Jump to content


Photo

Sex and the City & And Just Like That


  • Please log in to reply
274 replies to this topic

Poll: Katera vam je najbolj pri srcu? (28 member(s) have cast votes)

S katerim likom se najbolj poistovetite?

  1. Carrie (4 votes [13.79%])

    Percentage of vote: 13.79%

  2. Samantha (2 votes [6.90%])

    Percentage of vote: 6.90%

  3. Charlotte (7 votes [24.14%])

    Percentage of vote: 24.14%

  4. Miranda (16 votes [55.17%])

    Percentage of vote: 55.17%

Vote Guests cannot vote

#1 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 14 September 2011 - 08:30 AM

Full mi je zanimivo, ko gledam ponovno od začetka SATC in ne morem verjet s kako drugačnimi očmi gledam na vse skupaj. Nazadnje sem gledala pred cca 5 ali 6 leti in sem se full strinjala z njo, kako je Mr. Big sebičen, aroganten. Zdaj se mi pa zdi, da gre full preko sebe, da bi ji ustrege, le problem je, da ni nikoli zadovoljna. Vedno hoče več, skuša ga spremenit. Jaz bi jo že zdavnaj nekam poslala smile.gif

Res zanimivo kako z leti spreminjamo mnenje o isti stvari, ko se tudi mi razvijamo, odraščamo, postajamo neprilagodljivi.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#2 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 14 September 2011 - 11:07 AM


Meni je Carrie vedno šla obupno na jetra, grozen karakter, totalno dolgočasna, brez
hrbtenice/neodločena za karkoli, zjamrana, razvajena, neupravičeno sarkastična na vse, kar ni v njenih
okvirih razmišljanja - čeprav ima sama največ masla na glavi, itd.

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#3 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 14 September 2011 - 03:30 PM

QUOTE(Fluffy The Stud Eater @ 14. 9. 2011 - 12:07) View Post

Meni je Carrie vedno šla obupno na jetra, grozen karakter, totalno dolgočasna, brez
hrbtenice/neodločena za karkoli, zjamrana, razvajena, neupravičeno sarkastična na vse, kar ni v njenih
okvirih razmišljanja - čeprav ima sama največ masla na glavi, itd.



Fluffy, se strinjam s tabo. Pa s Kami tudi.

Jaz sem ravno pred kratkim že spet pogledala vse sezone in vsakič bolj ugotavljam, kako mi je Carrie zoprna. S tem mislim karakter, ne zaradi igralke, ki mi je super, ampak vloga Carrie je pa res zoprna. Non stop komplicira, iz vsake stvari dela big deal, čeprav to sploh ni, neodločna, prav težko sem jo gledala. Verjetno mi tudi zaradi tega 2. film ni bil tako všeč, ker so bile vse te njene značilnosti še bolj očitne. Po drugi strani pa vedno znova ugotavljam, kako so mi ostali karakterji fajn, sploh Miranda in Samantha, ki se ji vedno znova nasmejim s svojimi izjavami.
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#4 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 14 September 2011 - 04:48 PM



Meni je Miranda karakterno najbolj blizu, sploh, kar se tiče ciničnega (in realnega!) pogleda na svet.
Do določene mere se v vsaki malo najdem, le v Carrie absolutno ne.

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#5 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 14 September 2011 - 04:54 PM

yes.gif
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#6 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 11 October 2011 - 05:00 PM

Tema o Seksu v mestu je manjkala na našem forumu, zato jo z velikim veseljem odpiram.

Sama pravkar gledam 3. sezono, sem šla od začetka, ker nikoli nisem gledala po vrsti, vedno sem nekaj preskakovala. Trenutno je Carrie z Aidanom, Miranda pa s Stevom (ponovno), Charlotte se je odločila, da se bo v letošnjem letu poročila, Samantha je pa pač . . . vedno dobra stara Samantha.

Katera je vaš omiljeni lik? Katera vam je najbolj podobna? Kaj vas pri seriji moti?

O vsem tem klepetamo tukaj.

