Jump to content


Photo

Elektronske vs. papirnate knjige


  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#41 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 25 January 2019 - 12:56 PM

:kiss1:


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#42 Christianne

Christianne

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6521 posts
  • Gender:Female

Posted 25 January 2019 - 03:51 PM

O, hvala! Imam ravno nov ereader, juhu:)
  • 0

#43 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25270 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 25 January 2019 - 06:26 PM

Ne pozabit na Library Genesis pri iskanju vse sorte drugih knjig. Sem se dodobra zalozila s kuharskimi knjigami in biografijami :)


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#44 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16923 posts
  • Gender:Female

Posted 26 January 2019 - 08:20 PM

O, hvala! Imam ravno nov ereader, juhu:)


Katerega si izbrala?
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#45 Christianne

Christianne

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6521 posts
  • Gender:Female

Posted 26 January 2019 - 08:38 PM

Likebook Mars, ker sem iskala večji ekran.


  • 0

#46 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 02 April 2019 - 08:30 AM

Tiste, ki še vedno berete na Kindlu, kje po novem downloadate knjige?

Jaz za gospodično iščem stripe (Thor seveda). Me bo verjetno prišlo ceneje, če ji kupim rabljenega Kindla, kot da ji kupujem stripe.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#47 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25270 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 02 April 2019 - 08:48 AM

A tole kaj pomaga?

 

klik1, klik2


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#48 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 02 April 2019 - 09:09 AM

Najlepša hvala Anouk. Moram najprej na Bolhi kupit Kindla, potem pa snamem, da vidim, če bo prebral. Zlata si!


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#49 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25270 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 02 April 2019 - 09:24 AM

Ta dva sta v pdf formatu, to lahko tudi na racunalniku prebere ;) 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#50 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 03 April 2019 - 09:13 AM

Anouk … povezava ne dela več, jaz pa si nisem shranila … lepo bi prosila, če še enkrat lahko poveš, kje si to našla


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#51 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25270 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 03 April 2019 - 10:22 AM

Na Library Genesis, pod iskalno geslo sem vpisala Thor Marvel. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#52 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25270 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 27 August 2019 - 08:17 AM

Trenutno se poblizje spoznavam z aplikacijo MoonReader in programom Calibre za urejanje podatkovnih zbirk. Slednji se mi zdi zelo, zelo uporaben, ceprav se ne stekam cisto vseh funkcij. Se sinhronizacijo in backup med aparati si moram uredit, potem sem pa ze skoraj zmagala. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#53 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16923 posts
  • Gender:Female

Posted 21 October 2019 - 01:29 PM

Katere e-bralnike imate in kako ste z njimi zadovoljni? Na kaj je treba biti pozoren?
Jaz vidim pa številne prednosti v primerjavi s papirnatimi knjigami in bi si rada v bližnji prihodnosti kakšen bralnik omislila. Trenutno imava na izposoji enega od Kobo.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#54 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 21 October 2019 - 01:53 PM

Jaz imam Kindla Paperwhite, drugih ne poznam in ne morem primerjat.

 

Pri njem nisem našla pomanjkljivosti, ampak vseeno veliko raje sežem po slovenskih in papirnatih knjigah. Mi je enostavneje (tako zaradi jezika, kot fizičnega držanja paprija v rokah - ne znam razložit).

Mi je pa super rešitev za branje, ko D že spi in ga ta svetloba ne moti. Prav tako mi je super povezava s slovarjem, če kdaj kakšne ANG besede ne poznam, da mi takoj prevede.

Pa seveda veliko brezplačnih Amazon knjig, ki pa seveda niso neke popularne.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#55 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25270 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 21 October 2019 - 01:59 PM

Pocketbook inkpad 3 imam že en čas na wishlisti, čakam Black Friday za kak popust ... Če bom do takrat imela kaj več časa in volje za branje. Trenutno se mi namreč vse samo nabira na enem kupu in prasi :(

Še vedno sicer malo oklevam in razmišljam, a bi vseeno raje vzela tablico (ker imam veliko kuharskih knjig in je fajn, če so potem v barvah prikazane), ampak ne nazaj drži njihova življenjska doba v povezavi s ceno.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#56 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16923 posts
  • Gender:Female

Posted 21 October 2019 - 05:52 PM

Anouk, s čim te pa ta prepriča, glede na to, da je kar precej dražji od Kindla?
Samo tablica je le mini računalnik... na tablici ne moreš brati ure in ure brez utrujanja oči, ali se motim?
Fanta tudi zanima, ali lahko npr. na Kindle naložiš svojo diplomo? Verjetno se marsikaj da, če stvari spraviš v pravi format?
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#57 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25270 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 21 October 2019 - 06:12 PM

Ravno to s formati, kolikor se spomnim, pa baterijo, velikostjo zaslona ipd. Pač podpira vse sorte in ne le 'zaklenjenih' kupljenih knjig iz dolocenih trgovin. Skupaj z enim programom na računalniku komot urejas knjižnico in sinhronizirane med napravami. Nekako nudi več opcij, točno pa zdajle ne priklicem več detajlov. Poglej še kakšen review na YT, tam tudi vzporednice potegnejo.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#58 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16923 posts
  • Gender:Female

Posted 10 December 2019 - 06:00 PM

Si si potem kaj nabavila?
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#59 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25270 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 10 December 2019 - 06:29 PM

Ja, sva sla potem pogledat vse te silne naprave in sem se odlocila, da vseeno vzamem tablico (oz. jo dobim od starsev za rojstni dan), ker so e-readerji vseeno manjsi in crno-beli in ker bi rada dostopala tudi do publikacij preko Press Readerja ipd.

 

Pomoje je nakup take naprave podoben nakupu kuhinjskega 'mikserja', kjer imas najboljso opcijo za vsako kolicino in vrsto recepta, ena stvar ti mogoooooce pokrije 70%, potem moras pa presodit, kaj ti pomeni vec, ali pa eno po eno nabavit vse po vrsti. 

 

Ta primerjava mi je bila drugace vsec:

 

Kobo ima fajn prirocne tiste tipke ob straneh, ampak tisto crno utripanje med listanjem bi me 100% ze prvi dan spravilo ob zivce. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#60 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16923 posts
  • Gender:Female

Posted 10 December 2019 - 08:09 PM

Se strinjam glede te primerjave z mikserji. Muči me, da je bralnik res namenjen samo eni stvari, jaz bi pa imela vse-v-enem, kar pa spet ni mogoče (s tablice ne moreš resno brat cele dneve).

Katero tablico pa?:-)
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users