Jump to content


Photo

prhljaj


  • Please log in to reply
205 replies to this topic

#141

  • Guests

Posted 07 May 2009 - 12:35 PM

Tudi meni pomaga ekstrakt grenivkinih pečk, plavica tudi. Sem spet prišla brat tole temo, ker sem bila na enem potovanju in sem tam uporabila hotelski šampon, samo 1x (svojega pač nisem imela s seboj) in zdaj me spet srbi lasišče za znoret, kljub temu, da sem si že 2x oprala lase doma s svojimi (naravnimi) proizvodi. Vmes je bilo stanje že tako dobro, da ekstrakta grenivkinih pečk vsaj pol leta sploh nisem potrebovala. Zdaj pa moram očitno spet začeti in bo trajalo in trajalo ... ermm.gif
  • 0

#142 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 07 May 2009 - 09:46 PM

Kje dobite ta ekstrakt grenivkinih pečk?
  • 0

#143 Goddess

Goddess

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2255 posts
  • Location:okolica NM

Posted 07 May 2009 - 10:06 PM

V lekarni
  • 0

#144 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 07 May 2009 - 10:09 PM

Ja, dobi se v lekarni, pa tudi v Sanolaborju in Biotopicu oz. teh natur trgovinah. Reče se mu Grenifit, stane pa 20ml ekstrakta nekaj čez 7€. Ima pa ta ekstrakt tudi Akamuti, 10ml stane 6,90€, 50ml pa je 20,64€.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#145 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 08 May 2009 - 02:23 PM

Aha,hvala. smile.gif
  • 0

#146 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 05 August 2009 - 09:53 AM

Jaz sem zdej od atija dobila dva Nutrigea zdravilna šampona s klamatskimi algami, v zadnjem postu na prejšnji strani je o tem šamponu pisala Morska. Me zanima, kako se bo obnesel ob dolgotrajni uporabi, sestavine se mi vsekakor ne zdijo napačne (čeprav ocenjen je bil zelo slabo), pa za mastno lasišče bo pomoje super, ker vsebuje poleg zdravilnih klamatskih alg še dosti drugih ekstraktov, ki imajo tudi antibakterijske lastnosti in osvežijo lasišče (grenivka, mandarina, pomaranča, majaron, poprova meta). Bom sporočila, kako se obnese ob redni uporabi.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#147 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 05 August 2009 - 03:44 PM

Je katera že probala John Masters Organic Zinc&Sage šampon?
  • 0

#148 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 05 August 2009 - 04:03 PM

Mene je dolgo časa mikal, ampak mi je predrag, sploh glede na to, da šampone zaradi gostote las in mastnega lasišča (pri vsakem pranju šamponiram dvakrat) zelo hitro porabljam.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#149 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 14 May 2010 - 10:15 PM

Jaz sem pa žal spet na začetku. cry.gif

Sem imela že super lasišče, 99% brez prhljaja, pa se mi je v zadnjih mesecih spet pojavil in zdaj se mi zdi, da je zaradi stresa v zadnjih dneh še hujše kot kadarkoli. sad.gif

Plavica šampon mi ne zaleže več in zdaj iščem nekaj boljšega, učinkovitejšega.

Ima katera kakšen predlog? Najraje bi zavila v lekarno, ampak se bojim, da tisti šamponi niso nič boljši od tistih, ki se dobijo v kakšnem Mercatorju... ermm.gif


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#150 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 06 September 2010 - 12:14 PM

Našla rešitev:

IPB Image

Deluje! thumbup.gif
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#151 Zoey

Zoey

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10197 posts
  • Gender:Female

Posted 06 September 2010 - 12:50 PM

kje se pa kupi to?
  • 0

Ne, ona nima žametnih oči in niti kodrov mehkih kakor svila, 
če sneg je bel, ga v njenih nedrih ni in usta bi se od koral ločila.
Sem videl rože bele in rdeče, na njenih licih take ne cveto
in so dišave, ki so bolj dehteče, kot vonj, ki diha njeno ga telo. 
Njen glas poslušam rad, četudi vem da zvoki strun prijetneje zvene, 
kako boginje hodijo ne vem; ko ona hodi, stopa kot ljudje.
Pa vendar se mi zdi bolj očarljiva kot vse, ki pesem jih slavi lažniva.


#152 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 06 September 2010 - 03:20 PM

Jst sm mela hude težave s prhljajem in mi res NIČ ni pomagalo, še od zdravnika ena zadeva ne.

Potem sem pa po naključju sprobala Ducray šampon za prhljaj (v lekarni) in mam zdej že tretjega pomoje. Naneseš ga samo na lasišče.
Pomagala mi je pa tudi občasna, enkrat mesečna kura z Rougj Hair intenzivnim tretmajem. Sem še na začetku 1. škatle, res se ne porabi veliko.

Prhljaja imam ful manj kot včasih oz. na trenutke sploh več nič smile.gif
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#153 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 06 September 2010 - 03:53 PM

QUOTE(Šuša @ 6. 9. 2010 - 13:50) View Post

kje se pa kupi to?


