Jump to content


Photo

barve za lase v frizerskih salonih


  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#21 kendal

kendal

    sramežljivec

  • Člani
  • 41 posts

Posted 13 April 2008 - 05:59 PM

vceraj sem se pobarvala....pa je taka temno blont prišla ven, po narastku pa malo bolj živa-samo se ne opazi razlika ker je bil res ful majhen narastek.
taka bolj siva blont sad.gif kaj ve kera za kako res dobro barvo,ki bi svetlo blont prijela al si morem res za kaj takega razbelit lase?ker mam naravno barvo precej temno.pa mi bo to fejst uniclo lase?

ker ni mi to zaj glih vsec,preveč je temno cry.gif
  • 0

#22 t@sika

t@sika

    sramežljivec

  • Člani
  • 6 posts

Posted 14 April 2008 - 09:23 AM

Zdravo!
Mene pa zanima, če mogoče katera ve za dober frizerski salon v MB, ki bi ga rabila za razbarvanje las, in koliko to stane, če mogoče katera ve? Ker bi rada to probala in šla z vijolčne nazaj na svetlo rjavo.
  • 0
Lp, t@sika

#23 *Naya*

*Naya*

    sramežljivec

  • Člani
  • 20 posts

Posted 14 April 2008 - 07:12 PM

QUOTE(kendal @ 13. 4. 2008 - 18:59) View Post

vceraj sem se pobarvala....pa je taka temno blont prišla ven, po narastku pa malo bolj živa-samo se ne opazi razlika ker je bil res ful majhen narastek.
taka bolj siva blont sad.gif kaj ve kera za kako res dobro barvo,ki bi svetlo blont prijela al si morem res za kaj takega razbelit lase?ker mam naravno barvo precej temno.pa mi bo to fejst uniclo lase?

ker ni mi to zaj glih vsec,preveč je temno cry.gif


Kaj nisi pogledala barvne palete preden si kupila barvo???? Aluminium je sivkast odtenek, če si želiš zelo svtele bi morala vzeti Super Platinum. Ko kupuješ barvo moraš vedno pogledati barvno paleto!!
  • 0
IPB Image

#24 kendal

kendal

    sramežljivec

  • Člani
  • 41 posts

Posted 14 April 2008 - 08:47 PM

QUOTE(*Naya* @ 14. 4. 2008 - 20:12) View Post

Kaj nisi pogledala barvne palete preden si kupila barvo???? Aluminium je sivkast odtenek, če si želiš zelo svtele bi morala vzeti Super Platinum. Ko kupuješ barvo moraš vedno pogledati barvno paleto!!




sem pogledala,samo nisem hotla da bi mi na oranzno ven prišlo,pa sem rajši vzela siv ton.

Naya pol praviš naj si vzamem naslednjic Super Platinum-tak se reče barvi( od Brelil)?pa mi ne bo vleklo na oranžno?al bi ji raje še malo sive zraven zmešala da zbijem oranžni ton ven(samo ne prevec rolleyes.gif )? smile.gif
  • 0

#25 *Naya*

*Naya*

    sramežljivec

  • Člani
  • 20 posts

Posted 14 April 2008 - 08:54 PM

Mislim da bi morala Super platinum zadostovati, če boš mešala z Aluminum bo odtenek spet vlekel na sivo wink.gif
  • 0
IPB Image

#26 kendal

kendal

    sramežljivec

  • Člani
  • 41 posts

Posted 14 April 2008 - 09:12 PM

QUOTE(*Naya* @ 14. 4. 2008 - 21:54) View Post

Mislim da bi morala Super platinum zadostovati, če boš mešala z Aluminum bo odtenek spet vlekel na sivo wink.gif



ok hvala smile.gif bom probala naslednjic super platinum! wink.gif
tak čez ene 3 tedne se mislim pobarvat-saj ni to prehitro,ne? mislim,ker sem si zaj vse lase pobarvala,ne samo narastek....da jih ne bi prevec mucla? oops.gif

lepo se mejte....lp wink.gif
  • 0

#27 BusyBee

BusyBee

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1401 posts
  • Location:Malo tu, malo tam ...

Posted 20 December 2008 - 12:44 PM

Zdravo Naya. cry.gif

Imam eno vprašanje glede barvanja. Kupila sem barvo Brelil - light chocolate. Ko sem si zadnjič barvala z njo sem upoštevala navodila in zmešala 1 : 1,5 (barva : razvijalec 20V). Prijela je super - dobila sem lepo temno čokoladno barvo.

Zdaj sem si barvala narastek in potem še lase, zmešala sem isto, ampak mi je na narastku barva precej svetleje kot na ostalih laseh (torej po dolžini las je barva ista kot zadnjič, narastek pa svetlejši), Kaj sem naredila narobe? A bi bilo naslednjič bolje zmešati v kakšnem drugem razmerju, da bo narastek enake barve kot ostali lasje?? Torej, hidrogena ne želim uporabljat močnejšega, da si ne uničim las ... Daj mi prosim nasvet, kako naj to izvedem ... koliko minut naj pustim na narastku in koliko na ostalih laseh ...

Moja naravna barva pa je taka svetlo blond rjava - mišja smile.gif - vsaj jaz ji tako pravim, imam pa precej oranžnega pigmenta, ko sem se včasih barvala na blond, je bla cela štala. Lasje so tanki, tako da moram tudi pazit, da se ne poškodujejo preveč.