CARRIE BRADSHAW


IPB Image

SAMANTHA JONES

IPB Image


CHARLOTTE YORK

IPB Image

MIRANDA HOBBES

IPB Image




  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#7 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10555 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 October 2011 - 05:17 PM

To nadaljevanko znam na pamet. Od začetka do konca sem jo pogledala n-krat, največkrat sem jo dala za ozadje med likanjem, šminkanjem...
Nanizanka mi je ful všeč, čeprav zdej vedno manj, naveličala sem se je in je čas za druge stvari. Mislim da je Kami nekje napisala kako zdej drugače gleda na Carrie in ostale, ko je starejša in jest moram rečt isto. Carrie se mi zdi ena navadna avša, ful pretirava. Ne maram tudi njenega spakovanja, ki je iz sezone v sezono raslo. Najbolj mi je všeč Miranda in njen smisel za humor.

Filma sta mi bila pa polomija. Se mi zdita čisto nepotrebna in sta mi kar malo zasrala vse skupaj. Prvi film - pretiravanje do konca, patetika in reklamiranje znamk, nad drugim filmom sem bila pa razočarana zato, ker ne bi mogel bit bolj nerealen, tisti outfiti sredi puščave... najbolj me je pa razočaralo kako so prikazali položaj žensk in moških v muslimanskem svetu, se mi je zdelo nespoštljivo, sploh obnašanje Samanthe.

Nanizanka JA, filmi NE.


  • 0

#8 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 11 October 2011 - 06:48 PM



Meni je nanizanka ena izmed mojih naljubših, tudi jaz sem je ogromno spregledala in velikokrat takisto
imela kar za ozadje ob drugih opravilih. Se pa moje gledanje na like ni tekom let nič spremenilo. Carrie
mi je od samega začetka šla najbolj na živce s to svojo neodločnostjo, je povsem brez hrbtenice, preveč je
sarkastična in posmehljiva, ko pride do drugih, sploh, če ne mislijo enako kot ona. Meni je ona najmanj
všečen lik med kar vsemi bolj opaznimi, ki so se zvrstili tekom sezon. Totalno bleda.
Najbolj blizu mi je sigurno Miranda, v mnogih pogledih. Všeč mi je njen realen in ironičen pogled na
življenje, zdi se mi najbolj prizemljena.
Samantha je poglavje zase, blazno zabavna, prava prijateljica, v njeni družbi mi zagotovo nikoli ne bi bilo
dolgčas.
Charlotte je pa kar zanimiva, po eni strani zategnjena, fragilna in obremenjena z raznimi ideali, po drugi strani pa
jo kar vidiš, kako komaj čaka, da da ven malo svoje norčave strani.

Meni je serija, kot že omenjeno, zelo dobra, niti slučajno ni neka primitivna in tipično ženska zadeva (za takšno
jo velikokrat ožigosajo tisti, ki so pogledali ali pol enega dela ali pa nič), ima mnogo takih sporočil, ki niso
površinska in imajo dobre poante. O filmih sem pa že v primernih temah podala svoje mnenje, ki je pozitivno.

No, se že veselim kakšnih analiz in mnenj o posameznih dogodkih, itd. x)


QUOTE(Kinky @ 11. 10. 2011 - 18:00) View Post
Trenutno je Carrie z Aidanom

Ta dva mi tako nista pasala skupaj, ojej. Sploh ne štekam, kako je imel lahko tako konjske živce
poleg take ženske kot je ona. Totalno različna karakterja.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#9 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 11 October 2011 - 07:22 PM

V anketi sem tudi sama dala Miranda. Ona mi je res odličen lik; sicer po eni strani včasih res nevrotična, po drugi pa ima zelo veliko srce, le včasih je sama sebi največji sovražnik, ker že vnaprej vidi negativno. Njene cinične pripombe včasih res zmagajo.

Samantha je prava za to vlogo, včasih me že njena obrazna mimika nasmeje, posrečena je; ampak kljub vsemu tudi ona nekaj išče.

Charlotte je romantična duša, mi je tudi všeč, se najdem nekje med Mirando in njo; včasih le preveč naivno gleda v svet.