Jaz sem kar prek eBaya naročila. smile.gif
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#154 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 06 September 2010 - 03:56 PM

Immortelle, hvala tud jaz bom.

Plavica od Lavere mi vse skupi zjebe, zadevo mam pod kontrolo edino z rugj hair...

Bom vidla kako bo s temle. Naročim.

Čeprav se mi zdi da zdajle se mi je prhljajrazpasel spet ker se je tak vreme zjebalo :S

mam pa jaz prov psoriazo, tko da...
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#155 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 06 September 2010 - 04:03 PM

Mojemu kolegu, ki ima psoriazo lasišča, je pomagal:

http://www2.cudovita...=...st&p=779144

Aja, drugače pa pri naročanju pazi, da ne boš vzela napačnega - ker je kar nekaj različic. Točno tale, kot je na sliki, je baje najboljši.

Pa raje vzemi 250ml, kot 125ml. Ker razlika v ceni ni ne vem kakšna - se bolj splača vzeti večjo flaško. smile.gif
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#156 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 06 September 2010 - 04:35 PM

Whoa...ZAKON.
Bom pozorna. Si naročila iz UK? Cena prbl. ?

definitivno naročim TOMORROW biggrin.gif
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#157 Chandra

Chandra

    sunshine girl

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3400 posts
  • Gender:Female
  • Location:Celje

Posted 06 September 2010 - 04:41 PM

a pri nas se pa tega nikjer ne dobi?
  • 0
IPB Image

Namen življenja je življenje, prelivajoče se v vseh odtenkih... ( Elene Danel)

www.chandra.si

#158 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 06 September 2010 - 06:37 PM

QUOTE(Sally @ 6. 9. 2010 - 17:35) View Post

Whoa...ZAKON.
Bom pozorna. Si naročila iz UK? Cena prbl. ?

definitivno naročim TOMORROW biggrin.gif


Najcenejši je tale ponudnik (9 GBP s poštnino):
http://cgi.ebay.co.u...=item23092feb06

Drugače pa:

http://shop.ebay.co....e...tpos=&gbr=1

QUOTE(Chandra @ 6. 9. 2010 - 17:41) View Post

a pri nas se pa tega nikjer ne dobi?


Mislim, da ne. Oz. jaz nisem nikjer videla.
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#159 Morska

Morska

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 260 posts
  • Location:Obala

Posted 04 October 2010 - 06:20 PM

Spet se javljam, ker sem že predolgo danes na netu in brkljam kaj naj kupim za naslednji šampon, balzam, masko, .... nekaj moram ukrenit za spravit si lase v red. Več ko berem manj vem...

Odkar sem nehala uporabljat Avonovo Planet Spa olivno masko (po vsakem pranju majhna količina) je šlo počasi in zmerno samo še navzdol. Uporabljam pa šampone trde od Lusha The Blonde, Seanic in Karma Komba (menjujem). Za balzam pa sem super hitro porabila Lushev Retread, ki pa mene ni prepričal. Trenutno sploh nobenega.

V to temo pišem pa zato ker imam že leta težave z lasiščem - ni pa to nek običajen prhljaj, ampak se mi lasišče lušči v velikih suhih luskah, ki se pokažejo po praskanju (mene motijo in že iz razvade to počnem).
Na to zelo vplivajo tudi izdelki, ki jih dajem na lase oz lasišče. Se je že zgodilo, da je bilo praktično že ok. Sedaj pa spet kriza!!

Sumim če imam mogoče alergijo na slufate? Ali je to zgolj stres ali izsušenost ali kaj jaz vem... surrender.gif

Nega ki jo načrtujem je pa taka: Lusheva kana, Biopointov Orofluido Beauty Elixir za konice, za šampon in balzam pa ne vem.

Čeprav nekoliko hitreje masteče sem imela še največji učinek (nazadnje) z Loccitainovim šamponom za občutljivo lasišče in Avonovo masko, zdaj pa ne vem ali naj grem nazaj na preverjeno ali naj poskusim TiGi S-Factor Color Savy Sulfate Free Shampoo in balzam? Berem tako mešane odzive, da sem že čisto zgubljena...

Ali je problem tudi v Lushevih trdih šamponih? Še posebno The Blonde je kar agresiven in izsušujoč kolikor se meni zdi.

Na pomoč. Sploh Dilema, če si kje na okoli s svojim mnenjem in nasvetom bom iz srca hvaležna. Drugim pa seveda tudi! kiss.gif
  • 0

#160 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 28 August 2014 - 07:24 PM

Že nekaj časa se mi dela prhljaj in sem se končno sprijaznila, da sam od sebe ne bo izginil.

Danes sem kupila Lavera šampon in izvleček grenivkinih pešk.

 

Zdaj me pa zanima kako se ta izvleček nanaša na lase .... ali ga vmasiram pred šaponiranjem ali istočasno s šamponom ali potem, ko iz las že sperem sperem šampon in balzam?


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users