 17 December 2012 - 06:40 PM

Ja, Fluffy, eni jih ponosno razkazujejo. :cry1:

 

Dobro vem! Sem že pisala enkrat o mojem enem in edinem obisku savne ... ko me je en stari

ata s svojimi dragulji skoraj oklofutal, ko je šel mimo mene (jaz sem sedela, on pa je šel mimo na

drugo klop).


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#34 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13687 posts
  • Gender:Female

Posted 30 December 2012 - 10:26 PM

Danes sva bila s fantom v Klub zdravja Nano v Šiški.

GROZA!

Za savno sva imela kupon že nekaj časa, cena je bila zelo nizka-mislim, da deset evrov za dva.

V savni imajo turško in finsko/infra savno(preklopiš stikalo), jacuzzi in seveda tuše. Je v kleti, torej nima kaj dosti sončne svetlobe, sama savna praktični nima luči, "skrivnosten" občutek dopolnijo še temne ploščice. Prostor je razmeroma majhen, zame osebno za okoli 6 ljudi, natlačijo jih do 10.

Prišla sva ob odprtju in savne sploh niso bile tople, celoten čas najinega obiska se tudi prostor pred savnami ni segrel toliko, da bi ti bilo priejtno biti brez oblačil oz. ogrnjen v brisači. Turška savna je tudi slabo narejena

Voda je bila v balonu za vodo, zaradi vlage sem imela občutek da je poln plesni. Zraven so bile čajne vrečke, tople vode pa sploh imeli niso.

Tudi na splošno nisem imela občutka da je savna čista, morda zaradi temnih ploščic.

 

V glavnem, šla sva po dveh urah. Zdaj vem kaj pomeni slaba savna.

Aja, sem videla, da med kuponi oglačujejo zakup savne za dve osebi, znižano iz 100 na 39 evrov. Mja, v savnio sem pa videla oglas za zakup po stalni ceni 39 evrov :AJEBEŠ:

 

Ker iščem savno, ki je odprta ob vikendih me zanima če je bila katera v savni v Snoviku ali Harmoniji Mengeš?


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#35 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 30 December 2012 - 10:34 PM

Midva sva bila v Snoviku. Če te zanimajo terme kot celota, ne priporočam, oziroma tako bom rekla, poceni so in toliko tudi nudijo - bolj malo. Savne so tri, turška, finska in ledena. Jaz sem bila takrat prvič in edinkrat v savni, tako da neke objektivne ocene ne morem podati, ker sem v vsaki zdržala 5 minut, potem pa sem šla ven čakat fanta. Ne maram savn.

Kot prostor je lepo urejen, ležalniki, mizica - gor voda, čaj, jabolka. Zraven stoli pa enih 8-10 ležalniov, torej bolj mali prostor. Tuši odprti :D Aja pa še en mini bazenček je poleg.

Če te kej specifičnega zanima pa vpraši.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#36 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 31 December 2012 - 09:52 AM

Meni so javne savne :bruh: Res enkrat sem bila in se nisem nič kaj sproščeno počutila. Posebno turška mi je najbolj fuj. Mene v javne savne ne spraviš več. Nekaj drugega so domače savne. Pri fantu imajo infra, finsko in zeliščno. Je čisto drugače to. Če ne bi oni imeli savne, ne bi nikamor hodila, ker mi je povsod vprašljiva higiena, posebno v turški (no bazeni so zame tudi nekaj podobnega. Fuj!)


  • 0

#37 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13687 posts
  • Gender:Female

Posted 31 December 2012 - 09:54 AM

HVala ti, Sarah, bom potem raje šla v Mengeš.

Všeč mi je če so prostori zračni, svetli in da imaš občutek čistoče.K sreči sem bila brez leč včeraj, že tako sva si z razkužilom noge prešpricala.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#38 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 31 December 2012 - 09:56 AM

 

Midva sva bila zdaj trikrat v Rimskih toplicah. V decembru so imeli akcijo čez teden insi plačal 14€ za dva. Meni je tam zelo všeč. Imajo turško, finsko, infra in rimsko savno. Meni osebno je infra najslabša. Celoten kompleks je nov, zato je vse zelo lepo zrihtano. Ploščice so zelo lepe, na stenah imajo napisane latinske izreke :). Na sredini dela, kjer so savne je tudi bazen za knajpanje, malo stran tudi whirlpool, kjer si lahko natočiš čaj. Zunaj sta tudi dva jacuzzija. Je pa še ena soba, kjer so ležalniki, da se lahko vležeš in ohladiš. Vse je res zelo lepo na nivoju zrihtano in tudi skoraj zmeraj prazno, posebej, če greš recimo v ponedeljek. Enkrat so bili edino eni malo bolj glasni. Na goloto se je tudi meni malo težko navadit in se moram prav prepričat, da so vsi nagi. Je pa res, da starejši moški bulijo.

 
CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it

  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#39 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13687 posts
  • Gender:Female

Posted 31 December 2012 - 09:59 AM

Mene ne moti, če buljijo, ker jih jaz ne vidim :lol: redke prednosti slabega vida!


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#40 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 31 December 2012 - 10:02 AM

No ja pa še ta golota v javnih savnah me fuuul moti. Jaz nisem za te štose.


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users