Carrie je pa večino časa res grozna, išče probleme, če jih ne najde, ji sama ustvari; je nevrotična babura.




Pravkar sem pogledala: Easy come, easy go - tisti del, kjer je Carrie prevarala Aidana z Bigom, kjer sta šla Miranda in Steve dokončno narazen, in kjer je Samatha fafala enemu, katerega sperma je imela čuden okus.

Funky spunk laugh.gif laugh.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#10 Parvinder

Parvinder

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3483 posts
  • Gender:Female
  • Location:Suomi

Posted 11 October 2011 - 07:26 PM

Jeee, Seks v mestu. Jaz tudi obozujem to serijo in si vcasih, ko mi je dolgcas, pogledam kar kaksen x del vmes.
Moj najmanj priljubljen karakter je tudi Carrie, ful smesno, ker je pac glavna, ampak vcasih ima momente, ko bi ji odsekala glavo. Ful mi je pa vsec Miranda, njeno razmisljan je in pogled na svet. Drugi dve pa tako, imata dodelane karakterje od katerih skoraj nikoli ne odstopata, kar mi je vsec. V bistvu se mi zdi Carrie edina, ki sploh nima ene rdece niti, vedno skace od enga tipa do drugega (ne v smislu kot Samantha), nikoli se ne zna odlocit, kaj hoce itd. Brez hrbtenice, kot je rekla Fluffy.

Se pa strinjam, da nista pasala z Aidnom skupaj. On mi je sel isto na jetra kot ona, sploh z njegovim nacinom govora, kar nekaj momlja ves cas, da sem se jaz odkrhavala pred TV-jem, ko sem gledala smile.gif

MI je bilo pa ful zanimivo, da so sle vedno nekam jest npr na zajtrk ali pa kosilo. Pa vedno neke take stvari, da sem si potem se jaz to zazelela. Pa recimo, ko grizljajo tiste zelenjavce ali bacon, mmmm. To sem morala omenit, ker mi je blo zakon vedno ko so jedle biggrin.gif Pa nacin, kako je Miranda oz. so vse jedle pa govorile hkrati, tako- s hrano v ustih, pa sploh ni ful grozno izgledalo. laugh.gif

Filmi so mi bili tudi vsec, nic posebnega sicer. Nadaljevanka je stokrat boljsa.
  • 0
tudi pozimi dišiš po cvetju poležane trave spomladi

#11 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 11 October 2011 - 07:29 PM

QUOTE(Parvinder @ 11. 10. 2011 - 20:26) View Post

MI je bilo pa ful zanimivo, da so sle vedno nekam jest npr na zajtrk ali pa kosilo.


Ja, kuhati itak nobena ni znala.

Se spomnite, ko je Magda kupila Mirandi valjar, kao da naj speče kakšno pito. laugh.gif

Carrie doma niti ni imela dveh ujemajočih krožnikov, vedno je bil take out, kadar je kaj jedla.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#12

  • Guests

Posted 11 October 2011 - 07:30 PM

Jaz pa Ex and the City....kjer je Carrie naredila celo sceno v restavraciji, ko je izvedela, da je Mr. Big zaročen.Čeprav ga je sama klicala in predlagala, da postaneta prijatelja ter ga v restavraciji vprašala po Nataši. rolleyes.gif
Samantha pa v tem delu spozna nekoga s prevelikim. Charlotte obnovi prijateljstvo s konji. Miranda pa s Stevom (kar se konča s seksom).

Se kar strinjam s tvojo oceno punc, Kinky...čeprav je meni Miranda malo manj všeč. Vedno mi je šel na živce način, kako je jedla. Ne znam razložit, zakaj.

Nimam priljubljene. Bi pa imela postavo kot Carrie (vem, da je presuha in da ima krive noge....ampak meni je zaradi neznanega vroka grozno všeč). Pa vse, kar obleče, ji lepo pristoji.
  • 0

#13 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22355 posts
  • Gender:Female

Posted 11 October 2011 - 07:33 PM

Jaz sem tudi glasovala za Mirando. Bi rekla, da sem nekako med Mirando in Charlotte, le da je Charlotte malo preveč naivna, kot je že Kinky rekla.