Hvala že vnaprej.
  • 0
Strength is the capacity to break a chocolate bar into four pieces with your bare hands -- and then eat just one of the pieces. (Judith Viorst)

#28 *Naya*

*Naya*

    sramežljivec

  • Člani
  • 20 posts

Posted 20 December 2008 - 01:09 PM

QUOTE(BusyBee @ 20. 12. 2008 - 12:44) View Post

Zdravo Naya. cry.gif

Imam eno vprašanje glede barvanja. Kupila sem barvo Brelil - light chocolate. Ko sem si zadnjič barvala z njo sem upoštevala navodila in zmešala 1 : 1,5 (barva : razvijalec 20V). Prijela je super - dobila sem lepo temno čokoladno barvo.

Zdaj sem si barvala narastek in potem še lase, zmešala sem isto, ampak mi je na narastku barva precej svetleje kot na ostalih laseh (torej po dolžini las je barva ista kot zadnjič, narastek pa svetlejši), Kaj sem naredila narobe? A bi bilo naslednjič bolje zmešati v kakšnem drugem razmerju, da bo narastek enake barve kot ostali lasje?? Torej, hidrogena ne želim uporabljat močnejšega, da si ne uničim las ... Daj mi prosim nasvet, kako naj to izvedem ... koliko minut naj pustim na narastku in koliko na ostalih laseh ...

Moja naravna barva pa je taka svetlo blond rjava - mišja smile.gif - vsaj jaz ji tako pravim, imam pa precej oranžnega pigmenta, ko sem se včasih barvala na blond, je bla cela štala. Lasje so tanki, tako da moram tudi pazit, da se ne poškodujejo preveč.

Hvala že vnaprej.



Pozdravljena BusyBee,

Predlagam ti, da uporabiš 3% oz 10 vol. hidrogen, 20 vol. je 6% ta pa pri nekaterih odtenkih lahko že malček svetli barvo. Barvo si zmešala v pravilnem razmerju,.

Ko barvaš narestek, barvo nanesi najprej na predel narastka pustiš 20 do 30 minut, nato pa barvo razčešeš na preostalo dolžino las. Tako dosežeš vskelajeno barvo.
Če barvaš vso dolžino na enkrat, bo predel, ki je bil barvan prej postal temnejši narastek pa bo ostal svetel. Tudi lase boš imela veliko bolj zdrave če jih ne boš prevečkrat izpostavljala barvanju.

Upam, da sem ti pomagala, če imaš še kakšna vprašanja pa kar sporoči, z veseljem pomagam.

Lep dan ti želim,
Naya

  • 0
IPB Image

#29 BusyBee

BusyBee

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1401 posts
  • Location:Malo tu, malo tam ...

Posted 20 December 2008 - 02:35 PM

Ojla.

Hvala za pomoč. Drugač pa sem tudi tokrat najprej barvala narastek in potem ostale lase. Strah me je, da barva sploh ne bi prijela, če bi vzela samo 10V hidrogen ... Sem zato hotela vprašat, če se za čokoladne barve morda meša kako drugače - tako kot rdeče barve, ko imajo v navodilih napisano da kar 1 : 1. Sem mislila, da lahko barva kaj bolj variira glede na razmerje ...

Saj bom vidla. Ni zdaj tako hudo, ker mam še par pramenov svetlješe čokoladnih, ampak bi pa rada drugič bolj enakomerno ...

Mej se.
  • 0
Strength is the capacity to break a chocolate bar into four pieces with your bare hands -- and then eat just one of the pieces. (Judith Viorst)

#30 *Naya*

*Naya*

    sramežljivec

  • Člani
  • 20 posts

Posted 20 December 2008 - 05:34 PM

QUOTE(BusyBee @ 20. 12. 2008 - 14:35) View Post

Ojla.

Hvala za pomoč. Drugač pa sem tudi tokrat najprej barvala narastek in potem ostale lase. Strah me je, da barva sploh ne bi prijela, če bi vzela samo 10V hidrogen ... Sem zato hotela vprašat, če se za čokoladne barve morda meša kako drugače - tako kot rdeče barve, ko imajo v navodilih napisano da kar 1 : 1. Sem mislila, da lahko barva kaj bolj variira glede na razmerje ...

Saj bom vidla. Ni zdaj tako hudo, ker mam še par pramenov svetlješe čokoladnih, ampak bi pa rada drugič bolj enakomerno ...

Mej se.


Glede na to da je tvoja naravna barva svetlejša ti močno priporočam uporabo 10V hidrogena, barva ti bo 100% prijela. 20V hidrogen se uporablja ko je naravna barva za 1 ton temnješa od barve, ki jo nanašaš, 20V svetli za 1 do 2 tona.
  • 0
IPB Image

#31 BusyBee

BusyBee

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1401 posts
  • Location:Malo tu, malo tam ...

Posted 20 December 2008 - 06:25 PM

Pa na to niti nisem pomislila, ker so bile v navodilih opisane samo kombinacije za mešanje z OXILAN 20v, 30v in 40v. In ni mi niti jasno, zakaj bi naj ta OXILAN mešal samo z njihovimi barvami ... je to kaka marketinška fora?


No, ti v glavnem verjamem in bom probala naslednjič. (Mami je pred davnimi leti wink.gif hodla v frizersko šolo in potem misli, da ma vedno prav ...)

Bom poročala čez kakih 6 tednov kako je šlo smile.gif


Hvala.


Edited: Takole izgleda drugače.

[attachmentid=5417] [attachmentid=5418]

Attached Files


  • 0
Strength is the capacity to break a chocolate bar into four pieces with your bare hands -- and then eat just one of the pieces. (Judith Viorst)

#32 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 12 August 2009 - 07:50 PM

Mene pa zanima kako bi se obneslo, če bi za pramena uporabila barvo Colorianne Prestige Brelil - Super platinum 100/0 http://www.hbbb.com....?...t=47&page=1 in 3% peroksid. Drugače imam že blond lase, samo bi si na dva meseca delala raje pramene, ker se mi zdi, da bo bolje za moje lase. Naya tvoj komentar??
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users