Jaz sicer nikoli nisem gledala vseh delov in po vrsti, ampak, ko sem slučajno ujela na tv, tako kot tudi druge serije. Sem že za veliko serij rekla, da se bom enkrat spravila jih gledat od začetka, pa ni bilo še nič iz tega. laugh.gif

Se pa strinjam, da je serija ful boljša od filmov.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#14

  • Guests

Posted 11 October 2011 - 07:34 PM

QUOTE(Kinky @ 11. 10. 2011 - 20:29) View Post

Ja, kuhati itak nobena ni znala.

Se spomnite, ko je Magda kupila Mirandi valjar, kao da naj speče kakšno pito. laugh.gif

Carrie doma niti ni imela dveh ujemajočih krožnikov, vedno je bil take out, kadar je kaj jedla.



Pa če se ne motim, je nekoč izjavila, da v pečico spravlja cunje. (nisem prepričana...mogoče sem si izmislila tole hmm.gif )



Sem napisala svoj komentar, še preden sem videla od Parvinder. Ja...to, kako je Miranda jedla in govorila hkrati. Neskončno me je izživcirala. Vedno.
  • 0

#15 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 11 October 2011 - 07:37 PM

QUOTE(Ekaterina @ 11. 10. 2011 - 20:34) View Post

Pa če se ne motim, je nekoč izjavila, da v pečico spravlja cunje. (nisem prepričana...mogoče sem si izmislila tole hmm.gif )


laugh.gif

Ja, mislim, da je uporabila frazo, da uporablja za storage. biggrin.gif



Miranda full čudno je, nekam čudno ji krivi gobec, mene tudi moti. Pa ker govori medtem ko žveči. Pa zobe ima tudi 'posebne'. huh.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#16

  • Guests

Posted 11 October 2011 - 07:43 PM

QUOTE(Kinky @ 11. 10. 2011 - 20:37) View Post

laugh.gif

Ja, mislim, da je uporabila frazo, da uporablja za storage. biggrin.gif
Miranda full čudno je, nekam čudno ji krivi gobec, mene tudi moti. Pa ker govori medtem ko žveči. Pa zobe ima tudi 'posebne'. huh.gif



Ja...tako nekako je rekla. Jaz se mi pač predstavljala, da ima kašne puloverje notri. Ker običajno je imela cunje v tistem "garderobnem prostorčku".


LOL, sam resno čudno je Miranda.


Že dolgo nisem gledala serije. Nekaj časa je bilo ogromno na YT in sicer potrugalski naslov (ki se ga ne spomnim več), zato tudi najbrž niso izbrisali. Predvidevam.
Imam namen spet pogledati, ko bo čas.


  • 0

#17 Parvinder

Parvinder

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3483 posts
  • Gender:Female
  • Location:Suomi

Posted 11 October 2011 - 07:46 PM

Je cudno je, ampak lepse kot pri vecini folka, ki tega sploh ne zna. Mislim, sploh ne poznam nikogra, ki bi jedel s polnimi usti, ona pa to res dela nonstop. Pa Carrie tudi drugace. Ma pa Miranda res grde zobe, ful nazaj down.gif
  • 0
tudi pozimi dišiš po cvetju poležane trave spomladi

#18 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 11 October 2011 - 07:59 PM

Še nekaj muškarčin:

Mr Big

IPB Image

Steve Brady

IPB Image

Aidan Shaw

IPB Image

Trey

IPB Image



Karakterno mi je Steve najbolj všeč, vizuelno pa Big. twisted.gif


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#19 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10555 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 October 2011 - 08:07 PM

Men pa Aidan. Imam crush nanj še iz Severnih obzorij.
  • 0

#20 Lo-Fi

Lo-Fi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4884 posts

Posted 11 October 2011 - 09:13 PM

pred leti sem bila Samantha laugh.gif , zdaj sem Miranda tongue.gif biggrin.gif

Mr. Big mi je kull, medtem, ko mi je Aidan en tak brezveznjakovič
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users